Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomo21 po co piszesz bzdury jak nie masz pojecia. Polonia Warszawa gra w dokładnie w IV lidze mazowieckiej w grupie północnej.

http://www2.90minut.pl/liga/0/liga3930.html

I jest ona spadkobiercą Polonii Warszawa grajacej w ubiegłym sezonie w 2 lidze która została wycofana z rozgrywek obecnej 1 ligii. A twór grajacy w obecnie w Extraklasie to Groclin który przeniosł sie do Warszawy. To tam wyladowali piłkarze Polonii którzy nie załapali sie do nowego tworu. WIęc zanim coś napiszesz zorientuj sie.

Kupowanie miejsce w wyższej lidze jest po prostu chore dla mnie.

 

 

Polonia nigdy nie była mocna kibicowsko i nie bedzie a pokazuje to, żę dla kibiców jest obojetny wszytsko dotyczace klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mój błąd, są rezerwy (myślałem, że żaden klub z ekstraklasy ich nie ma odkąd powstała ME).

Ale to są tylko rezerwy, które nie są niczyim spadkobiercą. Polonia to Polonia. Fakt, kupili sobie miejsce w Ekstraklasie, z tym się zgodzę, ale to nadal jest Polonia a nie Groclin.

Groclin już nie istnieje. Obecnie Polonia nie ma NIC wspólnego z firmą Groclin, która była właścicielem Dyskobolii. Właściciel Polonii po prostu kupił PIŁKARZY Groclinu i miejsce w Ekstraklasie. Tyle w temacie.

 

A np Amica jest głównym właścicielem Lecha i jakoś nie mówisz, że to "Amica Poznań" chociaż Amica ma z Lechem 100 razy więcej wspólnego niż Polonia z Groclinem.

 

A idąc twoim trybem rozumowania to tak samo mógłbyś powiedzieć o Cyfrze+, że to jest Wizja TV bo jedni wykupili drugich :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo21 po co piszesz bzdury jak nie masz pojecia. Polonia Warszawa gra w dokładnie w IV lidze mazowieckiej w grupie północnej.

http://www2.90minut.pl/liga/0/liga3930.html

I jest ona spadkobiercą Polonii Warszawa grajacej w ubiegłym sezonie w 2 lidze która została wycofana z rozgrywek obecnej 1 ligii. A twór grajacy w obecnie w Extraklasie to Groclin który przeniosł sie do Warszawy. To tam wyladowali piłkarze Polonii którzy nie załapali sie do nowego tworu. WIęc zanim coś napiszesz zorientuj sie.

Kupowanie miejsce w wyższej lidze jest po prostu chore dla mnie.

 

no i taka ciekawostka z "Polski"

Potwierdziło się to o czym, jako pierwsi, napisaliśmy 24 listopada. Czwartoligowa Polonia SSA Warszawa przestała istnieć.

 

- Praktycznie wszyscy zawodnicy za porozumieniem stron rozwiązali kontrakty - mówi dziennikowi "Polska The Times" jeden z piłkarzy. - Niektórzy dostali obietnicę wypłaty zaległych pieniędzy do końca tego roku. Ważne jest to, że mamy karty zawodnicze w ręku i możemy odejść z klubu - dodaje.

 

Jak już informowaliśmy w listopadzie, rozwiązanie zespołu z czwartej ligi to zapewne część planu prezesa KSP Polonia SSA Józefa Wojciechowskiego. Ten występujący w ekstraklasie klub oficjalnie nie ma nic wspólnego z zespołem w czwartej lidze.

 

Na początku 2004 r., gdy Polonia była na skraju upadłości, ówczesny właściciel Janusz Romanowski przekazał pod zastaw jedną ze swoich działek w Konstancinie. Chodziło o to, aby w razie problemów finansowych klubu sprzedać tę nieruchomość i z uzyskanych wpływów pokryć długi. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że działka jest warta aż 5 mln zł.

