Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę cenię to co zrobił Probierz z Cracovią, ale z takim podejściem on totalnie skreśla się z prowadzenia ekip grających w europejskich pucharach. Tu imponował mi choćby Stokowiec, który z przeciętnym Zagłębiem Lubin całkiem nieźle zaprezentował się w Europie i nie szukał tanich wymówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie te najlepsze zespoły grają co trzy dni, to jest absolutna norma, niestety to dziwna polska mentalność tak jak Nawałka  prosi Michniewicza by Gumny nie grał 90 minut w meczu młodzieżówki bo 4 dni później ma mecz z Koroną.. Profesjonalny piłkarz powinien być przygotowany do gry co trzy dni, zwłaszcza,że u nas rzadko ma do tego okazję to tym bardziej nie powinno mu to sprawić kłopotu. Często narzekamy na piłkarzy,ale trenerów też mamy na takim żenującym poziomie jak widać. Z takim nastawieniem i mentalnością my nigdy niczego nie osiągniemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsensowne przyśpieszanie ligi. Likwidować ESA37, ewentualnie dodać dwie drużyny lub zostawić jak jest. A wtedy rozgrywać Puchar Polski na poważnie. Angielski sposobem,  liga ma przerwę, a w weekend grać Puchar Polski. Dziwi mnie, że w Cafe Futbol nie podnieśli takiego pomysłu. A tylko narzekają na poziom, olewanie PP, zmęczenia itp. Zresztą godzina rozgrywania finału PP też śmieszna.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
4 minuty temu, djadijos napisał:

Pomimo,że jestem kibicem Śląska...

We Wrocławiu mało kto wierzy  w pozostanie Śląska w Ekstraklasie.  Paradoksalnie spadek dla nas będzie lepszym wyjściem, ile można finansować klub z kasy miasta?

Co roku grają beznadziejnie. Oporowska już czeka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, the cable guy napisał:

Legia i tak będzie mistrzem. Straszna kopanina w Lech-Legia. Ta liga nigdy nie przestanie być parodią. 

Nie musi przestać. Ludzie oglądają Ekstraklasę wyłącznie z pobudek czysto kibicowskich. Poziom gry w piłkę ma w tym przypadku małe znaczenie. Liczą się emocje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba nie związana emocjonalnie z żadnym klubem Ekstraklasy mogę stwierdzić, że w tej chwili najsłabiej prezentuje się Śląsk i Arka. Zagłębie Sosnowiec nie wygląda aż tak źle jak wcześniej, ale to nadal nie wystarczy do ich utrzymania, szczególnie że strata punktowa to aż sześć punktów do bezpiecznego miejsca, a do końca jedynie 6 kolejek włącznie z dzisiejszą. O drugie miejsce spadkowe "powalczą" Śląsk i Arka i tu chyba nikt nie ma wielkich wątpliwości. Śląsk już któryś sezon jest najbardziej bezbarwną drużyną ligi, a Arka po przyzwoitej jesieni (przewaga nad strefą spadkową była stosunkowo solidna) popadła w katastrofalny marazm.

Podsumowując; spadek Zagłębie Sosnowiec oraz Śląsk Wrocław (tylko spadek może im pomóc, w innym wypadku nadal będą grać tak jak co sezon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi polityka kadrowa(o ile takie coś istnieje) w Śląsku. Ściąganie starszych graczy, do tego tak przeciętnych jak choćby Mączyński czy Piech nie prowadzi do niczego dobrego. Mimo wszystko szkoda byłoby spadku Śląska, bo po pierwsze piękne, duże miasto zasługuje na drużynę w ekstraklasie, po drugie szkoda tak fantastycznego stadionu. Aż dziwne, że taka ekipa nie może znaleźć godnego zaufania właściciela. Niestety wszystko wskazuje na to, że spadną Arka i Zagłębie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat oni obaj do Śląska bardzo pasują. W Śląsku jest jeden podstawowy problem, tymczasowość, była już polityka stawiania na obcokrajowców, doświadczonych Polaków, młodych Polaków, znowu doświadczonych itd. Tam co pół roku zmienia się koncepcja i prezes a niepewność ma bardzo duży wpływ na drużynę. Tam nigdy nie wiadomo co jutro może się wydarzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
17 minut temu, Arkon napisał:

