Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem wcześniej na oceny Martinsa przyjdzie czas jak rozegra kilka całych meczów. Po spotkaniu ze Śląskiem wyglądało to optymistycznie, a razem z Cafu tworzą bardzo dobry w defensywie i kreatywny duet pomocników. To co mi się podoba u Sa Pito, to fakt że zaczął od podstaw czyli poprawy gry w defensywie, dobrym przygotowaniu fizycznym. Teraz będzie czas na poprawę gry w  ofensywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty chcesz u niego oceniać ? To gość który całą karierę gra podaj do najbliższego , to trochę lepsza wersja Philippsa(ma większy procent celności podań) a takich gości to można znaleźć w Polsce za znacznie mniejsze pieniądze. On wcale nie jest lepszy od Kopczyńskiego bo tego jednak oprócz podaj do najbliższego umiał odebrać piłkę czego Martins nie umie, miał aż 1 ze Śląskiem.  W jego miejsce można wsadzić znacznie lepszego piłkarza o profilu Cafu choćby który robi to wszystko.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To cały urok piłki nożnej, gdy wracasz do meczu grając piach. W pierwszej połowie nas nie było, Legia nas zjadła. Nie było nadziei, że się podniesiemy, a tu bach bach bach 5 minut... piękny powrót do meczu. Brawo Wisła!

Szkoda błędu Bashy przy 3:3.

Nagy do przerwy kozak, po przerwie go nie było. Kucharczyk w Legii to nieporozumienie jakieś.

Fajnie, że Imaz zaczyna wykorzystywać sytuacje.

Coś czułem, że Carlitos nam nastrzela. Coś czułem, że Legia się na nas potknie (i za tydzień też się potknie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w hicie Lotto Ekstraklasy Jaga zremisowała z Legią 1:1. Remis sprawiedliwy z przebiegu gry, chociaż faulu przy akcji bramkowej dla Legii być nie powinno. Ale w sumie Jaga zapłaciła cenę za swój minimalizm, bo zamiast starać się strzelić drugiego gola, to grała taki trochę antyfutbol. :)

Kibole Legii spalili dwie flagi na trybunach. Nie wiem ile oni ich tam jeszcze mają, mam nadzieję, że to koniec tego tematu na kilka ładnych lat. Nie podoba mi się tylko narracja mediów, że nawet skarpetki przyjezdnym sprawdzano... Jakby wnieśli kartony pirotechniki, nawrzucali rac na murawę, to Jaga miałaby problem, a tak obyło się bez większego skandalu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do faulu można polemizować bo było to takie miekkie ale zawodnik Jagiellonii miał dziwnie ułożoną rękę do starcia bark - bark. Nie lubią gwizdania takich fauli  i jak bym to puścił ale wpisuje się to w to co robił Złotek.  Generalnie to on był najgorszy na boisku i jakby w 1 połowie pokazał 4 czerwone po 2 dla obu ekip to byłoby sprawiedliwe, Kwiecień bezpośrednia, Romańczuk za 2 zółtę za brutalność i za głupotę Nagy i Martins w Legii ten 1 za 2 żółte.  Ile jeszcze ten sędzia będzie gwizdał w ESA ? On nie miał żadnej kontroli nad tym co działo się na boisku, przeszkadzał piłkarzom oby ekip po prostu.

 

Jedyne co mnie cieszy z wczoraj to bramka Kule, ten gość pobije rekord transferowy ESA, dawno nie było takiego talentu w ESA w szczególności wśród napastników a w zasadzie od czasów Lewego który w tym wieku biegał w 2 lidze jeszcze. Widać, że w Juve się ogarnął, do tego brat jego brata w Legionovii wychodzi na plus. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabszy mecz Legii, mimo wszystko zasłużony remis(niewykorzystana 100% okazja Szymańskiego). Szkoda, że Sa Pinto wystawił Martinsa na 10 w pierwszej połowie, to absolutnie nie jest jego pozycja, już bardziej widziałbym tam Cafu, choć oczywiście najlepszy jest tam Sebastian, na pewno nie na skrzydle. Podobnie nie rozumiem zmiany na prawej obronie- Stolarski prezentował się tam co najmniej dobrze. Veso widzę wyżej, jako skrzydłowego. Fajnie, że Sa Pinto stawia na młodych- Szymański, coraz lepiej grający Nagy, Wieteska czy Kule. Wobec kontuzji Cierzniaka i słabszej formy Malarza dziwi trochę nie dawanie szansy Majeckiemu. Może we wtorek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagy, to wczoraj powinien wylecieć za symulkę w pierwszej połowie. :)

