Jump to content

Recommended Posts

Jestem zaskoczony, że na głównym Polsacie, a nie na którejś z pomniejszych anten otwartych. Być może testują, jaka będzie oglądalność.

• Confused 1

Rozumiem że mamy sezon ogórkowy, ale to dziwne że ostatnio powtarzają cały czas paradokumenty. Leci na Polsacie właśnie odcinek Trudnych spraw, który kilka dni temu był na Polsacie 2.

5 godzin temu, risema16 napisał:

Rozumiem że mamy sezon ogórkowy, ale to dziwne że ostatnio powtarzają cały czas paradokumenty. Leci na Polsacie właśnie odcinek Trudnych spraw, który kilka dni temu był na Polsacie 2.

Od dłuższego czasu widać, że ramówka dzienna Polsatu jest bardzo słaba.

• Upvote 1
Godzinę temu, Darek z Ozimka napisał:

Mam takie pytanie. Od kiedy nastała moda na paradokumenty w Polsacie?

Z tego co pamiętam, to około 2013, 2014 roku pojawiły się pierwsze paradokumenty w ramówce głównej Polsatu ( "Malanowski i partnerzy", "Dlaczego ja?"), a później stało się to, co teraz mamy - czyli duża część ramówki w dni od poniedziałku do piątku do godziny 18:50 z dużą ilością paradokumentów. Przykro się na to patrzy. Uważam, że ramówka dzienna Polsatu jest bardzo, ale to bardzo słaba. 

• Upvote 2
3 minuty temu, Gierek napisał:

Z tego co pamiętam, to około 2013, 2014 roku pojawiły się pierwsze paradokumenty w ramówce głównej Polsatu

Nie, źle mówisz. W latach 2010-2011/12 zaczęły pojawiać się pierwsze paradokumenty, po kolei (Dlaczego ja?, Trudne sprawy i Pamiętniki z wakacji)

Skoro nadal emitują seriale paradokumentalne to widocznie cały czas jest stabilna oglądalność to nie dzieje się bez przyczyny, gdyby była niska oglądalność to już dawno wyleciały by z ramówki...

A ja się nie wstydzę że oglądam paradokumenty, czy to na Polsacie czy TVNie. Każdego odcinka nie śledzę bo kto ma na to czas, ale czasem jest to niezła odskocznia po pracy 😉 I pośmiać się można ze scenarzystów, mają niezłe pomysły 😉

• Like 2
  • Haha 1

Moda na paradokumenty nastała wiosną 2010 jak pojawiło się "Dlaczego ja?". Tutaj się zgodzę z @Polsat-em, że paradokumenty na Polsacie zbierają dobrą widownię (1 mln-1,5 mln widzów), choć taki TVN czy RTL to powolutku z nich rezygnuje.

W dniu 4.08.2020 o 08:11, Frontowiec napisał:

Moda na paradokumenty nastała wiosną 2010 jak pojawiło się "Dlaczego ja?". Tutaj się zgodzę z @Polsat-em, że paradokumenty na Polsacie zbierają dobrą widownię (1 mln-1,5 mln widzów), choć taki TVN czy RTL to powolutku z nich rezygnuje.

2004 i 2006 TVN

• Confused 1
5 godzin temu, Beks napisał:

Paradokumenty to największy rak polskiej telewizji. 

Masz racje !!!

Zamiast nakręcić porządny serial to puszczają  solidne guano.

To gorsze od latynoamerykańskich telenowel.

Edited by Marek79
  • Upvote 4
Godzinę temu, Beks napisał:

I nie rozumiem tego fenomenu, że ludzie chcą to oglądać. 

To nie tak, że ludzie to chcą oglądać, to media kształtują ich gusta i przy okazji zarabiają grubą kasę przy niskim koszcie produkcji tego badziewia.

• Upvote 5

O 18.00 jest polski serial "Pierwsza Miłość" . Przed "Dlaczego Ja?" emitowano o 17.00 "Świat wg Kiepskich" . Ramówka Polsatu jest bardzo mało urozmaicona . Pamiętam Polsat z lat mojego dzieciństwa - była dużo lepsza niż ma to miejsce obecnie. 

• Upvote 3

No to jak były zagraniczne, to znaczy, że seriale były o tej porze obecne, sam pamiętam, jak jeszcze długo przed tym, jak te mierne paradokumenty zaczęły wypełniać ramówkę, to popołudniami emitowano "Świat według Bundych" czy "VIP" z Pamelą Anderson.

TVN zmienił system polskich TV, nie zobaczycie już seriali zagranicznych ewentualnie w nocy teraz jest zasada że musi być własne. Akurat Polsat ma najlepsze pasmo 16-20 to TVN, TV4 , TVN7 i TV Puls mają same paradokumenty

Seriale zagraniczne były, telenowele typu "Fiorella", "Cud Miłości" , "Luz Maria", " Zbuntowany anioł" ,ale także np. "Nieustraszony" . 19.30 -20.00 były takie seriale jak "Ally McBeal" , "Ostry Dyżur", "Superman" . Mnie np. zapadł w pamięć nadawany w każdą niedzielę o 20.00 "Herkules" , oczywiście było "Z archiwum X" . Jednakże w ramówce Polsatu było pasmo dla dzieci około 15.00 - "Garfield", "Batman", "Maska" , "Pokemon" ,  w weekend były program dla dzieci prowadzony przez duet Wojciech Asiński, Andrzej Krucz (nie myślę o "Hugo") , seriale młodzieżowe , programy motoryzacyjne,. W ramówce znajdowały się teleturnieje . Teraz paradokumenty same przeplatane serwisem informacyjnymi  do 18.50 . Naprawdę warto poczytać jakie programy były emitowane w przeszłości - https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_programów_Polsatu