Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chore to jest peace and love i inne głupoty które są wmawiane. Od wieków ludzie rywalizowali na różnych polach, bili się, pojedynkowali itd i to się nie zmieniło. Zmieniała się tyko perspektywa. Świat się nie zmienił ludzie nie zmienili i jeśli ktoś myśli, że tak się stało to jest bardzo naiwny i ma wyprawny umysł przed polityków i media które to wmawiają do dziesięcioleci. Szalik, flaga to symbol taki sam symbol jak godło rycerza które zawsze były na 1 linii frontu i strata chorągwi równało się z porażką.

 

Rozumiem Piasta dlaczego to zrobił, Gliwice to szczególne miejsce w świecie kibicowskich ze względu na to, że lokalny rywal ma przewagę w mieście i wiem jedno decydując się na takich ruch wiedzieli, że będą musieli ponieść tego konsekwencje i je poniosę. Takie jest prawo. Nie będę ich pochwalał ani ganił to był ich wybór i tak jak pisałem wyżej wiedzieli na co się piszą i jakie będą tego konsekwencje. Najśmieszniejsze jest w tym to, że zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci którzy to nie dotyczy którzy komentują to z przed telewizora. 

 

 

No jak mieliśmy z kolegami jakieś 9 lat w podstawówce to jeden zabrał drugiemu czapkę i potem zaczęli się okładać, jak mieliśmy inne zdanie to też się ze sobą biliśmy, ale potem jak mieliśmy z jakieś 17-18 to zaczęliśmy rozmawiać, ewentualnie zgłaszać to odpowiednim organom w szkole, jak jeden który się nie dostosował poprzebijał innemu opony na parkingu. Sprawa się rozwiązała jasno, typ zapłacił za wymianę kół, a w szkole dostał nieodpowiednie....Mam wrażenie, że zabawa na stadionach zatrzymała się na dzieciakach w wieku 9 lat....W kiciach też się bawili kiedyś w gitów i resztę, ale nawet już i oni zmądrzeli i zaledwie 20% grypsuje (tzn. niby grypsuje, bo normalnie uczestniczy we wszystkich grach  i zabawach i bawi, a tutaj nadal zacofanie ;)

 

Wiesz kiedyś tego typu ludzie jak szli do wojska to ich prostowano (mam na mysli wojsko w PRL), bo to co było po 2000 r. to już było przedszkole, Myślę, że takiemu "kibicowi" by się takie coś przydało i szybko zacząłby wyznawać zasadę peace & love.

 

Przez właśnie takie bzdury wyleczono mnie z chodzenia na mecze jak miałem 18 lat, po prostu normalny człowiek się boi, że zostanie wplątany w jakieś burdy albo dostanie za nic po pysku....Patologia jest u nas tak wielka, że powiesiłbym sobie szalik Górnika, ale tego nie zrobię, bo nie chce mieć rozwalonego samochodu  albo szyby. Rodzina w Niemczech normalnie wywiesza sobie flagi i gadżety BVB i nikt z tym nic nie robi...a u nas spróbuj...

 

Takie coś powoduje, że po prostu młodzi już na kluby mają całkowicie wy...tylko komp i komp, ale w dużej mierze to ten czarny PR, który takie akcje słusznie generują....Szkoda piłki i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że Tadeusz Pawłowski wkrótce może pożegnać się ze stanowiskiem trenera Śląska za brak wyników. Śląsk znów nie wygrał 3 poprzednich meczów jak był już trenerem; ostatni mecz z Sandencją zremisował 0:0 a powinien go wygrać ale jak nawet remisuje bezbramkowo z najsłabszą drużyną szykującą się do spadku z najwyższej klasy rozgrywek to coś tu jest nie tak. Przed końcem sezonu znów będą walczyć o utrzymanie w ekstraklasie lecz jak się nie uda to będą w I lidze.

Edytowane przez pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ewentualnie zgłaszać to odpowiednim organom w szkole

No widzisz, w gronie jak to zwiecie kiboli konfidenctwo nie przystoi i jest ostro wykluczane ze środowiska.

 

 

 

A karny przyznany w myśl przepisów i zgodnie z wytycznymi. Inna sprawa, że przepisy stanowiące o dyktowaniu w takim przypadku karnego są głupie, bezsensowne i nie idą z duchem gry.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia jest bardzo przeciętna na tle wymagającego rywala... Chociaż Lech wymagający? Też mi coś nie pasuje, zaraz okaże się, że pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od września odniosą Poznaniacy, i to gdzie? Na Ł3. :)

 

Jeśli Radut tak kręci Jędrzejczykiem, to co będą robili z nim Senegalczycy?  :mrgreen:

Piłkarsko masz racje ale z 2 strony to my stworzyliśmy więcej sytuacji i tak naprawdę powinniśmy zamknąć mecz w 1 połowie.

Vesovic to poza golem chyba miał ze 2 dobre zagrania, Kuchy przez 30 minut pokazał więcej. Cóż jak bywa zawsze przychodzi niby kozak na skrzydle a Kucharczyk sprowadza go do pionu.

