Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka cytatów z gazet dot. meczu Odra-Wisła.

 

* Nie wiem jaka jest selekcja osób wpuszczanych do budynku klubowego Odry, ale jeśli przechadzają się tam osobnicy, którzy potrafią rzucić piłkarzowi w twarz (konkretnie Pauliście) spie... czarnuchu, to ja nie mam więcej pytań odnośnie organizacji spotkań w Wodzisławiu. [Gazeta Krakowska]

 

* Wisła Kraków przegrała pierwszy mecz w tej rundzie, a trzeci w sezonie. Nie dlatego że grała źle, nie dlatego że Odra zaprezentowała się tak świetnie. Wodzisławianie odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, ale pomógł im w tym sędzia. [Gazeta Wyborcza]

 

* Arbiter Marek Mikołajewski po ostatnim gwizdku opuszczał murawę w asyście ochroniarzy. A zawodnicy z Krakowa "jechali po nim" równo. - Gdyby nie sędzia, byśmy ich powieźli trzy lub cztery do zera - wściekał się Paweł Brożek. [super Express]

 

* Arbiter drobiazgowo wyłapywał każdy faul i uchybienie wicemistrzów Polski - pięciokrotnie ukarał ich zresztą także żółtymi kartkami, natomiast dla gospodarzy był nad wyraz pobłażliwy. Po przerwie nie zauważył na przykład serii fauli Marcina Radzewicza na Jakubie Błaszczykowskim czy "podcięcia" Mauro Cantoro przez Jacka Kowalczyka. [Dziennik Polski]

 

* Po meczu nerwów na wodzy nie utrzymał spokojny zwykle Emilian Dolha. - Nie mieści mi się to w głowie. Czerwone kartki może i słuszne, ale reszta decyzji?! Chyba pierwszy raz komentuję pracę arbitra, ale to nie jest normalne. Gwizdał faule cały czas, ja czegoś takiego nigdy nie widziałem - mówił roztrzęsiony Dolha. [Gazeta Wyborcza]

 

* Swoimi decyzjami Mikołajewski sprowadził sobotni mecz do poziomu parodii futbolu. Brak konsekwencji, kartki dla jednych, ale dla drugich już niekoniecznie, faule, których nie raczył zauważyć, można by długo wymieniać. Jedno jest pewne, Mikołajewski był najsłabszym aktorem sobotniego widowiska. Mówiąc wprost, dał popis nieudolności i udowodnił, że nie dorósł do prowadzenia meczów w ekstraklasie. [Gazeta Krakowska]

 

* Arbitra bronił Jakub Grzegorzewski, który zdobył w sobotę swoją trzecią bramkę w tej rundzie. - Już od pierwszych minut krakowianie wchodzili mu na głowę. Chcieli zamiast sędziego prowadzić spotkanie - mówił piłkarz. [Gazeta Wyborcza]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona, Zagłębię i Cracovia zostaną zdegradowane?!

 

Według doniesień Życia Warszawy najpóźniej za dwa tygodnie wrocławska prokuratura przedstawi dowody korupcyjne przeciwko Zagłębiu Lubin, Koronie Kielce i Cracovii.

 

W dalszej części artykułu możemy przeczytać komentarz pewnej - wpływowej - w polskim futbolu osoby: "Klubu z Lubina nie wybronią nawet układy polityczne - poleci do II ligi jak wszyscy pozostali. Sprawa jest pewna".

 

Trudno tej chwili zweryfikować te informacje. Jeśli jednak potwierdziłyby się doniesienia gazety, to możemy być świadkami kolejnego tąpnięcia w polskim futbolu. Rangę całej sytuacji dodaje fakt, iż w tej chwili nie mówimy o klubach z dołu, lecz z czuba tabeli.

 

Zagłębie Lubin idzie łeb w łeb z liderem GKS-em Bełchatów. Korona Kielce - choć straciła w minionej kolejce trzecią pozycję w tabeli - liczy się w walce o europejskie puchary. Cracovia natomiast zajmuje w tej chwili ósmą pozycję w tabeli.

 

źródło: wp.pl

 

Czyżby znowu Legia dostała prezent ?? dziwnym trafem zabrali się nagle za Zagłębie i Koronę, może i są zamieszane w korupcję, ale trochę za późno te decyzje :? i nie wierze, że Legia grała uczciwie cały czas no ale niektórzy są bezkarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Korony to nie wiem chodził jedynie w 2 i 3 lidze przydomek Korupter czy był prawdziwy czy nie tego nie wiem. A jeśli chodzi o Zagłobie to Kilku piłkarzy w tym m.i Zbigniew Murdza jest oskarżonych o handel meczami więc naturalne to jest, że jeśli oni są winni to i klub. jedyne co dziwi to dlaczego nie ma Zagłębie w tym gronie co Arka i Łęczna.

 

PS jeśli zakładasz korupcje na taka skalę to nie byłoby w Polsce czystego klubu w 1 lidze bo wszystkie zostały by zdegradowane po przez spółdzielnie innych klubów i także każdy mistrz byłby kupiony. Bo nawet najlepszy klub nie miałby szans z ukałdem 10 klubów w lidze. Ja nadal bym się z wyrokami powstrzymał na wyjaśnienia prokuratury i w efekcie sądów i potem można degradować. Ale co by nie było zawsze u każdego załącza się kompleks Legii.

Co by nie było, zawsze każdy miesza Legię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mi się czytało powyższe posty. Takie to wszystko zamieszane. "Miesza" też Zarząd PZPN. Poniedziałek hmm, może w środę lub czwartek, :roll: a decyzji wciąż brak. Pytać będą jeszcze władz spółki Ekstraklasa SA. Ciekawe, czego tak naprawdę, mogą się dowiedzieć w spółce - o korupcji w piłce :roll: . Myślę, że im nie przyświeca, cel zbawiennego zielonego stolika. Oj, żeby tylko tak nie się nie stało, i jak to wszystko się zakończy - ogromnym "śmiechem". Zatem kto, śmiać się będzie ostatni?

 

Z dzisiejszej Rzeczpospolitej:

......Listkiewicz jest trędowaty. Dla większości Polaków również.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że wszelkie oskarżenia i posądzenia o korupcje klubów dotyczą 2 nie 1 Ligii. I każdy z podejrzanych klubów właśnie jest oskarżany o kupowanie / sprzedawanie meczów w 2 lidze. Na temat 1 ligi nie ma żadnych konkretnych oskarżeń wobec nikogo. Korupcja czym wyżej tym był niższa. A wpływ kamer telewizyjnych, widzów czy innych mediów właśnie temu przeszkadza inaczej w 2, 3 czy niższych ligach gdzie zainteresowanie jest małe.

Ale oczywiście tacy ludzie jak poprzednik wiedzą wszystko, w jednym zdaniu by wszystkich już osądził, wszyscy kupowali i tyle bo napisali w gazetach.

PZPN nie powinien wydać żadnego wyroku do momentu wydania wyrywków przez sądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście tacy ludzie jak poprzednik wiedzą wszystko, w jednym zdaniu by wszystkich już osądził, wszyscy kupowali i tyle bo napisali w gazetach.

PZPN nie powinien wydać żadnego wyroku do momentu wydania wyrywków przez sądy.

Problem pojawił się po postanowieniach Wydziału Dyscypilny, który ukarał degradacją z I ligi Arkę Gdynia i Górnika Łęczna. Obydwa kluby nadal biorą udział w rozgrywkach, ich mecze, uznane wcześniej za walkowery , zostaną rozegrane, ale trwają spory co do konsekwencji tych decyzji. Dwunastego kwietnia zjazd PZPN podjął uchwałę, zgodnie z którą obydwa ukarane kluby zostaną na koniec rozgrywek przesunięte na dwa ostatnie miejsca, więc inny poza nimi z ligi nie spadnie. Gdyby tak się stało, wiele meczów nie miałoby znaczenia, a w lidze zostałyby nawet takie drużyny, które przegrały wszystkie mecze.

Minister sportu Tomasz Lipiec uznał, że uchwała zjazdu, godzi w sportowego ducha walki, i zawiesił ją. Na wczorajszym posiedzeniu zarządu nikt już tej decyzji nie kwestionował. Szukano wyjścia z sytuacji, ale bez skutku. Spadek Arki i Łęcznej jest przesądzony. Poza nimi z ligi spadną prawdopodobnie jeszcze dwa kluby.

Wszystko wskazuje, że od nowego sezonu z II ligi do ekstraklasy awansują cztery kluby. Dwa pierwsze automatycznie, trzecia i czwarta rozegrają baraże z 13 i 14 drużyną w tabeli I ligi. Problem w tym, że nie wiadomo, jakie miejsca na koniec rozgrywek zajmą Arka i Łęczna.

W środę ma dojść do spotkania w tej sprawie przedstawicieli PZPN z władzami spółki Ekstraklasa SA. Znaczenie będą też miały opinie sponsorów rozgrywek - Canal+ i 0range (dla mnie co najmniej dziwne). Ekstraklasa skłania się ku zmniejszeniu liczby klubów do 14. Wydział szkolenia PZPN z Jerzym Engielem i Antonim Piechniczkiem jest temu przeciwny i chce pozostawienia 16 zespołów.

Nie wiadomo też, czy przed zakończeniem rozgrywek nie pojawią się nowe fakty związane z korupcją. Do Wydziału Dyscypliny nadal nie dotarły żadne informacje z prokuratury we Wrocławiu na temat Zagłębia Lubin, przeciw któremu sporządzono akt oskarżenia w związku z aferą korupcyjną. Prokuratura nie wypowiedziala się też w sprawie Zagłębia Sosnowiec. Klub ma duże sanse na awans do ekstraklasy, ale może w tym przeszkodzić zatrzymanie jego dyrektora Wojciecha R., któremu zarzuca się działania korupcyjne. Po takich samych zatrzymaniach działaczy Arki, Łęcznej czy Piasta Gliwice kary poniosły ich kluby. Gdyby nałożono je także na drużyny z Lubina i Sosnowca, sprawy awansów i spadków jeszcze bardziej by się skomplikowały.

 

Akurat tutaj, jest kilka zdań, z tego "zawirowania". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny zakompleksiony człowiek na punkcie Legii. No cóż wypada sie tylko cieszyć, że cała Polska się nami interesuje. A co do sprawy to wkońcu, Zagłębie może sie bać na poważnie. O tym mówiono się do dłuższego czasu ale jakoś wszystko pozostawała w tyle i oddali. Ciekawe kto będzie następnym po [beep]owskim. Kardela, Lulek czy może Fortuński. Bo w kulisach mówi się o sporych dowodach na Zagłębie ale jak jest naprawdę to sie przekonamy pewnie za kilka lat jak zapadną jakieś wyroki sądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j mowie na podstawie tego co słyszałem. I dywaguje dalej kto może być następny. A jak napisałem okaże sie dopiero po wyrok sądowych jeśli takie będą. A co do kompleksów to właśnie sie w tym przejawiają o tym, że dużo sie pisze o czymś co wywołuje kompleksy. O Legii piszą wszyscy. Zresztą 3/4 Polski nas nie nawiedzi ale interesuje się każdy poczynaniem Legii. Zresztą dla każdego klubu w Polsce praktycznie mecz z Legia to jest walka na noże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszne sa te twoje posty ze kazdy interesuje sie legia;] A to niby dlaczego sie wszyscy nia interesuja? Mnie ona wogole nie obchodzi wiec juz sie pomyliles piszac o wszystkich. Tylko nie pisz mi zaraz ze interesuja sie dlatego bo to wielki klub, z olbrzymymi tradycjami gdyz do Ruchu Chorzow czy Gornika Zabrza wam jeszcze daleko;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszne sa te twoje posty ze kazdy interesuje sie legia;] A to niby dlaczego sie wszyscy nia interesuja? Mnie ona wogole nie obchodzi wiec juz sie pomyliles piszac o wszystkich. Tylko nie pisz mi zaraz ze interesuja sie dlatego bo to wielki klub, z olbrzymymi tradycjami gdyz do Ruchu Chorzow czy Gornika Zabrza wam jeszcze daleko;]

Właśnie o to chodzi, że nie dlatego. przeczytaj dokładniej to co pisałem.

Raczej w/w klubom do nas daleko. Górnik ledwo wiąże koniec z końcem i tuła się pomiędzy strefa spadkową od lat. Ruch był na skraju bankructwa i gry w 3 lidze dzięki panu rogali ale pozostanie w 2 lidze sobie kupił. Tyle, że na szczęście dla Ruchu tego człowieka już tam nie ma i zmierzają do 1 ligii. Oba mecze barażowe toczyły się w bardzo dziwnych okolicznościach. Z Ruchu z dnia na dzień wyleciało 6 zawodników, Z Pruszkowa powędrował Pulkowski na Cichą. Nikt tego wprost nie przyznał oczywiście ale sygnały były jednoznaczne. Jak na razie to my gramy o mistrzostwo a śląski kluby góra o środek tabeli. Ale to przyjazd na Łazienkowska czy wogole mecze z Legią są od lat mecze sezonu dla większości klubów. I nie trzeba lubić aby się interesować.

 

PS. Popatrz na tabele wszech czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad85 nie masz co polemizować z innymi ma temat tradycji i wielkości klubu :) Bo w wiekszości ci ludzie nie wiedzą, że to Legia ma najwięcej sezonów w 1 lidze (jako jedyny zespół Legia nie spadła poniżej 1 ligi w powojennej historii ligi), nie wiedzą że Legia jest 1 w tabeli wszech czasów naszej 1 ligi... ale skąd to oni mogą wiedzieć... tacy z nich kibice jak z koziego zada trąba :lol:

 

 

Aha ;) Zapomniałes mad85, że CAŁA POLSKA nie na widzi naszej Legii :) I CAŁA POLSKA widzi jak to Legia kupuje sedziów i mecze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: to, że ktoś nie wie na którym miejscu jest legia w tabeli wszechczasów i nie zna dobrze jej tradycji(a podobno KAŻDY się interesuje legia :D ale to tylko wyobrażenie i marzenie użytkownika mad85) nie znaczy, że nie jeste kibicem :shock: macie za duże wyobrażenie o legii, myślicie, że każdy się wami interesuje...

 

Po drugie: może nie wiesz, ale to Ruch Chorzów i Górnik Zabrze byli najwięcej razy mistrzami Polski.I nawet jak teraz źle się wiedzie tym klubom to legia jeszcze długo ich nie wyprzdzi.

 

Po trzecie: informacje którymi się szczycisz typu tabela wszechcasów itd,itp każdy uzyska w momencie wpisując hasło w google także stąd to można wiedzieć i zapewne korzystałeś z tego źrodła , a robisz z siebie niewiadomo kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa ostatnie zespoły w tabeli spadną w tym sezonie z piłkarskiej Orange Ekstraklasy do drugiej ligi niezależnie od tego, czy zostaną zdegradowane w wyniku afery korupcyjnej, postanowił w czwartek zarząd PZPN.

Jeśli klub zdegradowany za korupcję (Arka Gdynia i Górnik Łęczna) zajmie pozycję wyższą niż 15., jego miejsce w ekstraklasie zajmie kolejny - trzeci i ewentualnie czwarty - zespół z drugiej ligi.

 

Teoretycznie więc w tym sezonie spaść z ekstraklasy mogą aż cztery zespoły - dwa z miejsc 15. i 16. oraz dwa zdegradowane.

 

Baraż o miejsce w ekstraklasie będzie możliwy tylko w przypadku, gdy oba zdegradowane zespoły zajmą dwa ostatnie miejsca w tabeli. Wówczas w barażowym dwumeczu 14. zespół Orange Ekstraklasy zagrałby z trzecią drużyną drugiej ligi.

 

"Decyzję o zasadach spadków zarząd PZPN podjął po burzliwych dyskusjach. Jest ona zgodna z sugestiami ministra Lipca i Ekstraklasy S.A. Moim zdaniem jest to rozwiązanie najbardziej sportowe" - powiedział rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński.

 

 

Jeśli Górnik Łęczna zajmie w obecnych rozgrywkach miejsce 15. lub 16., w przyszłym sezonie będzie występował w czwartej lidze. Jeśli obroni się przed miejscem spadkowym, zostanie zdegradowany do trzeciej ligi. Odpowiednio Arka Gdynia będzie występowała w trzeciej lub drugiej lidze.

