Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę oddać,że najrozsądniej i najbardziej trafnie sytuację w naszej lidze oceniał @wisl@k06 Ogromne gratulacje dla Piasta Gliwice :) Piast wygrał tytuł , bo słabsza postawa Legii i Lechii jest faktem ,ale Piast potrafił to wykorzystać zdobywając w rundzie finałowej 19 na 21 pkt możliwych do zdobycia. Legia zdobyła odpowiednio 8,a Lechia 7. Tylko Jagiellonia zdobyła w rundzie finałowej w grupie mistrzowskiej dwucyfrową liczbę pkt-10. Jednak to Cracovia zagra w pucharach. Obie drużyny solidarnie przegrały tak jakby nikt nie chciał zająć tego 4 miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Piast!! Zasłużenie zdobyli tytuł. :) Ciekawe jaka reakcja w Gdańsku na to że zajęli tylko 3 miejsce. Lechia totalnie zawaliła szansę na zdobycie mistrza, za to Legię pozostawię bez komentarza.

Edytowane przez pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ten sezon wielu kibiców Legii nauczy nowego słowa. Tym słowem jest pokora. "I tak Legia mistrzem", "Jestem przekonany że Legia wygra", "Legia najlepsza", "Cieszcie się cieszcie i tak Was wyprzedzimy" to tylko drobny wycinek z tego co słyszymy od kibiców drużyny ze stolicy. W końcu znalazł się ktoś kto utarł Wam nosa, w końcu znalazł się ktoś kto w sumie Was skompromitował. Przypominam, że siedem kolejek temu mieliście siedem punktów przewagi nad Piastem, teraz macie cztery punkty straty czyli Piast w tak krótkim czasie był lepszy od Legii o 11!! punktów ;)

 

Piastowi gratuluję, to co zrobiliście w playoffach to coś pięknego. Mam ogromną nadzieję, że jakimś cudem cały ten projekt się nie rozpadnie i że w eliminacjach pucharów Piast pokaże coś fajnego, bez odpadania z pasterzami z Wysp Owczych.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy naprawdę wszyscy za Piastem.  Nie może być.  Gratulacje dla Piasta że poradził sobie sam nie patrząc na to jakim wynikiem skończy się mecz w stolicy. Czas na pocałunek śmierci w pucharach dla Cracovii. Widać ja trenerowi Probierzowi  zależało na pucharach zresztą tak samo jak Jadze.  O czym chodziły głosy już wcześniej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Vinni napisał:

Mam nadzieję, że ten sezon wielu kibiców Legii nauczy nowego słowa. Tym słowem jest pokora.

W tym sezonie nie tylko kibice Legii powinni się nauczyć tego słowa.

Pokora przychodzi po długim czasie kibicowania, ja jestem kibicem ponad 30 lat i już nie jedno w piłce widziałem. Nigdy nie można być czegoś pewnym. Fajnie, że ktoś to słowo klucz przy kibicowaniu przypomniał.

Ten sukces Piasta pewnie będzie porównywany do wywalczenia mistrzostwa przez Szombierki w 1980 roku. Futbol na Śląsku był ostatnio w defensywie, a tu taki sukces. W. Fornalik dokonał wielkiej rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbogatsze polskie kluby eksperymentują z Żurawiem i Vukoviciem. Gdzie tu sens i logika. Mają sprawdzonego od lat Fornalika, ale oczywiście zatrudnienie go byłoby za dużym ryzykiem. I cyrk trwa dalej. Paradoksalnie to Lechii daje największe szanse w pucharach, choć awans do fazy grupowej pewnie znowu będzie nieosiągalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrudnienie Fornalika skończyłoby się tak samo jak Nawałki w Lechu - to nie są trenerzy którzy potrafią trenować topowe drużyny i grać w ataku pozycyjnym. Jak dziś Piast miał tak grać z Lechem jako faworyt to widzieliśmy jak to wyglądało. Mogę się założyć że Piast jak i reszta pucharowiczów z przypadku z kretesem odpadnie latem i jeszcze w lidze będą walczyć o utrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Nawałki pełna zgoda, natomiast jeśli chodzi o Fornalika to nie do końca. Jego drużyny grają fajny, ofensywny futbol. I rzecz najważniejsza on potrafi wyciągnąć z poszczególnych graczy maxa.

Vuko nie szczypał się w język na konferencji pomeczowej https://transfery.info/124695,vukovic-ostro-na-konferencji-w-legii-zostana-zawodnicy-ktorzy-za[beep]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie sądzę. Mioduskiemu naprawdę zależy, tyle że kompletnie nie nadaje się na prezesa tak dużego klubu. Właściciel wcale nie musi być prezesem przecież. Nie lepiej zatrudnić fachowca? Takiego, który zatrudni odpowiedniego trenera. Nawet Jóźwiak, przecież kumpel Vuko, twierdzi słusznie, że Legia to nie miejsce na naukę zawodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Arkon napisał:

Co do Nawałki pełna zgoda, natomiast jeśli chodzi o Fornalika to nie do końca. Jego drużyny grają fajny, ofensywny futbol. I rzecz najważniejsza on potrafi wyciągnąć z poszczególnych graczy maxa.

 

 

Jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, to przynajmniej próbuj zrozumieć co ludzie do ciebie piszą. Z jakich zawodników potrafi wycisnąć maxa? Z takich, którzy grają w małym, prowincjonalnym śląskim klubie z którego chętnie daliby dyla przy każdej nadarzającej się okazji. W zasadzie, nie trzeba nic wyciskać ponieważ sami chcą się wypromować.

Legia, to klub pseudo gwiazdorski. Demoralizuje zawodników owym pseudo gwiazdorstwem, tzn udawaniem klubowego futbolowego hegemona. Wielu kopaczy, szczególnie polskich, spoczywa na laurach po podpisaniu kontraktu z Legią. Dobrze zarabiają, a przy tym nie trzeba się napracować jak na "zachodzie". Obcokrajowcy albo słabi, albo również tną w wuja, traktując Legię jako pośredniak, tzn: czy się stoi, czy się leży, kasa zawsze się należy. Legia nigdy nie dorobi się trenera na lata, jak to mówi Mioduski, bo żaden trener przez dłuższy czas nie utrzyma w ryzach zdemoralizowanego towarzystwa. Tym bardziej ktoś taki jak Fornalik. On już w już kadrze miał problemy z "gwiazdorami", którzy wchodzili mu na głowę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vinni napisał:

Mam nadzieję, że ten sezon wielu kibiców Legii nauczy nowego słowa. Tym słowem jest pokora. "I tak Legia mistrzem", "Jestem przekonany że Legia wygra", "Legia najlepsza", "Cieszcie się cieszcie i tak Was wyprzedzimy" to tylko drobny wycinek z tego co słyszymy od kibiców drużyny ze stolicy.

Bardzo trafne kolego. Już nie raz pisałem, że hasłem przewodnim fanów warszawskiej eLki i ich prezesa (chyba najbardziej irytująca persona w naszej E-sie) powinno być "pycha kroczy przed upadkiem". No i się stało. Mit o genie zwycięzcy runął jak domek z kart.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ireneusz Mamrot w dalszym ciągu pozostanie trenerem Jagiellonii. Umowa została przedłużona o kolejny rok. Brawo zarząd.  Ciekawi mnie jak te janexy i Staszewski czy Kowalski Cezary ,,dziennikarze'' odniosą się do tego. Po pucharze pisali już Mamrota nie ma. He he he

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...