Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Zmieniła się cena za wydanie sprzętu z 25 na 50zł

Za sprzęt w pakietach telewizyjnych też cena poszła do góry. Za dekoder 200zł :)

Edited by JerzyK
  • Like 1

Posted (edited)
11 minut temu, sebczak napisał:

Poza obszarem POPC pojawiły się * gwiazdki w cenniku "* Przy świadczeniu usługi w budynku mieszkalnym jednorodzinnym naliczamy miesięczną opłatę 15 zł za utrzymanie łącza."

Rzeczywiście - no to ładnie poszaleli. W domkach za najtańszy internet w Inei na świetle trzeba zapłacić co najmniej ~85 zł ;)

Na HFC zniknęła taryfa 60/10Mbps za 50 zł. Najtańszy dostęp zaczyna się od 69,90:

https://www.inea.pl/download//files/cenniki_regulaminy/2020/bez_polskich_znakow/60_01_INEA_v_2.0_cennik_promocji_2020-01-02.pdf

Edited by mattem

lol … tymczasem kablówki w Warszawie sprzedaja 150 Mbps po 29 zł.. :P

• Like 1

3 minuty temu, mattem napisał:

Rzeczywiście - no to ładnie poszaleli. Za najtańszy internet w Inei na świetle trzeba zapłacić co najmniej ~85 zł ;)

Na HFC zniknęła taryfa 60/10Mbps za 50 zł. Najtańszy dostęp zaczyna się od 69,90:

https://www.inea.pl/download//files/cenniki_regulaminy/2020/bez_polskich_znakow/60_01_INEA_v_2.0_cennik_promocji_2020-01-02.pdf

Ceny TV na HFC też w górę w tańszych pakietach, 10zł więcej niż w starym roku

32 minuty temu, mattem napisał:

Wcześniej ceny internetu były takie same.

Raczej nie ja podpisywałem umowę w maju i za 1 GB płacę 69.90.

Posted (edited)

Drogo,coraz drożej... cena  stanowczo nieadekwatna do oferty...  Mam na myśli głównie ofertę TV.

Wcale by mnie to nie zdziwiło, gdyby  za ok. rok , za   internet 1Gb/s/1gbs/s oraz  największy pakiet  TV, który  nie da gwarancji, że każdy nowy program dodany w sieci , będzie w nim  dostępny bez  dodatkowych opłat , trzeba będzie płacić ponad 4, a może  nawet i 5 stów i więcej, licząc  mini pakiety  . 😮

Edited by aadacho250

Podnoszą ceny żeby wkrótce promocje zrobić. A poszaleć z podwyżkami za bardzo nie mogą bo za chwilę UPC pozamiata hiway lepszą jakością, bogatszą ofertą kanałów i ceną.

• Like 1

Posted (edited)

Sam jestem ciekaw, jak to będzie z UPC. Czy na razie, tylko Internet czy Internet + TV będzie dostępne po infrastrukturze Inei?🤔 Wcale bym się nie pogniewał, gdyby wkrótce było dostępne. Od razu po zakończeniu umowy w INEA, przechodzę do nich 🙂

Od lat czekam na dostępność UPC w Poznaniu 🙂

Edited by aadacho250
  • Like 1

Internet na pewno a jeżeli chodzi o tv, to horizon z aplikacjami na android tv a docelowo pewnie też z dedykowanym dekoderem. Ale póki co zamówić u nich usług jeszcze nie można.

Zobaczymy też jak będzie wyglądać oferta myCanal. Myślę że wszyscy rozczarowani fatalną jakością hiway już wkrótce nie będą na nią skazani.

• Like 1

55 minut temu, aadacho250 napisał:

Sam jestem ciekaw, jak to będzie z UPC. Czy na razie, tylko Internet czy Internet + TV będzie dostępne po infrastrukturze Inei?🤔 Wcale bym się nie pogniewał, gdyby wkrótce było dostępne. Od razu po zakończeniu umowy w INEA, przechodzę do nich 🙂

Od lat czekam na dostępność UPC w Poznaniu 🙂

Nie będzie UPC na sieci Inei w Poznaniu.

• Confused 1

1 minutę temu, mattem napisał:

Nie będzie UPC na sieci Inei w Poznaniu.

