Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro nawet w Czechach znaleźli inwestora z Chin... :)

Ja pamiętam jak 2-3 lata temu do Kielc przyjechali ''inwestorzy''' z Senegalu na jeden z meczów. :D W Legię  miała zainwestować z kolei którąś z większych linii lotniczych - jednak w naszej lidze takie historie kończą się na plotkach. :)


 

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, the cable guy napisał:

 

 

Widzisz @wisl@k06? Po co było mnie obrażać? Szkoda Wisły.

A kto Cię obraził?! W chwili gdy pisałeś swoje [beep]ny ja wróciłem z meczu, na którym od kilku osób usłyszałem, że przejęcie jest bardzo prawdopodobne. To, że później się stało jak się stało to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ezequiel93 w Czechach nie znaleźli inwestora z Chin, tam firmy chińskie działają na rynku czeskich mają hotele, firmy energetyczne itd  Do Pragi przyjeżdża milion Chińczyków rocznie na wakacje. Sytuacja z Chińczykami w Czechach to coś jak Legia z Koreańczykami z Daewoo. Bez obecności biznesu na rynku nikt nie będzie inwestował. Może jak powstanie CPK to w Polsce taka furtką na Azję i Bliski Wschód się otworzy. Ale to mówimy o perspektywie 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Stan Futbolu na TVP sport i obecnie sytuacja w Krakowie wygląda tak, że najpilniejszy dług wynosi około 14 milionów zł.Trzeba ten dług spłacić do końca marca 2019 roku. Dopiero jeśli ten dług nie zostanie w terminie spłacony ,grożą sankcje takie jak ujemne punkty w kolejnym sezonie,czy degradacja dwie ligi niżej.Pozostałe długi to są pożyczki od sponsorów czy długi typu Zus i skarbówka.Pan Amunicki wypowiedział się, że ekstraklasa potrzebuje Wisły Kraków i ma nadzieję,że wszystko zostanie w miarę możliwości wyprostowane.

Jednym ze sposobów na lepszą kondycję klubu mają być zimowe transfery.Zapewne na Imaza czy Ondraska chętni się znajdą. Problem w tym,że wszyscy znają sytuacje klubu i ceny za nich mogą być "promocyjne", podobnie jak za Carlitosa latem.

Trzymam kciuki za Wisłę i mam nadzieję,że tak zasłużony klub przetrwa te ciężkie chwile.

Edytowane przez slamer82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slamer82 napisał:

Jednym ze sposobów na lepszą kondycję klubu mają być zimowe transfery.Zapewne na Imaza czy Ondraska chętni się znajdą. Problem w tym,że wszyscy znają sytuacje klubu i ceny za nich mogą być "promocyjne", podobnie jak za Carlitosa latem.

Jakie transfery, jakiego Ondraska i Imaza?! Ondraskowi kontrakt kończy się za 16 dni, a Imazowi za pół roku i 1 stycznia może podpisać kontrakt z kim chce.

Jak nie będzie kasy to i tak większość kontrakty rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalne bzdury były dziś mówione w programie "Stan Futbolu". Piłkarze nie mają płacone od kilku miesięcy, w każdej chwili mogą wysłać wezwania do zapłaty i jeśli klub nie ureguluje zobowiązań w ciągu 14 dni to kontrakt zostanie rozwiązany z winy klubu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno było by teraz dołączyć do innego klubu, co innego w trakcie trwania okienka transferowego. Nie należy oczekiwać,że obecny stan będzie trwał. Zawodnicy obecnie swoją postawą chcą się pokazać jako profesjonaliści walczący o nowego pracodawcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wisl@k06 napisał:

Jakie transfery, jakiego Ondraska i Imaza?! Ondraskowi kontrakt kończy się za 16 dni, a Imazowi za pół roku i 1 stycznia może podpisać kontrakt z kim chce.

Jak nie będzie kasy to i tak większość kontrakty rozwiąże.

Ok, ja nie jestem po prostu zorientowany do końca w sytuacji Waszego klubu.

Ktokolwiek by został w Krakowie przy obecnej zdobyczy punktowej, jest szansa nie spaść z ekstraklasy i w przyszłym sezonie,grając składem oszczędnościowym załapać się na większe pieniądze np z nowego kontraktu z Tv .Wiem , że to kropla w morzu potrzeb,ale jakieś pozytywy trzeba dostrzegać w obecnej sytuacji, jeśli działacze będą uważali,że jest sens ratowania klubu.