Tak śledziłem ten mecz i krew mnie zalewała co robił Przemysław Frankowski - reprezentant, a zero techniki, nic po za bieganiem nie potrafi. Jeśli ktoś ma zbawić reprezentację na skrzydle, to na pewno nie on. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kolwiek byście dobrego nie napisali o obecnej Ekstraklasie, to napiszę Wam tylko tyle, że obejrzałem z ciekawości dzisiaj blisko 2 spotkania i poziom jest podobny do 3. ligi niemieckiej, którą również oglądałem, bo miło patrzeć na pełne trybuny na tym szczeblu rozgrywek w Niemczech, nie wspominając już o 2. lidze niemieckiej, gdzie piłka o wiele szybciej wędruje od piłkarza do piłkarza, poziom gry oraz efektywność gołym okiem jest widoczna na wyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba nawet wyżej, szczerze to oni przeciw 2 ostatnie mistrzostwa zdobywali bo najpierw Wisła koncertowo zwaliła a potem Legia.  Przerost treści nad formą jednym słowem.

 

Alec chciałem też napisać coś innego co pośrednio dotyczy ESA bo jest akcją kibiców która miała swój start na stadionie, podczas oprawy w meczu z Górnikiem, a mianowicie o akcji zorganizowanej przez Nieznanych Sprawców na obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości #kiedymyzyjemy . Więcej o akcji można poczytać na media społecznościowych:

https://facebook.com/kiedymyzyjemy
https://instagram.com/kiedymyzyjemy
https://twitter.com/kiedymyzyjemy

 

W akcji wzięli już udział  piłkarze Legii Arek Malarz, Artur Jędrzejczyk, Michał Kucharczyk nasi skoczkowie Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, dziennikarz Przemek Babiarz czy aktor Sebastian Fabijański a będą kolejni ludzie ze świata sportu, muzyki czy sztuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenerzy na lata w polskiej lidze tak właśnie kończą :D Mnie akurat cieszy, że jest coraz więcej zespołów, które są tak poukładane, że próbuje się w nich grać w piłkę. Ostatnio podoba mi się gra Pogoni, Piasta czy Zagłębia Sosnowiec z nowym trenerem. Jak wiadomo długo nie potrwa taki stan rzeczy w tych ekipach, ani w innych które nie próbują zabijać futbolu. U nas trenerów się zwalnia kiedy gra wygląda świetnie, ale mecze są przegrywane bo ich zawodnicy nie potrafili po świetnych akcjach trafiać na pustaka. 

Wspomnień czar :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno chciałem zweryfikować głupotę podaną w L+ Ekstra, Legia nie rozgrzewała się podczas przerwy na bocznym boisku, była w salce przy szatni.

 

Ale co w tym nadzwyczajnego ? Zestawienie z takimi pudłami w sumie nawet Messiego czy Ronaldo możesz zrobić.  To akurat o niczym nie świadczy, tak samo jak kiedyś była moda z kupowaniem piłkarz na podstawie filmików z yt. 

 

Żuraw tymczasowym Lecha, ostatnio jak wywalali go ze Znicza Pruszków zamiast się pożegnać z zawodnikami i sztabem nakleił kartkę na drzwiach szatni i sobie pojechał.  Dobry ananas.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem Lecha wydaje się zarząd, dla którego mistrzostwo nie jest celem tylko promowanie młodych zawodników.

Za to Legia wczoraj zagrała koncertowo, bez słabych punktów. Nawet Veso na prawej obronie sobie świetnie poradził. Sa Pinto wygląda na trenera z prawdziwego zdarzenia. W bramce w końcu zagrał Majecki, czyli odmładzanie składu trwa nadal. Co najważniejsze nie dzieje się to kosztem wyników. Wróbelki ćwierkają, że na zimowy obóz z Legią ma pojechać trzech nowych zawodników. Po raz kolejny napiszę też, że kluczowy jest środek pola Martins- Cafu. Czy ktokolwiek tęskni za Mąką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon koncertowo ? :) Ze słabiutkim Górnikiem, który gra młodzieżą i płaci na europejskie puchary (pisałem, że przez to jeszcze spadną). Legia powinna mieć już co najmniej 10 pkt. przewagę nad resztą stawki...Prawda jest taka, że Legia jest chyba jedynym klubem w tej lidze, któremu realnie zależy na mistrzostwie :) Celem reszty jest de facto utrzymanie status quo w Ekstraklasie, czyli pozostanie. Ewentualnie wypromowanie paru graczy i sprzedaż - patrz np. Górnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym koncertowo to bym nie przesadzał, niech Legia zagra 3-4 dobre meczy, niech wygra 3-4 mecze z rzędu co np. w innych klubach Sa Pinto się nie zdarzało to wtedy tak będzie można mówić na razie to 1 wygrana po 3 meczach zremisowanych.  W zasadzie poza 2 trudnymi wyjazdami do Szczecina i Gdańska reszty meczów powinno być z górki.