 

- Wojciechowski nie ma kasy. Teraz będzie chciał trochę odczekać i gdy sprawa zamknięcia klubu przycichnie, przejąć działkę. Może na niej wybudować osiedle albo ją sprzedać - mówi nasz informator.

 

- Jestem totalnie zaskoczony. Pojawiały się wprawdzie jakieś informacje, ale nikt oficjalnie z klubu nic mi nie mówił, a przecież byłem w czwartek przy Konwiktorskiej - mówi trener rozwiązanej Polonii SSA Igor Gołaszewski. - Gdyby to się potwierdziło, dla niektórych graczy na pewno byłoby to na rękę. Może coś się dowiem w poniedziałek.

 

obecna Polonia warszawa w Ekstraklasie kontynuuje tradycje Groclina i z historią "czarnych koszul" ma nieeeeewiele wspólnego. inna sytuacja jest z Lechem, bo tak de facto doszło do tranzakcji fuzyjnej ;] gdzie dwie spółki połączyły swój kapitał... a że dawny Lech miał kapitał minusowy (Amica spłaciła wszystkie zaległości Lecha) to prawie tak jak Amika wykupiła Lecha ;]

 

 

Właściciel Polonii po prostu kupił PIŁKARZY Groclinu i miejsce w Ekstraklasie. Tyle w temacie.

 

kupił klub, bo był parados że w jednym momencie mielismy Polonia SSA Warszawa w 2 lidze i KSP Polonia Warszawa w 1 lidze ;]

 

podobna sytuacja była z Piotrcovią grająca pod nazwą Pogoń w Szczecinie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A idąc twoim trybem rozumowania to tak samo mógłbyś powiedzieć o Cyfrze+, że to jest Wizja TV bo jedni wykupili drugich :lol2:

To jesy zupełni coś innego. Ale widac nie jesteś kibicem i tego nie zoruzmiesz zreszta jak polonisci dla których awans boczna furka był czymś dobrym. Bo dla mnie była to zwykła korupcja z tym ze robi otwarcie i de factwo legalnie, Kupienie awansu tak moge okreslić przez słaby klub który nie umiał go wywalczyć. Fuzja Lecha z Amica to było zupełnie coś innego, choc takz enie patrze na to przychylnie. Tam mielismy doczynienia z tym co pierwotnie chciał zrobić Drzymała bo sposnor przeszedł z klubu A do klub B a tutaj Drzymała sprzedał miejsce w lidze wyzszej. Jak to nazwac jak nie korupcja? Co wchodzi do nas Arab inwestuje w klub z A klasy i kupuje miejsce np od Odry Wodzisław. Absud.

A Dyskobolia istanieje gra w 4 lidze.

 

Bogdan daj spokoj. Listwkiewicz to nie był problem polskiej piłki. Problemem jest organizacja regionów, przy nich Pzpn to pikuś bo własnie w regionach jest najwiecej zła. I nie chodzi tu nawet o osoby a o sposoby podejmowania decyzji, struktury organizacyjne itd. Tam trzeba duzo zmienic aby w PZPN sie zmieniło cos. Takie cos zwiazek powinien zablokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty nie rozumiesz jak widać - jak już mówiłem (i nie będę się więcej powtarzać) - obecnie Polonia nie ma nic wspólnego z Groclinem.

 

A to, że Dyskobolia gra w 4 lidze to bardzo dobrze - przynajmniej nie zrobili tak jak z Amicą, że całkowicie zlikwidowali klub mając w głębokim poważaniu kibiców z Wronek, którzy zostali bez klubu. To dopiero można skandalem nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Kraków prowadzi przebudowę stadionu i zaczęły się problemy. Gdy Wisła wywalczy miejsce dające jej udział w pucharach będzie musiała sobie poszukać stadionu z powodu tej budowy. Prowadzone są rozmowy na Słowacji z klubem MSK Żilina. Cały artykuł tutaj http://www.sportowefakty.pl/pilka/2009/ ... -slowacji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty nie rozumiesz jak widać - jak już mówiłem (i nie będę się więcej powtarzać) - obecnie Polonia nie ma nic wspólnego z Groclinem.