 

 

żródło: PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po drugie: może nie wiesz, ale to Ruch Chorzów i Górnik Zabrze byli najwięcej razy mistrzami Polski.I nawet jak teraz źle się wiedzie tym klubom to legia jeszcze długo ich nie wyprzdzi.

 

.

Widać po pisaniu przez ciebie twoje zakompleksienie. Dlatego, że piszesz z małej literki. I widać, że nie zrozumiałeś bardzo dobrego sarkazmu Łukasza z którym zgadzam się w 100%. A co do mistrz i co z tego skoro Kiedy Górnik zdobył ostatnio mistrza a Kiedy Ruch? 1987/1988 i 1988.1989 wiec wieki temu. A tak a propo to tabela wszech wszech czasów oddaje które to zespoły najrówniej grały w historii polskiej ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a to ciekawe co napisałeś , twoim zdaniem napisanie przeze mnie legia z małej litery oznacza, że jestem zakompleksiony? to chyba ty czegoś nie zrozumiałeś :lol: bo użycie w tym poście małej litery tylko przy legii oznaczało, że nie szanuje tego klubu(a przynajmniej dużo mniej niż dwa pozostałe) :lol: ale jak widać masz jakąś paranoje i wszystkim wmawiasz, że są zakompleksieni i to jest podejrzane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej tu piszemy tym większe bzdury wypisujesz, to że się nie interesuje legią to nie znaczy, że nie mogę o niej pisać :? nie interesuje mnie tradycja legii i nie wnikam w jakieś szczegóły tego klubu ale to nie znaczy, że mam nie wspominać o tym klubie. Poprostu jesteś nieobiektywny i tak się kończą rozmowy z tobą na temat twojego ukochanego klubu :D ja nawet twierdziłem, że legii uda się wygrać w tym sezonie o czym, tu pisałem ale jak widać nie poradziła sobie z BOT-em i Zagłębiem :lol:

 

A jeśli brak szacunku to strach i zazdrość to poprostu nie mam pytań :D nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że legia mi wisi i wmawiasz mi strach,zazdrość i zakompleksienie.Na tym zakończmy tą rozmowe , która nie ma sensu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury to ty piszesz. I wmawiaj sobie co tylko chcesz. Ale czy to przypadek, że na jakieś słowa o Legii zawsze akurat ty musisz pisać. A co do szacunku to brak szacunku dla wroga charakteryzuj, strach i tchórzostwo itd ale to jest za trudne dla ciebie abyś mógł to pojąć.

Zresztą wystarczy zadać 2 pytania.

Która kosa dla kibiców Górnika jest ważniejsza ta z Ruchem czy Legią?

Która kosa jest ważniejsza dla kibiców Ruchu ta z Górnikiem czy ta z Legią?

Chyba, ze nie wiesz o co chodzi. Chyba, że uważasz, że kibicowanie oby tym klubom jest naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja kibicuje obu klubom? czy ja jetsem zapalonym kibicem Ruchu czy Górnika? interesuje mnie polska liga nie Górnik, Ruch czy inny klub dlatego jestem obiektywny a nie zapatrzony tak jak ty w legie.I nie odpisuje na każde słowo o legii tylko widze, że ty nie potrafisz obiektywnie się wypowiedzieć zawsze legia jest najlepsza.

 

 

"Zresztą wystarczy zadać 2 pytania.

Która kosa dla kibiców Górnika jest ważniejsza ta z Ruchem czy Legią?

Która kosa jest ważniejsza dla kibiców Ruchu ta z Górnikiem czy ta z Legią?

Chyba, ze nie wiesz o co chodzi. Chyba, że uważasz, że kibicowanie oby tym klubom jest naturalne."

 

Oczywiście nie wiem o co chodzi :D przecież tylko ty to wiesz wielki kibol, znawca piłki nożnej,chuligan, przecież nie ma lepiej zorientowanego człowieka na tym forum niż ty, zawsze wiesz najlepiej, zawsze masz racje.

 

Także po co z tobą dyskutować? szkoda na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...