Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mam coraz większe wątpliwości związane z Sa Pinto. Legia u siebie nie ma prawa zagrać tak mało kreatywnie z Cracovią. Liczenie tylko na stałe fragmenty gry, to trochę niepoważne jest. Wystawianie jakiegoś Agry, a Kucharczyka wysyłanie na trybuny to też parodia. Mioduski na razie nie ma ręki do trenerów, choć oczywiście chciałbym się mylić i mecz z drużyną Probierza to tylko wypadek przy pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Madekp napisał:

@mad85 mieszkasz w Pruszkowie całe szczęście. Bo w Wawie wiesz jakie środowisko by miało .....wpływ na Ciebie ....Z takim rozumowaniem nie bedę polemizował....Hmmm

No nie wiem,  pochodzę ze znacznie gorszego miejsca niż ci się wydaje, Warszawa to bajka. To jest ciężki temat ale fakt faktem jest, że akurat Wołosik kłamał. 

 

Ale co do sportu.

 

@Arkon ja o tym ciągle piszę, Legia ma problemy z zespołami którzy są dobrze zorganizowane, to nie 1 taki mecz (Lechia, Jagiellonia, Pogoń) i nie umie kreować gry, to nie problem wczoraj. Co do Portugalczyków też o tym pisałem choć będę bronił Agry, bo to wina trenera bo gość jest do odbudowy, nie grał ostatnie pół roku, miał kiepskie 2-3 lata i nie nadrobi zaległości w 2 -3 tygodnie, to samo dotyczy Iuriego, co innego dać 10-15 minut, co innego cały mecz.

 

 

Co do prezesa jak pisałem wyżej, weźcie pod uwagę to, że to jest na rękę prezesowi BL i to bardzo a też nie pisały to anonimowi ludzie dla prezesa. 

 

@jaszek to nie jest problem Legii a generalnie 99% polskich klubów trenerze nie są profilowani i wybierani do wizji klubu, u nas dyrektor sportowy nie ma nic do powiedzenia jak to na zachodzie, gdzie to on jest szefem trenera, on ich szuka, on wyznacza trendy w klubie.  U nas każdy nowy trener to nowa wizja i budowa od początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Madekp napisał:

No i co z tego, jak nie ma problemu z jego słowami, jeśli faktycznie takie były, kara będzie skandalem. 

 

@jaszek ale jedno łączy się z drugiem, patrz Mourinho czy Simeone a Guardiola. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tegoroczną przygodę Legii z pucharami europejskimi wyobrażam sobie tak:

 

  • odpalanie przez kibiców materiałów pirotechnicznych i wywieszanie zabronionych haseł
  • mecze przy pustych trybunach
  • kara finansowa dla klubu
  • Sa Pinto po czerwonej kartce na trybunach
  • odpadnięcie z pucharów najdalej w 3 rundzie eliminacji do LE
  • wyrzucenie trenera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak się nie ciesz, bo nadal Jaga jest za Legią i też swoją grą nie zachwyca. Niestety to, że żadna drużyna nie ma dużej przewagi nad resztą stawki świadczy o słabości tej ligi. Nie ma co się dziwić, że nasze ekipy tak szybko odpadają w Europie. Naprawdę uważam, że powinno być tak jak w większości innych lig, choćby w Bundeslidze czy Serie A, gdzie jest jedna , góra dwie ekipy dominujące nad resztą. Najlepiej gdyby to był wzorzec La Ligi i trzy ekipy, które regularnie grałyby choćby w LE.

Wracając do Sa Pinto- mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i odsunie od składu Kule i Agrę.

@mad85 Tak chwaliłeś Sandro, ale ja nadal uważam, że powinien ogrywać się w słabszej ekipie. To jeszcze(?) nie jest gracz na Legię. Kuchy musi znaleźć się przynajmniej w 18 na Lecha, podobnie Stolarski. Ciekawe na kogo postawi RSP na środku obrony- Wieteskę czy Astiza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej będę go chwali, ale też pisałem, że to młody chłopak który gra 1 sezon w seniorskiej piłce i nie można wymagać cudów, on powinien być w Legii ale jego rola powinna być inna.  Ale problem polega na tym, że m.i jak nie będzie Kule, to zepsują się sfg bo Jarek ani Carlitos nie będą przepychać się z obrońcami bo tego nie umieją i ciężej będzie takiego gola strzelić. Jarek na pewno lepiej by wykończył sytuacja Kule ale ile Kule miał sytuacji a ile goli zdobyła Legia po stg ? Legia nie kreuje takich sytuacja napastnikowi więc obecnośc Jarka czy Carlitosa nie wiele zmieni a może nawet pogorszyć mimo, że na dziś to lepsi piłkarze.  Chcieli takiego trenera to mają, RSP nadawałby się do Lechii a nie Legii.

