Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko w trzech klubach u nikogo nie stwierdzono przeciwciał - oj kiepsko to wygląda... :/

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/880988/pko-ekstraklasa-tylko-negatywne-wyniki-testow-w-piascie-gliwice-slasku-wroclaw-i?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss/

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok
  • 4 tygodnie później...

Co tu takie pustki? Nikt nie skomentuje tej pierwszej kolejki? @wislok @wisl@k06 jak tam wrażenia po meczu Wisły z Piastem? Obrona Wasza chyba cała do wymiany powinna iść.

@Marek79 @mad85 @Tomo21 @Arkon jak oceniacie mecz Legii z Lechem? Trochę przypadkowa ta bramka.

@kingofsouth spodziewałem się czegoś więcej po Śląsku, to był niestety słaby mecz.

@kamil2505 @XMAREKK30 niestety ŁKS tradycjnie sprezentował gola rywalom, choć z gry wcale nie był gorszy, a nawet czasem przeważał.

@Madekp nowy trener chyba nieco rozruszał Jagiellonię, chociaż w Krakowie mieli sporo szczęscia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem widać że do drużyny Jagielloni wróciły ,,dobre duchy". Taki teamspirit. Niestety ale oglądałem tylko pierwsza połowę, w której Jaga była dużo lepsza. To drużyna z Białegostoku nadawała ton grze i widać było ciąg na bramkę gospodarzy. Czas podtrzymać dobra passę i wygrać najbliższe dwa mecze z Wisłą Płock i ŁKS Łódź była by to już niezła passa. Jeden remis i trzy zwycięstwa w ostatnich 4 meczach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do meczu Legii z Lechem to po tak długiej przerwie trudno było oczekiwać cudów. Cieszą 3 punkty mimo osłabienia brakiem Wszołka, Kante i Novikovasa. Mam nadzieję, że tego nie zepsują i sięgną po mistrza. Oprócz wyniku cieszy też przedłużenie kontraktu Karbownika. Młody, ale już dojrzały i lojalny zawodnik. Oby pomógł Legii w walce o europejskie puchary. Jak zwykle będę trzymał kciuki za wszystkie polskie zespoły w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się oglądało ten mecz w takiej ciszy, trudno było się skupić, czegoś brakowało (oglądałem akurat w TVP 2 w DVB-T bez sztucznego głosu trybun). Sama gra nie zachwycała, choć było kilka ciekawych momentów.

Widziałem też skróty pozostałych meczów, najbardziej zaskoczyła mnie Korona i jej wysokie zwycięstwo w Płocku. Liczyłem też, że ŁKS się przełamie w końcu bo nie chciałbym żeby ta drużyna spadła, ale mieli ogromnego pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Kraków to taka sinusoida w tym sezonie. Kilka dobrych, bardzo dobrych meczów, następnie kilka beznadziejnych by później nagle odpalić. Pozostaje mi liczyć, że znowu się Wisła odbije po nie najlepszym restarcie ligi. Ten mecz znakomicie ułożył się dla Piasta, dwa kardynalne indywidualne  błędy i po meczu. 

Bartoszek po raz kolejny pokazuje,że jest bardzo dobrym trenerem ligowym. Martwi to w kontekście Wisły Kraków, wydaje się,że obok pewnego spadku ŁKS to spadną dwie z trzech ekip : Arka, Korona, Wisła Kraków. Ewentualnie do tego grona może dołączy płocka Wisła.. 

Arka też nie powiedziała ostatniego słowa, co pokazał naprawdę świetny w drugiej połowie mecz w Gdańsku.  

Jeśli chodzi o ósemkę to myślę,że najbliżej wypadnięcia z niej jest Pogoń, straciła kluczowych graczy i nie wygląda to dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2020 o 12:01, MisterRondel napisał:

 

@Marek79 @mad85 @Tomo21 @Arkon jak oceniacie mecz Legii z Lechem? Trochę przypadkowa ta bramka.

 

 

No ale taka jest piłka, ktoś popełnia błąd - ktoś go wykorzystuje. Pekhart to generalnie właśnie ktoś do takich sytuacji. Jego warunki fizyczne są tutaj bardzo mylące.

 

A co do meczu, to grę Legii przede wszystkim generowały braki kadrowe i było widać, że Legia nie przyjeżdża grać w piłkę. Taktycznie Legia zrobiła swoje. Piękny mecz to nie był, dziwi mnie jedynie postawa Lecha, że oni praktycznie nie zaryzykowali, nie rozumiem dlaczego Jóźwiak nie zszedł na swoją prawą stronę jak na lewej nie dawał rady Jędzy.  Legia zaryglowała mecz, Lech się do tego dostosował. Czyli generalnie jak w każdym meczu Legia - Lech, gry w piłkę tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia po raz kolejny potrafiła wrócić. Wyrwanie punktów Górnikowi powoduje,że Górnik raczej może pożegnać się z marzeniami o grupie mistrzowskiej. Jakub Żubrowski "załatwił" mecz Koronie. Było by świetnie gdyby Wisła Kraków to wykorzystała,ale zdecydowanym faworytem jest Legia Warszawa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jedyne Legia i Piast potrafiły zdobyć komplet punktów po wznowieniu rozgrywek. Górnik Zabrze, Wisła Płock , Zagłębie Lubin miały zwycięstwa na wyciągnięcie ręki , co dawałoby im realną szansę na walkę o górną ósemkę, czyli spokój w ostatnich siedmiu kolejkach. Stawiam tezę,że już ukształtował się skład grupy mistrzowskiej jak i spadkowej. 

