Skocz do zawartości

Kanał RSS


Lover
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a macie zamiar przejść na nowszą wersję :?: Wiem, nie ma jeszce finanej, dopiero RC ale już 5! co jest przegięciem. Nawet nowa wersja nie jest pozbawiona wad, ja u siebie już wykryłem jedną, ale to nie to forum, aby pisać o problemach w phpbb3. Nowa wersja jest lepsza, bardziej fukcjonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za off top, ale mówili, ze podobno będzie 5 a już jest piąta i zapowiada się na więcej :roll: no, ale cóż, mam nadzieję, że finalna wersja będzie przynajmniej w większej części pozbawiona wad. No a czy będziecie mieli SubSilver2 czy jakiś inny styl na forum :?::?: Będzie jeden styl czy kilka :?: Wiele pytań się nasuwa. No cóż SubSilver już lekko nie popularny, ale najczytelniejszy, ale może jakiś inny też ładny i czytelny :?: Wg. mnie jeden styl to za malo, najlepiej byłoby jakby było kilka i każdy mógłby sobie wybrać taki jak mu się podoba. A co do wersji to myślę, że jeszcze ze 3 RC będą. zobaczymy, ale phbb3 RC8 to jednak trochę dużo, za dużo. Niech się sprężą i dadzą finalną wersję i w pełni przetłumaczoną na polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do styli - nie ma decyzji - może zrobi się konkurs jakiś - zobaczymy.

 

Testuję sobie phpBB 3 RC5 na http://sktest.my-place.us (uwaga - wolno się ładuje i są reklamy)

 

phpBB na tym etapie jest właściwie w 99,9% spolszczone - w tym samym czasie Woltlab Burning Board 3 nie ma jeszcze w ogóle polonizacji, a vBulletin 3.6.8 ma, ale z serii "kali jeść, kali pić" - nie za bardzo po polskiemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze tak... Znam sie sporo na PHP i powiem że phpbb2 to jedno wielkie gó...no, a zwłaszcza phpbb3... Wiem Wiem phpbb3 jeszcze nie finalna spoko...

 

lepiej by było zainwestować w vBulletin PL.. Najlepszy skrypt pod Forum...

na serio polecam ja zawsze pracuje na vB i nigdy nie mam problemów i na prawde vB daje całą mase mozliwości o których phpbb moze tylko pomarzyc

 

Edycja Mr. Orbita: Ciesz się, że za ten post nie masz ostrzeżenia - część usunięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa... zainwestować i tłumaczyć samemu na piechtę połowę forum, bo to co jest dostępne to jakaś padaczka - tłumczenie jest wykonane na bardzo niskim poziomie niestety (oczywiście nie winię twórców - chociaż cokolwiek zrobiono, bo Burning Board do wersji 3 spolszczenia się jeszcze nie doczekał), ale za dużo poprawiania - mam płacić i jeszcze drugie tyle się urobić - nie ma szans.

 

Nie Możesz wysyłać nowe wątki

Pełno drobnych wpadek, panel admina nawet nie tknięty - wszystko po angielsku, nie wiem jak z moderatorami, ale też zapewne byłoby poprawiania...

 

Obydwa produkty - Burning Board i vBulletin do póki nie zostaną dopracowane także od strony tłumaczeń nie mają żadnych szans u mnie. Druga sprawa - przecież nie mogę dopuścić do ew. utraty bazy danych, więc także nie na każdy skrypt można przejść, bo może się okazać, że roczny dorobek poleci w kosmos.

 

PS: Uważaj czasami co piszesz - kłopoty chcesz na forum ściągnąć?!

 

Ogólna ocena poszczególnych skryptów, które znam:

 

phpBB - dziurawe, ale chociaż spolszczone

IP.board - ciągłe problemy z krzaczkami, drogie jak piernik, spolszczenie pa dodatkowo płatne kolejne 100 PLN

YaBB - nawet nie ma polskiego supportu

burning board - do wersji 3 brak spolszczenia, ale byłoby ciekawe

vBulletin - nie pełne spolszczenie z wpadkami

 

Poza tym w wypadku płatnych skryptów trzeba mieć na uwadze jeszcze jeden problem - zwykle uaktualnienia można pobierać przez jakiś czas, a później trzeba znowu płacić - niech wykryją błąd, po okresie darmowego pobierania - kolejna inwestycja - tu wraz z wykryciem błędu pojawia się poprawka i już.

 

Dla uzupełnienia ceny:

 

phpBB - darmowe/darmowe aktualizacje

IP.Board - 400 PLN + ok. 70 PLN co 6 m-cy za update + 160 PLN na start za konwersję z phpBB do IP.Board

YaBB - darmowe/darmowe aktualizacje

MyBB - darmowe (nie testowałem)

Burning Board - 370 PLN + ok. 105 PLN co roku za przedłużenie możliwości pobierania update, brak info o przejściu z phpBB

vBulletin - albo co roku po 230 PLN, albo 430 PLN na start i 80 PLN co roku za przedłużenie możliwości pobierania update, import z phpbb darmowy

 

Jak ktoś ma jeszcze inne typy - słucham ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

RSS teoretycznie może też naruszyć stabilność serwera - zależy jak często są do niego wysyłane zapytania... Sprawdzamy wszystko co się da, wyłączaliśmy ZAP-y, zmienialiśmy ustawienia cache witryny - szukamy wszelkich możliwych przyczyn nadmiernego obciążenia serwera. Równolegle podjęliśmy bardziej drastyczne kroki w kwestii serwerów, ale wszystko wymaga jeszcze pewnych testów. Będziemy informować, gdy tylko ostatecznie pozbędziemy się problemu, póki co proszę o powrót do tematu wątku, a ew. dyskusję o serwerach proszę przenieść do bardziej odpowiedniego tematu do tego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze cos podpowiem... u Was RSS wysyła całą zawartość strony, może warto odciążyć serwer, ustawiając tak konfiguracje, aby RSS szedł w... "innej grafice" - oszczędnej - tylko tekst + ewentualnie logo, link do oryginalnej strony, ewentualnie avatar newsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli ktoś chciałby wstawić podgląd naszego RSS do swojego serwisu lub do siebie na prywatną stronę - teraz jest to możliwe. Wystarczy do kodu strony wkleić w odpowiednim miejscu następujący ciąg:

 


 

Oczywiście dotyczy to kanału RSS serwisu satkurier.pl :)

 

Na żywo wygląda to mniej więcej tak:

 

Satkurierpl.1.gif

 

Wklejając nieco zmodyfikowany kod:

 


 

Uzyskamy natomiast:

 

Satkurierpl.2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...