Skocz do zawartości
Z-G

Konwerter typu monoblock, czy układ "zeza"?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie aby oglądać programy z HotBirda i Astry wybrać konwerter monoblock twin, czy zrobić zeza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konwerter typu Monoblock to łatwiejsza instalacja i konfiguracja. Układ "zeza" z kolei to większe możliwości i precyzja, jeśli chodzi o ustawienie konwerterów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku "zeza" (dwa konwertery i przełącznik DiSEqC) masz możliwość dołożenia konwerterów na inne satelity. Wystarczy dodać konwerter - uchwyt mocujący. Wymienić przełącznik DiSEqC z 2/1 na 4/1 i po sprawie.

Tak samo w przypadku zepsucia się jednego konwertera wymieniasz tylko ten, co się zepsuł.

Trudniej ustawić "zeza" na osobnych konwerterach.

Przy konwerterze Monoblock już jest problem z dodatkowymi konwerterami na inne satelity. Nie powiem, że się nie da, ale trzeba kombinować. Ponadto, w przypadku awarii wymieniasz cały konwerter Monoblock.

Edytowane przez Barti
Pisze się i mówi "konwerter", a nie "konwenter". Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taki konwerter http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/1392-konwerter-monoblock-twin-6-opticum-lmtp-04h i chcę wykonać nową instalacje. W chwili obecnej mam już zamontowaną obrotnice z pojedynczym konwerterem. Teraz chcę założyć podwójny konwerter na dwie satelity i mam zamiar go podłączyć do dekodera i do telewizora Philips PUS557502..

Obrotnicy nie będę demontował, ponieważ chcę, aby dekoder działał na obrotnicy a telewizor odbierał sygnał z Hot Birda i Astry.

Czy wszystko będzie prawidłowo działało ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ten konwerter chcesz zamontować do anteny z obrotnicą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak do anteny z obrotnicą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jakim celu? Bo jak tylko anteną ruszysz za pomocą tej obrotnicy, to jakim cudem ma to odbierać na TV ASTRĘ i HOT BIRD? Chcesz mieć nadal obrotnicę z dekoderem a na TV Astrę z Hot Birdem, to MUSISZ mieć drugi zestaw antenowy dla TV! Inaczej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Astra i Hot Bird na potrzeby kanałów 4K w telewizorze, natomiast obrotnicę będę używał w dekoderze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego MUSISZ się zaopatrzyć w drugi zestaw antenowy, bo w ten sposób jak Ty to chcesz zrobić, to nie będzie działało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drugi zestaw antenowy nie wchodzi w grę, a dlaczego nie będzie działało ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No to zapytam Cię jeszcze raz, bo widzę, że umknęło Ci pytanie już zadane wcześniej. 

Co będzie odbierał konwerter, kiedy obrócisz swoją antenę na 28,2E lub 4W? Pomijam przy tym kwestię konfiguracji DiseqC dla przełączania konwertera i obsługi obrotnicy.

Edytowane przez swojadroga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej miałem monoblocka na obrotnicy i działało bez problemu, tylko wtedy nie miałem podłączonego telewizora. Czyli  teraz może nie działać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obrócisz antenę na przykład na 4W i będziesz sobie oglądał za pomocą dekodera jakiś kanał z tej pozycji, to jakim cudem w tym samym czasie, ten sam konwerter znajdujący się na pozycji 4W i zezujący na 2,2E, ma Ci odebrać Astrę z 19,2 i Hot Birda z 13E?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, że w tym momencie odbiorę tylko obecną pozycję, a nie że będę miał Astrę i Hot Birda...Czyli teraz będzie możliwy taki układ podłączenia konwertera ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pytałeś o:

Mam taki konwerter http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/1392-konwerter-monoblock-twin-6-opticum-lmtp-04h i chcę wykonać nową instalacje. W chwili obecnej mam już zamontowaną obrotnice z pojedynczym konwerterem. Teraz chcę założyć podwójny konwerter na dwie satelity i mam zamiar go podłączyć do dekodera i do telewizora Philips PUS557502..

Obrotnicy nie będę demontował, ponieważ chcę, aby dekoder działał na obrotnicy a telewizor odbierał sygnał z Hot Birda i Astry.

Czy wszystko będzie prawidłowo działało ?

I to bez oddzielnego zestawu antenowego nie zadziała.

Jeśli jednak nie potrzebujesz na stałe ASTRY i HOT BIRDA, co przeczy Twojemu pierwszemu pytaniu:

Wiem, że w tym momencie odbiorę tylko obecną pozycję, a nie że będę miał Astrę i Hot Birda...Czyli teraz będzie możliwy taki układ podłączenia konwertera ?

Tak, zadziała.

Edytowane przez swojadroga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat ogarnięty, kanały 4K na telewizorze działają z Hot Birda i Astry, natomiast dekoder działa na obrotnicy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj wczesnym rankiem z pomocą znajomego wykonaliśmy podmiany konwertera na monoblock, aby moć odbierać kanały z Astry i HotBird. 20 minut i wszystko działa bez zastrzeżeń - zależało mi głównie na kanałach niemieckich i dostępu do większej ilości kanałów 4K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi