Skocz do zawartości
  • 0

Dekoder + smart box w jednym


Abza
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Poszukuję dekodera do odbioru kanałów FTA z telewizji naziemnej. Z racji iż nie posiadam telewizora Smart TV, istotną rzeczą jest by dekoder posiadał taką funkcję. Głównie chodzi o to, żeby dało się odtwarzać filmy online oraz płatną telewizję internetową.
Nie wiem czy w takich sprzętach możliwe jest to tylko z poziomu odpowiednich aplikacji, czy też są tam przeglądarki z flash playerem.

Kryteria:
- dekoder dwugłowicowy z nagrywarką i dyskiem twardym, lub z możliwością jego podłączenia
- wyjście antenowe na drugi tuner
- stabilność i jakość obrazu
- dobrze jeżeli tuner obsługiwał by karty platform telewizyjnych gdybym w przyszłości jednak się zdecydował

Proszę o opinie, czy lepiej kupić 2 osobne urządzenia czy 2w1 oraz sugestie urządzeń.
Ze swojej strony dodam że, zastanawiałem się nad tymi poniżej:

1. Ferguson Ariva 4K
2. Ferguson Ariva 4K Combo
3. Ferguson Ariva 153
4. Jakiś Nbox z Enigmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A jakiś konkretny model? Jest tego trochę na Allegro, a ja nie jestem wystarczająco obeznany z tematem.
Zależy mi również, aby sprzęt nie był awaryjny, nie wiem jak ma się to do odnowionego sprzętu.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, ale jeśli myślałbyś o tunerze z systemem Linux to wtedy ewentualne pytania związane z takim tunerem zadawaj już właśnie w tamtym wątku.

 

Co do twoich kryteriów to już na wstępie ci powiem, że żaden z tunerów marki Ferguson nie jest dwugłowicowy. A jeśli na tym ci zależy to te tunery od razu odpadają. Wówczas faktycznie chyba tylko tuner linuksowy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, gdybym miał szukać czegoś na Linuxie pewnie szukał bym właśnie tam, zanim napisał bym tutaj.
Raczej nie zastanawiałem się czy szukać czegoś w Linuxie, czy Androidzie, chyba że przybliżysz mi temat jak bardzo jest to ważne.
Może przy okazji polecisz mi jakiś sprzęt?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zależy ci bardzo na tunerze dwugłowicowym? W sensie dwie głowice satelitarne (DVB-S/S2)?

Jeśli ma to być tylko tuner typu Combo, czyli jednak głowica satelitarna (DVB-S/S2) i jedna do telewizji naziemnej (DVB-T) to śmiało możesz brać któryś z odpowiednich modeli Fergusona.

Jeśli myślisz o tym przyszłościowo i rozważasz też możliwość korzystania z którejś z platform satelitarnych to wybierz też model posiadający złącze na moduł CAM.

Należy przy tym pamiętać, że obie polskie platformy satelitarne oferują, obok swoich dekoderów dedykowanych, wyłącznie moduły CAM CI+, przy czym tylko Cyfrowy Polsat oferuje taki moduł z trybem "Legacy", dzięki czemu działa on także w odbiornikach nie obsługujących natywnego CI+, m.in. właśnie wszystkie Fergusony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam się na tym, ale chodzi mi żeby jeden program nagrywać a w tym samym czasie oglądać drugi. Póki co myślę korzystać jedynie z darmowych programów z naziemnej, a przez miesiąc (bo chyba tylko przez tyle działa) karta z nc+ smart HD+. Jeżeli miał bym w przyszłości brać platformę to zdecydowanie nc+.

Co myślicie o Nboxie BZZB z Enigmą 2 z allegro?
 

Edytowane przez Abza
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cóż... Platforma nc+, do tego własny, niezależny tuner dwugłowicowy, aby oglądać dwa różne kanały kodowane jednocześnie to niestety jedno z drugim wzajemnie się wyklucza. :?

