Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jovik - dokładnie :) Ja już nie chciałem tego pisać, bo nie chcę wszczynać dyskusji która i tak jest już napięta :P

 

Jeden facet (ale nie Lenczyk :P) w TVN po zakończeniu sezonu powiedział coś w stylu, że w piłce nożnej są dziewczyny i [beep]i, i liga polska mimo że jest tak jak ta druga, to nadal ją kochamy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralem w pilke.Przez notoryczne kontuzje kolan rzucilem to w kat.Za pozno tez owczesny trener dostrzegl,ze mozna bylo zrobic ze mnie bramkarza.Mozna powiedziec,ze zawalil mi jesli nie Kariere,to przynajmniej karierke na poziome naszej nedznej ligi.

Ogladam te mecze...Owszem jak zwykle sporo biega caly ten Kosowski.Pewnie nawet za duzo,skoro nie ma sil i musi sie paść jak owca.

Ja nie mowilem,ze Wisla kupuje,tylko,ze PZPN ustalil mistrza.Chyba jest ogromna roznica?

Jesli trafia sie tacy przeciwnicy w el LM to bedzie to identycznie wygladalo jak wczoraj.Srogie lanie,choc z gry nie wynikalo,a rywal dopiero na etapie przygotowan do sezonu.Owszem walka bedzie(jak wczoraj Kolportera),ale pod bramka speta im nogi,a wrazie trudnosci jak zwykle sedzia rywalom pomoze-jak zwykle.I stad sie wezmie wynik 0:4.

Ja sie do Wisly nie czepiam,bo mam ja w glebokim powazaniu...Nie podoba mi sie tylko,ze PZPN steruje rozgrywkami od samego startu.Tego nawet za wspomnianego PRL-u nie bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób PZPN steruje wynikami? Jak ustalił mistrza? Wisła ma najlepszy skład w OE w tym sezonie i powinna zdobyć mistrza i reprezentować nas w Pucharach. Będzie rozstawiona w 2. rundzie el. LM i później ewentualnie w PUEFA :!: Jest tam ciekawy trener, kasa i pomysł. Stawiam też na Legię, ale ona musi odczekać karę, więc na razie ją pomijam. To kto ma tego mistrza zdobyć? Lech, Kolporter, GKS, Zagłębie? Bez sensu, tylko będą nas hańbić w Europie jak w tym sezonie. W ostatnich latach to tylko Wisła przyniosła nam trochę radości. Legia mimo wszystko zawodziła i nie chodzi mi o Szachtar (to im jeszcze wybaczę), ale o PUEFA. Tegoroczne Intertoto przemilczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steruje tak jak wczoraj w 1 polowie.Pozniej nawet gdyby sedziowal idealnie,albo nawet ciut na korzysc rywali,to niewiele mozna zmienic.

Jesli uwazasz ze sam sklad wystarcza na mistrza,to nie rozgrywajmy ligi.Nie chlopaki poopalaja sie na plazach Turcji,czy Cypru i co roku wystawiajmy 2 najsilniejsze kluby na papierze,bo moze sie nie zblaznia.Naprawde w tych rozwazaniach zatraca sie zupelnie sens rozgrywania ligi.Mistrz powinien byc wyloniony na boisku(wczoraj tylko skutecznosc roznila oba kluby,co dwukrotnie ulatwil sedzia),a nie budzet i sklad personalny.Po co w ogole grac el MS?Dopuscic tylko:Argentyne,Brazylie,Francje,Niemcy,Anglie,Wlochy i moze do liczby Hiszpanie i Porugalie....a reszta niech sobie gra towarzysko,jesli w ogole ma taka potrzebe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z tym sędziowaniem. Już zapomniałeś, że Zagłębię zdobyło mistrza bo Legii nie uznano bramki, itd.? Jakoś w Anglii, czy Hiszpanii te same 2-3 kluby co roku zdobywają mistrzostwo i nie robi się z tego problemu. U nas "sportowo" wygrywają jakieś wiochy i później mamy co mamy w Pucharach. Nie odniosłeś się do wyników Wisły w Europie, może nie było ci wygodnie. Wszyscy płaczą, że nie mamy więcej klubów w Pucharach. A ja pytam po co? W tym roku dobrze widać co mam na myśli. Faktycznie, chciałbym żeby co roku reprezentowały nas silna Legia i Wisła. Klub piłkarski to nie tylko kasa, to też tradycja. Wpompowano full kasy na wiochy (GKS, Zagłębie, Groclin, Kolporter) i to jest nasza recepta na silną ligę. Mocne zespoły powinny być w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i na Śląsku tam są kibice, frekwencja na trybunach i tradycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na Slasku i we Wroclawiu nie ma tych mocnych zespolow i nic na to nie poradzimy.Nie sadze,zeby wielkosc miala znaczenie na poziom klubu.Pierwszy lepszy przyklad z boku-Auxerre.Na pewno nie potega,niski budzet,ale bardzo przyzwoicie gralo w LM.

