Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, mad85 napisał:

Jak to co zmiany, odeszli , nowi przyszli dość późno, zanim to zacznie działać minie trochę czasu,

 

O Legii nie ma co pisać, bo nie da się na to patrzeć. 

Nie da się łatwo zastąpić takich graczy jak Frankowski czy Świderski, w Jadze w ataku jest bryndza straszna, a Mamrot to chyba nie jest trener formatu Probierza. Zobacz na Wisłę Kraków- odeszło niby tylu kluczowych graczy, a strzelili Koronie 6 goli. Mnie cieszy coraz lepsza forma Kuby, oby przełożyło się to na kadrę.

O Legii nie można napisać dużo dobrego, ale na takim klepisku, to ładnej gry nie pokazałyby nawet Liverpool, MC czy Barca. :) Cieszy, że piękne bramki strzelili napastnicy, że gole padły po akcjach, a nie ze stałych fragmentów. Ja, jak zwykle, jestem optymistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ezequiel93 napisał:

Dwa wygrane mecze Legii ze słabymi drużynami i już za kolejkę może się okazać, że Lechia zostanie wyprzedzona. Wrócił Kucharczyk do łask, trener Sa Pinto jeszcze do reszty rozumów nie pozjadał, bo Agrę posadził na ławie.

Swoją drogą jak można grać na takim klepisku? Co roku jest to samo, gramy na beznadziejnych murawach, które są w lutym niesamowicie zryte po jednym meczu, a część klubów w ogóle nie potrafi ich utrzymać w ładzie.

Zdaje się,że około 2 tygodnie temu pisałem,że 2-3 mecze i Legia może wyprzedzić Lechię,że 7 oczek to żadna przewaga w tej lidze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia ma jeszcze mecz w tej kolejce dopiero jutro (z słabą Wisłą Płock), więc wydaje mi się, że jutro zdobędą trzy punkty.

Aczkolwiek przyznam szczerze, że dzisiaj też byłem przekonany, że Lech Poznań zgarnie trzy punkty, a tu takie zaskoczenie. 

Myślę, że trudno im będzie nawet zawalczyć o trzecie miejsce.

 

Kto będzie mistrzem? Myślę, że Lechia. Kto spadnie? Myślę, że Wisła Płock i Zagłębie Sosnowiec. Kto pojawi się w przyszłym sezonie w Ekstraklasie - Myślę, że Raków Częstochowa i ŁKS Łódź. 

Zobaczymy. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dobrych lat jest tak, że Legia i Lech grają w najlepszych godzinach, a pozostałe drużyny potrafią grać poniedziałek-piątek... :) Może jednak coś się zmieni w tej kwestii od nowego sezonu. Bo nawet Boniek głośno postuluje, aby usunąć mecze poniedziałkowe z kalendarza. :)

Po kilku kolejkach wiosennych znowu jestem pewien, że Legia zdobędzie mistrza. To co gra Lechia mnie nie przekonuje, wygrywali wiele meczów na farcie, byli po prostu skuteczni. :) Ale pewnie do czasu, zresztą nie widzę w Gdańsku ciśnienia, żeby zdobyć mistrza. Pozostali pretendenci grają poniżej oczekiwań, a w szczególności Jagiellonia. Imaz, czy Kostal, nie przypominają na razie siebie z Wisły Kraków. ;)

Zostało pięć kolejek do końca rundy zasadniczej. Kilka zespołów powalczy ostro o górną ósemkę, derby Krakowa zapowiadają się kapitalnie w następnej kolejce. ;) Sześć zespołów już praktycznie bez szans na górną ósemkę, pozostanie im walka o utrzymanie, bo na dole zrobiło się ciasno. :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dzisiaj ekspert Sławomir odpłynął z ewidentnym karnym dla nas. Nie dość że broni w tej sytuacji Stefańskiego (chyba wszyscy w studio poza kolejnym ekspertem Kaziem go wyśmiali) to jeszcze na koniec wali, że jeśli ktoś już faulował to Drzazga. No himalaje absurdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona mając wynik 2:1 daje sobie jak ostatni amatorzy z ligi okręgowej wbić 5 goli.

Pogoń, mająca świetną serię przegrywa u siebie z niżej notowanym Zagłębiem.

Nic mnie już w tej lidze nie zdziwi. Nawet jak dziś Lechia przegra z tym beznadziejnym Płockiem to nie będzie to żaden szok.

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wisl@k06 napisał:

Ależ dzisiaj ekspert Sławomir odpłynął z ewidentnym karnym dla nas. Nie dość że broni w tej sytuacji Stefańskiego (chyba wszyscy w studio poza kolejnym ekspertem Kaziem go wyśmiali) to jeszcze na koniec wali, że jeśli ktoś już faulował to Drzazga. No himalaje absurdu

I ma racje. Nawet dobrze to tłumaczył. 

