Skocz do zawartości

Polsat Box na dwa telewizory


chyrzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre :lol2: niedość, że ktoś chciał (może nadal chce :roll:) użyć najpierw przełacznika DISEqC, żeby połączyć sygnał z Twina/lub z dwóch konwerterów :woot: to potem chciał rozdzielić sygnał na drugi odbiornik poprzez przelotkę w Echostarze :woot: bardzo ciekawe rozwiązanie :lol2: i po to wymyślili Twiny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem specem od sprzętu satelitarnego a zwykłym użytkownikiem, który tak naprawde o tym wszystkim wiem tyle ile trzeba by samemu przestawić satelite, nic więcej :) i tak naprawdę nie znam sformułowań specjalistycznych którymi Wy operujecie. Napisałem tyle co zapamiętałem i zrozumiałem.

 

a czy jest to możliwe dwa konwertery skierowane na dwie różne satelity podłączyć do jednego dekodera typu echostar 717 i np cieszyć sie i kanałami z astry i hodbirdu naraz tzn tak jak gdyby były z jednego satelity? Jeżeli tak to przepraszam za mały offtop ale jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest to możliwe dwa konwertery skierowane na dwie różne satelity podłączyć do jednego dekodera typu echostar 717 i np cieszyć sie i kanałami z astry i hodbirdu naraz tzn tak jak gdyby były z jednego satelity? Jeżeli tak to przepraszam za mały offtop ale jak to zrobić?

Nie ma najmniejszego problemu. Potrzebne są dwa konwertery w układzie "zez" połączone ze sobą przełącznikiem DiSEqC.

Aby nie robić off-topu, przejrzyj dział "CP" oraz dział "Początkujący", jest sporo wątków na ten temat, jak to zrobić, co trzeba mieć i tak dalej. Poczytaj i w razie czego podepnij się ze swoimi pytaniami pod któryś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

hey chłopaki wiec tak może odświeżymy trochę temat może technologia przyniosła coś nowego wiec tak :

dekoder Cp ehostar DSB 606 z abonamentem ok 50 zł ,4 tv analogowe i jeden HD chce kupic jakiś dekoder Cp (nie wiem jaki nie interesowałem się tym dokładnie ) hd do tego jednego tv (sony bravia) i teraz tak jest możliwosc podłączenia nie zależnego sygnału w tych 4 tv przy dwuch dekoderach ? i o ile sie nie myle to abonament na drugi dekoder wynosi tylko 10 zl.dodatkowo kozystam z naziemnej siatki bo dekoder daje możliwosc oglądania tylko jednego programu a ja tu mam aż 4 tv

wiec dajcie jakies sensowne rozwiązania i jak to z tymi abonentami jest licze na was ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie potrzebuje takiej informacji, a mianowicie jak działa taki modulatora ?. czy on tylko i wyłącznie zamienia sygnał na taki do TV i nadaje go na jednym z ustawionych kanałów czy może po podpięciu do niego tunerka jest możliwość przypisania poszczególnych kanałów TV do poszczególnych kanałów modulatora ?, coś na styl kablówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym samym czasie nie oglądałeś na jednym TV np. Polsatu, a na drugim TV np. Eurosportu, tylko na obu TV jeden kanał - ten, który był ustawiony w dekoderze. A boobikowi chodzi o to, czy dałoby się to tak podłączyć, aby z jednego dekodera oglądać na dwóch TV dwa różne programy, a to niestety nie jest możliwe - 2 TV = 2 dekodery = 2 abonamenty :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest zrobione tak:

 

kabel od anteny idzie do dekodera, hdmi do głównego tv (a raczej do ampli ale to bez znaczenia)

euro idzie do modulatora który dla odmiany po zwykłym antenowym kablu idzie do 3 pozostałych pokoi.

sterowanie z pozostałych pokoi radiowe.

oczywiscie na każdym tv ten sam kanał ale działa.

taki pseudomultiroom :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, sygnał jest zadowalający.

mam w sypialni 32" lcd panasa i z ok 2-2,5 m moim zdaniem jest naprawdę ok.

HD po koncentryku? hehehe :)

kabel do sypialni ma dobrych 15 metrów (wmurowany na etapie wykańczania domu)

co do ostatniego pytania - końcówka kabla zakończona czerwoną diodą musi być skierowana w kierunku dekodera - na zasadzie pilota.

czasem problem pojawia się po sprzątaniu w okolicach sprzętu :)

 

ps - nie oszczędzaj na jakości kabla, przy tej długości to bardzo ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...