Dlaczego nie ?

Posted (edited)

@luk76

Co do  usługi hiway: od momentu  wprowadzenia, miała być prężnie rozwijana. Mam  tę usługę  od 7 miesięcy - i jakoś nie widzę większego progresu. Co  więcej - mam wrażenie, że działa gorzej. Zanika sygnał, trzeba wciskać ,, magiczny '' żółty  guzik.  W momencie kiedy  stałem się  usługi  miałem dwie aktualizacje oprogramowania, które i tak niczego nie wniosły.
Prawdę mówiąc- nie chcę mi się już zgłaszać niniejszego problemu, ponieważ wiem, że  i tak  z tym nic nie zrobią. Jeden abonent  ma dokładnie taki sam problem jak ja- wymienili mu  dotychczasowy sprzęt, i problem nie ustąpił.

Wiem też trochę z autopsji:  zgłosiłem w środku letnich wakacji problem z odbiorem kanału VH1 Classic. Nie ma  obrazu,  są  paski, które zmieniają kolor, dźwięk. ( Jakby program był zakodowany ).

Zgłosiłem  usterkę, załączyłem zdjęcie, które obrazuje problem. Odpowiedzieli mi, że się tym zajmą, że być może  przyjedzie nawet technik następnego dnia.  Dzień później  dostaje smsa, że  ,,usterka została usunięta - przepraszamy za niedogodności ''.

Włączam na w/w kanał. Okazało się, że  usterka nadal występuje.

Mam  nadzieje, że MyCanal będzie miało lepszą ofertę od CP. Porównałem ofertę satelitarną i IPTV - wygląda to kiepsko. Oferty różnią się od siebie  diametralnie.

Edited by aadacho250

Bo w inea nie rozumieją, że jak stoisz w miejscu to się cofasz. Wprowadzili hiway na łapu capu i bez rzetelnych testów, nie poprawiają jakości która na wielu kanałach jest skandaliczna, nie poszerzają oferty ani funkcjonalności dekodera. A sam sprzęt jak działa to wiadomo: żółty guzik. 

MyCanal  i horizon tv nie  muszą mieć łącza konkretnego operatora więc tu sprawa jest otwarta. Natomiast net od upc tylko na obszarach POPC.

• Upvote 1

Posted (edited)

@radier:wielka szkoda. Mam nadzieje, że kiedyś to się zmieni.

Na szczęście  już mam ciekawą alternatywę

@luk76:   masz całkowitą rację. Jednak  Inea  uważa, że  wszystko jest ok, nie ma się absolutnie do czego przyczepić.

Z Vectrą to było tak, że od kilku miesięcy było wiadomo, że  zacznie świadczyć swoje usługi, tylko nie wiadomo  było kiedy konkretnie.
Gdy zaczęła świadczyć swoje usługi, byłem już dwa miesiące  na nowej umowie  z Ineą.

MyCanal będzie miał szansę  na sukces, jeżeli będzie miał prawie taką samą ofertę jak CanalPlus , +  możliwość podpięcia Netflix'a  do rachunku .

Sugerowałem kiedyś Inei, że skoro oferta  nie jest prężnie rozwijana- może warto byłoby  pomyśleć o tym serwisie.  Niestety, na podziękowaniu za sugestie się skończyło.

Edited by aadacho250

35 minut temu, aadacho250 napisał:

@luk76

Co do  usługi hiway: od momentu  wprowadzenia, miała być prężnie rozwijana. Mam  tę usługę  od 7 miesięcy - i jakoś nie widzę większego progresu. Co  więcej - mam wrażenie, że działa gorzej. Zanika sygnał, trzeba wciskać ,, magiczny '' żółty  guzik.  W momencie kiedy  stałem się  usługi  miałem dwie aktualizacje oprogramowania, które i tak niczego nie wniosły.
Prawdę mówiąc- nie chcę mi się już zgłaszać niniejszego problemu, ponieważ wiem, że  i tak  z tym nic nie zrobią. Jeden abonent  ma dokładnie taki sam problem jak ja- wymienili mu  dotychczasowy sprzęt, i problem nie ustąpił.

