Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że bez Szymańskiego Legia sobie spokojnie poradzi. Gorzej, gdyby odszedł Nagy. Z drugiej strony nie jestem przekonany czy Sebastian już jest gotowy na wyjazd. Sam jestem ciekaw jak będzie wyglądało okienko transferowe w wykonaniu Wojskowych. Oby przyszli gracze pokroju Remyego, Cafu czy Martinsa, oczywiście najlepiej na skrzydło. Trzymam kciuki, żeby to byli klasowi zawodnicy i dołączyli do Legii przed zgrupowaniem. Inne plotki to zainteresowanie Turków Pazdanem( Malatyaspor, czyli obecnie trzecia drużyna w tabeli) oraz to https://legia.net/news/plotki-transferowe-legia-pozyska-acera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ezequiel93 napisał:

W Legii znowu zaczynają się plotki dotyczące Sebastiana Szymańskiego. Nie kupiło CSKA za 7 milionów euro, to może kupi Spartak za osiem? :D
https://legia.net/news/plotki-transferowe-spartak-moze-dac-8-mln-euro-za-szymanskiego

To nic, że nie jest wart 1/4 tego. :D

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon daj spokój nikt dziś więcej nić 4-5 + dobry procent za młodego nie zapłaci, to realna wartość,reszta to bajki i marzenia.  CSKA m.i dlatego ostatecznie zrezygnowało  i nie złożyło oficjalnie oferty.

 

@wislok Nie, nie ma gruntów nie ma kasy. Choć jak dla mnie gorsze dla Wisły byłoby to jakby przelali tą kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się generalnie z Tobą zgadzam, ale 7-8 mln to obecnie w Europie nie są jakieś wielkie pieniądze. Teraz za przeciętnego zawodnika trzeba zapłacić co najmniej 15 mln. Ja bym się jeszcze wstrzymał ze sprzedażą, może zagra świetnie podczas Euro U-21? Fajnie, że według doniesień prasowych podobno Mioduski wcale nie chce go tanio sprzedać. Jak już pisałem wcześniej uważam, że dla Legii większą stratą byłoby odejście Nagya niż Szymańskiego. Ciekawe kto w Legii dał ciała z Walukiewiczem. Szkoda, że wtedy nie było Sa Pinto, on przynajmniej stawia na młodych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Europy nie Polski. To co on mówi  a rzeczywistość to 2 różne sprawy.

 

Nikt nie dał ciała z Walukiewiczem, sytuacja po prostu wyglądała tak, że to on chciał odejść, on chciał grać z trenować z 1 zespołem to był jego warunek,  Legia miała inny pomysł na niego, dłuższy przez 3 ligę może wypożyczenie dość podobnie jak było z Bielikiem w Lechu, Legia dała mu szybszą ścieżkę gry w ESA to odszedł. Gdyby został to dopiero dziś może wchodził by do zespołu a zobacz jaka jest konkurencja na jego pozycji, wybrał krótszą drogę rozwoju, to była jego decyzja.

 

Z tym odejściem masz racje, zresztą Nagy-em interesują się kluby Ligue 1 który raczej nie płacą więcej niż 2-2,5 mln więc transfer mało realny.

 

RSP wcale nie stawia na młodych jest tak jak za Urbana, grają generalnie ci gdzie którzy nie mają konkurencji, to sytuacja wymusiła to, że Kule czy Majecki grają.  Walukiewicz w Legii dziś pewnie miałby max 1 czy 2 mecze w seniorach bo obsada Legii na tej pozycji jest bardzo mocna. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z Tobą zgodzę, bo jednak Sa Pinto mocno stawia na Szymańskiego, Majeckiego, odbudował Nagya, postawił na Kule, Wieteska też sporo grał. Niewielu by się odważyło na niemal całkowite odstawienie od składu takich graczy jak Pazdan, Rado czy Malarz, nie mówiąc o przesunięciu do rezerw Mąki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymański to gra od 2 sezonów a wiosną w rundzie finałowej przyczynił się do mistrzostwa, Nagy młody to nie jest, podobnie Wieteska, Majecki czy Kule to specjalne okoliczności kontuzje i słaba wręcz bardzo słaba dyspozycja rywali, gdyby Malarz grał jak rok temu, Rado czy Hama na początku sezonu strzelili po 3-4 gole to w życiu by nie grali. To nie były planowane wprowadzenia. 

 

Wielu by się odważyło, żaden trener nie jest desperatem i nie podstawi na słabych zawodników w szczególności na takich którzy mają wiele problemów za boiskiem. Każdy widział jak oni grali jak dostawali szansę na początku roku . Zresztą w przypadku Arka, to jego zmienił go Cieżniak i pech jednego okazał się szczęściem drugiego.  Tak samo było za Urbana z tą generacją Furman, Rybus, Borysiuk, Żyro itd.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że nie jesteś zwolennikiem Sa Pinto, ale trzeba mu przyznać, że znacząco i w bardzo krótkim czasie odmłodził drużynę, a przy okazji traci tylko 3 punkty do Lechii. Jakoś jestem spokojny,  że na wiosnę Legia będzie grała lepiej. Andre Martins to też świetny nabytek dzięki nowemu trenerowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie o to chodzi, bo te odmładzanie to przypadek, efekt słabości po prostu. Gdyby ci starzy byli w przeciętnej formie to Kule czy Majecki nawet nie powąchaliby murawy, nie ma w tym żadnej ideologii ani zasług nikogo, pojawiała się szansa i chwała im, że ją wykorzystali. Ja bym do średniej wieku nie przywiązywał uwagi zbytnio, mają grać dobrzy piłkarze a przykłady Górnika a w szczególności Monaco pokazują że zbyt młoda kadra to będzie problem, zespól mi mieć swój kręgosłup. 