 

Trzeba szukać trenera i tyle, żeby być gotowym jak będzie potrzeba. Też jestem zdania, że wole lepszego trenera niż 3-4 zawodników pokroju Agry, Vesovica, Antolica. Ja bym celował w kogoś w stylu Unzue bo na takich jak Cocu (w Fenerbahce zarabiał 2,5 mln Euro), Cruyff( może jakby wywali go z Chin )czy Paulo Sousa nas nie stać. Generalne Legii potrzeby jest trener, który będzie wymagał grania w piłkę. 

 

Od początku twierdziłem, że priorytetem transferowym powinien być napastnik,silna 9 a nie skrzydłowy czy lewy obrońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaki przeczytałem najlepszy komentarz o grze Kule? Piłkarz- widmo, bo jakby go nie było na boisku. Najgorsze jest to, że Nagy jest totalnie bez formy. Za Staśka też nie zawsze nasza gra wyglądała dobrze, ale takich przeciwników jak Cracovia dominowaliśmy, a wczoraj wyglądaliśmy na przestraszonych i do tego zdominowanych w środku pola przez Gola i Dąbrowskiego. Nie przepadam za Probierzem, ale przyznaję, że wykonał w Krakowie kawał dobrej roboty. Podobnie jak Fornalik w Gliwicach. Cały czas podtrzymuję, że tego trenera chętnie widziałbym w Legii.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym nie zgadzam, on jest widocznym ale w innych elementach, to jest 19 letni chłopak, nie możemy wymagać od niego bramki co mecz, on powinien wchodzić na 15-20 minut a nie ciągnąc ofensywę. Bramki strzelali Jędza czy Remy ale obecność Kule była też istotna bo on też rozpychał się z obrońcami itd. Gdzie w jego wieku był Lewy, gdzie Piątek ? On jest dziś lepszy niż oni w jego wieku ale pewne procesy potrzebują czasu. 

 

Probierz to kopia RSP, idealny trener do takich zespołów. Fornalik to dobry trener ale nie do Legii, on idealnie czuje się na Śląsku i robi tam świetną robotę ale Legia to Legia, już w kadrze było widać, że ma problem z ta medialnością.

 

Co do Stasia to różnica polega na tym, że jego Legia wchodziło ostro w mecz, pierwsze 15-20 minut było grane na maxa i rywal zanim skapował się, że mecz się zaczął, to wpadał gol co zabijało mecz, jeśli nie padał gol to były męczarnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam, że dobrze zrobiłoby Kule wypożyczenie do jakiejś słabszej ekipy. Ja chciałbym Polaka jako trenera Legii i wcale nie jestem przekonany, że Fornalik by sobie nie poradził. Fajnie podsumował to prezes Zagłębia Sosnowiec otwarcie mówiąc, że najlepszym trenerem, z którym współpracował był Jacek Magiera. Tyle, że u Mioduskiego po ostatnich wywiadach nie ma czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedmeczowej zapowiedzi jak padło stwierdzenie bodaj p. Sokołowskiego, że Legia ma kim straszyć w ataku to  tylko się uśmiechnąłem. Te wszystkie gole Legii w tym sezonie i zeszłym to takie wymęczone jak psu z gardła. Jak pierwsi dostaną gonga to już klapki na oczy i ja do Ciebie, Ty do mnie i to tak niedokładnie. Carlitos powinien grać ile się da. Niezgoda przed kontuzją ładnie sobie radził. Zaciąg portugalski wygląda niemrawo, może jak się ciepło zrobi odpalą. Czy Czerczesow kiedyś wróci to wątpię, widać za to po RSP że darcie się i wymachiwanie rękoma niepodparte szacunkiem to za mało, póki co bardziej mi przypomina Jozaka. Brak jest od lat skrzydłowych z dryblingiem, przebojowego rozgrywającego w stylu Vadisa, no ale takich piłkarzy rzadko się wyhaczy do Ekstraklapy. Wychowanków tak mało, Szymański to jakaś nadzieja, ale póki co te jego strzały, jego i tego Węgra to na orliku lepiej lutują. Taki krytyczny głos, bo wiem co było kiedyś kurła ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 289 widzów w Krakowie. Nie wiem czy to przypadkiem nie rekord frekwencji  na polskich boiskach w meczach poniedziałkowych. Premierowy gol Kuby po powrocie. Wisła ma wiele słabych punktów i dużo pracy przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam nadzieję, że to ostatni poniedziałek w Krakowie. To co się działo przed meczem to jakaś paranoja, wszędzie korki... 10 minut do meczu a na stadionie nie ma połowy kibiców. Niech se sami grają w poniedziałki.

