Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prokuratura zbada i oceni. Ty nie masz pełnej wiedzy, więc nie możesz twierdzić, że Sarapata jest niewinna. Moim zdaniem te informacje to są spore przesłanki do tego,że prawo mogło zostać złamane i działano umyślnie na szkodę spółki. Nie ja jestem od dowodzenia tego,a organy państwa, które przez lata były bierne. Jak to możliwe,że budynki TS służą jako przechowalnia nielegalnych papierosów czy skrojonych flag?  A policjant podpiera się od drzwi, a właściwie pilnuje ich by przypadkiem tam nie weszli? Naprawdę nie rozumiesz,że Ci kibice prowadzą naprawdę nielegalne interesy ,a Sarapata i spółka to ich słup? Zamiast piłkarzom przelewała pieniądze sobie, mężowi, tym kibolom itd. To nie brak wiedzy zarządzaniem klubem ,a celowe działanie. Pisząc w ten sposób wykazujesz się ogromną dobrotliwością w opisie działań tych Ludzi.  Mam nadzieję,że jest na tyle słabym prawnikiem, że nie zrobiła tego tak by nie usłyszeć zarzutów. Słyszałem,ze najlepszym nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najwidoczniejsza nie znasz na tyle prawa.  Nie zbada bo nikt pozwu nie złoży bo za jednym cyrkowym papugą z Krakowa który swoich pozwem się ośmieszył tylko. Te nielegalne interesy to tylko tekst Jadczaka nie poparty niczym, bo to ktoś robi prywatnie to nie ma żadnego związku. I co z tego, że przelewała ? Skoro to było za usługi, może to być nie etyczne bo są większe potrzebny ale to jest zgodne z prawem.  A to się właśnie nazywa złe zarządzanie otaczanie się na siłę swoimi, nie ma w tym nic nie legalnego ale jest po prostu głupie.

 

Sarapeta nie jest prawnikiem.

 

Ba, gdyby nie te głupoty w mediach, Jadczaki  to Wisła dawno byłaby sprzedana. 

 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie jest bzdurą , bo niestety walisz ogólnikami bez podparcia tego czymkolwiek. Czy nie było skrojonych flag w budynku Wisły, czy Misiek to siedzi teraz za niewinność? Czy nie był istotną nieformalną osobą w klubie? Nie masz dostępu do dokumentacji, więc nie możesz stwierdzić,że nic niezgodnego z prawem nie zrobiła? Naprawdę ośmieszasz się tą wszechwiedzą , którą tu operujesz - nic nie zrobiła nielegalnego, bo ja tak twierdzę(sic !!). Niegospodarność też jest karana - to tak odnośnie prawa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura jakbyś nie zauważył było do pytania @Arkona o transfer.

 

A co ma prywatna działalność Miśka do tego co działo się w klubie ? Tak właśnie media budują nastrój.  To właśnie ty jedziesz ogólnikami, graniem na emocjach jak to jest w mediach przedstawianych.  W Polsce jest zasada domniemania niewinność i po raz kolejny podkreślę, opieram się na tym co jest w mediach a tam nie ma żadnej przesłanki na rzekome teorie spiskowe, że ktoś złamał prawo a skoro nie ma to są na dziś niewinni. Proste. ale wiadomo lepiej koloryzować. 

 

 

Wskaż jedną przesłankę, że ktoś złamał prawo, to że Sarapata przesłała sobie kasę nie jest, bo pracowała i mogła sobie pensję ustalić , dać premię itd to raz, jej mąż drukował gazetę to 2, a 3 nawet nie wiesz, że ona prawnikiem nie jest. Wycieranie sobie Miśkiem po prostu dobrze sprzedaje się w mediach. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak ma, skoro budynki służą za magazyn nielegalnych papierosów?  Od kiedy radca prawny nie jest prawnikiem ? http://historiawisly.pl/wiki/index.php?title=Marzena_Sarapata

Na dzień dzisiejszy nie,ale mam nadzieję,że w niedalekiej przyszłości się to zmieni i Pani Sarapata jak i inni odpowiedzą za doprowadzenie klubu do de fakto upadku. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma bo nie sprawdzasz co ktoś ci przywozi jak mu wynajmujesz powierzchnię. To problem wynajmującego a nie twój. Może odpowiedzą może nie, na dziś nic na to nie wskazuje. U nas jednak stosuje się potocznie, choć błędnie, że prawnik to adwokat bo większą i tak nie wie jaka jest różnica.

