Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Arkon napisał:

Nie jestem przekonany, ale pewnie i tak Mioduski nawet nie pomyśli o zatrudnieniu tego fachowca i znowu czeka nas karuzela trenerska. Dziwne, że choćby do Lecha nie pójdzie- presja mniejsza, a i na wychowanków mógłby postawić i rozwijać ich piłkarsko. Bo z całym szacunkiem do Piasta, to oni nawet w Gliwicach nie mają wielu kibiców. Drużyna gra jak z nut, a na trybunach pustki.

 

W Lechu presja jest teraz ogromna. Prezesi wiedzą, że statek tonie i nie mogą pozwolić sobie na kolejne sezony jednego wielkiego zawodu, ale... pewnie i tak skończy się to zawodem, jak co sezon :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech akurat miał naprawdę dobrego fachowca- Bjelicę, to nie potrafił go docenić. Nie można łączyć opierania drużyny na promowaniu wychowanków i oczekiwać sukcesów. To nie Barca Pepa. :) Nawet Ajax kupił kilku naprawdę doświadczonych graczy jak Tadić czy Blind. W Lechu tak naprawdę jest Tiba, Gytkjaer(podobno na wylocie), Gumny(czekający na transfer), może Jóźwiak i tyle. To się nie mogło udać i jakoś nie widać światełka w tunelu. Ja na miejscu Rutkowskiego właśnie postawiłbym na trenera takiego jak Fornalik i dał mu zbudować drużynę nawet kosztem słabszego wyniku w przyszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że Lech w ostatnim czasie właśnie ograniczył wprowadzanie wychowanków na rzecz ściągania doświadczonych graczy, którzy mieli zagwarantować wyniki. Problem w tym, że poza kilkoma wyjątkami w ostatnich okienkach naściągano kupę szrotu, a ten zaciąg z lata 2017 odbija się czkawką do dzisiaj. Lech najlepiej grał kiedy był balans między wychowankami i jakościowymi obcokrajowcami i teraz niby ta rewolucja ma iść znowu w tym kierunku. Zobaczymy jak będzie, ale z młodym Rutkowskim za sterami i jego figurantem Rząsą to raczej ciężko o optymizm.

 

A co do trenera, to Lech może żałować, że rok temu nie zdecydował się na Stokowca, bo temat był, ale jeszcze wtedy zostawili Bjelicę i Stokowiec wybrał Gdańsk.

Edytowane przez sailor91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Dzisiaj Lechia-Legia, znowu  0:0 po bezbarwnej? :)

Doceniam, to co robi Piast, ale pewnie po sezonie odejdzie kilku najlepszych graczy i będą walczyć o utrzymanie.

Widmo spadku nad Śląskiem coraz bardziej realne. Szkoda mi Miedzi, która była lepsza w Gdyni, ale nieskuteczna i przegrała bardzo ważny mecz. 

Pomyślcie sobie jakie emocje będą na dole za rok, kiedy to będą spadać trzy drużyny... Skończy się przeciętniactwo dla niektórych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Taberski napisał:

Bjelica jak Guardiola: Dajcie mi najbogatszy klub w lidze a zrobię wam wyniki

 

Co do Fornalika to obstawiam, że w następnym sezonie już nie będzie tak dobrze i w połowie następnego sezonu zostanie zwolniony.

Coś ci nie wyszło. :D Guardiola prowadził najbogatszy klub w lidze tylko raz, Bayern Monachium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście zapowiedź Kurskiego meczu Lecha- Legia ? Mecz marzenie, cud-malina, stadiony świata :D  Obstawiam 0:0 po bezbarwnej. czytam to dyskusję ,że Fornalik się do Legii nie nadaje , no tak na pewno Jozak, Klafuric, Sa Pinto się nadawali :D Dziwi mnie,że Arkon nie poleca do Legii wybitnego znawcy futbolu , czyli Roberta Podolińskiego. Skoro jest taki dobry powinien dostać szansę i tak jestem za tym aby szansę dostawali Polacy,a nie przypadkowi ludzie z zagranicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

Sam twierdzisz, że nie lubisz złośliwości tylko merytoryczną dyskusję, ale niestety cały czas nie trzymasz się planu. :) Nigdzie nie napisałem, że Podoliński był znakomitym trenerem, ale moim zdaniem jest znakomitym ekspertem. O tym, że Fornalika w Legii chętnie bym widział pisałem już wielokrotnie. Także trafiłeś kulą w płot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie była złośliwość, ale miło,że w końcu przyznajesz,że Podoliński mocny jedynie w gębie jest . Ponadto nigdzie nie twierdziłem,że to Ty twierdzisz,że Fornalik się nadaje do Legii, więc proszę o uważne czytanie postów :) Lubię Cię Arkon :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mecz @Arkon nie będzie decydował o mistrzostwie , jedyna nadzieja,że Legia czuje oddech Piasta i może faktycznie jednak rozstrzygnąć to spotkanie. Po Lechii niczego się nie spodziewam dobrego. 

Kto jest waszym faworytem w walce o 4 miejsce? Zagłębie, Jagiellonia, Cracovia,a może jednak Lech? Zagłębie jest bodaj najlepszą drużyną wiosny. Jednak ta liga jest szalona, chwalimy Cracovię , ta ponosi trzy porażki, pochwalimy kogoś innego ten nagle zawodzi.. Jak widzicie tą czwartą drużynę, bo pierwszą trójkę już znamy. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2018 o 08:43, Arkon napisał:

Kibice Legii powinni podziękować za Bjelicę, oby jak najdłużej "trenował" Lecha. :)

 

W dniu 14.04.2018 o 09:32, Arkon napisał:

Lech powinien mieć już co najmniej kilka punktów przewagi, ale nie z tym "fachowcem" na ławce.

 

W dniu 9.05.2018 o 21:57, Arkon napisał:

Patrzę kątem oka na mecz Poznaniu i o dziwo nie słyszę, by kibice Kolejorza domagali się zwolnienia Bjelicy. Czyżby byli zadowoleni z tego "trenera"?

 

Ja rozumiem, że tylko krowa nie zmienia zdania... ale żeby aż tak :lol2:

13 godzin temu, Arkon napisał:

Lech akurat miał naprawdę dobrego fachowca- Bjelicę, to nie potrafił go docenić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Globus903 napisał:

Raków awansował do Ekstraklasy, wytłumaczy mi ktoś jakim prawem został do niej dopuszczony? Stadionu brak, mecze mają grać w Sosnowcu, sama sytuacja co z Sandecja,przepisy miały się zmienić, dalej będzie to tolerowane?

Przede wszystkim nie było jeszcze procesów licencyjnych, więc Raków nie został do Ekstraklasy dopuszczony na ten moment. Poza tym są pewnie odstępstwa od reguły, wiemy że po długiej walce klub wywalczył rozbudowę stadionu wraz z infrastrukturą treningową i pewnie to ich ratuje. Zresztą nie rozumiem tego wielkiego larum o stadiony. Najpierw sami chcemy najwyższy poziom, a potem gdy wychodzi taki Raków który zjada zaplecze Ekstraklasy pojawia się temat stadionu... Czas skończyć opakowywanie ligi w sreberko (stadiony i oprawa TV) a zająć się samą grą, która leci na samo dno od wielu, wielu lat.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...