Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

najlepsze dopiero przed nami :lol::lol:.

 

 

Masz na myśli to?

 

Boniek: wykonałem telefony do FIFA i UEFA, może być dramat

 

- Wszyscy prosili ministra Lipca o odwołanie zarządu PZPN, a nie wykluczam, że za miesiąc wszyscy będą prosić, by swoją decyzję cofnął - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Zbigniew Boniek. Słynny "Zibi" obawia się, że naszą piłkę czekają ciężkie czasy. Z tego, czego się dowiedziałem - choć podkreślam, że są to informacje nieoficjalne - wynika, że w najbliższych dniach władze światowej piłki przyślą do Ministerstwa Sportu list, w którym poinformują, że nie przyjmują do wiadomości decyzji o zawieszeniu zarządu PZPN i dadzą nam miesiąc na wyprostowanie sytuacji. A to chyba gorsze, niż natychmiastowe zawieszenie... Dlaczego? Bo podejrzewam, że przez ten czas minister zdania nie zmieni, wyborów nowych władz Związku też nie uda się przeprowadzić wcześniej niż za 3-4 miesiące. A FIFA odczeka miesiąc, zawiesi nas i nagle się okaże, że brakuje czasu, by cokolwiek odkręcić przed meczami eliminacyjnymi. I będzie dramat. Nie zdziwię się, jeśli ci, którzy dziś biją ministrowi brawo, wtedy będą go prosili o cofnięcie decyzji – dodał Boniek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu namyśli skalę afery, jaka w PZPN -nie zakwitła. Dlatego też są podejmowane przez "działaczy" nerwowe ruchy. Śmieszne zaś jest to, że obnoszą się ze znajomościami i wpływami u FIFA.

"Jeśli Wit Ż. zdecyduje się zeznawać przed prokuratorami, kolejne aresztowania są tylko kwestią czasu, a środowisko sędziów i działaczy czeka trzesienie ziemi" - donosi Rzeczpospollita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) stanęła po stronie Michała Listkiewicza oraz zawieszonego zarządu PZPN.

 

W wydanym dziś oświadczeniu FIFA podkreśla, że działania Ministra Sportu Tomasza Lipca są nielegalne oraz że jedynym reprezentantem polskiego futbolu są dla federacji stare władze PZPN.FIFA oraz UEFA są zaskoczone decyzją polskiego Ministra Sportu Tomasza Lipca, który ustanowił kuratora w Polskim Związku Piłki Nożnej (PZPN). Decyzja ta nie tylko narusza autonomię PZPN, ale również podważa kroki, powzięte przez polski rząd podczas grupy roboczej z udziałem przedstawicieli FIFA i UEFA, które miały znaleźć rozwiązanie, dla problemów polskiego futbolu.

 

Tylko Zarząd PZPN pozostaje jedynym ciałem, które uznaje FIFA i UEFA w sprawach dotyczących piłki nożnej w Polsce.

 

Mimo kilku ostrzeżeń ze strony FIFA i UEFA, Minister Sportu zawiesił 19 stycznia zarząd PZPN razem z prezesem Michałem Listkiewiczem, ustanawiając kuratora w osobie Andrzeja Rusko.

 

W związku z powyższym FIFA i UEFA popierają decyzję podjętą przez PZPN w dniu 19 stycznia, dotyczącą wyboru nowych władz związku w dniu 31 marca, zgodnie z nowym statutem.

 

W ciągu kilku dni lub tygodni FIFA oraz UEFA zdecydują jak odpowiedzieć na ingerencję Rządu RP, wykraczającą poza 17. paragraf statutu FIFA"

 

Źródło informacji: INTERIA.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) stanęła po stronie Michała Listkiewicza oraz zawieszonego zarządu PZPN.

....myślę, że FIFA nie stanie po stronie korupcji :?: - bo, że ona jest, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Najlepsze jednak jest przed nami :lol: - choć z tego powodu, wcale mi nie do śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się piłeczka, bez tych dodatków, o których wyżej piszesz.

Podobno to ten chodziasz i co z tego wynika, że był dopingowany?. Ludzie tak mówią....

Edycja:

Wczoraj na Super Stacji oglądałem fajny program (jakiś Salon?). Bardzo "budujący" był - w sprawie PZPN-nu. Gośćmi byli pani Senyszyn i pan Czarnecki - miło było sobie posłuchać. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Interia.pl, w związku z aferą korupcyjną w rundzie wiosennej nie zagrają trzy drużyny Orange Ekstraklasy. Według informacji portalu Arka Gdynia, Zagłębie Lubin i Górnik Łęczna zostaną pozbawione prawa do występu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Kurator PZPN Andrzej Rusko ma dziś spotkać się z Wydziałem Dyscypliny PZPN, aby wyjaśnić, dlaczego do tej pory, nie zostały podjęcie żadne decyzje w sprawie degradacji klubów zamieszanych w korupcję.

