Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Super trener Papszun wraca do Rakowa czyli Ekstraklasa w pigułce :D

Najpierw pół roku odpoczywał czekając na oferty z Włoch, Hiszpanii, etc ale nie przyszły.

Później 4 miesiące czekał na oferty z Grecji, Turcji, etc ale też nie przyszły.

Ostatnie 2 miesiące czekał na oferty z Węgier i Polski ale też nie przyszły i musiał z podtulonym ogonem wrócić do Rakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paul234

Warta ma zdaniem dziennikarzy najlepszy skład odkąd weszła do Ekstraklasy, gość jest o krok od spuszczenia go do 1 ligi bo trzeba wygrać z kandydatem do mistrza i by miał dostać super klub? Wolne żarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek79 napisał(a):

Ciekawe gdzie pójdzie Dawid Szulczek ?

Lech, Legia  ?

Jeśli już to nie latem bo w Legii jest dość niedawno zatrudniony Feio a w Lechu nowy trener z Danii. 

 

7 godzin temu, Paul234 napisał(a):

Warta ma zdaniem dziennikarzy najlepszy skład odkąd weszła do Ekstraklasy, gość jest o krok od spuszczenia go do 1 ligi

Najpierw to Korona musi ograć Lecha co też jest wątpliwe, mimo Lecha grającego w kratkę. 

Szulczek bez problemu znajdzie pracę w lepszym klubie. Może nie z samego topu ale taka drużyna na poziomie Cracovii, Piasta czy Zagłębia z chęcią go przygarnie. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej jestem zaskoczony spadkiem Warty. Oczywiście grali z Mistrzem Polski, ale myślałem, że Lech Poznań w końcu weźmie się w garść i wygra z Koroną Kielce i to właśnie ona spadnie z ligi. 

 

Trochę mi szkoda Warty, bo wydaje mi się, że skończą niczym Ruch Radzionków, GKS Katowice czy KSZO Ostrowiec. Spadną z Ekstraklasy i długo nie wrócą, a sam projekt rozwoju klubu zostanie zawieszony. 

 

Ogólnie patrząc na tabele to dramat. Ledwie 63 punkty by być mistrzem i 37 by spaść. To pokazuje jak wyrównana, ale i słaba jest nasza liga. 

 

Fajnie, że Jagiellonia została mistrzem - pierwszy tytuł w historii.  

Mimo wszystko patrząc na naszych tegorocznych pucharowiczów myślę, że niestety - z całym szacunkiem dla tych klubów - długo nie pogramy.  

Z drugiej strony - czy gdyby pucharowiczami zostali Lech czy Raków to byłoby lepiej skoro nawet w krajowej lidze ostatnio pokazują się słabo? Nie wydaje mi się. 

 

W tym roku pewnie przez Mistrzostwa Europy nawet nie odczuje się braku Ekstraklasy. :) Zanim się obejrzymy, a będzie nowy sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie spodziewałem się tak słabej postawy Lecha , zero zaangażowania, ambicji, zmazania fatalnego wrażenia. 

Gratulacje dla Jagiellonii - bardzo fajnie, ze zdobyli Mistrzostwo Polski, chciałabym być uczestnikiem tej niesamowitej radości po historycznym sukcesie, grali ofensywną piłkę. Śląsk Wrocław miał fatalną wiosnę, ale końcówkę świetnie wytrzymał mentalnie, brawa. Gratulacje także dla Górnika, ich wynik jest rewelacyjny w stosunku do możliwości i kłopotów. Faworyci ligi solidarnie się skompromitowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech strasznie się skompromitował. Z jednej strony mówiono, że gra z walczącą o utrzymanie Koroną, więc powinno być łatwo, poza tym trzeba "uratować" "starszą siostrę" Wartę, no i będą chcieli się chociaż ładnie pożegnać. A tutaj nic. Chyba do połowy meczu żadnej konkretnej akcji nie było.  

 

Co jak co, ale śmieszą mnie komentarze fanów Śląska, którzy twierdzą, że Warta "podłożyła się" Jagielonii, by ta została mistrzem... Jasne. I przy okazji spadła z ligi. A wszystko dlatego, bo podobno trenerzy tych druzyn to dobrzy znajomi. Co za głupota. 😂

Swoją drogą - tak wznoszony przez wszystkich Szulczek nieźle "zwieńczył" swój koniec w Warcie... spadkiem z ligi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin
19 minut temu, Przemolo napisał(a):

Bayern chce za trenera spadkowicza z Premier League

Bo chcą go zbudować tak jak Bayer zrobił to z Alonso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gieksa, Motor, Lechia... bardzo atrakcyjne kluby wracają na salony. Szczególnie cieszy powrót GKS.