 

 

@Arkon jest szalony pomysł, Żurkowski  za wypożyczenie i różnica w pensji dla doświadczonych graczy do Górnika (Mąka, Jodła, Kante, Malarz do wyboru albo wszyscy pewnie), hajs + % od transferu.  Ciekawie ale chyba mało to realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wislok napisał:

Sorry,ale bzdury to Ty piszesz. Co niby Boguś może zrobić? Piłkarze zgodnie z prawem złożyli wezwania do zapłaty, pieniędzy nie zobaczą i opuszczą klub. Jeśli wierzysz,że Leśnodorski to rycerz na białym koniu to naiwny jesteś. Być może właśnie spadek do IV ligi na dłuższą metę będzie dla Wisły lepszy  niż wegetacja  w Ekstraklasie z tą patologią z TS i pewnego środowiska. Leśnodorski robi sobie PR, zawsze może się wycofać i powiedzieć,że on miał dobre intencje,a go oszukali. O to chodzi,a nie o uratowanie Wisły. 

Oprócz tego co Ci odpisał @mad85 dodałbym to, że może nam znacząco podnieść wiarygodność u nowych inwestorów, bo obecnie cały nasz zarząd ma zerową wiarygodność, w przeciwieństwie do niego.

Nie jest żadnym rycerzem, co zresztą sam mówi. Oczywiście, że to PR, ale nic nas nie kosztuje. A jeśli to PR to jednak fajnie by było, żeby coś jednak z tego wyszło... a nie, że go oszukali, miał dobre intencje...

@Arkon U nas Arsenić się sprawdził... a jak będzie u was no to co mam Ci napisać... odpali na 100%?:mrgreen: Grać w piłkę umie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Arkon napisał:

Tak, słyszałem o tym. Problem polega na tym, że po pierwsze podobno sam Żurkowski pali się do wyjazdu zagranicznego, po drugie za kogo miałby wskoczyć do składu- Martinsa czy Cafu? Wolałbym Haraslina lub Novikovasa, jak już pisałem wcześniej.

Cafu to latem nie będzie.  Szanse na ten transfer to pewnie mniej niż 1 %.

 

Spore szansę są na transfer Nagy, jak Juventus skróci wypożyczenie Pjacy to będzie oferta a dużo o tym się mówi bo Fiorentina nie ma zamiaru go wykupywać a ma iść do Anglii.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Arkon napisał:

Czekam na informację, że go wykupili. To byłoby najlepsze wzmocnienie. Liczę jednak, że pomoże nam zakwalifikować się do europejskich pucharów. 

Ja liczę,że jeśli Legia zostanie mistrzem Polski (jedyny sensowny kontrkandydat to Lechia i Lech, chociaż chciałbym by to Lechia została mistrzem ,wątpię w to niestety) to niech w końcu dostanie się znowu do Ligi Mistrzów, to naprawdę da i wam zastrzyk gotówki jak i też innym klubom prestiż w tej naszej tragicznej lidze. Ostatni sezon to była kompromitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85 pisał o tym,że działalność Miśka nie ma nic do klubu . Nie do końca. Właśnie może dlatego Wisła nie potrafi przez dwa lata znaleźć poważnego inwestora? Otoczenie klubu ma ogromne znaczenie, mało kto chce by jego działalność biznesową kojarzyć z porachunkami kibolów, rozrubami itd . To problemów wielu polskich klubów, dlatego tak mało osób się garnie do bycia właścicielami klubów piłkarskich lub wymiękają po pewnym czasie. 

