Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jaszek napisał:

:) Po pierwsze to przelew powinien być zrealizowany o czasie.

 To akurat nie takie proste bo takie przelewy to nie max 1 dzień jak u zwykłych ludzi, Swift może iść od 3 nawet do ponad 14 dni. Więc teoretycznie oni ten przelew mogli zrobić, wydać dyspozycje ale po drodze są przewalutowania i inne [beep]oły i zanim pieniądze będą na koncie Wisły to minie grubo 2 tygodnie. Problem polega na tym, że oni zrobili wszystko aby byli taktowani jak słupy. A co do potwierdzenia one też generalnie nic nie jest warte bo samemu można to stworzyć tak naprawdę. Taka transakcja powinna być oparta o gwarancje bankowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty mówisz, dzisiaj takie przelewy idą 2-3 dni robocze. Sam otrzymywałem przelewy z zagranicy, z przewalutowaniem. To nie lata '90-te. Być może są też jakieś opcje premium, dla klientów VIP, że i w jeden dzień się da. Miliarderzy mają inne relacje z bankami, oparte na zasadzie traktowania indywidualnego. 

7 minut temu, mad85 napisał:

Taka transakcja powinna być oparta o gwarancje bankowe

Właśnie o takim potwierdzeniu mówię. Nie o PDF-ie z historii rachunku.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówisz o klientach indywidualnych a to inna bajka niż biznes. SEPA idzie tylko w euro i działa w UE + Norwegia, Szwajcaria, Islandia, Lichtenstein i ona max 2 dni idzie. SWIFT czyli coś międzynarodowego na cały świat idzie od 3 do ponad 14 bo banki nie zawsze współpracują i dochodzą pośrednicy do tego. Otrzymałeś ale zwróciłeś ile bank cie oszukał na tym przewalutowaniu ? To jest najgorsza opcja z możliwych a pomyśl teraz, że na każdym euro tracisz tak z 20 groszy? Ile ci wyjdzie przy 12 mln ? Dlatego to jest zawiły proces taki przelew. A co ważniejsze przelewy powyżej 10  tysięcy euro są weryfikowane, jest tak międzynarodowa ustawa przeciwko terroryzmowi i praniu kasy. Ale żeby nie było, ja od razu pisałem że to kant i dalej tak twierdzę, zwracam uwagę tylko na techniczny aspekt tego.

 

 

 

Dlatego mnie osobiście dziwi, że taki deal jest robiony bez gwarancji bankowych. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85, poważni biznesmeni zrobiliby już taki przelew kilka dni temu, a nie czekali na ostatnie godziny... :D Zresztą co to za problem wysłać potwierdzenie, albo chociaż odebrać telefon od jakiegoś dziennikarza i szczerze powiedzieć, że przelew będzie, albo że nie będzie. ? A tak nikt nic nie wie i mamy jeden wielki bajzel w Wiśle.

Potwierdzają się niestety wrzucane przez Jadczaka informacje na temat poprzednich zachowań z biznesie tych pesudoinwestorów. 

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale te pieniądze wcale  by nie musiały dojść nawet jeśli by zrobili. Dziś każdy przelew powyżej 10k jest zgłaszany do odpowiedniej instancji i wtedy jest weryfikacja czy to terroryzm, pranie kasy itd i to wszystko trwa.  Te potwierdzenie też naprawdę jest nic nie warte bo samemu można to sobie wydrukować albo a paincie zrobić, to żaden dokument.  A jeśli np. ta kasa idzie z raju podatkowego to jeszcze dłużej nawet może to trwać. 

