Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Większość programów Polsatu czy TVN to odpowiedniki zagranicznych programów:  Love Island, Big Brother, Master Chef, Top Chef, Must be the Music, Mam Talent, X Factor, Top Model, Kuchenne  Rewolucje, Automaniak (Top Gear), Milionerzy, Project Runway, You Can Dance, Taniec z gwiazdami, Hell's Kitchen.

 

TVP tez chce mieć swojego małego BigBrothera, słyszałem coś o programie " Wkręcenie w randkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, nieczęstygość napisał:

Większość programów Polsatu czy TVN to odpowiedniki zagranicznych programów:  Love Island, Big Brother, Master Chef, Top Chef, Must be the Music, Mam Talent, X Factor, Top Model, Kuchenne  Rewolucje, Automaniak (Top Gear), Milionerzy, Project Runway, You Can Dance, Taniec z gwiazdami, Hell's Kitchen.

 

TVP tez chce mieć swojego małego BigBrothera, słyszałem coś o programie " Wkręcenie w randkę"

 

To nie są odpowiedniki, ale programy na licencji zagranicznych audycji o takim samym tytule. Nadawcy nawet sami nic oryginalnego tu nie oferują

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bober1 napisał:

To nie jest stworzone przez Polsat bo w innych krajach są już edycję Love Island ale pewnie tak, wykupili Love Island żeby była niejako konkurencja dla BB

Źle to ująłem. Stworzy powinno być w cudzysłowie. Czyli stacja zakupuje format  inna w kontrze musi mieć podobną tematykę.

 

3 godziny temu, rotalplus napisał:

 Nadawcy nawet sami nic oryginalnego tu nie oferują

Pytanie czy jeszcze można coś wymyślić ,skoro na antenę wraca na przykład "Koło Fortuny" czy też po kilku latach kontynuacja serialu "39 i pół". Wychodziło by na to ,że nadawcom skończyły się pomysły jak przyciągnąć widzów do siebie i próbują stawiać  na reaktywacje programów ,które podobały się widzom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie informacji tu zawartych(w tym w linkach na początku tego postu): 

https://forum.satkurier.pl/topic/2312-polsat/page/381/?tab=comments#comment-1471209

 

Z tego co tu* jest napisane to te "prawa" do emisji zostały przez SF Kadr sprzedane Polsatowi za 9 milionów złotych(nie wiem czy obejmuje to również Iplę, czy na nią była osobna sprzedaż - na Ipli jest dostępna "filmowa klasyka"(że tak ją nazwę) od SF Kadru jak np.: "Sami swoi"). Z pewnego wcześniejszego wywiadu z Dyrektorem SF Kadru, Panem Filipem Bajonem domyślam się, że zostały sprzedane one na dwa(2) lata(prawdopodobnie począwszy od końca 2018(lub od przed wrześniem 2018 roku)/początku 2019 roku).

[Z tego co widzę to "filmowa klasyka"(przynajmniej jej część) dodana na Ipli(z tego co wiem jej właścicielem jest generalnie mówiąc: Cyfrowy Polsat) od SF Kadru jest oznaczona napisem jako "w Ipli" do 31.12.2021 roku.]

TVP podobno zaoferowała: 6,3 miliona złotych.

Co do(odnośnie tekstu z poniższego linku) teoretycznego możliwego zarzutu wobec SF Kadru o niegospodarności, gdyby sprzedała te omawiane prawa TVP, to ze swojej strony z teoretycznego punktu widzenia pisze, że: TVP jest spółką akcyjną Skarbu Państwa, a SF Kadr na przykład jest państwową instytucją kultury. Także pieniądze publiczne by "zostały" chyba "w domu". Zakładając np. że TVP musi ramówkę w ramach niekupionych praw od SF Kadru wypełnić innymi(być może prywatnymi) materiałami i zapłacić za nie więcej niż gdyby były to te z SF Kadru za te ponad 6 milionów złotych. Dochodzi tu pewnie kwestia przetargu, wyboru oferty itp. i nie wiem czy było możliwe pole manewru dla SF Kadru.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1923334,1,dlaczego-resort-kultury-zamyka-tor-i-laczy-studia-filmowe.read

 

Część z powyższego postu to prywatna opinia jego autora z którą nikt nie musi się zgadzać.

Być może niecelowo pomyliłem się w treści powyższej wiadomości prezentując np. złą, nieprawdziwą informację. Za wszelkie niezamierzone błędy: przepraszam.

 

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...