Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Bloo411 napisał(a):

Sorry, ale Polsat i śniadaniówka? Myślę, że spóźnili się z tym o kilka ładnych lat. Zarówno program śniadaniowy TVP jak i TVN ma swoje grono widzów i ugruntowaną pozycję, więc wątpię, aby Polsatowi się udało. Nawet jeżeli Miszczak się za to weźmie.

Daję programowi 5 miesięcy, potem uda się na wakacyjną przerwę i nie powróci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bloo411 napisał(a):

Nie sądzę, aby doszło w ogóle do większych zmian w ofercie programowej Polsatu. Nadal będą królowały paradokumenty i programy rozrywkowe na licencji. Pan Miszczak, z całym szacunkiem, ale lata świetności ma już za sobą. Kiedyś gdzieś czytałem, że trochę ma problem z odnalezieniem się w dzisiejszych czasach gdzie coraz bardziej zaczyna zyskiwać streaming i nowe technologie. 

 

Sorry, ale Polsat i śniadaniówka? Myślę, że spóźnili się z tym o kilka ładnych lat. Zarówno program śniadaniowy TVP jak i TVN ma swoje grono widzów i ugruntowaną pozycję, więc wątpię, aby Polsatowi się udało. Nawet jeżeli Miszczak się za to weźmie.

Teoretycznie to Polsat jest pionierem śniadaniówek gdyż w latach 90-tych mieli „Poranek z Polsatem" i ta nazwa pewnie zostanie wskrzeszona. Poza tym dziesięć lat temu było jeszcze „Studio Weekend" z Ibiszami w roli prowadzących. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teoretycznie, bo TVP miała swoje programy śniadaniowe już na początku lat 90-tych.

 

Zaś co do planów, to też myślę, że dobrze byłoby wprowadzić do ramówki jakiś teleturniej. "Awantura o kasę" moim zdaniem by się sprawdziła, zresztą nawet pewną prawidłowość widać. TVN reaktywował "Milionerów" - chwyciło. TVP reaktywowała "Koło fortuny" oraz "Va Banque" - też chwyciło. Polsat zrobił  nowe teleturnieje: "Jokera" oraz "Łowców nagród" - obydwa programy już zdjęto z anteny.

 

Myślałem niedawno, że obecnie także "Życiowa szansa" miałaby szanse powodzenia, szczególnie z tym mykiem, że za odpowiedź na pierwsze pytanie opłaca się wszystkie rachunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland, piszesz o bardzo odległych czasach, dla TV 10 lat to sporo czasu, nie mówiąc już o czasie odnoszącym się do 90-tych. Jednocześnie Polsat zamiast wykorzystać to doświadczenie, to oddali palmę pierwszeństwa konkurencji. Myślę, że nie da się teraz tego straconego czasu odzyskać. Jak wspomniałem, TVN i TVP mają swoje śniadaniówki i tutaj będzie mega ciężko im się wbić ze swoją ofertą śniadaniową. 

 

@Kirk, niech reaktywują "Idź na Całość" i na prowadzącego znowu wezmą Zygiego Hajzera.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411 Ta reaktywacja nie byłaby nawet takim złym pomysłem  Swoją drogą co dp teleturniejów na Instagramie Polsatu widzowie (w tym i ja) sugerują wznowienie „Awantury o kasę" i innych teleturniejów Krzysztofa Ibisza. Sam zainteresowany w odpowiedziach nie ma nic przeciwko temu. 

Co do śniadaniówki to lepiej późno niż wcale. Myślę że Edward Miszczak i Nina Terentiew mogą zrobić ciekawy program z połączenia patentów z śniadaniówek konkurencji. Zresztą co do transferu Pana Edwarda (który będzie mieć miejsce 16 stycznia 2023 roku) wypowiadają się już eksperci i celnie oni zauważają że nowy dyrektor programowy będzie musiał nauczyć się stacji czyli pewnie ogarnąć zarówno historię stacji jak i jej załogę: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/edward-miszczak-polsat-tvn-dyrektor-programowy-wiceprezes-nina-terentiew-zygmunt-solorz-juliusz-braun-slawomir-zielinski-maciej-grzywaczewski-dariusz-dabski-robert-kwiatkowski

Ciekawe jakie będą efekty tego wszystkiego zwłaszcza że Edward Miszczak będzie też wiceprezesem Telewizji Polsat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przewinęli się za to w social mediach Polsatu a zwłaszcza Instagramie. Oczywiście pod postem o „Hugo" a więc swoim programie. Podobnie uczynił też Piotr Galus. 