Niczego nie zapomnialem,ale tego sie juz nie odwroci w zaden sposob,nawet poprzez degradacje.Trzeba probowac temu zapobiec,a nie tworzyc nowa patologie.

Tradycje to ja mam w d... ,mnie interesuja wyniki i gra,a nie przeszlosc..

Wisly nie wspominam dlatego,ze miala i dobre wystepy i rownie,a moze i bardziej kompromitujace-traktorzysci z Valerengi,czy Tbilisi.Staram sie w miare obiektywnie podejsc do tematu.Powiem wiecej...moze delikatnie bardziej lubie Legie(a moze zludzenie)i piszac te slowa,korzystam z okazji,ze ona prawie o nic nie walczy,wiec nie musze stronniczo podchodzic do tematu.Dla mnie moze byc tak,ze Wisla i 20 lat z rzedu bedzie mistrzem,tylko niech zdobywa tytul na boisku,a nie z przydzialu,odgornie za sam sklad,czy jak inni pod stolem z lapowa w garsci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Jovik.

Oba kluby są teraz pod wodzą młodych szkoleniowców. Mających nowe pomysł na grę ale mimo wieku także bardzo dużo widzieli i mogli przeanalizować prace fachowców jak wszystko wygląda od środka.. Skorża pracował w Kadrze, Urabn w Hiszpanii. Obaj mają swoje pomysły na grę. Idzie nowa fala trenerów z naszego kraju. Skorża to nowy zaciąg szkoły trenerów z AWF Warszawskiego jak narazie najbardziej utytułowany i najbardziej znany. Jest jeszcze kilku młodych szkoleniowców pracujących na niższym froncie z sukcesami a także z juniorami.

 

Podobnie było w Rumunii. Należy patrzeć na gre a nie na wyniki i co roku się rozwijać i budować zespół po przez kolejne kroki do przodu a wtedy wyniki same przyjdą. Filozofia Adam Małysza nic innego.

Klubu nie zbuduje się w sezon na maszynę wygrywającą na to potrzeba kilku lat i przemyślanej polityki transferowej a także rozwojowej. Trzeba wprowadzać pewne standardy nowinki techniczne jak to dzieje się w Legii czy też Arce.

 

PS. Szykuje się kolejny powrót do OE, Szymkowiak nie jest już graczem Trabzonsporu i w kolejce po niego stoją Wisła, Korona a także Lech Smudy który może okazać się czarnym koniem tej rywalizacji po fiasku transakcji z Gizą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycje to ja mam w d... ,mnie interesuja wyniki i gra,a nie przeszlosc..

 

OK, tylko, że Zagłębie, czy GKS to ani tradycji, ani wyników.

Coś się tak czepił tej Wisły? Jakie pod stołem? Jakie z przydziału? Ma najlepszy skład (tak papierowo), ale też najlepiej, obok Legii, sie prezentuje, to i wszyscy na nią stawiają. Pod stołem to mistrza ma Zagłębie ja już coś.

 

Żeby była jasność, nie jestem jakimś zagorzałem fanem Wisły, Legii kibicuję też, wiec nie mam kompleksów i nie muszę się deklarować kogo bardziej lubię. Jestem z Dolnego Śląska (bywam na Zagłębiu) więc mam obiektywne spojrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na to dowód?

Tego typu wypowiedzi jak twoje charakteryzują osoby nie mające o niczym pojęcia. Najłatwiej powiedzieć bagno, sędziowie sprzedają mecze wywalimy Listkiewicza będzie idealnie. [beep]o prawda.

