Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niechętnie, ale muszę przyznać, że Piast zagrał świetnie w W-wie. Waldek King znowu pokazał klasę- z niechcianych gdzie indziej graczy zbudował zespół grający atrakcyjną i skuteczną piłkę. Obawiam się, że Piast to jednak nie jest zespół, który zadomowi się w czołówce naszej ligi na stałe. Wcale się nie zdziwię jak w następnym sezonie znowu zagrają w dolnej 8. Niestety po Legii nie widać, że dysponuje najlepszą kadrą, najwyższym budżetem. Kuriozalna była zmiana Carlitosa, a zostawienie na boisku Hamy. W Piaście jest jakaś wizja i wiara w trenera, w Legii chaos i ciągłe zmiany. Podobno na trybunach był widziany Berg. Ktoś to może potwierdzić?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Myślę,że  Piast zostanie wysprzedany po prostu. Jednak bez względu na to jak się ostatecznie skończy to i tak wielkie brawa dla Piasta Gliwice. W tej rundzie  finałowej wygrali zarówno w Gdańsku jak i Warszawie. Ekstraklasa to taka liga, w której walkę o tytuł deklaruje tylko 1 ekipa- Legia , inne ekipy jak ognia boją się takich deklaracji . Nie mam wątpliwości,że Lechia dziś przegra ,a Legia najtrudniejsze spotkania ma za sobą, powinna wygrać pozstałe mecze i odebrać tytuł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xut2zs napisał:

Jak co roku odpadną. Moim zdaniem jeśli drużyna ma przynajmniej 10-15 pkt. Przewagi nad 2 miejscem to wtedy można robić sobie nadzieję. Podkreślam nadzieję. W pozostałych przypadkach nie ma sensu. Trzeba czekać na 3 poziom ligi Europy dla ubogich.

Przypominam, że Liga Europy będzie okrojona z 48 do 32 drużyn. Tak więc jedynie 16 zespołów więcej będzie grało w fazie grupowej europejskich pucharów. Może Mistrz Polski jakoś tam zagra, po odpadnięciu z lepszych rozgrywek, ale pozostali raczej będą mogli sobie pomarzyć... :D

Dzisiaj czekam z niecierpliwością na to co pokaże Śląsk w Sosnowcu. ;) Przypominam, że wczoraj awans zapewnił sobie ŁKS Łódź. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wislok napisał:

Legia najtrudniejsze spotkania ma za sobą, powinna wygrać pozstałe mecze i odebrać tytuł. 

Jeśli uważasz że mecz w Białymstoku i z Zagłębiem będą spacerkiem to się mylisz. Legia max 4 pkt do końca sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
4 godziny temu, kamil2505 napisał:

 

Dzisiaj mecz ostatniej szansy dla Śląska.

 

Szansa wykorzystana.  4 bramki strzelone.

Trzeba za tydzień wybrać się na mecz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TELEWIDZ123 napisał:

Jestem ciekawy co pokażą większych szans  nie daje trafią na "kelnerów" i będą "bić głową w mur" .Jeszcze 15 lat wcześniej nikt nie myślał że odpadniemy z amatorami a teraz musimy się bać (przykładów jest dużo min . Wisła Kraków Levadia czy Dynamo Tbilisi albo Legia z Fc91 Dudelange )

Mimo wszystko nikt poza Legią nie ma żadnych szans na awans. A nawet Legia nie ma łatwej ścieżki bo o ile nie zdobędzie mistrzostwa to będzie bardzo ciężko awansować do LE bo ścieżka przez LE jest bardzo trudna w 4 rundzie nawet będą rozstawionym można trafić na Hoffenheim, Strasbourg czy AEK Ateny itd. 

