Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, marrak napisał:

Mistrza już prawie mamy, spadkowiczów prawie też.

Akurat uważam że walka o utrzymanie będzie ciekawa i to do samego końca. Korona gra coraz lepiej, znowu może im się udać. My gramy tragicznie, ale wczorajsze punkty bezcenne. Ciekawe co pokażemy w Gdyni na rozbitej wczoraj Arce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arkon napisał:

 

Wczoraj w Lidze+ Extra Baszczu nawet powiedział o Veso, że sprawdziłby się spokojnie w Bundeslidze, a on się zna, bo przecież sam grał na tej pozycji.

Karbo absolutnie nie powinien wyjeżdżać, bo jest dla niego za wcześnie.

Gada głupoty. To nie te progi. Zresztą nie przypadkowo Vesovic został odstrzelony z Serie A. Rzadko który piłkarz który został odrzucony z ligi top 5 potem wraca do niej, tym bardziej przez ESA tam wraca. Przeskok poziomowy jest duży. 

 

Po mundialu to będzie odpowiedni moment na wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówił o Bundeslidze, wydaje mi się, że w jakimś średniaku ligi niemieckiej by się sprawdził. Akurat w Serie A stawiają tylko na obronę, a w tym akurat Veso jest średni, za to do przodu daje sporo. Zobacz jak w Europie słabo jest obsadzona pozycja prawego obrońcy.

@wisl@k06

W porównaniu z Arką, to Wisła zagrała z Legią dużo lepiej. Ja Wam szczerze życzę utrzymania, bo to wciąż firma. No i imponuje mi Błaszczu, świetny piłkarz i człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On był w Torino z Glikiem gdzie grano 3-5-2. Więc wahadło to jeszcze bardziej jego rola. Jeśli faktycznie coś by widzieli to by tam został. I też po Rijece miałby lepsze oferty niż Legii gdzie miał kapitalny sezon. To nie ten poziom. Porównaj choćby Beresia a Vesovica i to jest niebo a ziemia. A też Bartek zaczynał od ataku a schodzi w dół. Dobrym przykładem tu jest Marcelo, on też lepiej atakuje niż broni i zobacz jakie ma liczby co sezon, a taki zawodnik który lepiej atakuje niż broni musi właśnie co sezon robić takie liczby aby utrzymać się na tym poziomie, a tego Vesovicowi zawsze brakowało. Mam nawet lepszy przykład: Mladenovic, czyli podobny piłkarz do Vesovica, odbił się od Bundesligi jak od ściany po tym, jak bardzo dobrze grał na Białorusi i to nawet w LM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Kraków pierwsze dwie kolejki zagrała z dwoma najlepszymi drużynami w tabeli, mecz z Piastem do zapomnienia, dwa wielbłądy, mecz od 1 minuty się ułożył dla Piasta. Mecz z Legią już  lepszy,ale Legia pokazuje,że na ten moment przerasta o klasę. Mecz z Rakowem to dobrych nie należał, ale warto odnotować ,że Wisła odwróciła mecz i potrafiła wydrzeć bezcenne trzy punkty. Ta drużyna nadal ma poważne braki kadrowe i nie ma drużyny na coś znacznie więcej, ale charakterem, walecznością nadrabiają to w części. Walka o utrzymanie będzie bardzo ciekawa, bo Bartoszek robi bardzo dobrą pracę w Koronie.

Arka Gdynia - myślę,że ocenianie jej przez pryzmat meczu z Legią nie jest miarodajne. Dość pechowa porażka w Gdańsku,a równie dobrze mogli wygrać nawet to spotkanie. Mamrot to fachowiec, poukładane sprawy właścicielskie. To jest 8 kolejek i 24 pkt do zdobycia. 

Teoretycznie Wisła Płock, Raków, Zagłębie, Górnik mają przewagę  i komfort, ale myślę,że przy dobrej podstawie jednej z trzech ekip Wisła Kraków, Arki lub Korony jedna z tych ekip może nagle być zagrożona. Tu niezmiennie stawiam na Wisłę Płock, który zdobył na razie tylko 1 pkt po wznowieniu . Bardzo podoba mi się fragmentami gra Zagłębia,ale to też zespół, który potrafi zagrać całego meczu na odpowiednim poziomie i traci punkty na potęgę. Raków jeszcze nie wygrał meczu po restarcie. 

Bardzo ważne spotkanie Arka- Wisła Kraków już w 30 kolejce. Ciężko będzie o wygraną,ale ta by zrobiła znaczący  dystans między Wisłą Kraków,a tą grupą spadkową.Jednak stawiałbym niestety na Arkę, remis wziąłbym z dobrem inwentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remis w Gdyni będzie sukcesem, w ostatnich latach jest to dla nas miejsce wybitnie niegościnne. A mecz z Rakowem wygrał nam jeden człowiek - JB16. Co za gość... 

Dla nas tyle dobrze że w finałowej rundzie z Arką i Koroną gramy na Reymonta.