Co do gali 30 lecia Polsatu to jak już zauważyłem na shoutboxie konkurencyjne forum bardzo na nie narzeka a 5 lat temu przy podobnej okazji piało z zachwytu. Po części mają oni racje bo po pierwsze było tam gdyba więcej o Grupie Polsat Plus niż o samym jubilacie czyli Telewizji Polsat a po drugie brakowało występów które wbiły mnie w fotel. Dla przykładu 5 lat temu były to występy Natalii Szroeder i Sylwii Grzeszczak:

W tym roku względnie dobre były piosenki Golców (z identami Polsatu i komputerową animacją siedziby stacji w tle), Piotra Rubika (poprzedzoną wspomnieniem „M.O czyli Multimedialny Odlot" czyli jego programu na antenie słonecznej stacji o grach komputerowych), Marylii Rodowicz (po nawiązaniu do „Rodziny Zastępczej") i urodzinowa piosenka Polsatu w wykonaniu Piaska:

 

 

 

Fajny też był skecz kabaretowy do którego wpleciono tytuły programów Polsatu:

To czego jednak brakowało mi na gali to większe wspomnienie Polsatu niż Grupy Polsat Plus oraz lepszego doboru muzycznego pasującego i pochodzącego z anteny Polsatu. I tak na przykład zamiast „Niech żyje bal" dałbym wykonanie „Tkaniny" Seweryna Krajewskiego a więc czołówki serialu „Rodzina Zastępcza" w wykonaniu Maryli Rodowicz i Oli Szwed. Myślę nawet że okazjonalne wskrzeszenie My3 przez Polsat byłoby dobrym pomysłem gdyż to odnosiłoby się do programów dla dzieci stacji ze słońcem w logo. Dodatkowo dobrym pomysłem byłyby piosenki pasujące do okazji jak „W stronę słońca" Eweliny Lisowskiej. 

Przyznam się jednak że nie oglądałem całej gali więc ciekawi mnie czy pożegnano tam jakoś „Świat według Kiepskich" bo to byłoby na miejscu ze strony stacji. 

Generalnie chyba jednak Polsat spisywał się na trzech poprzednich galach choć bardzo lubię piosenkę pod tytułem „Polsat na szóstkę" z tej na 6 urodziny stacji a więc drugiej gali urodzinowej w historii słonecznej telewizji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc 5 lat temu chyba jednak było lepiej (i to nie tylko za sprawą genialnych wykonów Natalii Szroeder i Sylwii Grzeszczak) nie wspominając już o tej na 15 lecie Polsatu (a więc pierwszej gali urodzinowej po prawie dekadzie przerwy w ich tworzeniu) która to wyszła znakomicie chociażby pod kątem "galaktycznej" czołówki choć tam irytował mnie na otwarciu śpiewający Krzysztof Ibisz :P

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2022 o 00:36, Poland napisał(a):

Przewinęli się za to w social mediach Polsatu a zwłaszcza Instagramie. Oczywiście pod postem o „Hugo" a więc swoim programie. Podobnie uczynił też Piotr Galus. 

Co do gali 30 lecia Polsatu to jak już zauważyłem na shoutboxie konkurencyjne forum bardzo na nie narzeka a 5 lat temu przy podobnej okazji piało z zachwytu. Po części mają oni racje bo po pierwsze było tam gdyba więcej o Grupie Polsat Plus niż o samym jubilacie czyli Telewizji Polsat a po drugie brakowało występów które wbiły mnie w fotel. Dla przykładu 5 lat temu były to występy Natalii Szroeder i Sylwii Grzeszczak:

W tym roku względnie dobre były piosenki Golców (z identami Polsatu i komputerową animacją siedziby stacji w tle), Piotra Rubika (poprzedzoną wspomnieniem „M.O czyli Multimedialny Odlot" czyli jego programu na antenie słonecznej stacji o grach komputerowych), Marylii Rodowicz (po nawiązaniu do „Rodziny Zastępczej") i urodzinowa piosenka Polsatu w wykonaniu Piaska:

 

 

 

Fajny też był skecz kabaretowy do którego wpleciono tytuły programów Polsatu:

To czego jednak brakowało mi na gali to większe wspomnienie Polsatu niż Grupy Polsat Plus oraz lepszego doboru muzycznego pasującego i pochodzącego z anteny Polsatu. I tak na przykład zamiast „Niech żyje bal" dałbym wykonanie „Tkaniny" Seweryna Krajewskiego a więc czołówki serialu „Rodzina Zastępcza" w wykonaniu Maryli Rodowicz i Oli Szwed. Myślę nawet że okazjonalne wskrzeszenie My3 przez Polsat byłoby dobrym pomysłem gdyż to odnosiłoby się do programów dla dzieci stacji ze słońcem w logo. Dodatkowo dobrym pomysłem byłyby piosenki pasujące do okazji jak „W stronę słońca" Eweliny Lisowskiej. 