 

To jest najłatwiejsze hasło do wypowiedzenia a tak naprawdę nic nie ma się do rzeczy. Sędziowie zawsze będą się mylili ale jak zawsze będziemy się doszukiwać podtekstów to dojdziemy do obłędu. Nie ma dowodów nie ma sprawy. To jest po prostu wmawianie sobie problemów i głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Wisła wygrała zasłużenie co tu duzo gadać, ale arbiter był tragiczny.

A w Kielcach marnuje się mnóstwo zdolnych wychowanków bo [beep]owa polityka klicko-janasowa zakłada tylko sciąganie nazwisk i "natychmiastowy sukces"

Lepsza już słabsza Korona ale swojska, bo żywcem nie ma sie z kim utożsamiać. Co to za kielecki klub bez jednego gracza ze świetokrzyskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że marnuje się mnóstwo zdolnych więc konkretnie jakieś nazwiska.

Jacy? Jakoś nigdy Korona nie słynęła, ze szkolenia młodzieży i nie kojarzę żadnego wychowanka co by coś osiągnął. Pokaż mi klub na świecie co stawia na wychowanków? Nawet w Barcelonie, Realu czy Mu szanse na przebicie ma 1 na 50 do pierwszego składu. Do kadry Barcelony nie przebili się Fabregas czy Gerard Pique. Nie ma czasu na eksperymenty, Droga dla młodych chłopaków wiedzie po przez małe kluby na progi kariery. To one szkolą najlepszych graczy nie wielkie firmy.

Taka jest zawodowa piłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny mecz bez emocji w OE. Strasznie nudna jest nasza liga :(

Wczoraj w Niemczech też grał mistrz z wicemistrzem i w meczu było wszystko. Akurat nie chodzi mi tylko o bramki, ale o całe widowisko, ten show.

Wczoraj widzieliśmy piękne parady, cudowne wyjścia na 30m bramkarzy, strzały na bramkę, akcje przemyślane i kontry, kiwki, dramaturgie itp.

A dzisiaj nie widzieliśmy cudownych wybronionych piłek, strzałów tuż obok, czy ponad bramką, akcje polegają na tym - "łap Twoja i rób co chcesz".

Akurat to nie jest jedyny taki mecz, bo takie spotkania są dość często w OE.

Zdecydowanie lepszy mecz to był Steaua - Zagłębie.

 

Szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal218

 

Jak uważasz, że to wszystko to syf, korupcja, bagno, ustawieni mistrzowie, itd. to po co oglądasz OE?

 

W poprzednim sezonie prawie nie ogladalem,teraz na razie ogladam tylko dla samego HD,gdyby nie to unikalbym tego jak ognia.

 

mad85 Wysłany: Sob Sie 11, 2007 2:44 pm Temat postu:

 

Masz na to dowód?

Tego typu wypowiedzi jak twoje charakteryzują osoby nie mające o niczym pojęcia. Najłatwiej powiedzieć bagno, sędziowie sprzedają mecze wywalimy Listkiewicza będzie idealnie. [beep] prawda.

 

To jest najłatwiejsze hasło do wypowiedzenia a tak naprawdę nic nie ma się do rzeczy. Sędziowie zawsze będą się mylili ale jak zawsze będziemy się doszukiwać podtekstów to dojdziemy do obłędu. Nie ma dowodów nie ma sprawy. To jest po prostu wmawianie sobie problemów i głupot.

 

Dowodem sa takie mecze jak wczorajszy Wisly i Kolportera,a Tobie chyba tu zbraklo argumentu,bo napisales tylko,ze takie osoby jak ja nie maja o niczym pojecia(zreszta jak kazdy kto ma inne zdanie niz Twoje).To zaden agument,zwazywszy ze zawsze tego wymagasz od swoich rozmowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest dowód?

Złapałeś kogoś za rękę?

Bo to co tobie się wydaje to sobie możesz wsadzić gdzieś.

idąc twoim tokiem myślenia to każdy mecz z błędem sędziego jest sprzedany. A nie takie mecze się rozst[beep]ły po błędach jak choćby legendarny gol Maradony ręka.

 

Przestań oglądać nie będziesz marudził. Nie podoba ci się to nie oglądaj i włącz sobie TV Tram i posłuchaj Ojca dyrektora nikt OR nie każe ci oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny mecz bez emocji w OE. Strasznie nudna jest nasza liga :(

Wczoraj w Niemczech też grał mistrz z wicemistrzem i w meczu było wszystko. Akurat nie chodzi mi tylko o bramki, ale o całe widowisko, ten show.