 

Ma i to dużo bo jest jego kontynuacja pod zmienioną oficjlaną nazwą. Polonia Warszawa wycofała się z rozgrywek 1 ligi i de facto przestała istnieć.

 

2 krotnie w tym temacie pokazałęś, że nie masz pojecia o czym piszesz i piszesz aby pisać wieć daj sobie spokój z takimi opinia. Najpierw zorientuj sie w tmacie bo to o czym pisze w tym poscie sa to kwestia formalne. Tutaj mieliśmy doczynienia z sytacja rodem z USA, gdzie klub przenosi sie miasta A do B a nie z fuzja jak w wypadku Lecha i Amicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Kraków prowadzi przebudowę stadionu i zaczęły się problemy. Gdy Wisła wywalczy miejsce dające jej udział w pucharach będzie musiała sobie poszukać stadionu z powodu tej budowy. Prowadzone są rozmowy na Słowacji z klubem MSK Żilina. Cały artykuł tutaj :http://www.sportowefakty.pl/pilka/2009/02/24/wisla-krakow-rozwaza-gre-na-slowacji/

 

Większe prawdopodobieństwo jest, że będziemy grali w Gdańsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre mecze Ekstraklasy osiągają oglądalność na poziomie dobrych hollywoodzkich produkcji - zapewnia prezes Canal+ Cyfrowy. Tym samym wraz ze startem wiosennej rundy Ekstraklasy Canal+ poszerza swoją sportową ofertę, wydłużając wiosenną ramówkę oraz pokazując odkodowane mecze piłki nożnej. [...] Oprócz tego, dwa najciekawsze mecze rundy wiosennej nie będą kodowane. Od 28 lutego znacznie wydłuży się również ramówka Canal+ Sport 2. W weekendy stacja będzie nadawała swój program przez całą dobę, a w tygodniu od wczesnych godzin popołudniowych.

Źródło :arrow:http://media2.pl/media/47885-wiecej-sportu-w-canalplus.html?utm_source=internal&utm_medium=link&utm_campaign=tematdnia

 

Canal+Sport 2 wydłuża ramówkę (o czym już było pisane), ale w dodatku zamierzają pokazywać 2 mecze rundy odkodowane - ciekawe, ciekawe :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cracovia Kraków 1:0 Piast Gliwice

Polonia Warszawa 0:0 Legia Warszawa

GKS Bełchatów 2:3 Lech Poznań

Jagiellonia Białystok 3:0 Arka Gdynia

Odra Wodzisław 0:1 ŁKS Łódź

Ruch Chorzów 0:1 Górnik Zabrze

Lechia Gdańsk 1:1 Śląsk Wrocław

Polonia Bytom 1:1 Wisła Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespodzianka: remis Wisły Kraków, łatwa wygrana Jagiellonii z Arką Gdynia

Na plus: wygrana Górnika Zabrze w Wielkich Derbach Śląska po złej rundzie jesiennej

 

Lech Poznań uciekł rywalom, którzy remisowali swoje mecze czyli: Legia Warszawa, Polonia Warszawa i Wisła Kraków. Odpowiednio strata tych klubów do lidera wynosi: dwa, trzy i pięć punktów.

 

Rekord frekwencji: 40 tysięcy na meczu Ruch Chorzów - Górnik Zabrze (Stadion Śląski)

Na trybunach zasiadło około 80.500 widzów, co jest najlepszym wynikiem w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontuzja brabkarza Legii :

W Przeglądzie Sportowym czytamy, że w poniedziałek Mucha ma przejść szczegółowe badanie USG łydki, po którym dowiemy się, jak długo będzie musiał pauzować. Urazu nabawił się w piątkowych derbach z Polonią (0:0).