 

 

Żeby nie było ja ich nie bronie, od początku pisałem o słupach i wału i zdanie podtrzymuje i oni dalej postępuje według schematu który wprowadzili na samym początku czyli jeden wielki chaos .  Ten przelew będzie szedł jak ten do Korony z Senegalu który do dziś nie dotarł heh

 

Ja na miejscu ludzi sprzedających klub domagałby się przed podpisem gwarancji bankowych bo to jedyna rzecz która potwierdza, możliwości kupca. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze? Lepsze,żeby się okazali to poważni inwestorzy, wszyscy mówią - lepiej po staremu, tylko,że to rządy TS Wisły doprowadziły do tragicznej sytuacji Wisły Kraków i z jakimi kibicami Wisły Kraków nie rozmawiam to uważają,że gorzej być nie może niż było obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mad85 napisał:

SEPA idzie tylko w euro i działa w UE + Norwegia

Przecież słynny już przelew 12 mln zł dla Wisły Kraków miał wyjść z banku w Luksemburgu, nie z Kambodży.

Ciekawe jest jednak to:

 

Cytat

Jak dowiedziało się Sport.pl, Mats Hartling w sobotę ma wydać oficjalny komunikat w tej sprawie. - Sprawa nie jest zakończona. Są pewne klauzule w umowie, o których opinia publiczna nie wie - mówi nam Adam Pietrowski, czyli P.O prezesa klubu. Nie wiadomo jednak, gdzie pojawi się ten komunikat. Okazuje się jednak, że urwał się kontakt z Vanną Ly, czyli właścicielem Alelegi, która miała być większościowym właścicielem klubu.

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24317050,wisla-krakow-nie-dostala-przelewu-jeden-z-wlascicieli-jest.html

 

Że Vanna Ly zniknął to mnie nie dziwi, ale o jakich tajnych klauzulach mówi Pietrowski... To mnie niepokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jaszek napisał:

Przecież słynny już przelew 12 mln zł dla Wisły Kraków miał wyjść z banku w Luksemburgu, nie z Kambodży.

Ciekawe jest jednak to:

 

 No właśnie nie było nic na ten temat skąd , a na logikę to on hajsu w Europie jeśli go na pewno nie trzyma i nie mam na myśli tu Kambodżę a raje podatkowe. Gdyby trzymał to dość łatwo by było go zweryfikować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było i to wiele razy:

 

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24316659,wisla-krakow-znow-nad-przepascia-potwierdzenia-przelewu-brak.html

 

Cytat

 Vanna Ly oczekuje się, że bank w Luksemburgu potwierdzi przelew w godzinach popołudniowych lub wieczornych – mówił w rozmowie z Onetem

 

Zresztą ten większościowy udziałowiec, który już zniknął, ma siedzibę w Luksemburgu. Informacje, że takie przelewy od ważnych klientów idą wiele dni to bajki.

 

Ja jestem ciekawy tych klauzul, jeśli faktycznie są. Dotychczas nikt nie wie, na czym miał polegać szwindel. Na tym właśnie polega dobry szwindel, żeby nie było wiadomo. Jakieś papiery przez wpłatą kasy jednak podpisano, bez jakiejkolwiek transparentności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nieistotne. Większościowy udziałowiec Wisły Kraków zapadł się pod ziemię i nie ma z nim kontaktu. Tak więc nasza dyskusja na temat czasu realizacji przelewów międzynarodowych jest bez sensu :) To chyba jasne, że nie ma żadnego przelewu ;)

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Arkon napisał:

Nie do końca- Legia płaci całkiem niezłe pieniądze, poza tym gwarantuje grę o trofea, Sa Pinto to też nie jest anonim w trenerce jak choćby Jozak. Taki Hasi potrafił przekonać do gry w W-wie gracza klasy Vadisa czy Moulina, Sa Pinto już ściągnął Martinsa.

Z całym szacunkiem ale takich zawodników nie interesuje trofeum za wygranie Ekstraklasy lub Pucharu Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu kariery tak naprawdę liczą się trofea. Nawet taki znakomity zawodnik jak Ljuboja cieszył się jak dziecko ze zdobytego mistrzostwa. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to Warszawa, bo wielu zawodników przyjeżdża z rodzinami i dziećmi. W naszej lidze to Legia płaci też najlepiej, dlatego po cichu liczę, że jednak kilku dobrych zawodników do Wojskowych trafi. Zimą to byli Cafu czy Remy, latem Carlitos czy Martins.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...