Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podaje serwis Sport.pl, ŁKS otrzymał licencję. Po prostu bez komentarza pozostawię to, co wyprawia PZPN. Już widzę, jakie sumy szły do kieszeni za kulisami. Wstyd i tyle... Miałem nadzieję, że w końcu jakiś porządek choć w niewielkiej mierze zapanuje w polskiej piłce. Druga wiadomość jest taka, że Smuda żegna się z Poznaniem. I tutaj również lepiej pozostawić bez komentarza to, co wyprawiają działacze poznańskiego klubu. Moim zdaniem nie trafią już na lepszego trenera, a na pewno nie będzie nim Zieliński :evil::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ŁKS zapłacił za licencje. Daj spokój z jakimiś śmiesznymi bzdurami. Nie maja zapłacić za co zawodnikom a płaca za licencje dobre. W tym wypadku po raz kolejny mamy w wypadku z lobbingiem działaczy okręgowych a mianowicie Potoka tym razem.

 

A co do Lecha to według ciebie nie zrealizowanie głównego celu jaki miał założony obliguje działaczy do dania podwyżki 100% jaką sobie zażyczył? Moim zdaniem nie. Gdyby Franz zażyczył sobie 10-20% więcej uposażenia pewnie by został w Lechu ale przez te zbyt duże wygórowania finansowe sam się skreślił bo podpisanie tego kontraktu oznaczałoby, że zawodnicy także by chcieli renegocjacji kontraktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Wisła Kraków pokonała u siebie 2:0 wrocławski Śląsk i została drugi raz z rzędu mistrzem Polski :D Spadają Cracovia i - po 31 latach obecności w najwyższej klasie rozgrywkowej - Górnik Zabrze.

Tabelka:

Lp, zespół, punkty, bramki zdobyte - stracone

1 Wisła Kraków 64 53 - 21

2 Legia Warszawa 61 52 - 17

3 Lech Poznań 59 51 - 24

4 Polonia Warszawa 54 40 - 23

5 GKS Bełchatów 54 40 - 28

6 Śląsk Wrocław 45 40 - 34

7 ŁKS Łódź 35 27 - 43

8 Polonia Bytom 35 30 - 46

9 Jagiellonia Białystok 34 28 - 34

10 Ruch Chorzów 34 22 - 32

11 Piast Gliwice 33 17 - 26

12 Odra Wodzisław 32 23 - 40

13 Lechia Gdańsk 32 30 - 44

14 Arka Gdynia 30 27 - 39

15 Cracovia Kraków 30 24 - 40

16 Górnik Zabrze 29 20 - 33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem na Kolejorza.Ale znów remis.Najbardziej wku***wiające jest ta cała przyjaźń.Cracovia atakuje a Ci z kotła skandują CRACOVIA,CRACOVIA...Nie po to przychodzę na Lecha żeby dopingować Arkę czy Cracovię.G** mnie obchodzi ta cała przyjażń.Siedzisz na trybunach to dopinguj Kolejorza a nie jakieś Zagłebie czy KSZO!!!

Najgorsze jesto to że z tymi "przyjaciółmi" Arką i CRACOVIĄ straciliśmy 7 punktów.Przyjaźń za mistrzostwo.A na dodatek trenerem pewno będzie Jacek Zieliński.I pewno będzie styl niczym ci enerdowcy z Polonii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markar widać, że jesteś piknikiem i kibicem sukcesów. Można to stwierdzić po tym co napisałeś. Ale mam inne pytanie co ma przyjaźń kibiców do tego co dzieje się na boisku? Bo idąc twoim tokiem rozumowania to Arka I Cracovia miałyby oddać punkty Lechowi bo walczy o coś więcej niż one za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem kibicem sukcesów tylko prawdziwym kibicem Kolejorza.Pierwszy mecz na którym byłem to z Widzewem gdy Dziekanowski strzelił nam bramkę.Ty raczej nie pamietasz tych czasów więc oszczędź mad te swoje nie trafione komentarze.Dopinguję tylko swoją drużynę.Mam tylko wrażenie że Kolejorz jest bardzo chojny dla swych przyjaciół.Bo Arkę wszyscy młócili a my straciliśmy 5 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku co maja sprawy z trybun do tego na boisku? To, że kibice klubu A i B się przyjaźnią się ma kit do wyniku na boisku . Trybuny trybunami a boisko boiskiem 2 zupełnie inne sprawy. A określenia jestem prawdziwym kibicem są dla mnie po prostu śmieszne. Reszty nie będę tłumaczył bo nie ma sensu bo nie wiesz co to jest ruch kibicowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie umiesz odpowiedzieć na pytanie co maja sprawy na trybunach do spraw na boisku to masz racje, że nie ma sensu dalsza polemika. Przede wszystkim nie każdy piłkarz jest kibicem swojego kluby i tacy ludzie jak Boruc utożsamiający się z klubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kolegą markarem, że najważniejsza jest własna drużyna i zasadniczo mnie nie rusza, czy przyjażnią się kibole z klubem A czy B. Ciekawe, czy kibice Lecha cieszyliby się i kibicowali Cracovii, gdyby Wisłą w tym czasie przegrywała ze Śląskiem- to graniczyłoby z [beep]izmem. Poza tym na Lechu macie super doping i trochę szkoda, że Lech nie zdobył mistrzostwa. Ale gratulacje dla Wisły za najrówniejszą grę w końcu sezonu.