@wislok Też przeczuwam kłopoty Płocka, mają szczęście że po przyjściu Sobola natrzaskali trochę punktów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31. kolejka:

 

Piątek, 19 czerwca 2020

18:00: Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź (grupa b)

20:30: Górnik Zabrze - Korona Kielce (grupa b)

 

Sobota, 20 czerwca 2020

15:00: Wisła Płock - Arka Gdynia (grupa b)

17:30: Piast Gliwice - Lech Poznań (grupa A) (TVP Sport)

20:00: Raków Częstochowa - Wisła Kraków (grupa b)

 

Niedziela, 21 czerwca 2020

12:30: Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk (grupa A)

15:00: Cracovia - Jagiellonia Białystok (grupa A)

17:30: Legia Warszawa - Śląsk Wrocław (grupa A)

Edytowane przez tyrla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze to postrzegam, ale z założenia grupa mistrzowska (jako Ci lepsi) powinni grać o dogodniejszych godzinach. Mam tu na myśli 17/20. Czy Piast - Lech jest o 17.30 ze względu na TVP? Czy w tym kontrakcie TVP tylko wybiera mecze, a godziny ustawia sobie Canal+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, TVP Sport od 19.30 ma galę boksu,a godzina 17.30 ustawiona  pod TVP1/TVP2 ewentualnie też jest. @MartinFC TVP ma do wyboru mecz 1,2 lub 3 wyboru,  a terminarz rozgrywek jest ustalany z nadawcami i departamentem rozgrywek . TVP ma wpływ na godzinę spotkań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby się wszystko może zdarzyć ale utrzymanie się ŁKSu byłoby w tym momencie raczej sensacją. Pozostałych dwóch spadkowiczów już nieco trudniej wskazać. Na ten moment obstawiał bym Arkę i Wisłę Płock. Korona gra w tym momencie lepiej od nich, a w spadek Wisły Kraków byłby czymś nieprawdopodobnym (choć z drugiej strony nie takie rzeczy się już zdarzały). Co do grupy mistrzowskiej - Lech wydaje się być na fali wznoszącej, Legia zaliczyła wczoraj wpadkę, ale nadal mamy sporą przewagę nad resztą (tyle tylko, że rok temu na tym etapie była dokładnie taka sama i wszyscy wiedzą jak się skończyło). Może być ciekawie. Największym rozczarowaniem nadal jest Cracovia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. W dolnej części tabeli wszystko jest w zasadzie wyjaśnione. Lecą ŁKS (na ten moment mają aż 0.006% szans na utrzymanie), Arka oraz Korona z tym że tylko ta ostatnia spadnie z jakimkolwiek stylem, bo grają całkiem przyjemnie dla oka. Jedyną drużyną, która realnie może mieć problem to Wisła Płock, wyglądają bardzo mizernie i nie mam przekonania, że zapunktują na tyle, aby mieć spokojne utrzymanie i nie drżeć do ostatniej chwili.

Co do grupy mistrzowskiej to myślę, że też wszystko jest stosunkowo jasne. Mistrzem została Legia, wicemistrzem zostanie Lech, na podium znajdzie się dodatkowo Piast. Jeżeli będzie jeszcze kolejne miejsce w kwalifikacjach pucharów to stawiam na Śląsk. Jeżeli chodzi o największy zawód to zawiodłem się mocno na Pogoni Szczecin. Wydawało się, że mogą realnie powalczyć o eliminacje pucharów, ale po odejściu Buksy, Kozulja i Spiridonovicia wyglądają dosłownie jak dzieci we mgle. Szkoda, bo liczyłem na jakiś ciekawy powiew świeżości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem popełniono błąd powiększając e-klapę do osiemnastu zespołów.  Przecież połowa drużyn z pierwszej ligi nie ma stadionu na ekstraklasę. Tak czy siak nasza kopana to śmiech na sali.  Odpadamy w Europie z taki tuzami j piłki jak Mołdawia czy Kazachstan. 

Edytowane przez Beks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie rozumiem tego "fetyszu" stadionowego. Uważam, że powinniśmy zapewnić stosowne minimum, czyli oświetlenie oraz całe zaplecze dla telewizji, czy dziennikarzy a resztą zająć się w chwili, gdy podniesiemy nasz poziom. Dziś klub pierwszoligowy musi często kombinować, walczyć z miastem o modernizację stadionu (nie ma możliwości przejęcia stadionu przez klub, za duże kwoty) i finalnie do ostatniej chwili nie wie na czym stoi.

Popieram również powiększenie ligi. Przede wszystkim unifikujemy rozgrywki na poziomie centralnym (18-18-18 zespołów), do tego wyrzucamy ten [beep] system rozgrywek z podziałem na grupy, a dodatkowo jest to w pewnym sensie większa możliwość rozwoju dla klubów z zaplecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arkon napisał:

Mladenović blisko Legii https://legia.net/news/mladenovic-moze-trafic-do-legii/77554

Co o tym sądzisz @mad85?

Jestem za, już dawno temu się z nim kontaktowaliśmy ale wtedy miał zbyt duże oczekiwania finansowe. Dobrze, że zszedł na ziemię, transfer praktycznie dopięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydawało się, że Raków zagra w grupie mistrzowskiej. Może gdyby nie ta wpadka z Wisłą to by się udało.

Na mistrzostwo największe szanse mają Legia, Piast i Lech, mniej więcej po równo.

Reszta drużyn chyba w ogóle nie ma szans. Ciekawe czy pan Filipiak już nie pluje sobie w brodę, że wciągnał Michałka do zarządu. Jak tu teraz rozwiązać z nim konktrakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...