Skocz do zawartości

DVB-T w Lesznie


Shadowriver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no i niestety słabo to wygląda siła sygnału 10% i same krzaki nie da się oglądać, może gdyby jakąś antenę lepszą mieć? do ślęży mam 90km w lini prostej, a antena zwykła siatka ustawiona na śrem

 

dzisiaj działa natężenie 26% jakość 100%, i jeszcze znalazło mi tvp info warszawa, łódź, opole tylko nie da się oglądać, skąd to może łapać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Zależy jaką masz antenę, na pokojowej na pewno się to nie uda. Nadajnik Poznań Śrem ładnie pokrywa Leszno, więc jak masz otwartą przestrzeń powinieneś bez problemu odebrać na antenie z symetryzatorem. Na tych kanałach nadają z Poznania:

MUX 1 - K 23

MUX 2 - K 39

MUX 3 - K 27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał czarodziejską kulę, to może poznał bym odpowiedź, ale jej nie mam :P Na takie pytanie nikt nie zada ci w pełni poprawnej odpowiedzi. Jak chcesz sprawdzić odbiór to po prostu podłącz antenkę i zobacz. Mogę ci tylko tyle powiedzieć, że te wynalazki nigdy nie gwarantują poprawnego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy z antenty od tunera usb pc odbiorę nadajnik w Śremie? Mieszkam w Lesznie.

 

Nie powinno być problemu przy odbiorze w Lesznie - tylko musisz mieć antenę na zewnątrz. Ja odbieram sygnał w Poznaniu - z odbicia - antenę mam ustawioną w zupełnie innym kierunku niż Śrem leży i odbiera dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Chciałbym zamontować sobie swoją antenę DVB-T ale mam mały problem.

Sygnał z nadajnika w Śremie zasłania mi blok, czy jest szansa że będzie można odbierać telewizje.

Mieszkanie na 2 piętrze.

Poniżej przedstawiam usytuowanie mojego bloku i bloku który zasłania mi nadajnik.

Myślę o zamontowaniu takiej anteny ANTENA

ab1eccea47554d0dm.jpg

Proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu, gdyż sygnał z nadajnika dobrze leci w stronę Leszna, gdyby odbiór byłby za słaby w Twoim miejscu zamieszkania przy wbudowanym symetryzatorze, możesz próbować jakieś słabsze wzmacniacze Dipol z serii LNA. Multipleksy odbierzesz na kanałach:

MUX 1 - K 23

MUX 2 - K 39

MUX 3 - K 27

MUX 4 - K 54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma znaczenie ale przy takiej odległości i zasłonięciu lekkie. Przy montażu poustawiaj antenę w różnych kierunkach do uzyskania jak najlepszych efektów. Możesz też pomyśleć nad zakupem anteny logarytmicznej, ona poradzi sobie najlepiej w Twojej sytuacji i unikniesz dodatkowych kosztów potem związanych gdyba ta kierunkowa którą chcesz kupić by sobie nie poradziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...