Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon ubiegły kończyli w podobnym stylu i też byli o krok od 8 tyle że Lech był w zupełnie innej formie,przyszedł Kubicki (sabotaż ewidentny) i dopiero na kolejke przed kończem Bart dał zwycięstwo i utrzymanie w meczu z Łęczną (90 minuta).To najlepsze co się im może przydarzyć,plaga kontuzji jeszcze dochodzi i współczuje teraz trenerowi..Jak on to poustawia w meczu ze scyzorami to ja nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ezequiel, Przecież pisałem o tym, ale usunięte. Spółdzielnia, mówi Ci to coś?

Nie wierzę w coś takiego. Nikt nie każe piłkarzom Podbeskidzia przegrywać wszystkich meczów, Tak samo Nieciecza powinna mieć już niemal pewne utrzymanie po meczu u siebie z Łęczną, a co zagrali piłkarze Słoników? Łęczna powinna była wygrać z 5:0. Jagiellonia z Podbeskidziem wygrała fartem, wielkim fartem też nie przegrała z Zabrzem u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że w końcu dobrze zagrał Hamalainen, który zastąpił kontuzjowanego Prijovicia. Zespół z Warszawy jest jedynym z tak szeroką kadrą, co rzeczywiście dobrze wróży przed występami w Europie.

Fatalnie zaprezentował się aktualny mistrz kraju, który definitywnie odpadł z walki o puchary. Wszystko wskazuje na potrzebę przebudowy i prawdopodobne zwolnienie Urbana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to wrescie bedzie  legia zdobyla mistrzostwo w pp i mistrzostwo  w lidze  jest na dobrej droodze  to zagra autoomatycznie w LM czy to juz nieaktualne?

 

Tak zapytam skąd pomysł, żeby Legia Warszawa miałaby zagrać automatycznie w fazie grupowej UEFA Champions League?

I co miałoby do tego osiągnięcia w rozgrywkach krajowych tj, wygranie mistrzostwa Polski w Ekstraklasie i zdobycie Pucharu Polski na PGE Narodowym?

 

Jedynie co się zmieniło to fakt, że przegrany finalista krajowego pucharu już nie ma możliwości dostania się do UEFA Europa League (z samego faktu uczestnictwa w finale). Oczywiście może w dalszym ciągu zakwalifikować się poprzez rozgrywki ligowe (tym bardziej, że w przypadku Polski premiowane będzie już 4. miejsce w tabeli). Lech Poznań (finalista PP) już stracił na to szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. runda play-off jest zarazem ostatnią rundą eliminacyjną do fazy grupowej UCL/UEL. Potocznie nazywana też barażem/rundą barażową. W przypadku tej rundy w rozgrywkach UEFA Champions League wszystkie mecze rozgrywane są o stałej godzinie (tj. 20:45, wyjątki stanowią wschodnie federacje jak np. Rosja czy Kazachstan), a także spotkania te zawarte są w prawach telewizyjnych docelowych rozgrywek LM (tj. w polskim przypadku prawa do wszystkich meczów barażowych posiada obecnie nc+) oraz jest w tych meczach otoczka i branding jak w fazie grupowej czy fazie pucharowej (tj. bandy reklamowe sponsorów rozgrywek. niebieska kolorystka etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w bólach, ale jednak Legia uzyskała zamierzony efekt. Tylko znów kibole zasłynęli z transparentu. Jak widać nauka z błędów nie ma przyszłości w Polsce. W ogóle przed ostatnią kolejką może być kuriozalna Multiliga+ w grupie mistrzowskiej, bo prawdopodobne, że mecze będą bez znaczenia. Jeśli w przedostatniej kolejce Legia zdobędzie co najmniej tyle samo punktów co Piast, jeśli Lechia z Legią nie wygra, lub Zabłębie i Cracovia wygrają w przedostatnim meczu to wszystko będzie rozstrzygnięte na kolejkę przed końcem. Zarówno mistrz, jak i drużyny zakwalifikowane do pucharów.

