Jump to content

Recommended Posts

18 godzin temu, Emil.1603 napisał:

Oprawa graficzna tego Love Island jest zbyt epileptyczna. Udźwiękowienie jest tragiczne. Lektor natomiast został chyba wzięty z dolnej półki z jakiejś słabej promocji. Irytuje mnie też, że każda z tych instagramowych laleczek ma szpilki. Jakby to był jakiś wymóg.

Ten koszmarek oglądało zaledwie 740 tys widzów.

• Like 1

Idealny program pod ESKĘ TV, z której najpewniej będą robić takie lokalne MTV.

• Haha 1

Oprawa graficzna tego Love Island jest zbyt epileptyczna. Udźwiękowienie jest tragiczne. Lektor natomiast został chyba wzięty z dolnej półki z jakiejś słabej promocji. Irytuje mnie też, że każda z tych instagramowych laleczek ma szpilki. Jakby to był jakiś wymóg.

Zgadzam się. Włączyłem to coś na chwilę, dialogi leciały dosyć cicho i wyskakuje 2 razy głośniej narrator z tym swoim pie.dzącym mikrofonem xD  

12 godzin temu, Emil.1603 napisał:

Idealny program pod ESKĘ TV, z której najpewniej będą robić takie lokalne MTV.

Bardziej pasuje do Polsat Romans

• Confused 1
  • Upvote 1

Ja nie oglądam Love Island.Szkoda czasu.

• Confused 1
  • Upvote 1

Udana przerwa techniczna Polsatu. Większość kanałów bez loga lub oznaczeń :D

• Haha 2

Oprawa jest taka sama jak w każdym innym Love Island. Trudno żeby po 22 oglądalność przekraczała milion i pewnie doskonale sobie z tego zdawali sprawę. 

W dniu 30.08.2019 o 19:25, wuzel napisał:

Nie tak dawno był na HBO, widocznie skończyły się prawa na telewizję premium i trafił na otwartą tv.

Pewnie tak, bo "Czarna Pantera" to już nawet całkiem nie tak dawno była emitowana na jakiejś Rosyjskiej czy też Ukraińskiej telewizji publicznej z ich dubbingiem, który swoją drogą był jeszcze gorszy od Polskiego, a na HBO tego filmu podobnie jak "Infinity War" już nie puszczają.

Edited by Aleksandra Maria (Natalia)
  • Like 1
  • Confused 1

Nie ma nic nadzwyczajnego w emisji Czarnej Pantery w Polsacie. Premiera kinowa była w lutym zeszłego roku, w październiku film pojawił sie w HBO. Od tego czasu mija rok i film pojawia się w TV otwartej. Normalna praktyka.

Edited by Pawop
  • Thanks 1

Akurat polski dubbing był dobry, więc nie bardzo widze tu jakiś wyczyn :P Problemem jest to, że Polsat znów go nie wyemituje, tylko jakiś bełkotliwy zaczyt.

• Confused 1
  • Upvote 3

3 godziny temu, Pawop napisał:

Nie ma nic nadzwyczajnego w emisji Czarnej Pantery w Polsacie. Premiera kinowa była w lutym zeszłego roku, w październiku film pojawił sie w HBO. Od tego czasu mija rok i film pojawia się w TV otwartej. Normalna praktyka.

Właśnie miałem pisać, że ten film to był pod koniec zeszłego roku więc to wcale nie jest szok, że już Polsat to puścił. 

Miałem kiedyś właśnie pisać ,że " Love Island " to chyba odpowiedź stacji na "Big Brothera" konkurencji. Co jedna stacja coś stworzy to druga musi mieć swój odpowiednik .

To nie jest stworzone przez Polsat bo w innych krajach są już edycję Love Island ale pewnie tak, wykupili Love Island żeby była niejako konkurencja dla BB

Większość programów Polsatu czy TVN to odpowiedniki zagranicznych programów:  Love Island, Big Brother, Master Chef, Top Chef, Must be the Music, Mam Talent, X Factor, Top Model, Kuchenne  Rewolucje, Automaniak (Top Gear), Milionerzy, Project Runway, You Can Dance, Taniec z gwiazdami, Hell's Kitchen.