 

Co do zakończonego sezonu Ekstraklasy to pokazał on, że problem tej ligi nie leży w Jagiellonii, Śląsku czy drużynach z dołu tabeli lecz w największych firmach dysponującymi największymi budżetami. Legia, Lech & company nie mają żadnych wymówek. Co tym razem złym baletnicom przeszkadzało? Za dużo drużyn w lidze? Zbyt silna dolna połowa tabeli? Zbyt absorbująca gra na wielu frontach? A może słoneczko za bardzo przygrzewało w rundzie wiosennej?

 

Argument hejterów 18-zespołowej ligi zanika gdy się popatrzy jak ekstraklasowe gwiazdy z Lecha czy Legii radziły sobie na tle drużyn balansujących między spadkiem i utrzymaniem. Często nie było widać żadnej różnicy między piłkarzami o ambicjach reprezentacyjnych, a gośćmi sprowadzonymi do tej ligi z przypadku. Nie było widać różnicy między małymi czy średnimi miejscowościami, a Poznaniem czy Warszawą... równie dobrze można byłoby ich pozamieniać w przerwie koszulkami i wyszłoby na to samo 🤭

 

Wstyd. Ludzie przecież w tym sezonie ta pokraczna Wisła Kraków niemogąca wykaraskać się z 1. ligi wygrała Puchar Polski. Ja wiem, że mecz meczowi nierówny, ale chwilę później ta sama Wisła dostała oklep od wiejskiego klubu z Niecieczy. To prawie tak jakby HSV Hamburg wygrał Puchar Niemiec.

 

Oczami wyobraźni widzę jak zmniejszają liczbę drużyn w tej lidze do dziesięciu i geniusze futbolu z Legii i Lecha serwują nam po 4-6 razy w sezonie swoją joga bonitę między sobą. Po pozbyciu się z ligi połowy ślimaków wyścig żółwi wkroczyłby na nowy wyższy poziom xD Wojownicze żółwie Ninja. W każdej normalnej lidze topowe drużyny w 18-zespołowych i 20-zespołowych ligach sporadycznie tracą punkty z drużynami zagrożonymi spadkiem. U nas mecze z dołem tabeli to dla Legii i Lecha niekiedy są meczami za 6 punktów, bo skoro Lech się potknął i na odwrót to pokonanie Korony czy Puszczy urasta do miana fundamentalnych dla losów ligi.

 

Wakacyjne Europejskie Puchary? Nie jestem optymistą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Project_ALF napisał(a):

Argument hejterów 18-zespołowej ligi zanika gdy się popatrzy jak ekstraklasowe gwiazdy z Lecha czy Legii radziły sobie na tle drużyn balansujących między spadkiem i utrzymaniem.

Nie zanika, ogólnie leci poziom na łeb na szyję. Od dodawania frytek do środka frytkownica nie będzie czystsza.

 

12 godzin temu, Project_ALF napisał(a):

To prawie tak jakby HSV Hamburg wygrał Puchar Niemiec.

Nie powinno się czasem napisać Hamburger SV (w tł. Klub Sportowy Hamburga)?

 

12 godzin temu, Project_ALF napisał(a):

A może słoneczko za bardzo przygrzewało w rundzie wiosennej?

Raków miał problem z bramkarzami.

 

Cytat

Oczami wyobraźni widzę jak zmniejszają liczbę drużyn w tej lidze do dziesięciu i...

Na Ukrainie w pewnym momencie w kryzysie niedawnym zmniejszono liczbę drużyn do 12, gdzie są teraz, a gdzie Polska?

 

Czytałem często Twoje teksty. Ale tym razem nie podoba mi się.

12 godzin temu, Project_ALF napisał(a):

Wakacyjne Europejskie Puchary? Nie jestem optymistą.  

Jagiellonia wejdzie prawdopodobnie gdzieś na jesień, ponieważ zaczyna od II rundy eliminacji do LM. Raz mogłem się pomylić, ponieważ nie doczytałem, że nie będą kluby od tego sezonu przechodzić z LM do LE, ale odrobiłem lekcje. Poza tym, żeby z ponad 100 klubów w trzech z rozgrywek nie było jesienią ani jednego polskiego to chyba tak się nie stanie.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Korona która była mocnym kandydatem do spadku po ostatnich ruchach staje się wręcz murowanym faworytem do grania w 1. lidze w przyszłym sezonie. Przed sezonem podziękowali Golańskiemu który był dyrektorem sportowym, teraz mieli już kandydata na trenera ale czekali aż Kuzerze powinie się kilka razy noga żeby zastąpienie go ładniej wyglądało. Kolejny przykład pokazujący, że kluby zdecydowanie nie powinny być zarządzane przez miasto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...