 

Śmieszą mnie stwierdzenia w tej lidze wszystko możliwe, polecam zwrócić uwagę na ligi top 5, gdzie poza różnicą, że zawsze jest 1 albo 2 zespoły mające wyraźną przewagę i lepiej punktują, to reszta jest taka sama. Doskonale w Anglii to widać, nasza liga jest po prostu wyrównana a to niezbyt służy rozwojowi poziomu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dobrze tłumaczył, że jak wkładasz nogę przed gościa a on Cię kopie po nogach to jest twój faul? Żartujecie sobie chyba. Jasno jest powiedziane, że przy faulu nie liczy się zamiar a efekt, obrońca kopie tak że by mu nogę urwał i dobrze to podsumował Baszczyński, gdyby to było na środku boiska to by leciał z żółtą kartką. 

A dzisiaj w LGD-WPŁ oczywiście faul...:sciana:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wisl@k06 napisał:

Co dobrze tłumaczył, że jak wkładasz nogę przed gościa a on Cię kopie po nogach to jest twój faul? Żartujecie sobie chyba. Jasno jest powiedziane, że przy faulu nie liczy się zamiar a efekt, obrońca kopie tak że by mu nogę urwał i dobrze to podsumował Baszczyński, gdyby to było na środku boiska to by leciał z żółtą kartką. 

A dzisiaj w LGD-WPŁ oczywiście faul...:sciana:

Ale to Drzazga chciał tego kontaktu, nie gracz Korony.

 

Dziś to jedynie nie rozumiem VAR bo z boiska wyglądało to na karny, zawodnik Wisły wszystko robił aby był faul. Ale dlaczego nie było interwencji VAR? To była sytuacja zero-jedynkowa.

 

Brawo Lechia za transparent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia, Jaga, Lech po raz kolejny pokazują,że nie są w stanie przerwać hegemonii Legii. Trudno jednak zbudować silną drużynę, ciężko o stabilność, a ona jest kluczowa, jednak odejście Świderskiego i Frankowskiego było bardziej dotkliwe niż się spodziewałem. Piast jak zwykle bez presji, oczekiwań i zumu, zdobywa sobie punkty i nagle znajduje się na podium. Dzięki naprawdę nierównej postawie Legii są dalej emocje w tej lidze, jednak brak nadziei na "coś" pozytywnego w Europie. 

Tu kolega pisał,że to go nie dziwi że dużo zmian w kadrze,ale odnosił to chyba do Jagi bardziej. To ,że Korona przegrywa 2:6 będącą po ogromnej rewolucji Wisłą mnie jednak zaskakuje. Bo ja w krakowskim klubie nie widzę snajpera, tam i to tak wychodziło z poprzednich spotkań nie miał kto strzelać. 5:1 z Sosnowcem, nie wiem czy to wina zbyt dużych rottacji w kładzie czy jest jakiś konflikt i gra na zwolnienie Gino. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielce to po prostu wariactwo, nie ma logiki w działaniach Korony, wiecznie masa zmian, transferów na koniec i w końcu musiało to walnąć.Ile razy im się udawało, mimo że każdy zakładał, że nie uda ? Tam co roku wymieniają wagon piłkarzy, mimo że 2 miesiące temu należeli tam do najlepszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mad85 napisał:

Ale to Drzazga chciał tego kontaktu, nie gracz Korony.

Argument z czapy. Ile to jest sytuacji w polu karnym, że napastnik chce tylko dziubnąć piłkę, żeby być pierwszy a obrońca wali go po nogach. Też nie chce kontaktu.

32 minuty temu, mad85 napisał:

Brawo Lechia za transparent.

Zgadza się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiler napisał:

 

Według Ciebie stadion to odpowiednie miejsce na takie transparenty? Co to ma wspólnego ze sportem i rywalizacją?

Na stadionach zawsze była, jest i będzie polityka. Podziały w Barcelonie, Bilbao czy Madrycie własnie wynikają z tej polityki. Czy komuś przeszkadzało Wolna Katalonia, refugees welcome na niemieckich stadionach czy ta chora akcja w Premier League z kolorem herbów czy sznurówek ? Każde miejsce jest dobre na politykę i ona jest obecna wszędzie. Ale oczywiście jak komuś nasza treść nie pasuje to zawsze idzie ten argument. 

 

Mam nadzieję, że taki transplant zagości na każdym stadionie w Polsce, nie tylko w ESA. 

 

 

@Madekp tego karnego po prostu nie było.  Sędzia mógł się pomylić ale dlaczego nie było interwencji VAR ?

Edytowane przez mad85
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...