Jump to content

Opticum Sloth Classic Plus


Recommended Posts

Dzień dobry!

Zainteresował mnie dekoder sprzedawany przez Hollex "Opticum Sloth Classic Plus". W opisie jest napisane, że obsługuje konwertery Unicable. Orientuje się ktoś może, czy będzie współpracował z konwerterem Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP, sprzedawanym przez Cyfrowy Polsat jako zestaw dedykowany do Evoboxa? Jeżeli tak, to ile programów będzie można nagrywać na jednym złączu Unicable?

Edited by Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum. Dla uogólnienia poprawiono też tytuł wątku.
Link to post
Share on other sites

U mnie działa IDLB-QUDL42-UNI2L-0PP na Formuler F1, także u ciebie też powinien działać.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Link to post
Share on other sites

Będzie współpracować, ale będzie można nagrywać tylko jeden kanał, tak samo jak na zwykłym konwerterze. Wszystkie "budżetowe" tunery, także Fergusony i inne marki mają już zwykle wsparcie Unicable, ale mają nadal tylko jeden demodulator i mogą użyć tylko jednej częstotliwości Unicable, a co za tym idzie - odebrać sygnał z jednego transpondera. W przypadku takich tunerów zaletą Unicable nie jest zwiększenie możliwości urządzenia, a tylko to, że jeśli np. będziemy chcieli postawić w domu kilka tunerów, to z anteny nadal można zejść tylko jednym przewodem antenowym, a sygnał na odbiorniki rozdzielić już w mieszkaniu (każdemu tunerowi przyznając inną częstotliwość UB Unicable).

 

PS: Uwaga! Jeśli w tej samej instalacji jest dekoder Evobox PVR Cyfrowego Polsatu, to Opticum w ogóle nie zadziała na Unicable, bo Evobox fabrycznie wykorzystuje wszystkie cztery częstotliwości Unicable tego konwertera i dla Opticuma nie zostanie nic.

Link to post
Share on other sites

Orientuje się ktoś, czy ten tuner potrafi nagrywać dwa kanały z tego samego tp. jednocześnie, czy nagrywa wszystkie ścieżki audio wraz z napisami i czy nagrywa wszystko, co się zaprogramuje?

Edited by Linz
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest na aktualnym sofcie. Gdy testowałem odbiornik bodajże w lutym 2016, to dało się nagrywać 2 kanały i trzeci oglądać (tylko ten sam tp., na liście dla ułatwienia zostawały tylko stacje z tego samego transpondera, więc łatwo było się zorientować co nam zostaje :) ), pliki były zdeszyfrowane, zapisywane z rozszerzeniem .tsv, ale to były zwykłe TS - bezstratny strumień z satelity. Niestety nie były wtedy nagrywane dodatkowe ścieżki audio (napisy były), na co zwróciłem uwagę w opisie urządzenia w wydaniu 3-4/2016 w magazynie SAT Kurier (opis dotyczył wtedy Classic bez Plusa - bez HEVC).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Bardzo proszę o odpowiedź na pytania:

1. Czy ten tuner ma taką funkcję, żeby np. po włączeniu nagrywania nagrało fragment oglądany przed rozpoczęciem nagrywania, czy nagrywać może tylko od momentu wciśnięcia rec na pilocie?

2. Posiadam tuner Wiwa HD 95, którego pilot jest zewnętrznie bardzo podobny. Czy jeden pilot będzie reagował na dwa dekodery, czy mimo podobieństw w wyglądzie "w środku mają coś innego" i jeden pilot będzie reagował na 1 dekoder?

Edited by Linz
Link to post
Share on other sites

1. O ile mi wiadomo: nie.

2. Raczej nie - zwykle jednak piloty, nawet mimo podobieństw, są programowane inaczej dla każdego producenta, więc nie spodziewałbym się. Chociaż zdarzały się przypadki, że np. kody pokrywały się w jakimś stopniu i OK na jednym pilocie wywoływało np. menu na drugim odbiorniku. W 100% bez sprawdzenia nie uda się tego przewidzieć.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czy ten sprzęt potrafi streamować kanały z kartą WiFi zarówno w obrębie sieci WiFi, jak i poza nią? Bardzo proszę o pomoc. Piszę tutaj, gdyż w Hollexie olewają moje maile i już nie po raz pierwszy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...