Jump to content

Recommended Posts

Teraz jest minimalizm w modzie, stąd wygląda to tak a nie inaczej. Owszem, 10 lat temu by coś takiego nie przeszło, lecz dzisiaj jest to na porządku dziennym. Najważniejsze, że w końcu porzucono - niespodziewanie, ale jednak - już dosyć przestarzałą oprawę pamiętającą jeszcze czasy Kuby Wojewódzkiego w Polsacie i początki "Wydarzeń" (którym swoją drogą także są potrzebne zmiany).

Oprawa jest całkiem fajna, odpowiada aktualnym trendom - na minus tylko te zmieniające kolor litery, to bardziej pasuje do jakiegoś MTV ;).

Godzinę temu, manieq01 napisał:

Teraz jest minimalizm w modzie, stąd wygląda to tak a nie inaczej.

Minimalizm w grafice trzeba też umieć dobrze przedstawić. Te wstawki live action są niepotrzebne. Jedynie do spotów wiosennych i jesiennych się nadają. Do codziennej oprawy już niekoniecznie.

Chociaż od dłuższego czasu telewizje, szczególnie Polsat czy TVP, lubią dostosowywać grafikę do nowego sezonu serialu, programu, itd. Taka kryptoreklama na siłę.

Dzisiejsze ''Wydarzenia'' mnie rozczarowały - zero informacji ze świata, w tym o szczycie Donald Trump-Kim Dzong Un w Hanoi.

W ogłoszeniu nadawcy, można zliczyć z 9 reklam. Zdzierstwo jak leci. 

Za to pewnie dużo o 500+, PKSach, wojnie PO-PIS ... Taka infantylna tv informacyjna - toż to taki standard

''Wydarzenia'' nie są jak ''Wiadomości''. Dzisiaj w ''Wydarzeniach'' było m.in. o NBP, tzw. makabrach czy o wiośnie w Polsacie.

Nie są w 100%, a pewną narrację można co jakiś czas i tak wyczuć.

• Thanks 1

Dobrze, że odświeżyli oprawę i logotyp ekranowy. Choć dopisek pod logo bez dodatkowej belki, (z przyzwyczajenia) wydaje się dziwny. (Tak, wiem na PG już tak jest) ZmieniIi dopisek HD, a mogli go wyrzucić. (poprzedni był ładniejszy - > do zobaczenia na Polsat 2 HD) belka "Polsat" jest bardziej transparentna od górnej części logo i to jest bardzo fajny efekt. Wszystkich elementów jeszcze nie widziałem, ale zapowiada się dobrze. Belka za chwilę też ładna. 

Do tego animacja wejścia logotypu ekranowego bardzo fajna. Dopisek HD w kolorowej wersji logotypu jest teraz bardziej czerwony, niż wcześniej

Takie wejście powinny mieć również pozostałe kanały. Co do samej oprawy, najlepiej prezentują się "Ogłoszenie Nadawcy", "Telesprzedaż" i "Włącz emocje". 

Myślę, że jak się skończy to wiosenne promo, to "Reklama" będzie tak samo wyglądać jak teraz np. "Ogłoszenie Nadawcy". Co ciekawe w zapowiedziach (przynajmniej w wersji SD) logo ekranowe jest półprzezroczyste, ale kolorowe. Ciekawy zabieg. Podobną taktykę stosuje np. Nickelodeon, ale oni mają odwrotnie; kolorowe w trakcie emisji, półprzezroczyste w trakcie zapowiedzi/reklam.

Dla mnie nowa oprawa jest całkiem niezła, z wyjątkiem tej melodyjki, która niezbyt przypadła mi do gustu, chociaż jest i tak lepsza od tych tzw. hitów. Ogólnie to w całości widzę drobne podobieństwa do TVN.

Natomiast belka "Ogłoszenie społeczne" pozostała bez zmian. Amatorka i robota na kolanie.

Przełaczając kanały dziś wieczorem załapałem się w ogóle na stary jingiel - pomiędzy "Nasz nowy dom" a serialem "Przyjaciółki".

Edited by bugmenot

12 godzin temu, neo_patryk napisał:

Dla mnie nowa oprawa jest całkiem niezła, z wyjątkiem tej melodyjki, która niezbyt przypadła mi do gustu, chociaż jest i tak lepsza od tych tzw. hitów. Ogólnie to w całości widzę drobne podobieństwa do TVN.

Oprawę robiła firmę, która też robiła oprawę dla TVN. ;) 

Czyli jakość ich usług się pogorszyła, bo oprawa TVN-u do dziś wygląda bardzo dobrze. A ta od Polsatu już na dzień dobry jest taka sobie. Chyba że to ludziki z Polsatu mają takie niskie wymagania.

• Upvote 1

@Emil.1603: W takiej sytuacji chcę restrukturyzacji całej spółki Polsatu.

A poza tym, nie zmienili oznaczeń dostępności audycji dla osób niepełnosprawnych (wciąż jest w użyciu stara typografia, ponieważ się zmieniła). Oznaczenia powinny być też wyświetlane 5 sekund, a nie 10 sekund, co jest dla mnie teraz ZDECYDOWANIE za długo.

Powinni też otworzyć archiwa dla wszystkich zainteresowanych, ponieważ są one dostępne wyłącznie dla pracowników Polsatu oraz stacji spoza Grupy Polsat kupujących licencje na nadawanie ich programów. Każdy mógłby dzięki temu kupić za dodatkową opłatą, do wykorzystania prywatnego, dowolny program z archiwów Polsatu. 3 lata temu pisałem do nich z prośbą o udostępnienie zasobów archiwalnych, prośbę niestety odrzucili z wyżej wymienionego powodu.

Posted (edited)
W dniu 27 luty 2019 o 15:35, bugmenot napisał:

Oprawa jest całkiem fajna, odpowiada aktualnym trendom - na minus tylko te zmieniające kolor litery, to bardziej pasuje do jakiegoś MTV ;).

Dla mnie minusem dziwna lokalizacja godziny i dnia emisji programu. Owszem na początek jest w dobrym miejscu ale na koniec gdy pojawia się nazwa programu całość mogłaby wyglądać mniej więcej tak:

VErg64P.png

Zresztą minusem obecnych zapowiedzi jest to że nazwa programu zajmuje dwie linijki kiedy to jest zupełnie zbędne.

Swoją drogą mogliby uprosić logo ekranowe do mniej więcej takiej formy:

wuQUzqA.png

CbVUzJf.png

Minus byłby taki że chyba loga ekranowe innych stacji trzeba byłoby robić od początku a nie wiem czy logo bez obwódki nie gryzłoby się z dotychczasowym.

Edited by Poland
  • Sad 1

Tymczasem w naziemnej na kanałach Polsat, Tv4 i Tv6 uruchomiono HbbTv, zapowiedz KSW i jak oglądać