Skocz do zawartości

Brak dostępu przez przeglądarkę internetową do ustawień odbiornika


Oglądacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pacjent do VU+ SOLO 4K z VTi. Nie wiem co przestawiłem w moim odbiorniku TV lecz zniknął mi dostęp do niego poprzez przeglądarkę internetową. Odbiornik odpowiada na pingi, mogę też zalogować się do niego poprzez FTP.

Nie działa mi dostęp poprzez przeglądarkę internetową a co za tym idzie, nie mogę skorzystać na drugim TV z dobrodziejstw przesyłania obrazu po sieci. Zrobiłem sobie taki multi room. W jednym pokoju VU+ SOLO4K jest podłączony do odbiornika TV poprzez HDMI a drugi telewizor był podłączony do tunera za pomocą LAN. Mogłem sobie oglądać programy na drugim TV przy pomocy programu DreamPlayer. Niestety wraz z utratą dostępu do tunera za pomocą przeglądarki internetowej, przestał działać mi DreamPlayer zainstalowany na drugim Smart TV.

 

Zauważyłem też, że od kilku dni nie mam dostępu do menagera oprogramowania. Niby Menager oprogramowania znajduje aktualizacje, lecz gdy próbuję je pobrać to pojawia się informacja.

 

Błąd. Wystąpił błąd podczas pobierania listy pakietów. Spróbuj ponownie. Połączenie z internetem jest sprawne, ponieważ przeglądarka w VU SOLO4K działa sprawnie.

 

Czy ktoś może ma jakiś pomysł jak naprawić opisane powyżej obydwa problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na co?

 

Przypuszczam, że problem z dostępem przez przeglądarkę internetową stanowiła awaria wtyczki OpenWebif. Nie chciało mi się bawić w naprawy, więc wgrałem na nowo obraz VTi i wszystko się naprawiło.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw hasło do OpenWebIf i do dostępu do dekodera.

Jak masz dekoder wpięty do sieci LAN/WLAN domowej to logujesz się po Telnecie na dekoder i zmieniasz / ustawiasz hasło.

telnet IP dekodera
passwd
Wpisujesz hasło (nie będzie go widać).
Następnie powtarzasz hasło (też go nie będziesz widział).

Brak hasła dla root w dekoderze i do OpenWebIf to zaproszenie do włamania ci się na dekoder.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

To moje pierwsze próby z dekoderem z Enigmą 2 (nBox), dlatego proszę o wyrozumiałość.

Dla zresetowania hasła w nBox usunąłem "passwd": Dream Explorer - Internal Flash - kakalog/etc - passwd (nie było tam wcale "passwd-", o którym była mowa w instrukcji na ten temat, aby w nim usunąć ten minus i wtedy byłoby, login: root i hasło: pkteam).

Po tym straciłem zarówno dostęp do FTP w DCC (wyświetla się napis: Cannot create profile path!) jak i możliwość połączenia z przeglądarką internetową (którego wcześniej też nie było, i co było powodem mojej próby j.w.)

Sieć domowa istnieje (przy włączonym DHCP): System - Sieć - test sieci (brak tylko połączenia Nameserwer1)

Proszę o pomoc jak rozwiązać problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...