Wiem też trochę z autopsji:  zgłosiłem w środku letnich wakacji problem z odbiorem kanału VH1 Classic. Nie ma  obrazu,  są  paski, które zmieniają kolor, dźwięk. ( Jakby program był zakodowany ).

Zgłosiłem  usterkę, załączyłem zdjęcie, które obrazuje problem. Odpowiedzieli mi, że się tym zajmą, że być może  przyjedzie nawet technik następnego dnia.  Dzień później  dostaje smsa, że  ,,usterka została usunięta - przepraszamy za niedogodności ''.

Włączam na w/w kanał. Okazało się, że  usterka nadal występuje.

Mam  nadzieje, że MyCanal będzie miało lepszą ofertę od CP. Porównałem ofertę satelitarną i IPTV - wygląda to kiepsko. Oferty różnią się od siebie  diametralnie.

Nic dodać nic ująć, hiway to największa porażka na naszym rynku. 

• Upvote 2

27 minut temu, aadacho250 napisał:

Na szczęście  już mam ciekawą alternatywę

@luk76:   masz całkowitą racji. Jednak  Inea  uważa, że  wszystko jest ok, nie ma się absolutnie do czego przyczepić.

W inea jest po prostu straszny BETON w tej materii. Przecież technicznie hiway mógłby być konkurencyjny ale do tego potrzeba zarówno kompetencji jak i środków.  A tego im najwyraźniej brakuje.

• Like 1
  • Haha 1

Posted (edited)

Owszem,  mógłby, ale  nie jest. Usługa wywołuje  odwrotny efekt od zamierzonego, czyli irytuje .

Nie wiem,kiedy/ czy cokolwiek  się zmieni w  tej kwestii, raczej wątpię. Wypełnię swoje zobowiązanie  wobec Inei (zostało mi 17 miesięcy ) i podziękuję .

24 minuty temu, radzion19 napisał:

Nic dodać nic ująć, hiway to największa porażka na naszym rynku. 

No niestety...

Edited by aadacho250

Godzinę temu, luk76 napisał:

W inea jest po prostu straszny BETON w tej materii. Przecież technicznie hiway mógłby być konkurencyjny ale do tego potrzeba zarówno kompetencji jak i środków.  A tego im najwyraźniej brakuje.

To nie ma nic wspólnego z betonem. Po prostu się nie wysilają, bo jak w powiedzeniu: psy szczekają, karawana idzie dalej. 

Polski narzekacz ponarzeka, a jak przyjdzie co do czego, to podkuli ogon i co miesiąc przyniesie im haracz. Co 2 lata podpisuje kolejne lojalki i na tym się kończą jego strachy na [email protected] 

• Confused 1

Ze mną będzie inaczej .. Przyszła Vectra, a  ona jest kilka szczebli wyżej niż Inea. Może w  międzyczasie,  pojawi się kolejna alternatywa .

• Upvote 1

Panowie, tak tylko piszemy, ale i tak korzystamy z ich oferty. Ja sobie obecnie nie wyobrażam cokolwiek zmieniać w mojej ofercie. Oczywiście, chciałbym lepszej oferty telewizyjnej, chciałbym Polsatow Sport Premium. Zobaczymy, może w końcu się doczekamy jakichś zmian?

Wysłane z mojego Huawei P30 Pro przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)

Raczej  bym na to nie liczył.  Uważam, że  nawet  nie warto pytać, ponieważ  nic nie będą wiedzieli, odpowiedzą coś w stylu : niedawno dodaliśmy nowe programy do oferty. Albo  jak nie będzie im odpowiadało zapytanie w tej kwestii, w zależności od humoru - odpowiedzą niegrzecznie,infantylnie. Niestety, to ostatnie jest coraz częstsze. Oczywiście, próbują to potem nieudolnie obrócić w żart.
Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto sobie odpuścić: nawet jeśli  cokolwiek zostanie dodane do oferty- i tak  jest pakietyzowane jako opcja dodatkowa.

Edited by aadacho250

Nadal liczycie na Polsat Sport Premium w Inea? Skoro dotej pory nie dogadali się z Polsatem to pewnie nic nie zmieni się do nowego rozdania w 2021 roku. Polsat wykupił prawa do transmisji w sezonach 2018/2019, 2019/2020 i 2020/2021