@mad85 jak słusznie zauważyłeś błędnie się utożsamia słowo prawnik z adwokatem wyłącznie, więc jak widać nie popelniłem błędu co do wykonywanego przez nią zawodu. Ciekawostką jest to,że Ojciec Pani Marzeny Sarapata był wieloletnim działaczem sportowym, więc miała od kogo czerpać wiedzę z zakresu zarządzania  o czym mówi ona sama .

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22609542,to-ona-rzadzi-wisla-krakow-co-zamierza-marzena-sarapata.html

Teraz wychodzi, że zadbała o siebie i zaufanych partnerów obecnie,a Wisłę chciała oddać niewiarygodnym inwestorom. Dla mnie niezrozumiałe jest jak można przejąć akcje nie spełniając warunków umowy ? Jak można w sensie prawnym się na coś takiego zgodzić? Dziś wiemy, że to właśnie miało miejsce.  

To nie jest tylko problem wynajmującego co on składuje w magazynie, bo finalnie to wpływa także na wizerunek klubu. Nie jest niczym nielegalnym wynajmowanie pomieszczeń pod legalną działalność Miśka czyli siłownię, ale raczej zastanowiłbym się czy faktycznie powinniśmy współpracować z taką osobą i jak to wpływa na postrzeganie klubu i rozmowy z ewentualnymi sponsorami czy inwestorami.  Jeśli przez tak długi okres całe Towarzystwo Sportowe przymykało oczy na szereg tych "wątpliwych" spraw to znaczy,że całe to TS powinno budzić niepokój, a przecież w jego skład wchodzą inne sekcje. Pan Wisłocki był obecny w Wiśle Kraków i też ponosi odpowiedzialność za nieprawidłowości , które w nim się działy( sam to powiedział na konferencji) , więc nie wiem czy jedna osoba pana Leśnodorskiego wiele da w uwiarygadnianiu tych ludzi na co liczy @wisl@k06 . Zresztą sam Leśnodorski słusznie zauważył,że potrzebne jest całkowite odcięcie ,a nie wiem czy osoby, które miały wpływ na klub chcą go stracić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 5 stycznia Wisła Kraków poinformowała na Twitterze, że rozwiązała umowę ze skompromitowanym Stowarzyszeniem Kibiców Wisły Kraków. Odcięcie się od kiboli ze Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków to pierwsza decyzja nowego prezesa Wisły Kraków, Rafała Wisłockiego. Dotychczasowa umowa została podpisana w 2014 roku, jeszcze za czasów Bogusława Cupiała. Zakładała ona m.in. że Wisła Kraków SA będzie przekazywała stowarzyszeniu 1 zł od każdego sprzedanego biletu na mecz. Dzięki niej SKWK dostało przyzwolenie na organizowanie wyjazdów, dopingu i opraw. Umowę podpisano w kontrowersyjnych okolicznościach, wręcz została ona wymuszona przez kibiców.
 

https://gol24.pl/wisla-krakow-pierwsza-decyzja-nowego-prezesa-wisly-krakow-klub-odcina-sie-od-kiboli/ar/13785940

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, djadijos napisał:

Ja liczę,że jeśli Legia zostanie mistrzem Polski (jedyny sensowny kontrkadydat to Lechia i Lech, chociaż chciałbym by to Lechia została mistrzem ,wątpię w to niestety) to niech w końcu dostanie się znowu do Ligi mistrzów, to naprawdę da i wam zastrzyk gotówki jak i też innym klubom prestiż w tej naszej tragicznej lidze. Ostatni sezon to była kompromitacja.

Byłoby super, gdyby Legia zakwalifikowała się do LM, a Lech i Lechia do LE. Niestety to mało realny scenariusz. Remym interesuje się Norwich, Cafu w lecie może odejść, a to absolutnie podstawowi zawodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wislok napisał:

Mówił chociażby o tym Masiota http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24320917,wisla-krakow-masiota-dla-sport-pl-sarapata-moze-miec-problem.html

Gratuluję Tobie, jeśli myślisz,że będąc prezesem można sobie robić co co się chce bez odpowiedzialności. 