Co do meczu... wynik super, atmosfera super. Mega ważne zwycięstwo. Będzie już tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wislok napisał:

21 289 widzów w Krakowie. Nie wiem czy to przypadkiem nie rekord frekwencji  na polskich boiskach w meczach poniedziałkowych. Premierowy gol Kuby po powrocie. Wisła ma wiele słabych punktów i dużo pracy przed nami.

Kibice dopisali, atmosfera super, ale sportowo widać, że poniesiono ogromne straty. Bardzo lubiłem oglądać Wisłę w tym sezonie, ale teraz to już jak inny klub. Zwyczajnie tam nie kim obecnie grać. Linia obrony jako tako się trzyma, ale przecież wiadomo, że w nowoczesnej piłce broni się i atakuje praktycznie całym zespołem. Tego w krakowskiej ekipie nie ma. Błędy jakie się zdarzają środkowym pomocnikom są wręcz karygodne. 

Błaszczykowski nie jest nawet cieniem dawnego przebojowego Kuby z błyskiem na skrzydle. Nie potrafi wygrać jednego pojedynku na boku, zwyczajnie bez szybkości on w tej strefie nie istnieje, a tej już mu będzie tylko ubywać. To tylko potwierdza, że na zachodzie go nie odstawili od regularnego grania bo "go nie lubili", tylko zwyczajnie był za słaby. Z resztą było widać kiedy dostawał chwilę w Wolfsburgu, czy w ostatnich spotkaniach reprezentacji, że jest spory problem z jego mobilnością na boisku. Nawet w słabej Ekstraklasie trzeba mieć zdrowie do gry w piłkę. Nie wiem jak widzi to trener ani sam zawodnik, ale może jednak lepiej dać go na środkowego pomocnika ofensywnego, a nie na skrzydło. 

Peszko jak to on, zrobi trochę wiatru z przodu, ale konkretów bardzo mało. Wczoraj nie powinien dokończyć spotkania po raz kolejny w karierze. Gdybym miał ocenić przydatność tych dwóch piłkarzy na boisku, to i tak wyżej bym oceniał Peszkina. Chociaż może dać z siebie obecnie jakieś 40% tego co zwykle. ;) 

Może jest to kwestia przygotowania fizycznego, ale nie należy zapominać ile lat mają obaj skrzydłowi. Druga sprawa to też brak zgrania całego zespołu, który widać i nie może dziwić. Tego się nie da tak szybko wypracować.

Wisła będzie się biła o pozostanie w lidze. Już samo to powinno być sukcesem mając tak słabą kadrę. Na ten moment ich obecne 12 pkt. przewagi jest czymś cennym, ale bezpiecznym tylko w teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym bym się zgodził- środek pola wymaga natychmiastowego wzmocnienia. Nie mam nic przeciwko temu, żeby Legia wypożyczyła do Wisły Phillipsa lub Pasquato. :) Co do Kuby czy Atmosfericia to trzeba uzbroić się w cierpliwość- obaj długo nie grali, ale nadal uważam, że jak na realia Ekstraklasy to są topowi skrzydłowi. Po odejściu Ondraska i wobec kontuzji Brożka słabo też wygląda atak, ale patrząc na inne zespoły, to wcale nie wykluczam obecności Wisły w górnej 8. Spadek absolutnie wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...