Ponadto uważam ,że jeśli Arka Gdynia czy Korona Kielce miały by się uratować przed spadkiem to kosztem Wisły Kraków, ewentualnie Wisła Płock.

Lech Poznań to drużyna z potencjałem, którego Żuraw nie potrafi wykorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrudnienie Vukovića na tę chwilę było strzałem w 10. Nie tylko potrafił zintegrować grupę(co podkreślają wszyscy piłkarze, a wczoraj mówił Lewczuk), ale też znakomicie reaguje na sytuację na boisku. Wczoraj genialnym pomysłem okazało się wpuszczenie na boisko Cholewiaka w miejsce Martinsa. Oby tak dalej! Legia gra nie tylko fajnie dla oka, ale też skutecznie w czym przoduje Pekhart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy trener potrzebuje czasu i ja pisałem już po pierwszych meczach jak wieszano na nim psy ,że on musi mieć czas by poukładać tą drużynę po swojemu , przepracować z nimi obozy przygotowawcze itd. Powoływałem się zresztą zdaje się na słowa Sir Alexa Fergusona. Zwalnianie trenerów to bolączka nie tylko naszej piłki, właścicieli, którzy w ogóle nie rozumieją futbolu.

Wszystko idzie zgodnie z moimi przewidywaniami.Zagłębie i Górnik straciły szansę na górną 8. Pogoń wróciła do normy . Trzy mecze bilans bramkowy 1:7 . Mają szczęście,że wcześniej zdobyli wystarczającą ilość punktów i ostatnie  8 kolejek będą egzystować w tej lidze jak przed rokiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba pierwsza taka sytuacja przy dzieleniu tabeli że Multiliga nie będzie miała sensu bo drużyny już w 29 kolejce rozstrzygnęły tą kwestię.

Mistrza już prawie mamy, spadkowiczów prawie też. O puchary pewnie kilka zespołów się też szybko wypisze i zostaną 3-4.

Zostanie oglądać młodzieżowców :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85

Przekonałeś się trochę do Vesovicia? Kolejny świetny mecz tego gracza, nawet umiał dośrodkować. :) Oczywiście na wyróżnienie zasłużył też Wszołek, prawe skrzydło Legii dziś funkcjonowało znakomicie. Jedyne co mnie trochę martwi, to fakt że kolejny mecz Wojskowi zaczęli od straty bramki. Jakby jakiś problem mentalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wad swoich nie zmieni które mnie irytują , choć trzeba obiektywnie przyznać, że po pandemii to chyba najlepszy zawodnik Legii a nawet ESA chyba a też z meczu na mecz jest rozkręca. Jak będzie miał dwucyfrowe bramki i asysty to będzie ok. Wczoraj w sumie ani razu go nie krytykowałem, tylko te dwa strzały były takie dziwne ale to można wybaczyć. Dobre zawody wczoraj, nawet jak mu piłka lekko zeszła przy dośrodkowaniu to i tak wyszło niezłe zagranie do Cholewiaka w 2 połowie.  Niech korzysta z dobrej formy ile się da. 

 

Ja wiem czy mentalny ? To był po prostu błąd w ustawieniu, m.i. Karbo który lewym obrońcą nie jest. Mi to w sumie się podoba to, że rywal sobie może strzelić a i tak wie, że zaraz straci gola bo go zabiegamy.Ja generalnie po tym meczu mam 2 wnioski.

 

Pierwszy to, że ligi top 5 to za wysokie progi dla Karbo dla dziś, było widać to w kilku sytuacjach w którym się wahał z podjęciem decyzji, a tam czasu mniej niż w ESA.

 

Drugi to cieszy powrót Sanogo z takim akcentem. Oby był zdrowy to wszyscy będą zadowoleni, on ma największy potencjał z naszych napastników.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety kolejny mecz, kiedy Legia traciła pierwsza gola. W Ekstraklasie to nie jest wielki problem, ale martwi to w obliczu gry w Europie, o ile eliminacje jednak się odbędą.

Wczoraj w Lidze+ Extra Baszczu nawet powiedział o Veso, że sprawdziłby się spokojnie w Bundeslidze, a on się zna, bo przecież sam grał na tej pozycji.

Karbo absolutnie nie powinien wyjeżdżać, bo jest dla niego za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...