Jump to content

Recommended Posts

Albo:

1. Mają totalny bałagan i nie panują nad ofertą i sami nie wiedzą, co i jak?

2. Tak dziwnie podpisują umowy z dostawcami?

Kino Polska i Polsat Sport Fight w Hiway jest w HD na "koncentryku" SD

STK odwrotnie.

Ja raczej obstawiam, że mają bałagan i totalny "zlew" na jakość i abonentów. Czy HD czy SD dla INEI bez różnicy, abonent i tak zapłaci.

O byle jakości niech świadczy fakt, że do dzisiaj nie potrafią zrobić listy kanałów (bez błędów) zawierającej aktualną ofertę (wraz z nr kanałów i częstotliwościami)

Wysłane z mojego Huawei P30 Pro przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Posted (edited)

@andi.

Inea  żyje własnym tokiem myślenia.

Tego nie zmienisz, sam chyba  zauważyłeś że od pewnego  czasu  nie ma  graficznej listy kanałów  😏 są  jedyną kablówką z taką  praktyką.

A dzięki  Wam (obecnie nie mam INEI)mam możliwość  zrobić  listę  kanałów z częstotliwościami oraz  logo. 🙂

Niedługo wrzucę ze zmianami, mam już  gotową.

Edited by michalx1974
  • Like 1

To właśnie jest dla mnie niepojęte. To jedyna sieć kablowa posiadająca tak beznadziejną sieć www. Zresztą przekaż jakichkolwiek informacji do abonentów jest BEZNADZIEJNY.
To niepojęte, żeby abonent prosił się o podanie częstotliwości. Do dzisiaj nie ma żadnej informacji o podmianie oraz dodaniu kilku kanałów HD

Posted (edited)

Discovery Historia, Foot Network, mimo, że nadal dostępne- nie  ma ich na stronie www. Czyżby znowu oddzielna paczka tematyczna ?

Albo   prowadzą  rozmowy odnośnie  jakiegoś  kanału, i wtedy zrobią kolejną paczkę.

@andi: może podmiana tych kanałów na HD w  hiway  nastąpiła wcześniej, aby  abonenci, którzy mają usługi  po koncentryku, przeszli  na tę usługę .

Ostatnio będąc w King Crossie,  zauważyłem promocje  dla nowych abonentów-  7 ms-cy pakietu Canal + za free.

Edited by aadacho250

Godzinę temu, aadacho250 napisał:

Discovery Historia, Foot Network, mimo, że nadal dostępne- nie  ma ich na stronie www.
..

A jest jakaś lista kanałów dostepna.

Jedyna jaka  jest to tylko ta w dokumentach.

Jest błąd.
Kanał STK na koncentryku jest w HD

Kolejny błąd:

- MTV Music Polska zmienił nazwę na MTV Music 24

• Like 1

Posted (edited)
W dniu 5.03.2020 o 08:50, radier napisał:

Nowy zaktualizowany wykaz kanałów: https://www.inea.pl/download//files/2020_doc_HIWAY/Wykaz_kanalow_telewizyjnych_od_2020-03-03.pdf

Nawet poprawili błędy, które im wskazałem, ale jest jedna rzecz, którą chciałbym wyjaśnić. Kanał Euronews w wersji językowej FR w Hiway brakuje, a jak na koncentryku?

Wykaz kanałów, ale dlaczego nie ma numeracji. Trochę bez sensu.

Edited by Siwariusz

21 godzin temu, Siwariusz napisał:

Wykaz kanałów, ale dlaczego nie ma numeracji. Trochę bez sensu.

Numeracje w HiWay możesz sprawdzić na mojej liście - link w stopce.

Witam,

Skończyła mi się lojalka z Echostarem, działa nawet nawet, mam możliwość przejścia do Vectry, bo to oni jakiś czas temu kupili Echostar, ale na budynku jest też sieć Inei, więc jestem ciekaw co możecie mi zaproponować.

Słyszałem, że u Was samego internetu nie kupię tak jak w Vectrze, no ale może warto rozmawiać .... Więc, szukam kontaktu do jakiegoś przedstawiciela Inei w Poznaniu. 

Posted (edited)

Skoro masz światłowód i usługi świadczy INEA to czemu nie możesz kupić samego neta - ja mam od nich właśnie tylko net :) 69.90 zł za 1Gb/1Gb

Edited by patryszq
  • Upvote 1

2 minuty temu, patryszq napisał:

Skoro masz światłowód i usługi świadczy INEA to czemu nie możesz kupić samego neta - ja mam od nich właśnie tylko net :) 69.90 zł za 1Gb/1Gb

Na razie to tak jak pisałem mam Echostar, ale kończy mi się lojalka. Na budynku jest też Inea - skrzynki, ale słyszałem że samego neta nie sprzedają tylko z telewizją - tak ludzie gadają. Więc najlepiej gdyby odezwał się jakiś ich przedstawiciel. Najlepiej na priv

Czy nie prościej jest zadzwonić do INEA i zapytać o dostępność usług na tym adresie?

Poza tym jeśli byłoby tak, że net z tv w co wątpię, to jest jeszcze opcja rezygnacji z całości lub części usług w terminie 14 dni od wystartowania usług.