 

Wiele zatem wskazuje na to, że w rundzie wiosennej Orange Ekstraklasy będzie grało jedynie 13 zespołów. W takim też przypadku przetasowaniu uległaby tabela Orange Ekstraklasy. Mecze z udziałem w/w drużyn zostałyby bowiem anulowane.

 

Przypomnijmy, że z każdą z wymienionych drużyn jesienią Wisła zaledwie zremisowała, tym samym odjęto by "Białej Gwieździe" zaledwie trzy punkty. Tym samym czołówka tabeli wyglądałaby następująco:

 

1. GKS Bełchatów 12 26 pkt.

2. Legia Warszawa 12 23

3. Wisła Kraków 12 22

4. Korona Kielce 12 21

 

Źródło: Interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu namyśli skalę afery, jaka w PZPN -nie zakwitła. Dlatego też są podejmowane przez "działaczy" nerwowe ruchy. Śmieszne zaś jest to, że obnoszą się ze znajomościami i wpływami u FIFA.

"Jeśli Wit Ż. zdecyduje się zeznawać przed prokuratorami, kolejne aresztowania są tylko kwestią czasu, a środowisko sędziów i działaczy czeka trzesienie ziemi" - donosi Rzeczpospollita.

Ale to nie przez swoje widzi mi się pseudo minister może wprowadzać kuratora. Robi to bezprawnie i dostaje szanse na rehabilitacje. Lipiec jest nikim jako sportowiec wiec nie dziwie się, ze go nie traktują poważnie. Taki ktoś po prostu kompromituje nasz sport. Nie ma pojęcia co robi, [beep]y jakieś bzdury o moralności a w jego środowisku jest identycznie to może by pokazał i najpierw sam dymisje złożył, skoro uwaza, że dyskwalifikujące jest posiadanie zarzutów bądź wyroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipiec nie jest nikim tylko zwyklym oszustem!!!!

Najlepsze jest to ze Boniek dzis w wywiadzie mowil zeby nas zawiesili zaraz ,wtedy jest czas na odwieszenia a kurator sie cieszy ze nas nie zawiesil.

Jak slysze ze mowi "ze to FIFA ma problem" to nie wiem czy sie smaic czy pklakac:(((

Nie wiem co prezentuje soba pan Rusko ale wiem ze Zibi sie w tym wszystkim lepiej orietuje.

I oby nie mial racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to chora ambicja Kaczyńskiego, on by chciał mieć wszystko pod swoją kontrolą. Przecież wiadome jest, że Lipiec wykonywał tylko jego polecenia, co nie zmienia faktu, że na ministra sie nie nadaje zupełnie. Niby chodzi tylko o jak najszybszy wybór nowych władz, ale przecież PZPN wyznaczył date.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając program wyborczy Czarneckiego to wydaje mi się, że żyje on w realiach PRL a nie RP. Trzeba dopomagać kluby w szkoleniu a nie tworzyć jakieś idiotyczne SMS, które tak naprawdę do niczego nie prowadzą i pieniądze idą w błoto. Szkoleniem juniorów powinny zająć się kluby które powinny być Sportowymi Spółkami Akcyjnymi a nie jak mamy teraz własnościami Orlenu czy KGHM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoły Mistrzostwa sportowego istnieją na zachodzie i poczynają sobie nieźle i mają wiele utalentowanych zawodników, więc nie wypisuj bzdur kolego po sza(L)u :wink:

Ale to nie przez swoje widzi mi się pseudo minister może wprowadzać kuratora. Robi to bezprawnie i dostaje szanse na rehabilitacje.

Robi to w pełni majestatu prawa :) I taka jest prawda.

 

 

 

Niby chodzi tylko o jak najszybszy wybór nowych władz, ale przecież PZPN wyznaczył date.

 

i co z tego... wcześniej Michał "Przekręt" Listkiewicz wyznaczł datę swojego odejścia - z tego co pamiętam 28 września. To co obiecują lesne dziady jest tak prawdopodobne jak śnieg w lato.

 

 

 

Co mnie w tym wszystkim śmieszy. Ta zbieranina pseudofachowców, [beep]zistołków, hochsztaplerów, łajdaków z Fifa i Uefa nam grozi. Co to do kurny chaty ich obchodzi co jest w naszym kraju :evil: Jak ich tak kurna, obchodzi co się dzieje w poszczególnych krajach to powinni dawno na zawsze wy[beep]yć Białoruś, Koreę Północną, Kubę itp. ze swoich struktur. Ale nie oni kurna bronią ludzi sobie podobnych - takich samych pseudofachowców, [beep]zistołków, hochsztaplerów, łajdaków.