 

Po za 4-5 federacji w które grają w fazie przedwstępnej poziom się strasznie wyrównał (inni nas dogonili) i takie Dude to co roku by walczyło o top 5 w ESA. U nas utarło się, że to amatorzy a tak to było ale 20 lat temu. My staliśmy w miejscu, inni się rozwijali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zgodnie z logiką skoro ta Legia przegrywa z Piastem i w gruncie rzeczy wcale nie jest lepsza od reszty ligi to dlaczego ma niby największe szanse na jakikolwiek awans? Cała liga jest równie żenująca i liczenie na współczynnik tutaj nic nie da. Przy tej bryndzy którą prezentują nasze kluby nie ma nikogo kto mógłby osiągnąć jakikolwiek konkretny wynik w eliminacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo będzie rozstawiona i wylosuje na papierze łatwiejszych rywali z którymi przynajmniej na tym papierze będzie faworytem. Lechia czy Piast w 1 rundzie el. LM mogą trafić na m.i Celtic . Legia mając pecha w losowaniach do 3 rundy będzie trafiać na rywali którzy będą najsłabsi do wylosowania przez Piast czy Lechię a w najlepszym na słabsze. Więc tak to jest szans, ale od szansy do wykorzystania to daleka droga. Bądźmy szczerze, jeśli jakiś klub przejdzie 2 rundę jakiegoś pucharu poza Legią to będzie cud. Ścieżka niemistrzowska  LE nie będąc rozstawionym w szczególności jest bardzo trudna bo w 2 rundzie można grać z klubami z lig top 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth

Nieładnie, a ja mimo wszystko mam nadzieję, że Twój Śląsk się utrzyma. :)

Tak jak napisał @mad85 jedynie Legia ma jakiekolwiek szanse na LE. Oby Cracovia nie zakwalifikowała się do pierwszej 4, bo Probierz znowu będzie narzekał na grę co 3 dni. Mimo wszystko największe nadzieję pokładam w Jadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze ciekawie. Najtrudniejszy mecz dla Legii będzie w Białymstoku, pozostałe raczej na 99% wygramy. Ale jedno potknięcie może oznaczać mistrzostwo dla Piasta. Lechia dziś pokazała, że na nic więcej niż 3 miejsce w tym sezonie ich nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kingofsouth napisał:

@ezequiel93, zgadzam się co do Lechii , może Piast nas zaskoczy i będzie mistrzem, byle nie tylko Legia. 

I tak Legia będzie mistrzem. Ja jestem tego pewien. Problemem Piasta jest to samo co było problemem Lechii po 30 kolejce, oni mogli, grali sobie na luzie, teraz muszą a to inna bajka. Choć i tak pewnie 37 kolejka zdecyduje ale ja jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Pogłoski ? Czekamy do 37 kolejki . Jakieś sondowania były ale konkretne rozmowy będą po sezonie czyli Vuko pewnie zostanie.

 

Ja tam widzę 2 kandydatów tylko Nestor El Maestro którym interesują się Sparta Praga i Austria Wiedeń i Oscar Garcia bo na resztę nas nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale pomimo ogromnej sympatii do Lechii nie wierzę już w ich mistrzostwo. Zresztą widać że się wypalili i zdecydowanie lepiej będzie jeśli to Piast lub Legia zostanie mistrzem. Patrząc po ostatniej formie najlepiej gdyby był to Piast, ale czy Piast nie wypali się jak Lechia ?? Ciężko powiedzieć. Pewnie mistrzem będzie Legia jednak.

 

@kingofsouth Fajnie że Śląsk wygrał, ale nasz remis z Koroną niestety s[beep]zielil sytuację. Mamy teraz tylko 2 pkt przewagi nad strefą spadkową i derby mogą być pojedynkiem o wszystko. Gdyby wygrali z Sosnowcem i Kielcami byśmy już byli bezpieczni po wygranej z  Zabrzem i po cichu można było by wam oddać mecz, a tak jest źle :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Faworyt Podolińskiego do utrzymania własnie spadł :D  Lechia zgodnie z przewidywaniami przegrała i moim zdaniem ten zespół się już do walki nie poderwie. Jaga jutro gra bardzo ważny mecz, trzy punkty przewagi na trzy kolejki to jednak istotny byłby bufor. Ja swoje zdanie co do spadkowiczów podtrzymuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mylisz się, Miedzianka ogarnie, oni mając nóż na gardle potrafią grać konkretną piłkę, trzeba jednak wychodzić mocno ofensywnie bo ten zespól nie potrafi grać defensywnie. Gdyby przycisnęli trochę mocniej koronę to by spokojnie wygrali,zbyt chcieli grać defensywnie.

 

Bardziej o Śląsk się boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykorzystany karny Zbozienia, znakomita postawa Kudły,ale Arka prowadzi po analizie VAR w bardzo ważnym spotkaniu dla układu tabeli w grupie spadkowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...