Edytowane przez slamer82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub nie ma płynności finansowej i nie ma pieniędzy na funkcjonowanie w Ekstraklasie. Jeśli nie znajdzie się inwestor,a raczej się nie znajdzie to nie ma innej możliwości niż ogłoszenie upadłości. Zaciąganie kolejnych pożyczek(o ile jeszcze ktoś chciałby je dawać) jest drogą donikąd.

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli uda nam się nie spaść sportowo w tym sezonie to bez kasy to będzie wegetacja, która prędzej czy później (raczej prędzej) skończy się upadkiem. Poza tym do końca marca trzeba spłacić kupę kasy, bo nie dostaniemy licencji. Jedyny ratunek to inwestor i szybki zastrzyk gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ezequiel93 napisał:

Na szczęście dla Wisły piłkarze jakoś grają nie kwapią się do rozwiązywania kontraktów. Jednak zimą za namową swoich menadżerów może się to zmienić. 

Nieprawda. Piłkarze oficjalnie zapowiedzieli, że złożą wezwania do zapłaty jeśli klub nie dokona przelewów, a termin danej szansy minął. Czyli już zapewne większość, jeśli nie wszyscy takie wezwania z terminem płatności wystawili. Pozostało zapewne trochę ponad tydzień i zaczną się odejścia z klubu z własnymi kartami na ręku. Ciężko żeby zawodnicy, którzy nie dostają pensji od prawie pół roku mieli jakieś sentymenty kiedy cisną finansowe zobowiązania. Ustawionych jest tylko kilku zawodników, a reszta pewnie musiała ostatni miesiąc czy dwa pożyczać od kolegów. @wislok w czasie sezonu rzeczywiście ciężko wejść do jakiegoś zespołu, ale ten moment będzie najlepszym do zmiany klubu. Polskie kluby dostaną na tacy gotowych piłkarzy do gry w Ekstraklasie. W dodatku bez płacenia odstępnego, bez kosztów transferów gotówkowych. Dużo taniej wyjdzie przelać pieniądze za podpis niż robić transfer z opłatą odstępnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audyt wykazał jedynie częściowe zadłużenie , na dokładny audyt nie było czasu.  Inwestorzy uznali,że ryzyko dla nich jest za wielkie, nie było problemu podziału kompetencji i władzy w klubie. 

https://gazetakrakowska.pl/krakow-dramatyczna-sytuacja-wisly-krakow-kto-zaplaci-za-utrzymanie-stadionu/ar/13743430

Tutaj obszerny materiał na temat sytuacji w Wiśle Kraków http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24280694,ekstraklasa-czy-wisla-krakow-przetrwa-stefanski-obecnie-nie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Stanie Futbolu prezesi Ekstraklasy mówili że docierają do milionów zagranicznych kibiców na razie za darmo ale zamierzają wprowadzić jakieś drobne opłaty. Z ciekawości przejrzałem oglądalność na DailyMotion i mają <3M odsłon od początku kanału czyli od kilku lat. A oglądalność meczów live nie przekracza 1k widzów/na mecz :)

Kogo oni próbują oszukać? Chyba samych siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wisl@k06 napisał:

Bardzo pozytywne informacje w sprawie inwestora w Wiśle docierają od kilku godzin. Najpóźniej do wtorku ma być wszystko jasne. Podobno konkretna firma z bardzo konkretnymi pieniędzmi. Biorą całość, robią po swojemu, ludzie z TS usuwają się. Czekamy, oby!

Trzymam kciuki, żeby się Wam udało. Podobne informacje podawał dziś Baszczu w Lidze + Extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wisl@k06 napisał:

Bardzo pozytywne informacje w sprawie inwestora w Wiśle docierają od kilku godzin. Najpóźniej do wtorku ma być wszystko jasne. Podobno konkretna firma z bardzo konkretnymi pieniędzmi. Biorą całość, robią po swojemu, ludzie z TS usuwają się. Czekamy, oby!

Oby oby! Liczę,że wreszcie to będzie przyklepane na 100%.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mara68 napisał:

W piątkowym meczu Wisły K. z Płockiem Andrzej Strejlau komentujący ten mecz na eurosporcie mówił że dobrym inwestorem w Wiśle była by Agnieszka Radwańska. Nie wiem czy były to jakieś mrzonki starszego pana czy rzeczywiście jest coś na rzeczy...

Co Ty,na pewno sobie żartował starszy pan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...