Wczoraj widzieliśmy piękne parady, cudowne wyjścia na 30m bramkarzy, strzały na bramkę, akcje przemyślane i kontry, kiwki, dramaturgie itp.

A dzisiaj nie widzieliśmy cudownych wybronionych piłek, strzałów tuż obok, czy ponad bramką, akcje polegają na tym - "łap Twoja i rób co chcesz".

Akurat to nie jest jedyny taki mecz, bo takie spotkania są dość często w OE.

Zdecydowanie lepszy mecz to był Steaua - Zagłębie.

 

Szkoda :(

 

A co w Bundeslidze sa same dobre mecze? pozatym nie porownuj ligi niemieckiej do naszej bo to nie ma sensu, bo ja moge powiedzec ze angielska jest duzo lepsza od niemeckiej i co z tego.Nikt nikogo nie zmusza do ogladania OE, to jest nasza polska liga i samo to wystarczy zeby ja ogladac :D pozatym jest duzo ciekawych spotkan .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku tu sie nie da zlapac za reke.Wiekszosc z tych co juz siedzi,siedzi nieslusznie.Za reke tez ich nikt nie zlapal,bo sie nie da :evil:

To nie byl jeden blad sedziego,ale 2 bardzo powazne w jedna strone,wplywajace na wynik,w dodatku w ciagu kilku minut.Pomijam cala mase mniejszych(faule i zolta kartke na Kosowskim).Nigdzie nie napisalem,ze Wisla kupila...zacznijcie czytac ze zrozumieniem.Jak mi sie te HD w OE przeje to nie bede ogladac(juz niebawem).Ja i tak Cyfre bralem z zupelnie innych powodow niz OE.

A Trwam i Rydzyka ogladj i sluchaj sobie sam,bo tez maja podobny styl bycia tzn Wiem wszystko najlepiej i jest to jedynie sluszne...

Ja z takimi ludzmi,podobnie jak z obecnie rzadzacymi nie chce miec nic wspolnego,na tym koncze chora polemike i znikam z tego tematu zupelnie,bo o tej lidze nie warto nawet slowa powiedziec wiecej,ani dobrego,ani zlego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi, że Bundesliga jest lepsza :) I oczywiście, że nie ma 100% super meczów.

Tylko, że jakoś widowiskowość OE spadła...

Ja wiem, że zawodnicy są słabsi i nie mam o to zarzutów :) Ale rywale ich też są słabsi, więc poziom różnicy pomiędzy graczami na boisku jest mniej więcej taki sam w każdej lidze.

 

Teraz leci SuperPuchar i mecz jest średni, a mimo wszystko więcej się dzieje niż w OE...

Np. Ligi rosyjskiej nie oglądam, ale ludzie mówią, że sporo się tam dzieje :)

 

 

W ostatniej kolejce padło 11 goli na 8 meczów :(

Teraz mamy 15 goli na 7 spotkań, z czego ponad 25% bramek to popis samej Wisły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z takimi ludzmi,podobnie jak z obecnie rzadzacymi nie chce miec nic wspolnego,na tym koncze chora polemike i znikam z tego tematu zupelnie,bo o tej lidze nie warto nawet slowa powiedziec wiecej,ani dobrego,ani zlego.

Ale dużo masz bo retorykę masz taka sama. Wszędzie doszukujesz się spisków, korupcji, gry przy zielonym stoliku.

 

Napisałeś, że jest ustalone a to jednoznaczne. Nie ma dowodów nie ma sprawy. Te błędy sędziego nie ustawiły meczu.

Nie raz sędziowie się pomylą jeszcze ale za każdy razem nie trzeba doszukiwać się spisków bo to jest wkalkulowane w piłkę. To sa tylko ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki w Polsce nie ebdzie normalnych stadionow i infrastruktury to nie bedzie super show na stadionie zbyt czesto, bo na takich stadionach jakie mamy to ciezko sie fajnie bawic :lol: nic tylko wyrywac krzeselka i rzucac albo robic dymy :D Jedenie na Lechu cos sie dzieje i na stadionie Wisly tez jakos juz to wyglada no i Korona, na takie stadiony jak maja w Niemczech az chce sie przychodzic w pzrerwie pojsc do klubowego baru czy cos a u nas nedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...