Jeśli Legia przez 5 kolejnych sezonów wprowadzi co roku 2 graczy do zespołu wtedy to będzie można mówić o zasługach, celowości tego procesu.

 

Co do Martinsa zgoda dopiero po liczbach widać wkład jego w grę,  nawet powiem szczerze jestem dość zaskoczony ale to taki zachowują proporcje Busqets. 

 

Legia nie będzie grała lepiej, RSP nie stanie się innym trenerem, dalej będzie trenerem szkoły Mourinho. Polecam posłuchać Stan Futbolu i to co mówił Leśnodorski, mistrzostwo może zdobędziemy ale potem będą problemy.

 

Mecze Legii, Lecha i Lechii pomiędzy sobą zapowiadają się bajecznie jak murowanie na całego z każdej strony.

 

 

Co do Wisły przelewy mają wyjść jutro a wiadomo, że międzynarodowo mogą iść do 7 dni nawet więc niezłe cyrki dalej.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy taki scenariusz- odchodzi Szymański, na 10 albo kupujemy kogoś, albo gra Carlitos, jeszcze ktoś kreatywny na skrzydło i możemy grać ładniejszą piłkę. Z całym szacunkiem do Sebastiana, to na 10 liczby miał marne, Kuchy to też nie jest mistrz gry kreatywnej, a Carlitos nie jest typową 9. Tu widzę problemy i naszą słabszą grę w ataku. Jedynie Nagy umie grać kombinacyjną piłkę, dlatego nie chciałbym jego odejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może, czy MU za Mourinho grał ładną piłkę ? Przecież piłkarzy do tego jak najbardziej miał. RSP to trener typu Mourinho, Simeone i wielu wielu innych którzy przede wszystkim stawiają na defensywę a nie ofensywę i liczba dobrych kreatywnych piłkarzy tego nie zmieni. I to nie jest nawet moja opinii a ludzi z Belgii czy Portugalii którzy ta go ocenili.

 

Co do odejścia Seby zgadzam się to nie będzie problem ale też uważam, ze w Legii, a w szczególności Legi RSP nie ma miejsca na 10, taką klasyczną bo ona nie gra w defensywie a tego RSP nie toleruje, bez Seby to raczej przejdziemy na 4-4-2 albo 4-4-3 więc zamiast 10 lepiej poszukać 8 dobrze wyszkolonej technicznie której nie przeszkadza piłka ale które też umie odebrać piłkę. 

 

Kwestia czy on chce też tego, na dziś to jest bezpieczne bo kluby z Francji dadzą za mało, ale jest też jakieś tak zainteresowanie z UK z Championship a wtedy to może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy. Ja pierwsze rzetelniejsze oceny Sa Pinto dokonam dopiero po kilku meczach na wiosnę. Dla Wojskowych obowiązkiem jest mistrzostwo i awans choćby do LE. Jeśli tego nie dokona można się spodziewać zwolnienia. Sam przyznasz, że ilość kreatywnych graczy w Legii jest obecnie znikoma. Można tylko pomarzyć o takich zawodnikach jak Vadis czy Ljubo. Dwóch kreatywnych zawodników to absolutna konieczność, przy odejściu Sebastiana, to nawet trzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ale nie o to chodzi,  chodzi o profil trenera .W piłce nie ma jednej metody na sukces ale dyscypliną taktyczną na długą metę nie zajedziemy daleko. Tak naprawdę dziś w 3 klubach na L, jest 3 takich samych trenerów jeśli chodzi o profil a co na dłuższą metę jest bezsensu, podobnie było ze Stasiem. W Legii zawsze powinien być trener który przekłada ofensywę nad defensywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grały poprzednie ekipy prowadzone przez Sa Pinto. Wydaje mi się, że najpierw musiał odbudować Legię fizycznie, potem poukładać defensywę, mam nadzieję, że w zimie przyjdzie czas na atak. Jak mówią tak krawiec kraje jak mu materii staje- niestety i tu się ze mną musisz zgodzić w Legii nie ma wielu zawodników kreatywnych, stąd taki, a nie inny styl gry. Jestem przekonany, że mając choćby takiego Novikovasa czy Haraslina Legia już grałaby lepiej, nie mówiąc o zawodnikach typu Vadis, Duda czy Rado w formie. Teraz takich zawodników jest jak na lekarstwo, stąd ja tak negatywnie, na razie, nie oceniam Sa Pinto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jak rozumieć sukces w pucharach bo kluby portugalskie 9x grał co najmniej 1/2 europejskich pucharów w 21 wieku, polskie coś koło tego w fazach grupowych. Inna miara.   A ten nasz ze Sportingiem z tamtego sezonu to największy niedosyt bo niewiele zabrakło aby ich pyknąć, z Ajaxem było znacznie dalej. 

 

 

Nagy chyba żegna się z Legią - Fiorentina.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że weź pod uwagę jaka jest presja w Legii, a jaka w Wiśle Płock. Nie żartuj z tym pół roku młodszym. Poza tym Nagy świetnie mówi po angielsku, w odróżnieniu od Recy. Mniej niż 5 mln, to byłby nieśmieszny żart. Ja jednak trzymam kciuki, żeby został, bo na skrzydle byłaby jeszcze większa bieda. Zobacz jakie on miał liczby w ataku, a przecież jeszcze świetnie grał w defensywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...