Przyznam się jednak że nie oglądałem całej gali więc ciekawi mnie czy pożegnano tam jakoś „Świat według Kiepskich" bo to byłoby na miejscu ze strony stacji. 

Generalnie chyba jednak Polsat spisywał się na trzech poprzednich galach choć bardzo lubię piosenkę pod tytułem „Polsat na szóstkę" z tej na 6 urodziny stacji a więc drugiej gali urodzinowej w historii słonecznej telewizji. 

 

Tak Poland, istnienie My3 było bardzo istotne dla 30-letniego istnienia Polsatu

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Poland napisał(a):

W zasadzie to tak. Był to pierwszy od czasów legendarnego „Hugo" program dla dzieci i rodzin i to po długiej bo około 9 letniej przerwie. 

No nie, z całym szacunkiem, ale o ile Hugo jest takim ikonicznym programem dla historii Polsatu, to "My3" już raczej nie, bo ten program raczej się w zbiorowej pamięci nie zapisał, nie był to żaden przełom, nie wprowadzał niczego nowego. Na dobrą sprawę to było trochę odświeżone "5-10-15" z lokowaniem produktu w postaci zespołu muzycznego. Prędzej bym powiedział, jeśli chodzi o segment produkcji dla młodych widzów, że bardziej w historii zapisał się blok kreskówek Cartoon Network, który przez kilka lat gościł w ramówce Polsatu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz rację choć z drugiej strony program dziewczyn „My3" w zasadzie się przyjął a ja jako moderator oficjalnej grupy zespołu na Facebooku mogę o tym zaświadczyć. Zresztą Polsat jest od zawsze dobry w kwestii programów dla najmłodszych. W końcu nawet bajka „Wędrówki Pyzy" była chyba pierwszą, historyczną pozycją w ramówce Polsatu. 

3 godziny temu, krzychu00012 napisał(a):

Miałem wrażenie, że Polsat zapomniał o swoim hicie "Jak oni śpiewają?". Przez całą imprezę nie wspomnieli ani słowa. 

W ogóle podczas gali było mało wspominek i teraz to nadrabiają internetowym  programem „W stronę słońca" Krzyśka Machajskiego z Polsat Box Go a dawniej tvpolsat.info. Swoją drogą ciekawe czy ten cykl to autorska pozycja PBG czy jednak wspomniany portal też przy nim pomaga. 

Co do samego „Jak oni śpiewają" to może wspominkami zatarli by złe wrażenie po nieudanej reaktywacji formatu przez TVP2.

Dzisiaj obejrzałem galę w całości i przyznam że 5 lat temu Polsat organizacją podobnego wydarzenia postawił sobie za wysoko poprzeczkę i teraz niestety nie udało im się jej przeskoczyć. Wszystko przez to że sama zawartość gali powinna być inna. Najpierw powinny być wspominki a dopiero na końcu plany na przyszłość. Co ciekawe to jeszcze nie koniec obchodów 30-lecia gdyż druga część ma być na Sylwestrze Marzeń. Moim zdaniem połączenie „Sylwestra" z urodzinami Polsatu a więc kontentem typowym dla gali nie byłoby głupim pomysłem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Poland napisał(a):

Być może masz rację choć z drugiej strony program dziewczyn „My3" w zasadzie się przyjął a ja jako moderator oficjalnej grupy zespołu na Facebooku mogę o tym zaświadczyć.

Skoro program się przyjął, to dlaczego nie jest kontynuowany? Pytam bez złośliwości, żeby nie było. Bo jeśli faktycznie program się przyjął, to Polsat powinien go kontynuować. A skoro nie ma nowych odcinków, zaś nawet powtórki wycofano z kanałów tematycznych i powtórkowych Polsatu, to najwidoczniej w kierownictwie mają nieco inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...