Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to też śmieszne. O ile Michniewicza cenię wyżej i rzeczywiście jego drużyny grają podobnie jak Mourinho, to nazywanie Probierza Guardiolą to jakiś ponury żart. Największy jego sukces to Puchar Polski i wicemistrzostwo. Nawet styl gry jest zupełnie inny. Rzeczywiście Guardiola. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też śmieszne. O ile Michniewicza cenię wyżej i rzeczywiście jego drużyny grają podobnie jak Mourinho, to nazywanie Probierza Guardiolą to jakiś ponury żart. Największy jego sukces to Puchar Polski i wicemistrzostwo. Nawet styl gry jest zupełnie inny. Rzeczywiście Guardiola. :)

wtedy pewnie chodzilo im o to ze sa podobni fizycznie no i fryzura podobna + czasami siwy zarost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michniewicz podobny do Mourinho!? Z której strony?

Dobra, a wracając do wczorajszego meczu, to odnoszę wrażenie, że Jozak źle zestawił pierwszą jedenastkę i przede wszystkim totalnie nie trafił ze zmianami. A już cofnięcie Vesovicia i wystawienie na tej samej stronie Kuchego to niemal kryminał. Jedyny plus wczorajszego meczu to parę fajnych akcji Czarnogórca. Będą z niego ludzie, ale z przodu. Z Cracovii oczywiście podobał mi się Covilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesovic to kojarzy się dosłownie z Ojamą . Generalnie mecz był słaby, 20 minut Legia pograła, Cracovia groźne sfg a 2 połowa to już wielki chaos. Eduardo miał ponoć takie mecze wygrywać a był tak bezproduktywny, . Choć najbardziej dziwią a zaraz martwią słowa Jozaka po meczu, dziwną asekuracje czuć w nich.

 

Generalnie stare demony wracają. 

 

Co by nie mówić to Probierz umie dobrze zespół ustawić przeciwko Legii.

 

Ciekawe kiedy Filipiak wycofała się z tego kabaretu, bo jak tak mecze mają wyglądać to może mieć duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też śmieszne. O ile Michniewicza cenię wyżej i rzeczywiście jego drużyny grają podobnie jak Mourinho, to nazywanie Probierza Guardiolą to jakiś ponury żart. Największy jego sukces to Puchar Polski i wicemistrzostwo. Nawet styl gry jest zupełnie inny. Rzeczywiście Guardiola. :)

Probierza można cenić tylko za wyniki z Jagiellonią, bo w żadnym innym klubie nic podobnego nie osiągnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa Świata, to jedno, ale o ile sobie przypominam, to nasi ligowcy narzekali, że mieli tydzień wolnego między sezonami. :)

To jest inna sprawa ale to fakt, że ta przerwa jest za krótka. Odpoczynek jest ważny, w ten sposób zajechany został Jodłowiec np. My w Europie najmniej odpoczywamy.  Ale akurat gdyby nie mundial to liga trwała by miesiąc dłużej prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michniewicz podobny do Mourinho!? Z której strony?

Dobra, a wracając do wczorajszego meczu, to odnoszę wrażenie, że Jozak źle zestawił pierwszą jedenastkę i przede wszystkim totalnie nie trafił ze zmianami. A już cofnięcie Vesovicia i wystawienie na tej samej stronie Kuchego to niemal kryminał. Jedyny plus wczorajszego meczu to parę fajnych akcji Czarnogórca. Będą z niego ludzie, ale z przodu. Z Cracovii oczywiście podobał mi się Covilo.

mi chodzilo o Probierza i Pepa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej lidze symulantów nie brakuje, pamiętacie co zrobił Papadopoulos na początku sezonu Bundesligi? :) Z tym, że sędziowie są już przyzwyczajeni do padolina Radovicia i sam zawodnik naraża się tylko na śmiech widowni. :)

Ciekawe jaka dzisiaj będzie frekwencja na meczach, rekord w Białymstoku na razie prawie 6000, śmiech na sali. :)

 

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to jeden. Miał wczoraj więcej flopów niż celnych podań.. jak to leciało? Symulantów z marszu wyrzucałbym z boiska. Razem z Jędrzejczykiem najbardziej irytujący zawodnicy w lidze.