Co ciekawe jak Włosi czy Ruscy ingerowali w swoje związki piłkarskie nic nie było.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy włoskiej najwidoczniej nie znasz. Bo tam rząd nie ingerował. Robi to bezprawnie bo politycy nie powinni sie mieszać do sportu i związki powinny być niezależne. Ale tu dochodzimy do precedensu. Bo albo jesteś u władzy i wolno ci wszytko. Ale przestępcy są w rządzie, PZPR tez są i się ich wartościuje dla innej osoby z innej opcji jest to przekreślające. Jak może oszust oczyszczać PZPN? korupcja i doping to są najgorsze sportowe przestępstwa i oba maja na celu osiągniecie wyniku w niedozwolony sposób. I to Listkiewicz jest czysty a Lipiec ma wyrok. Jak ktoś taki ma byc traktowany poważnie? Może za 10-15 lat fryzjer zostanie tez ministrem sportu?

Przypomina mi się sytuacja wyboru na prezesa Listkiewicza, Śp.Dziurowicz ustąpił, ale na niego nic nie znaleziono. I tak samo ówczesny minister sportów miał większe powiązania z przestępstwami niż ustępujący prezes PZPN. Listkiewicz ma te doświadczenia i wie co robi. I tak naprawdę zmiana prezesa nie da nic. Trzeba zacząć od samego dołu czyli od prezesów klubów idąc coraz wyżej. W innym wypadku nastąpi tylko przekazanie władzy a reszta zostanie. Władze trzeba oddać klubą z OE a nie 4-5 ligowcom. W nowych strukturach potrzebni są tacy ludzie niezależni jak Piotra Zygo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja było to ze Śp "Magnatem". Zarzucano mu dużo, zmieszano z błotem i nic tak naprawdę nie udowodniono. Zresztą obie sprawy są podobne choćby ze względu na kontrowersyjnych rzekomych reformatorów ministrów. A tak naprawdę nic się nie zmieniło. Najłatwiej jest wymienić zarząd ale czy cos to da skoro dalej delegatami i prezesami itd będą ci sami ludzi? To jest gra hasłami i manipulowanie opinia publiczna która w wierze w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo za słowo. Krzyk za krzyk. Gorzkie słowa, gorzkie. Co jeszcze by musiało się zdarzyć lub wydarzyć, aby kogoś w PZPN -nie tknęło.

Ciekawe, co wtedy usłyszymy, jak te wszystkie szmugle wyjdą na jaw?

Czyżby nie było winnych korupcji ?, i nikt nie zawinił?. Czy nic się nie stało?. Bardziej obawiałbym się tego, co w naszej piłce do tej pory było, niż to, co naszą piłkę, teraz może spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem zwolenikiem listka i tego zarządu PZPN ale z wypowiedzi jego przeiwników mozna sądzić że najlepiej jakby powieśili go na najbliższym słupie a prawy i sprawiedliwy minister lipiec zaprowadzi porządek i wszystko będzie super.Przecież nik nie broni korupcji w naszej piłce, chodzi o to że podpretekstem walki z nią jest chęć zdobycia władzy w PZPN i o poklask ze strony społeczństwa które nie oszukujmy wie bardzo mało o co tak naprawdę chodzi.Sam Rusko mówi o sobie że jest z politycznego nadania i będzie wykonywał polecenia ministra.Powoli już się robi koło niego nowy dwór w postaci WIELKIEGO i WSZYSTKO WIEDZĄCEGO Jana T. ,dzienikarzy i polityków. Jeżeli Lipiec uznał że Liskiewicz gra na czas i marcowy zjazd to lipa to należało najpierw zacząc po cichu działania dyplomatyczne, wytłumaczyć FIFA i UEFA o co tak naprawdę chodzi i dlaczego musimy tak postąpić a nie porywać się z motyką na słońce Za korupcje odpowiada całe środowisko które przez wiele lat ochraniało i tolerowało te praktyki także Tomaszewski Boniek i inni którzy z takim oburzeniem teraz nawołują do rewolucji a sami odpowiadają moralnie za to co się działo.

Edycja: bogdan425 usunąłem niepotrzebny cytat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było jakieś inne wyjście - moim zdaniem nie. Poczekam sobie na te reformy. Myślę, że nowy Zarząd (po wyborach) nie będzie, jak to napisałeś, z politycznego nadania, a już napewno nowy Prezes. Osobiście wolałbym, aby nie padło na kolejnego "działacza". Tacy już byli i knocili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie rozumiem ludzi, którzy mówią że PiS chce przejąć PZPN.... :lol::lol: Ciekawe jakby miał to zrobić :lol: Delegatów na zjazd wybierają kluby i okręgowe ZPN-y, więc nie widzę żadnego sposobu aby wprowadzić tam kogoś ze świata polityki :lol: Ludzie którzy twierdzą że PiS chce zdobyć piłkarska centralę są bardzo.... hmmm.... ograniczeni, albo są co najmniej dyletantami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...