W 56. minucie spotkania na ul. Konwiktorskiej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Jan Mucha zderzył się w polu karnym z Łukaszem Trałką, co jednak uszło uwadze arbitra. Bramkarz gości upadając naciągnął mięsień łydki, mimo wszystko wytrwał do końca spotkania. - Tak, ale bolało jak [beep]a. Co do tej sytuacji, byłem ewidentnie faulowany. Ja wychodzę na trzeci metr, wybijam piłkę, a rywal mnie atakuje. Sędzia mi mówił, że byli tam też moi koledzy. A jakie to ma znaczenie? Ale zostawmy już arbitra. Na szczęście asekurował mnie Piotrek Giza i udało się nie stracić bramki. Teraz czekam na wynik badania. Jestem dobrej myśli, choć różnie może to być. Doktor Machowski powiedział, że może to być naderwanie. Ja mam nadzieję, że to tylko naciągnięcie - mówi słowacki zawodnik Legii.

 

Jeśli zakładać optymistyczną wersję, Mucha będzie mógł wystąpić w kolejnym meczu ligowym z Odrą Wodzisław. Jeśli jednak doszło do naderwania, wykluczony jest jego występ w kolejnym spotkaniu. W takim wypadku leczenie potrwa około trzech tygodni.

 

Badanie zostanie wykonane dopiero w poniedziałek, bo jak twierdzą lekarze, dopiero po dwóch, trzech dniach organizm już radzi sobie z urazem i łatwiej jest zdiagnozować kontuzję.

Źródło : Sportowefakty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Zestawienie kar bezwzględnego pozbawienia wolności

 

były prezes Arki - Jacek M. - 4 lata pozbawienia wolności

Ryszard F. "Fryzjer" - 3,5 roku pozbawienia wolności

były obserwator - Marian D. - 2,5 roku pozbawienia wolności

były członek zarządu Arki - Grzegorz G. - 2,5 roku pozbawienia wolności

były członek zarządu Arki - Jakub P. - 2 lata pozbawienia wolności

 

Zestawienie kar - w zawieszeniu

 

była pracowniczka Arki - Anna C. - rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu

były sędzia - Andrzej K. - 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu

były sędzia - Piotr S. - 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu

były sędzia - Dariusz G. - rok pozbawienia wolności w zawieszeniu

były sędzia - Krzysztof T. - rok pozbawienia wolności w zawieszeniu

były obserwator - Jerzy G. - 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu

były sędzia - Janusz O. - 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu

były sędzia - Piotr A. - 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu

były sędzia - Mariusz R. - rok i osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu

były sędzia - Marek R. - 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu

były sędzia - Robert W. - 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu

były piłkarz Arki - Krzysztof S. - osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu

 

No i "Sobi" dostał w zawiasach 8 miesięcy... Dziękuję panie mw :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że działaczom poznańskiego Lecha nie uda się latem zatrzymać przy Bułgarskiej Roberta Lewandowskiego. Polskim napastnikiem poważnie interesuje się Panathinaikos Ateny - informuje Dziennik.

Ostatni mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków w ramach ćwierćfinału REMES Pucharu Polski, oglądał wysłannik "Wszechateńskich" i zarazem legenda tego klubu Krzysztof Warzycha. Popularny "Gucio" oglądał w akcji Roberta Lewandowskiego. Ponoć Grecy są skłonni wyłożyć na jego zakup pięć milionów euro.

 

Panathinaikos, oprócz napastnika reprezentacji Polski, jest także zainteresowany innym piłkarzem Kolejorza. W orbicie zainteresowań "Koniczynek" znajduje się także kolumbijski obrońca Manuel Arboleda.

Żródło : sportowefakty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by było, gdyby Lewandowski odszedł. Nie można pozwolić na rozpad tej świetnej drużyny. W końcu mają walczyć o fazę grupową Ligi Mistrzów...

=========================================================================================================

Arka ma już nowego trenera. Czesława Michniewicz, który oddał się do dyspozycji zarządu po czwartkowej porażce z ŁKS w Łodzi 0:3, zastąpił były szkoleniowiec... ŁKS Marek Chojnacki.

Lechia Gdańsk przegrała 1:2 z GKS Bełchatów i jest już jedną nogą w 1. lidze. (informacja na podstawie weszło.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...