 

Właśnie nie. Zapominacie o jednym, jeśli ktoś często się przewraca to wpływa to niekorzystanie na niego i jego zespół.  Sędziowie zwracają na to uwagę, ile to razy Radovic był faulowany i nie było faulu. Sędziowie analizują zawodników i na dłuższą metę symulowanie przynosi w długim okresie niekorzystne skutki. Z 2 strony to też grą, jak lekkie kopanie po nogach, pchnięcia czy szarpanie za koszulkę. Ale wiadomo wszystko ma swoje granice.

Co znaczy My w Europie najmniej odpoczywamy? Mówisz o Europie ja wschód od Nysy Łużyckiej?

Pisze o lidze, ale rozumiem dla niektórych czytanie ze zrozumiem to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado wczoraj przesadził i to mocno, ale nie dziwne bo jest bez formy i jakoś musi nadrabiać braki. :)

@Mad

Naprawdę porównujesz Vesovicia do Ojamy!? Idę o zakład, że pod koniec sezonu będziemy o nim mówić Pan Piłkarz i znajdzie się w jedenastce najlepszych graczy tej ligi. Wchodzisz w to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w mojej wypowiedzi negujesz? To że się mało przewracał wczoraj? No chyba nie. Czy może to, że jego machanie łapami po tych padolino jest irytujące? Jest w tym tak nędzny, że żal mi go..

A podejście sędziów do tego to inna sprawa.

Neguje tylko karanie za symulki. Co do reszty masz racje. Choć akurat wczoraj pewnie z bezradności się to brało, bo to był ten Rado który zaczynał grać w ESA.

 

@Arkon tego nie można wykluczyć aczkolwiek jeśli jego gra będzie wyglądała tak egoistycznie jak wczoraj to będzie o to ciężko. Wczoraj widziałem w nim ten egozim który miał Ojama czy Vako.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 miesiąca jeśli chodzi o przerwę w grze lig(Anglia, Włochy, Hiszpania), u nas to raptem 2 miesiące (miesiąc latem(pucharowicze jeszcze mniej) i miesiąc zimą). A jeśli chodzi o urlopy to piłkarze z tych czołowych liga mają miesiąc wolnego w naszej lidze jest to raptem 2 tygodnie.  Fakt tam nie ma wcale przerw.   Ale porównywanie akurat do tych lig jest bez sensu bo z nimi nie gramy eliminacji pucharów, a zespoły z którymi nasze kluby się mierzą bardzo często w pierwszych rundach mają 2-3 miesiące odpoczynku a u nas ligę kończymy w czerwcu a 30 już gramy 1 rundę. Tak się nie da, organizm musi odpocząć.  Liga zawsze musi się kończyć najpóźniej w połowie maja.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irytują mnie symulki graczy ofensywnych, ale jeszcze bardziej obrońców. Lekkie dotknięcie przez skrzydłowego albo przy linii końcowej i już upadek, a sędzia oczywiście gwiżdże faul atakującego. Parodia tak częsta, że aż  żal patrzeć. David Luiz kiedyś przyłapany ze śmieszkiem. To są zagrywki obrońców, które nie są ani karane, ani z tego co widzę potępiane. "Eksperci" pokroju Hajty takie wymuszenia nazywają sprytem, doświadczeniem, grą pod faul. 

 

@mad85 spoko z tym odpoczynkiem, ale... Jak wygląda tempo w polskiej ślamazarnej Ekstraklasie, a jak w czołowych europejskich ligach? Nie ma porównania nawet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy, rywale będą tacy sami w początkowych rundach, zmienia się dopiero na końcu eliminacji. 

 

Ale zmęczenie nie ma nic do tempa, ba u nas piłkarze męczą się 2 razy bardziej niż w Anglii czy Hiszpanii, bo tam np. umieją biegać u nas spora część tego nie potrafi. To, że gra u nas jest wolniejsza wcale nie oznacza wbrew pozorom, że piłkarze wkładają mniej energii w grę, niestety jest przeciwnie. A to jest w tym wszystkim najśmieszniejsze a zarazem tragiczne.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...