Skocz do zawartości

Opticum Sloth Classic Plus


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Zainteresował mnie dekoder sprzedawany przez Hollex "Opticum Sloth Classic Plus". W opisie jest napisane, że obsługuje konwertery Unicable. Orientuje się ktoś może, czy będzie współpracował z konwerterem Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP, sprzedawanym przez Cyfrowy Polsat jako zestaw dedykowany do Evoboxa? Jeżeli tak, to ile programów będzie można nagrywać na jednym złączu Unicable?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum. Dla uogólnienia poprawiono też tytuł wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa IDLB-QUDL42-UNI2L-0PP na Formuler F1, także u ciebie też powinien działać.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie współpracować, ale będzie można nagrywać tylko jeden kanał, tak samo jak na zwykłym konwerterze. Wszystkie "budżetowe" tunery, także Fergusony i inne marki mają już zwykle wsparcie Unicable, ale mają nadal tylko jeden demodulator i mogą użyć tylko jednej częstotliwości Unicable, a co za tym idzie - odebrać sygnał z jednego transpondera. W przypadku takich tunerów zaletą Unicable nie jest zwiększenie możliwości urządzenia, a tylko to, że jeśli np. będziemy chcieli postawić w domu kilka tunerów, to z anteny nadal można zejść tylko jednym przewodem antenowym, a sygnał na odbiorniki rozdzielić już w mieszkaniu (każdemu tunerowi przyznając inną częstotliwość UB Unicable).

 

PS: Uwaga! Jeśli w tej samej instalacji jest dekoder Evobox PVR Cyfrowego Polsatu, to Opticum w ogóle nie zadziała na Unicable, bo Evobox fabrycznie wykorzystuje wszystkie cztery częstotliwości Unicable tego konwertera i dla Opticuma nie zostanie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest na aktualnym sofcie. Gdy testowałem odbiornik bodajże w lutym 2016, to dało się nagrywać 2 kanały i trzeci oglądać (tylko ten sam tp., na liście dla ułatwienia zostawały tylko stacje z tego samego transpondera, więc łatwo było się zorientować co nam zostaje :) ), pliki były zdeszyfrowane, zapisywane z rozszerzeniem .tsv, ale to były zwykłe TS - bezstratny strumień z satelity. Niestety nie były wtedy nagrywane dodatkowe ścieżki audio (napisy były), na co zwróciłem uwagę w opisie urządzenia w wydaniu 3-4/2016 w magazynie SAT Kurier (opis dotyczył wtedy Classic bez Plusa - bez HEVC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo proszę o odpowiedź na pytania:

1. Czy ten tuner ma taką funkcję, żeby np. po włączeniu nagrywania nagrało fragment oglądany przed rozpoczęciem nagrywania, czy nagrywać może tylko od momentu wciśnięcia rec na pilocie?

2. Posiadam tuner Wiwa HD 95, którego pilot jest zewnętrznie bardzo podobny. Czy jeden pilot będzie reagował na dwa dekodery, czy mimo podobieństw w wyglądzie "w środku mają coś innego" i jeden pilot będzie reagował na 1 dekoder?

Edytowane przez Linz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. O ile mi wiadomo: nie.

2. Raczej nie - zwykle jednak piloty, nawet mimo podobieństw, są programowane inaczej dla każdego producenta, więc nie spodziewałbym się. Chociaż zdarzały się przypadki, że np. kody pokrywały się w jakimś stopniu i OK na jednym pilocie wywoływało np. menu na drugim odbiorniku. W 100% bez sprawdzenia nie uda się tego przewidzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

Mam pytanie do osób posiadających ten dekoder z instalacją diseqc (np. z konwerterem monoblock). Na Astrze jest program TV5 Monde Europe. Mimo dobrych poziomów siły i jakości sygnału ten kanał tnie się, a jednocześnie nie ma tego problemu na żadnym innym kanale. Może dlatego, że on nadaje w dość dziwnej technologii, bo w HD ale na DVB-S - nie wiem. Czy ktoś odnotował u siebie ten problem i jednocześnie poradził sobie z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Update - ten sam problem występuje w przypadku niektórych programów na HB 13E - np. TV Puls HD, który się tnie mimo poprawnie ustawionej anteny. W dekoderze mam ofertę Smart HD+. Czy nikt nie zauważył u siebie podobnych problemów? Ew. czy przywrócenie do ustawień fabrycznych może pomóc?

Edytowane przez prezes22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...