 

Ciekawiej wygląda to w grupie spadkowej, chociaż kiedy Podbeskidzie i Łęczna nie wgrały takich meczów, to raczej spadek mają pewny. Jedni na 100 drudzy powiedzmy na 90 procent, zwłaszcza, że grają między sobą, wiec pewnie zremisują. Górnik Zabrze wygrywa, Termalica w Białymstoku też pewnie zapunktuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Urban zostaje w Lechu http://www.poznan.sport.pl/sport-poznan/1,124479,20047168,jan-urban-zostaje-w-lechu-poznan-to-dobrze-opinia.html#BoxSportLink

Ciekawi mnie opinia na ten temat ze strony kibiców Lecha. Ja nie mam najlepszego zdania o tym szkoleniowcu, mimo zdobytego mistrzostwa z Legią. Z polskiej ligi dużo bardziej cenię Latala i Stokowca, a nawet Wdowczyka bo ze średniego materiału uszyli bardzo ciekawe zespoły, przy okazji grające atrakcyjną piłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wdowczykowi w Pogoni tak nie szło. Jakoś przez długi czas nie było na niego chętnych. Stokowiec pewnie przedłuży, Latal też. To są chyba dobrzy trenerzy na średnie drużyny, z których wycisną 150 procent możliwości. Podobny jest Probierz.

Urbana zostawili, bo nie widać na horyzoncie jakichś ciekawych nazwisk. Równie można powiedzieć, że Rumak ma wyniki, ale przecież widzieliśmy, że w Lechu mu średnio szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niż Urbanowi, dwa razy wicemistrzostwo zdobył, a teraz nie ma nawet pucharów :). Zresztą wystarczy zobaczyć jak obecny trener Lecha sobie radził w średnich klubach. Ja nadal bacznie będę obserwował Latala i Stokowca. Jeśli nadal ich zespoły będą grały tak dobrze, to chętnie widziałbym któregoś z nich w Legii, oczywiście za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej- Podoliński nie poradził sobie z presją. Górale fajnie grali w meczach o pietruszkę, a jak przyszło do spotkań o życie totalnie zawiedli. Niestety nie ma tam graczy, którzy będą wypruwali żyły za ten klub. Taki Mójta przed decydującymi meczami mówi o miłości do Lecha. Szkoda jedynie fajnego, nowego stadionu, na który miasto wydało grube miliony. Miejmy nadzieję, że ten klub już nie będzie popełniał takich błędów jak za kadencji Boreckiego. Mimo wszystko szkoda zwolnienia Ojrzyńskiego. Za jego kadencji przynajmniej wszyscy zawodnicy walczyli, a teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecze o pietruszkę w lidze? 4:1 z Lechem? 2:2 z Legią? W lidze nie ma meczy o pietruszkę, przynajmniej nie w sezonie zasadniczym. Podbeskidzie nie przestawiło się na inne granie w ciągu tych kilku sezonów pobytu. Choć i tak w tym sezonie grają piłką bardziej,to nie sa wybijanki byle dalej od bramki - Ojrzynski chciał to wprowadzić w Zabrzu i tam nie spodobało się to,no i go zwolnili.Zabrakło tych doświadczonych jak Malina czy Bart.Mójta kapitalne staty jak na obrońcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi się wydaje, że Legia sobie dzisiejszy mecz odpuściła, aby Lechia powalczyła w ostatniej kolejce o puchary?

Na pewno nie z tego powodu. Ale co Stasiek wymyślił tą pierwszą 11 i potem zmianami to on chyba sam nie wie. Jest dla mnie to niezrozumiałe.

 

Ten zespól bez Jodły każdy potrafi zdominować co jest bardziej przerażające niż wynik.

 

Masłowski to za miekka faja aby grać w Legii pisząc delikatnie, niech wraca gdzieś na prowincje.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...