 

A karny ewidentny, nie ma o czym gadać nawet, piłka oczekiwana, ręce rozłożone nad głową, ruch do piłki. Karny.  Podobna sytuacja jak ręka Pazdana w Lubinie. Marciniak dostał info od liniowego. To nie było kontrowersja aby korzystać z VAR.

 

Rudy się  cieszy bo od jutra pewnie wraca do pracy.

Polecam :https://twitter.com/h_demboveac/status/970371091213488129

 

Co do reszty odniosę się później.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, w gronie jak to zwiecie kiboli konfidenctwo nie przystoi i jest ostro wykluczane ze środowiska.

 

 

 

No mówię podstawówka - wtedy też się załatwiało na pięści  :P Samosądy to były zanim uchwalono coś takiego jak prawo - Napolen się kłania ich kodeks z początków XIX wieku. Ktoś to wymyślił, żeby nie było na zasadzie ten powiedział to, a ten to i tego bijemy :)

 

Potem młodzi zamiast iść na stadion to siedzą w Spodku na CS:GO...zobacz sobie ile tam jest młodych dzieciaków a ilu na stadionie ? Tylko tam nie ma patoli, nikt się z nikim nie okłada, wszyscy się bawią i kibucują wzajemnie :) Jeszcze parę lat i po trybunach będą biegać 40 latki i gonić flagi :P

Edytowane przez TVManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolejny słaby mecz Legii i trzeba to uczciwie powiedzieć, że szczęśliwe zwycięstwo. Karny jak najbardziej słuszny. Pierwsze dwa mecze Legii w tej rundzie lekko zamazały obraz, bo nie jest dobrze. Mam nadzieję, że forma Wojskowych będzie rosła. Najlepszy Malarz i znowu babol Jędzy, który został ograny przez Raduta jak dzieciak. Jutro trzymam kciuki za Wisłę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręka była, ale piłka specjalnie nawet nie zmieniła swojego lotu. Masa takich zagrań jest puszczanych... Moim zdaniem przeciwko Legii by tego nie gwizdnęli... Ręka Pazdana w Lubinie, to była zupełnie inna sytuacja... Bjelica mówił w L+E, że kibice/zawodnicy Legii powinni się wstydzić, że wygrywają po takim karnym. :) To są być może punkty decydujące o mistrzostwie, ja mam niesmak po tym meczu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon Ja też trzymam jutro za Wisłę  :mrgreen:

 

Potem młodzi zamiast iść na stadion to siedzą w Spodku na CS:GO...zobacz sobie ile tam jest młodych dzieciaków a ilu na stadionie ? Tylko tam nie ma patoli, nikt się z nikim nie okłada, wszyscy się bawią i kibucują wzajemnie  :) Jeszcze parę lat i po trybunach będą biegać 40 latki i gonić flagi  :P

Chodzę już na mecze dobre kilkanaście lat i też nikt mnie nie okładał, jakiejś patologii też nie doświadczyłem. Młodzi idą na CS-a, ale niestety życie to nie tylko ekran i myszka z klawiaturą. Później narzekamy, że rośnie nam takie a nie inne pokolenie, oderwane od rzeczywistości.

Co do karnego, niestety, ewidentny. I po raz kolejny napiszę, jeśli Jędrzejczyk pojedzie na MŚ to to będzie cirkus skandaloza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może sięgnijmy do źródła Punkt 2.c regulaminu PZPN:
„Jeżeli zawodnik walczy o piłkę lub bierze udział w akcji i piłka rozpocznie – nieoczekiwanie dla niego – ruch w kierunku jego ręki, to w przypadku kontaktu piłki z ręką, kontakt ten będzie uznany za rozmyślny gdy:
– w momencie zagrania/odbicia się piłki, ręce tego zawodnika znajdowały się w pozycji nienaturalnej i ręka, w którą trafiła piłka, powiększała obrys ciała”

Jakieś kontrowersje? :) Ja wiem, że to Legia, ale trzymajmy się faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawodnik jest w wyskoku to jest to naturalne ułożenie rąk, podnieś się z krzesła zrób wyskok w górę z rękami przy ciele to zobaczysz dlaczego :D

A dwa jak może być premedytacja jak piłka leciała od tyłu i on nawet jej nie widział. Bardzo podobna sytuacja była w meczu OM - Nantes przed chwilą i karnego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawodnik jest w wyskoku to jest to naturalne ułożenie rąk, podnieś się z krzesła zrób wyskok w górę z rękami przy ciele to zobaczysz dlaczego :D

A dwa jak może być premedytacja jak piłka leciała od tyłu i on nawet jej nie widział. Bardzo podobna sytuacja była w meczu OM - Nantes przed chwilą i karnego nie było.

U nas są trochę inne wytyczne o czym pisze poprzednik, FIFA daje pewną dowolność interpretacji przepisów.

 

@wisl@k06 wygracie dziś ? Jakieś takie przeczucie mam, że wrócicie do Krakowa z punktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...