Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak kiedyś myślałem, ale pewnie filmy mają oglądalność większą i dlatego :).

Ja też bym wolał, żeby wtorkowe CSI: Miami leciało wcześniej, bo teraz leci za późno, tym bardziej, że w tym czasie oglądam Kubę. A filmy powinny być raz, no góra 2 razy w tygodniu, a nie, że co 10-12 miesięcy zaczynaja się powtarzać. Ale co poradzić, Polsat woli emitować te same filmy, zamiast premier seriali. Chociaz i tak Polsat jest w zagranicznych serialach lepszy od innych stacji ogólnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megahity są pokazywane w poniedziałki od dłuższego czasu, dlatego wątpię, aby z nich zrezygnowali, ewentualnie przenieśli na inny dzień lub godzinę. Co najwyżej mogliby je przenieść na godz. 21.00, a o 20.00 pokazywać seriale typu CSI. Nie oznacza to jednak, że wtedy te seriale miałyby większą oglądalność, wręcz przeciwnie mogłaby być mniejsza ze względu na programy konkurencji, które również są popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak może i seriale miałyby mniejszą oglądalność ale w telewizji chodzi o konkurencje a nie dopasowywanie swoich programów do programów konkurencji. A oglądalność można zwiększyć poprzez powtórki co jakiś czas zamiast premier (jak to ma miejsce w USA)[przykładowo w 1 i 2 tydzień miesiąca premiera serialu ,a w 3 powtórka z 1 tygodnia] lub powtórki w paśmie poranno-dziennym (9-15) bo aktualna ramówka nie jest za rewelacyjna np. o godz. 9:00 - 2 odcinki Świata według Kiepskich a o godz. 10:00 - 2 odcinki Daleko od noszy (sam bardzo lubię te seriale, ale ile można je powtarzać na antenie Polsatu nie mówiąc że na Polsacie 2 też są te seriale powtarzane!!!) zamiast ich i innych seriali (wykluczając Samo Życie, Malanowski i Partnerzy, Pierwsza Miłość bo wtedy nadawane są powtórki z dnia poprzedniego) można dać do ramówki powtórkę premiery serialu z dnia poprzedniego z prime-timu np. CSI lub po stworzeniu Polsatu Int. można powtórki seriali przenieść na kanał Polsat 2.

 

A pro po ramówki myślę że dzień tygodnia powinien zostać podzielony tematycznie np.

Poniedziałek - Megahit (jedyny film w tygodni nadawany od 20-22/23)

Wtorek - seriale Akcji - np. 24 godziny, Chuck (serial który w Polsce nie jest emitowany), Hotel 52

Środa - Sport

Czwartek - dzień z CSI CSI:NY, CSI:Miami, CSI:LV

Piatek - komedie - np. Świat według Kiepskich, Daleko od noszy

Sobota - programy rozrywkowe - Tylko nas dwoje, Moment prawdy

Niedziela - seriale kryminalne - np. Skazany na śmierć, Bones (Kości), Wzór

 

A następnie po tych serialach filmy

 

A wy co myślicie o takim podziale tygodnia sprawdził by się? Przypadł by wam do gustu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja na przykład z twoją ramówka @kulaq bym się nie zgodził, bo te teleturnieje i programy rozrywkowe są mniej więcej równo rozłożone. Nie chciałbym żeby Moment Prawdy był po Tylko nas Dwoje. Tak samo Hotel 52. Miejsce we wtorek to nie najlepsza pora, bo wtedy M jak Miłość leci. A to ogląda ok. 9 mln widzów! Także Hotel 52 straciłby po prostu widzów, bo np. moja mama i siostra oglądają tkz. 'Emkę' (MjM) i z niej nie zrezygnowaliby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulaq:

"Hotel 52" nie jest serialem akcji, nie pasuje do Twojego wtorkowego pasma. W piątek tak samo, 2 sitcomy po 30 minut, dają w sumie godzinę, a potem co? Znowu film? Coś nie specjalnie przemyślana ta ramówka.

Ale co do powtórek CSI, to się zgodzę. Brakuje czegoś takiego. Polsat mógłby się jeszcze postarać o jakiś zagraniczny sitcom, np. "How I Met Your Mother", bo ich własne są obecnie, delikatnie mówiąc, kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Hotel 52 nie pasuje do wtorku, ale nie wiedziałem gdzie go dać :P. W piątek oczywiście, że nie tylko te dwa seriale by mogły być.

Komediową ramówkę można poszerzyć nawet do 23:00 (bo chodzi mi o wypełnienie pasma prime-time tj. 20:00-22:00/23:00) dając takie seriale jak napisałeś m.in. "How I Met Your Mother", "Two and a Half Men", "The Big Bang Theory", "30 Rock", "'Til Death", "Cougar Town", z polskich np. nowe odcinki serialu "Synowie".

W tej "ramówce" chciałem pokazać tylko lekki zarys jak można podzielić tydzień. Można go modyfikować bo nie każdemu może przypaść do gustu np. Piątek z komediami. Poza tym sezony seriali się kończą i trzeba je podmienić innymi serialami. Co do seriali podanych przy każdych dniach podałem tylko propozycje, a ilość nie musi się równać ilości podanej przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Two and a Half Men", "The Big Bang Theory", "30 Rock"

Akurat wszystkie te seriale emituje, bądź emitowało TVN7. Co prawda "30 Rock" trochę się na nasz rynek nie nadaje, bo wymaga specyficznego rozeznania w amerykańskich realiach telewizyjnych, ale Siódemka mogłaby 2. sezon wyemitować.

 

Zgodzę się z logi, że Polsat z Kiepskich prędko nie zrezygnuje, mimo, że ten serial, rzekomo komediowy, tak się stoczył w ostatnich kilku latach, choć ja nigdy za nim nie przepadałem. Nie ujmując nic fanom Kiepskich, wolę trochę inteligentniejsze seriale komediowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...