Jump to content
bogdan425

Piłka nożna: Ekstraklasa

Recommended Posts

No to masz @Arkon Novikovasa w końcu w Legii heh, do tego Płacheta z Podeskidzia za 80k euro, za Litwina Legia zapłaci 300k .

Lepiej późno niż wcale. Szkoda, że nie trafił za Czerczesowa. Dla mnie najlepszy obok Haraslina skrzydłowy w Ekstraklasie.  Płachety w ogóle nie kojarzę. Ponoć Kirkeskow też blisko Legii. Wolałbym Obradovicia albo pozostania Hlouska, ale lepszy rydz niż nic.

Obradovic chciał innego kontraktu 2 letniego, Legia 1+1 dawał. Patrząc na jego historii kontuzji zrozumiałe. Nie no temat Litwina w Legii był jak Stasiu odchodził jakby został to by było sfinalizowane ale  ostatecznie Hasi wolał Langila.  Płacheta (numer 2 na koszulce) grał 19 minut z Hiszpanią na Euro U21, taka cena to promocja.

W końcu jakieś poważne wzmocnienia. Co do Kirkeskova, to nie wiem czy pozbywanie się przez Piasta tak kluczowego piłkarza przed eliminacjami do europejskich pucharów to dobry pomysł. Stracili już Sedlara i myślę, że nie będą chcieli go sprzedać.

9 godzin temu, mad85 napisał:

Obradovic chciał innego kontraktu 2 letniego, Legia 1+1 dawał. Patrząc na jego historii kontuzji zrozumiałe. Nie no temat Litwina w Legii był jak Stasiu odchodził jakby został to by było sfinalizowane ale  ostatecznie Hasi wolał Langila.  Płacheta (numer 2 na koszulce) grał 19 minut z Hiszpanią na Euro U21, taka cena to promocja.

Langil zamiast Novikovasa- brzmi zabawnie. :) Z tego co czytałem Kirkeskow ma niską klauzulę odejścia, więc Piast chyba niewiele ma do gadania.

Posted (edited)

A co w tym dziwnego ? Chciał piłkarza którego zna, a znał go z ligi belgijskiej. Podobnie Agra trafił do Legii,  RSP dostał listę kilku, wybrał jego bo go znał. 

400k ale Legia oferuje mniej. 

Edited by mad85

Mecze towarzyskie Legii Warszawa 28.06 o 16.30 ,30.06 o 16.00 oraz 02.07.2019 o 16.00 w Legia TV. Mecze do obejrzenia w ramach naziemnej telewizji Cyfrowej na kanale znajdującym się na MUX-8. 

• Like 1

Nie wiem czy to tylko u mnie, ale transmisja często się rwała(oglądałem na you tubie). Wynik 3-0 z tak silną ekipą jak Viktoria Pilzno daje powody do optymizmu. Największe zaskoczenie to naprawdę dobra postawa Agry na skrzydle.

Od nowego sezonu wszystkie mecze Ekstraklasy do obejrzenia w krajach byłej Jugosławii 😲

Cytat

Na bazie licencji i sublicencji w 7 bałkańskich krajach, tj. w Serbii, Chorwacji, Północnej Macedonii, Czarnogórze, Kosowie, Słowenii, Bośni i Hercegowinie prawa do transmisji meczów PKO Ekstraklasy nabyła telewizja Planet Sport, będąca własnością Telekom Austria.  - Planet Sport pokaże wszystkie 296 meczów PKO Ekstraklasy na swojej antenie. Tak duże zainteresowanie polską ligą wynika między innymi z faktu, że aż 49 zawodników pochodzi z tego regionu.  Nasze rozgrywki staną się jednym z głównych punktów oferty Planet Sport, tuż obok Ligi Mistrzów, będą też promowane jako ważne rozgrywki w regionie. Prowadzimy jeszcze rozmowy na temat  praw do pokazywania rozgrywek Ekstraklasy z telewizją Sportdigital, która chce transmitować po 30 naszych meczów w sezonach 2019/20 i 2020/21 na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Jest to kanał dostępny m.in. na platformie SKY, co zapewni Ekstraklasie szeroki zasięg w regionie. Rozmawiamy też z nadawcami amerykańskimi za pośrednictwem agencji Cubillos i z nadawcą indonezyjskim, który zainteresowany jest transmisjami meczów z udziałem Lechii Gdańsk. Są to dla nas dodatkowe szanse na zwiększenie wpływów i popularyzowanie ligi na świecie, bowiem podpisane już kontrakty zapewniają nam poziom budżetu, który Ekstraklasa zadeklarowała wobec klubów - wyjaśnia Małgorzata Borkowska, konsultant ds. praw mediowych w Ekstraklasie S.A.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/181791/ekstraklasa-w-7-krajach-europy.html

Posted (edited)

Wiele lat temu kiedy Sportdigital po raz pierwszy wykupił prawa do pokazywania meczów ekstraklasy to jednym z komentatorów był Patryk Mirosławski. Ciekawe czy teraz jeżeli kupią te prawa to też kogoś z Polski zatrudnią.

Mirosławski to raczej już się nie skusi....

Edited by mara68

Ja o tym dawno, dawno temu pisałem, że ESA chce zwiększyć liczbę kasy z praw międzynarodowych i internetowych, tak na marginesie. 

Jeszcze o Węgrzech coś tam się mówiło w kuluarach. 

Co to za kanał Planet Sport. Na sat go chyba nigdzie nie ma. Ale może wrócą przekazy na sat bo jakoś będą im musieli dosłać a po światłowodzie raczej się nie uda.

Posted (edited)

To są kanały chorwackiej A1, na Eutelsacie 16 są. Jak dobrze pamiętam jest ich 5. 

Edited by mad85

A faktycznie są, autor artykułu SK albo Ekstraklasa źle podaje nazwę, bo to kanały z 11554  PlanetSport (bez spacji).

Tak jak nas interesują występy naszych piłkarzy za granicą. Dużo graczy z Bałkanów gra nad Wisłą. 

Dokładnie, przecież wielu Chorwatów, Serbów itp gra u nas w ekstraklasie.

Bo Chorwaci, czy Serbowie nie mają graczy w topowych ligach? :) Jakoś u nas nawet ligę rosyjską przestali pokazywać mimo obecności kilku Polaków, w tym Rybusa i Krychowiaka. A jest to liga nieporównywalnie wyżej w rankingu UEFA od naszej... :)

Zdecydowali się to zakupili, najwyżej będą później żałować. :)

Jako, że Piast Gliwice (kibice) kopiują ''mistrzowską'' przyśpiewkę od Legii, może ktoś będzie pamiętał (wiedział) jaką mieli kibice (chyba że nie mieli) Lecha Poznań?

Posted (edited)

Nowa oprawa graficzna 😃

Ciekawe kto tą czcionkę wymyślił? 😂

Straszna bieda te numery na koszulkach. 

http://ekstraklasa.org/aktualnosci/rozgrywki-pko-bank-polski-ekstraklasy-z-nowa-czolowka-i-grafikami-telewizyjnymi-13914

Może o scoreboard na wzór tego z Bundesligi się pomodlę. 

No ale znając życie, to będzie także... ”ło Panie, kto Panu tak..." XD

Edited by eLBeG

Taką samą czcionkę miały dawniej maszyny do pisania kiedy były jeszcze w masowym użyciu...

Czcionka podobna do tej z tablic z rozkładem jazdy na dworcach PKP ;)

PKP. PKO. Czysty przypadek :D

• Haha 1