Mimo wszystko szkoda byłoby spadku Śląska, bo po pierwsze piękne, duże miasto zasługuje na drużynę w ekstraklasie, po drugie szkoda tak fantastycznego stadionu. Aż dziwne, że taka ekipa nie może znaleźć godnego zaufania właściciela.

Wrocławianie mają dość takiego  Śląska. Z sezonu na sezon jest coraz gorzej. Frekwencja znikoma, szkoda by miasto nadal wywalał pieniądze w błoto.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ale chodzi mi o fakt, że takie miasto jak Wrocław zasługuje na ekstraklasę. Szkoda, że tak jak pisze @mad85 tam jest taka tymczasowość.

Wracając do Legii, to uważam że wczoraj Vuko absolutnie nie zasłużył na wyrzucenie na trybuny. To już była nadgorliwość sędziego. Oprócz przegranej wkurzył mnie jeszcze fakt, że dwaj ważni piłkarze dostali kartki za bezmyślność i Cafu oraz Veso nie zagrają z Lechią. Dobrze, że wracają Jędza i przede wszystkim Martins, bo wczorajszy mecz pokazał ile Portugalczyk daje drużynie. Zastanawia mnie też, co się stało z formą Nagya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kingofsouth napisał:

We Wrocławiu mało kto wierzy  w pozostanie Śląska w Ekstraklasie.  Paradoksalnie spadek dla nas będzie lepszym wyjściem, ile można finansować klub z kasy miasta?

Co roku grają beznadziejnie. Oporowska już czeka. :D

Mam nadzieję, że nasz Śląsk nie spadnie - ten klub po prostu na to nie zasługuje... :cry:

 

Niech spadnie smArka i Sosnowiec. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@SatExpert, to nie tak ,że chce by Śląsk spadł. Wiem , ze mamy fajny station itd , ale sam wiesz, że od kilku lat powtarza się ten sam scenariusz.

W tym sezonie to jest już apogeum, tak źle nie było do lat.....

Zobaczymy jak dzisiaj Śląsk zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie tutaj: https://dziennikbaltycki.pl/klubowy-ranking-uefa-polska-na-25-miejscu-i-w-coraz-gorszej-sytuacji-wyprzedzi-nas-azerbejdzan/ar/13654132 

 

...i zadajcie sobie pytanie czy rzeczywiście jest się czym ekscytować? ;) 

 

Mnie Ekstraklasa już nie oszuka. Poziom jest tak żenujący, że szkoda na to czasu. Rozumiem, że można kibicować oraz, że w teorii trzeba być z klubem na dobre i na złe, ale dlaczego u nas jest tylko ciągle źle?

 

Raz na 20 lat gramy w Lidze Mistrzów. Od początku sezonu wiadomo kto wygra ligę i nieważne w jakim stylu to przychodzi, bo reszta i tak "robi" wszystko żeby dać im wygrać. 

 

Jedynie Piast i Waldek pozytywnie zaskakują w tym sezonie. Reszta drużyn z grupy mistrzowskiej niby czuje się kozakami, a tak naprawdę, gdy przychodzi moment weryfikacji (czyt. europejskie puchary) zaczynają im drżeć nogi jak przyjeżdżają do nas drużyny z dalekiego wschodu. 

 

Nasza liga pod względem poziomu zatrzymała się w latach 90-tych. Od tego momentu wszyscy inni nam odjechali, a my drepczemy w miejscu i wdrażamy "polską myśl szkoleniową", która nota bene nie wygrała nic od 40 lat. 

 

Także z dystansem Panowie, z dystansem, bo nie warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...