Dzwoniąc do INEA trzeba mieć cierpliwość , dodzwonić się , wziąć coś na uspokojenie , zadzwonić 5-10x bo co telefon to inna wersja tej samej  puenty !! Powodzenia 

Posted (edited)

@zorro: jeśli chodzi o internet w Inea, działa bardzo dobrze. Natomiast  w kwestii TV -  Vectra ma się  znacznie lepiej. 

Najlepiej  będzie skontaktować się z opiekunami  budynków obu operatorów. 

W swoim czasie też będę dowiadywał się  apropo oferty  Vectry ( w moim budynku też był dostępny Echostar ) 

W przypadku infolinii  Inei- faktycznie trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Edited by aadacho250
  • Upvote 1

Posted (edited)

Tak. Jest to główny numer działu obsługi klienta :) 

Numer  podany w aplikacji różni się od tego, który jest  na stronie www. 

Dlaczego ?  To wie tylko operator 

Edited by aadacho250

Chciałbym się podzielić wrażeniami z oglądanego meczu ligi mistrzów na TVP1 Hd na hiway dzis 11.03.2020 jakość jest bardzo słaba obraz jest mało ostry I nie ma to nic wspólnego z hd tv na koncentryku grala o niebo lepiej przy dynamicznych scenach obraz sie rozmywa ..... jeśli nic z tym nie zrobią to czekam tylko na koniec umowy I zrezygnuje dodam że programy canal + sport  grają jeszcze gorzej czasami ,na Polsacie piłka mruga,  eleven to jedyne program gdzie da się piłke  obejrzec 

• Sad 1
  • Upvote 1

Posted (edited)

Nie będziesz jedyny :)  Oferta ma już  ponad rok. Przez ten czas niewiele kroków na przód zostało poczynionych. Do tej pory udało się zaledwie  podmienić kilka kanałów z SD na  HD i dodali 5.  kanałów. 
Funkcjonalność  dekodera zmieniła się jedynie pod tym względem,  iż w ostatnim czasie, nie zauważyłem, aby dekodery traciły sygnał, w trakcie zmiany  na inny. Natomiast  uruchamianie   niechcianych przez użytkownika  funkcji  w danym momencie- zdarza się  bardzo często.

Nie zauważyłem, aby w ostatnim czasie pojawiły się  aktualizacje dekoderów.

Nadal uważam, że  oferta nie jest adekwatna do swojej ceny.Przez ten czas  - uważam, że  można było dużo lepiej dopracować  ofertę.

Na uruchomienie  serwisu  Netflix w Inea, już nie czekam. Stwierdziłem, że nie ma  sensu dłużej czekać i   założyłem konto tydzień  temu. 

Uruchomienie   go w  sieci operatora, z pewnością  byłby  argumentem , aby zakupić usługi. Tym bardziej dla osób, które nie mają telewizora  Smart TV 

Edited by aadacho250

Posted (edited)

Panowie, czy router ZTE F680, który daję Inea jest wystarczający?  Zauważyłem, że ma wbudowane anteny. Na innej stronie router o tym samym oznaczenia ma anteny zewnętrzne:

https://www.derkom.pl/news/41/zte-zxhn-f680-ndash-router-dla-wymagajacych.html

zastanawiam się, czy nie wyłączyć na nim WIFI i dokupić TP-Link Archer AX50.  Router będzie pracował w domu jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 133m2. 

Edited by bobwoj

A nie lepiej samemu przetestować i się przekonać? Wyłączyć usługę wifi możesz zawsze.

• Haha 2

21 godzin temu, bobwoj napisał:

Panowie, czy router ZTE F680, który daję Inea jest wystarczający?  Zauważyłem, że ma wbudowane anteny. Na innej stronie router o tym samym oznaczenia ma anteny zewnętrzne:

https://www.derkom.pl/news/41/zte-zxhn-f680-ndash-router-dla-wymagajacych.html

14 godzin temu, radier napisał:

A nie lepiej samemu przetestować i się przekonać? Wyłączyć usługę wifi możesz zawsze.

czytasz ze zrozumieniem treści?

ta część pytania skierowana jest do osób, które posiadają takie routery /zte680/

21 godzin temu, bobwoj napisał:

zastanawiam się, czy nie wyłączyć na nim WIFI i dokupić TP-Link Archer AX50.  Router będzie pracował w domu jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 133m2. 

a ta część do osób które posiadają tp-link acher ax50, co ma testować jak chce go dopiero kupic

• Confused 1

A jakie ma znaczenie jak u kogoś działa wifi, gdzie na to działanie ma wpływ bardzo wiele czynników?

Jeden będzie miał ściany ze zbrojonego betonu, a drugi z karton gipsu.

Jeden postawi router w kącie na podłodze, a drugi podwiesi pod sufitem.

Na takiej podstawie kolega ma wyciągać wnioski?

Co do kupna własnego routera to w dobie zakupów przez internet i możliwości zwrotu towarów to można sobie testować do woli we własnym środowisku.

Moim zdaniem w przypadku tego konkretnego TP-linka wydawanie 650 zł na sprzęt bez portów 2,5G to nieporozumienie.

Uważam, że jesteśmy w przeddzień technologicznej zmiany i wkrótce pojawią się switche i routery 2,5G w przystępnej cenie. Np. tanie karty na Realteku RTL8125 kupowałem za 40-50 zł na ebay.

• Thanks 1
  • Haha 1