Sorry,ale bzdury to Ty piszesz. Co niby Boguś może zrobić? Piłkarze zgodnie z prawem złożyli wezwania do zapłaty, pieniędzy nie zobaczą i opuszczą klub. Jeśli wierzysz,że Leśnodorski to rycerz na białym koniu to naiwny jesteś. Być może właśnie spadek do IV ligi na dłuższą metę będzie dla Wisły lepszy  niż wegetacja  w Ekstraklasie z tą patologią z TS i pewnego środowiska. Leśnodorski robi sobie PR, zawsze może się wycofać i powiedzieć,że on miał dobre intencje,a go oszukali. O to chodzi,a nie o uratowanie Wisły. 

Przecież nie mówię o tym by były rządy kibiców, wręcz odwrotnie. Następnym razem przeczytaj ze zrozumieniem mój post. 

Zresztą spotkałem już takie opinie ze strony fanów Legii, że u nich takie oczyszczenie z patologii w klubie też by się przydało. 

 

Też uważam, że Leśnodorskiemu zależy tylko na zrobieniu PR sobie i swojej kancelarii. Wiarygodności wśród inwestorów też raczej nie podniesie, skoro w Legii sam miał z tym problem, przymykając oko na ekscesy kibolstwa, które nie zachęcały potencjalnych kandydatów do włożenia pieniędzy w Legię.

 

A w nowym zarządzie Wisły dwóch de facto podopiecznych Misia...

Edytowane przez sailor91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arkon napisał:

Byłoby super, gdyby Legia zakwalifikowała się do LM, a Lech i Lechia do LE. Niestety to mało realny scenariusz. Remym interesuje się Norwich, Cafu w lecie może odejść, a to absolutnie podstawowi zawodnicy.

Pamiętaj jeszcze o zwycięzcy Pucharu Polski ;)

 

Czyżby powtóreczka z 92' ? ✌️ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wislok napisał:

@mad85 pisał o tym,że działalność Miśka nie ma nic do klubu . Nie do końca. Właśnie może dlatego Wisła nie potrafi przez dwa lata znaleźć poważnego inwestora? Otoczenie klubu ma ogromne znaczenie, mało kto chce by jego działalność biznesową kojarzyć z porachunkami kibolów, rozrubami itd . To problemów wielu polskich klubów, dlatego tak mało osób się garnie do bycia właścicielami klubów piłkarskich lub wymiękają po pewnym czasie. 

Nie, nie umieją znaleźć inwestora bo są nieudolnie po prostu. Szukają inwestora tak jak zarządzają.

 

@Arkon mówisz o cudzie, jedyna dość prosta droga do LE, to jest LE. 4 runda jest nie do przejścia bez cudu. A co do Remy-iego Legia odstraszyła oczekiwaniami, oni są w stanie dać znacznie mniej, to jeden z biedniejszych klubów tam i nie płacą zbyt dużo z zawodników z takich lig.

 

@sailor91  Szanowana i znana kancelaria zawsze podnosi wiarygodność. 

 

 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, djadijos napisał:

Pamiętaj jeszcze o zwycięzcy Pucharu Polski ;)

 

Czyżby powtóreczka z 92' ? ✌️ ??

Już nie bądźmy tak zachłanni, trzy ekipy w fazie grupowej europejskich pucharów mnie by całkowicie usatysfakcjonowały. :)

@mad85

Masz na myśli LM? Ja wiem, że zakwalifikowanie się tam będzie cudem, ale raz się zdarzył, więc czemu nie mogłaby nastąpić powtórka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadacie o Wiśle tymczasem Mioduski niszczy Legię od wewnątrz. Transfery wyglądają identycznie jak te Jozaka. Legia pod wodzą Mioduskiego spada na dno i zamiast wziąć porządnego Nawałke daje jakiegoś Portugalczyka, nie jestem fanem Legii, ale dla mnie obecna sytuacja nie wygląda dobrze...
 Ludzie nie zauważyliście że raczej obaj tak szybko nie zaklimatyzują się w nowym klubie, największy błąd jest taki że zostali obaj sprowadzeni zimą... W połowie sezonu. Rozejrzyjcie się.
Co do transferów, wygląda to podobnie jak Sadiku i Pasquato przyszli do Legii. Każdy wie jak obaj skończyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...