TVP tez chce mieć swojego małego BigBrothera, słyszałem coś o programie " Wkręcenie w randkę"

13 minut temu, nieczęstygość napisał:

Większość programów Polsatu czy TVN to odpowiedniki zagranicznych programów:  Love Island, Big Brother, Master Chef, Top Chef, Must be the Music, Mam Talent, X Factor, Top Model, Kuchenne  Rewolucje, Automaniak (Top Gear), Milionerzy, Project Runway, You Can Dance, Taniec z gwiazdami, Hell's Kitchen.

TVP tez chce mieć swojego małego BigBrothera, słyszałem coś o programie " Wkręcenie w randkę"

To nie są odpowiedniki, ale programy na licencji zagranicznych audycji o takim samym tytule. Nadawcy nawet sami nic oryginalnego tu nie oferują

• Upvote 4

3 godziny temu, bober1 napisał:

To nie jest stworzone przez Polsat bo w innych krajach są już edycję Love Island ale pewnie tak, wykupili Love Island żeby była niejako konkurencja dla BB

Źle to ująłem. Stworzy powinno być w cudzysłowie. Czyli stacja zakupuje format  inna w kontrze musi mieć podobną tematykę.

3 godziny temu, rotalplus napisał:

Nadawcy nawet sami nic oryginalnego tu nie oferują

Pytanie czy jeszcze można coś wymyślić ,skoro na antenę wraca na przykład "Koło Fortuny" czy też po kilku latach kontynuacja serialu "39 i pół". Wychodziło by na to ,że nadawcom skończyły się pomysły jak przyciągnąć widzów do siebie i próbują stawiać  na reaktywacje programów ,które podobały się widzom.

Odnośnie informacji tu zawartych(w tym w linkach na początku tego postu): 

https://forum.satkurier.pl/topic/2312-polsat/page/381/?tab=comments#comment-1471209

Z tego co tu* jest napisane to te "prawa" do emisji zostały przez SF Kadr sprzedane Polsatowi za 9 milionów złotych(nie wiem czy obejmuje to również Iplę, czy na nią była osobna sprzedaż - na Ipli jest dostępna "filmowa klasyka"(że tak ją nazwę) od SF Kadru jak np.: "Sami swoi"). Z pewnego wcześniejszego wywiadu z Dyrektorem SF Kadru, Panem Filipem Bajonem domyślam się, że zostały sprzedane one na dwa(2) lata(prawdopodobnie począwszy od końca 2018(lub od przed wrześniem 2018 roku)/początku 2019 roku).

[Z tego co widzę to "filmowa klasyka"(przynajmniej jej część) dodana na Ipli(z tego co wiem jej właścicielem jest generalnie mówiąc: Cyfrowy Polsat) od SF Kadru jest oznaczona napisem jako "w Ipli" do 31.12.2021 roku.]

TVP podobno zaoferowała: 6,3 miliona złotych.

Co do(odnośnie tekstu z poniższego linku) teoretycznego możliwego zarzutu wobec SF Kadru o niegospodarności, gdyby sprzedała te omawiane prawa TVP, to ze swojej strony z teoretycznego punktu widzenia pisze, że: TVP jest spółką akcyjną Skarbu Państwa, a SF Kadr na przykład jest państwową instytucją kultury. Także pieniądze publiczne by "zostały" chyba "w domu". Zakładając np. że TVP musi ramówkę w ramach niekupionych praw od SF Kadru wypełnić innymi(być może prywatnymi) materiałami i zapłacić za nie więcej niż gdyby były to te z SF Kadru za te ponad 6 milionów złotych. Dochodzi tu pewnie kwestia przetargu, wyboru oferty itp. i nie wiem czy było możliwe pole manewru dla SF Kadru.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1923334,1,dlaczego-resort-kultury-zamyka-tor-i-laczy-studia-filmowe.read

Część z powyższego postu to prywatna opinia jego autora z którą nikt nie musi się zgadzać.

Być może niecelowo pomyliłem się w treści powyższej wiadomości prezentując np. złą, nieprawdziwą informację. Za wszelkie niezamierzone błędy: przepraszam.

Edited by DVB-T(2) INQUIRING

Wie ktoś kiedy będą emitowane nowe odcinki Świata według Kiepskich?

Są na Ipli a na Polsacie prawdopodobniej w październiku.