 

Ostatnio scouci Legii byli w Portugalii, na meczu Benfica - Moreirense obserwując kogoś z tego 2 klubu, trochę przerażające jest to, że transfery zapewne będzie robił agent który robił Martinsa i Sa Pinto a rola dyrektora sportowego będzie znikoma. Pewnie chodzi o Arsenio, Pedro Nune albo Ivanildo. 

 

Pewne żrodło twittera Janekxx podaje, że były gracz Petrochemii Płock (dziś Wisła), ostatnio trener Astany kandydatem na trenera Lecha,  Ukrainiec Roman Grygorczuk.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progres jest widoczny gołym okiem. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że po amatorach typu Jozak czy Klaf nowy trener tak szybko odbuduje Legię. Szkoda remisów z Wisłą i Jagą(wystawienie Martinsa na 10 było dziwne), ale ja w przyszłość patrzę optymistycznie. Najważniejsze, że niemal wszyscy piłkarze zrobili progres(mnie najbardziej cieszy odbudowanie formy Nagya i Hlouska, w co sam nie wierzyłem). Jeśli do Legii będą trafiali piłkarze klasy co najmniej Martinsa- nie mam nic przeciwko temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki progres ? Wyniki żadnego progresu nie potwierdzają. Legia Sa Pinto zdobyła 60% możliwych punktów a to wstydliwy wynik dla Legii. Progresem będzie wygranie 4-5 meczy z rzędu teraz. Hlouska to zimą na 90% nie będzie, ma spore zainteresowanie z USA.

 

To będzie ogromny problem w momencie zmiany trener, kolejne czyszczenia szatni. Nikt w Legii na błędach się nie uczy. Był Cypr, była Belgia, była Bałkany, teraz kolejny skok a kadra coraz gorzej wygląda i jedynie jest chwilowa jakość. Najwięcej Legii dają zawodnicy nie związani z trenerami  i nie tylko sportowo a też finansowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arkon napisał:

Czy ktokolwiek tęskni za Mąką?

Ja tęsknię, nasz podstawowy gracz na Euro2016 kopie się gdzieś w rezerwach Legii. :/

Sa Pinto trzeba przyznać, że potrafił sobie ustawić szatnię. Wywalił Radovicia, czy Malarza na ławę/trybuny. Nie boi się stawiać na młodych. A to, że Legia zaczęła fizycznie wyglądać, to chyba żadna niespodzianka. Ciekawi mnie bardziej jak ta Legia będzie wyglądała fizycznie i piłkarsko w lipcu/sierpniu, kiedy znowu będą najważniejsze mecze w Europie...

Pozostałe drużyny po za Lechią i Jagiellonią, to marność nad marnościami. W poprzednim sezonie zachwycała się cała Polska Górnikiem, dzisiaj już kibole w Zabrzu chcą zwalniać Brosza. Wisła Kraków nie wygrała od trzech kolejek i w sumie nie zdziwię się jeśli nawet do górnej ósemki nie awansuje. ;) Na dole tabeli bardzo ciasno zaczyna się robić, pół ligi może spaść. Chociaż ja obstawiam, że koniec końców pożegnamy Sosnowiec i Legnicę. ;)

Cieszy mnie, że ŁKS jest na dobrej drodze do powrotu do Lotto Ekstraklasy już w następnym sezonie. Widzew też pnie się po szczeblach, i już za dwa lata może wrócić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Arkon napisał:

Szkoda remisów z Wisłą i Jagą

Fakt, szkoda, że tych meczów nie przegraliście.:lol2: W obu cudem ratowaliście remis w ostatnich akcjach. Jeden mecz wygrany z przedostatnią drużyną i już zachwyty... :sciana: Przekonacie się już w następnym meczu gdzie Wasze miejsce w szeregu. Pogoń gra ostatnio najlepszą piłkę w lidze.

Lecha mi jakoś nie szkoda, od lat wszystko tam idzie w złą stronę. Teraz im się już nawet frekwencja posypała... 8tys w niedzielę o 18.00:crazy:

Ciekawe informacje dot. Wisły

https://twitter.com/KiewiczKrz/status/1059382042603986944
https://twitter.com/KiewiczKrz/status/1059383419849859073

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...