Potrzebny jest tutaj moduł CAM od nc+, a ten, jak wspomniałem, jest typu CI+ bez trybu Legacy, co sprawia, że wymagany jest tutaj odbiornik wspierający natywne CI+. Nie musi to być przy tym tuner na Linuksie. Może być np. któryś z modeli tunerów Technisat. Generalnie takich tunerów na rynku jest bardzo mało. Zdecydowana większość to tunery obsługujące jedynie starsze moduły typu CI lub CI+ w trybie Legacy. Dodatkowo, zarówno moduł CAM platformy nc+, jak i np. Cyfrowego Polsatu jest modułem jednostrumieniowym, więc w tej sytuacji tuner dwugłowicowy, jakikolwiek by nie był, jest bezużyteczny, bo i tak nie będzie możliwości jednoczesnego nagrywania jednego kanału kodowanego i oglądania innego kodowanego. Byłoby to możliwe, gdyby kartę kodową umieścić bezpośrednio w czytniku tunera, ale obecnie karty takie są parowane z dekoderem dedykowanym lub modułem CAM danej platformy, z którym są dostarczane i działają tylko z nim. Oczywiście są sposoby na "rozparowanie" takiej karty i używanie jej w czytniku kart niezależnego tunera, ale jest to działanie nielegalne i o takich sprawach na niniejszym forum nie rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie co sprzedawca ma na myśli, mówiąc że na dekoderze działają wszystkie karty bo jest uniwersalny czytnik? Czy to znaczy że telewizja na kartę też nie będzie działać?
Nie wiem w takim razie już co wybrać, tak jak wspomniałem na chwilę obecną skupiam się na porządnym, szybkim tunerze do odbioru naziemnej przy czym bardzo ważne żeby dobrze się użytkowało jako smart box.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uniwersalny czytnik kart w tunerze obsługuje kilka systemów kodowania, np. Conax, Seca/Mediagurard, Viacess, Irdeto itp. Aby dana karta kodowa działała w takim czytniku, musi to być karta nieparowana z dekoderem dedykowanym, czy też modułem CAM danego operatora. Karty kodowe z obecnej oferty "nc+ telewizja na kartę" są niestety parowane z dekoderem, z którym są dostarczane, więc nie nie będą działać w czytniku uniwersalnym tunera niezależnego. Karty nieparowane to obecnie oferta Smart HD+, przy czym nowe zestawy startowe nie są już przez nc+ oferowane w sprzedaży. To, co jest jeszcze dostępne w sklepach, to są już resztki magazynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam się na tym, ale chodzi mi żeby jeden program nagrywać a w tym samym czasie oglądać drugi. Póki co myślę korzystać jedynie z darmowych programów z naziemnej, a przez miesiąc (bo chyba tylko przez tyle działa) karta z nc+ smart HD+. Jeżeli miał bym w przyszłości brać platformę to zdecydowanie nc+.

 

Co myślicie o Nboxie BZZB z Enigmą 2 z allegro?

 

 

Daj sobie spokój z Nboxem. Jedyne, co z tego dekodera może cię zainteresować to sama karta. Oczywiście jak interesuje cię NC+. Dekoder na Linuxie jest super, ale ustawienie wszystkiego i ogarnięcie, jak nie miałeś z tym do czynienia to tragedia. Ale jak masz czas, a raczej bardzo dużo czasu to możesz się zdecydować. Jak chcesz mieć spokój, ale bardzo ograniczone możliwości to sprzęt typu Ferguson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co pisze na aukcji jest wszystko poinstalowane i ustawione, a przynajmniej wydaje mi się że wystarczy tylko zainstalować jakieś aplikacje jeżeli będę potrzebował.

Czyli jak zakupię kartę smart hd+ i włożę do jakiegokolwiek tunera który taką obsługuje to będzie działać? Jak wygląda sprawa z tą kartą, działa przez miesiąc a później nie ma już żadnych programów?

Tak jak powiedziałem na początku, głównie chodzi mi żeby w takim dekoderze zainstalować aplikację, lub odpalić przez stronę ekino, cda itp. lub film z napisami przez usb. Ma chodzić szybko i się nie zacinać.
Panowie, z tego co się orientuje jest wiele sprzętów które spełniają powyższe oczekiwania, może jakieś konkretne propozycje bo na tym mi zależy.
Jak bardzo są ograniczone możliwości w Fergusonie? O czym konkretnie mówicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko czyli zapewne image i jakieś wtyczki.Jak kupisz i wsadzisz karte nic nie będzie działać.Czeka cie ustawienie oscama dla wybranych image masz  wtyczki które zrobią to za Ciebie.Ale są takie co musisz wgrać i poustawiać.A żeby wgrać trzeba wiedzieć co i czy obsługuje to Twój box no i oczywiście ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...