A 2 najidiotyczniejsze pieśni kibicowskie powinny według mnie zostać na stałe wyeliminowane ze stadionów- czy wygrywasz , czy nie... i nic się nie stało...

Alibi dla miernot, żeby tkwiły w swoim dziadostwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi trochę Cracovii, mam nadzieję że za rok awansują.

Chyba jednak nie. Filipiak pokazał przez ostanie lata, że nie ma pojęcia o organizacji klubu. O ile o Górnik można być pewnym to w przypadku Carcovii można mieć wątpliwości.

 

jarekm51 ja mam taką prośbę skoro jesteś piknikiem to nie wtrącaj się do spraw kibicowskich.

PS. Piknik to nic obraźliwego a jedynie osoba której wszystko przeszkadza, i zawsze ma najwięcej do powiedzenia na stadionie choć o tym nie ma pojęcia. Ale piszą takie teksty jak wyżej pokazujesz to.

Nie wiem czego wy chcecie bo ja nie chce takiej żenady oglądaj jak jest w Anglii ( Anglia to kraj pikników ), tak złe tak źle czy wy po prostu nie krytykujecie nas aby krytykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibic Legii z Pruszkowa i wszystko jasne ... Cracovia zasłużony klub niestety spadek ale mam nadzieję że szybki powrót jak i Górnik za rok do Ekstraklasy. Legia bez mistrza :smile: Wisła pierwsza :P i Polonia 4 ! Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mad za instrukcje i definicje- hahaha- na razie to ty wszystkich krytykujesz i wydaje ci się , że tylko twoje zdanie jest najważniejsze i najtwojsze. A jeżeli byśmy mieli doping i poziom piłki taki jak w Anglii,to chyba tylko tobie by to nie pasowało. Jak tak dalej pójdzie to będziesz mógł sobie pośpiewać - nic się nie stało na koniec sezonu Zniczowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku w Anglii nie ma dopingu. Radzę przejść się na taki Man U czy Chelsea i zobaczyć jaki tam kicz jest. Czemu to Polacy, Turcy czy Chorwaci byli najlepsi na Euro? Mówię o kibicach?

Ale skoro dla ciebie dopingiem jest zaśpiewanie hymnu i klaskanie raz na 15 minut krzycząc nazwę klubu to ja nie mam pytań bo tak to wygląda w Anglii, wielkie pieniądze zniszczyły tam to. Futbol stał się rozrywka dla elit a nie dla zwykłych ludzi.

I atmosfera na takim Śląskim ( chodzi mi przede wszystkim o porównywalna ilość) jest 100 razy lepsza niż na Man U czy inny angielskim klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Śląskim byłem kilkanaście razy na meczach reprezentacji i doping odbywa się po dwa sektory do boku, nie tak jak w Anglii czy Niemczech, gdzie dopinguje cały stadion i jest to głównie wina dużych odległości między trybunami- a twoich pikników nigdzie nie znajdziesz w większej ilości niż tam. Na Euro byłem na meczu Polska- Chorwacja to wiem, jak wygląda i kibicowanie z tej strony, tak że nie jesteś kolego jedynym prawdziwym kibicem na tej stronie, chociaż mam wrażenie, że tak ci się roi pod kopułą. A wracając do wątku ciekawe, jakie będą rozstrzygnięcia odnośnie barażów ( ciekawe, co z ŁKS-em ), bo terminy zaplanowane są na 13.06 i 17.06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam określenia prawdziwy kibic. Takowego nie ma i nie będzie. Jest ono śmieszne jak dla mnie. I jeśli mamy dzielić kibiców na stadionie to na ultrasów i nie ultrasów. Bo na stadionie jest miejsce i dla Ultrasów i innych. Moje poglądy zaliczają się do poglądów ultrasowskich.

Doping w Anglii czy Niemczech dobre. Chyba pomyliłeś coś. Radze porównać ci to z tym co jest choćby na Fenerbahce. Tam jest kapitalna atmosfera. Anglia, Niemcy czy Hiszpania to są teatry, tam są spektakle na boisku, tam futbol ma inny komercyjny wygląd.

Kiedyś na Discovery był fajny program wojny stadionów. Szedł on może w kierunku także zadym ale nie o to mi chodzi. chodzi mi jedynie o sprawy ultrasów które także były tam zawarte. Polska, Brazylia, Argentyna, Turcja, Chorwacja, Serbia, Grecja, kilka klubów z Holandii i Włoch i nawet Portugalii, Rosji czy 2 ze Szkocji . I nie mam na myśli wymiaru zadym itd tylko sam ultras oprawy i doping. W Niemczech czy Anglii na mecz idzie się spędzić wolny czas bo w międzyczasie idzie się coś zjeść, zrobić zakupy itd. Od lat nie mogę sobie przypomnieć oprawy MU czy Liverpoolu albo garstka kibiców Wisły przekrzykiwała cały stadion fanów Kogutów. Jedynie w WHU jest jeszcze jakiś ruch kibicowski. Atmosfera na QPR, Milwall czy WImbledonie jest lepsza od tej z Arsenalu czy Tottenhamu.

Oprawy takie jak Legii na rocznie powstania, z czarodziejem na Lechu itd które były kapitalne tam są czymś nie osiągalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...