Jump to content

Recommended Posts

Tyle , że koncentryk jest z czasów kiedy Inea nawet nie myślała ,że będzie miała monopol a jego awaryjność jest w raportach nagminna , nawet nie śni Wam się jak bardzo  - w takim razie nie narzekajcie na syf i awarie tam gdzie macie miedź , Wasz wybór macie do tego prawo :)

@patryszq

Wiadomo, że mogę się odnosić wyłącznie do swojej instalacji i np. u mnie na osiedlu przed 2. laty przeprowadzany był całkowity etap wymiany koncentryka i wszystko śmiga jak należy, dodatkowo niedawno dodali w pionach przewody światła i można się, kto chce dołączać, także nadal występuje wybór, a jak kto woli to ma TV koncentryk + NET światło.

• Like 1

O i to jest najlepszy wariant, net po "światełku" a tv jak komu pasuje, po prostu wybór.

Tak , póki co w wielu miejscach jest dual - miedź i światło - jeśli finansowo jest to opłacalne to miedziaki są wymieniane - póki co jest wybór - ale z czasem się on zmieni i to szybciej niż wielu się wydaje . Obok mnie zakończyły się budowy 2 nowych osiedli - wiadomo weszło światło , ale ok 100 metrów dalej gdzie jest kamienica odnowiona była krotka piłka od Inea  - info do lokatorów ze z dniem tym i tym zostaje kładzione światło i usuwana miedź mimo,  ze parę lat wstecz kładli nowe skrzynki i przy okazji kable . Takie sytuacje w mojej okolicy już były kilka razy i co ?? Wielu takich jak tu " zatwardziałych " z ubiegłej epoki też krzyczało ze nie chcą rezygnować z " miedzianej TV " - odpowiedz Inea ze to " rozwój i krok w przyszłość " nie epoka lat 90 przytaczając grzeczny list do abonentów ... i nikt nie miał nic do gadania . Czasami rozmawiając tu z Wami mam wrażenie , że oczekujecie że  wiele rzeczy które oferuje dostawca będą forever , mimo że są odnowione , naprawione czy po prostu zrobione by " jeszcze jakoś " działały i dostawca Wam je zostawi - ja wiem że wiecie że tak nie będzie - ale WY się po prostu łudzicie i czekacie na ostatnią chwilę :)

Edited by patryszq

Ale Inea to nie jest obowiązek, można wybrać coś innego, są inne warianty.

Wiem , tylu tu groziło że w końcu odejdzie , powiesi SAT a finalnie nawet nie maja pozwolenia na powieszenie jej  , i tak jesteście i bulicie słoną kasę Inei  , @andi masz " ekskluzywny " ale chyba "najnowsze"  kanały nie obejmują Cie w tym pakiecie z tego co pamiętam , być może nie są Ci potrzebne do  " szczęścia " 

Co kto lubi , i tyle  -  mamy wybór to najważniejsze - byle nie dać doić się za coś , co można mieć taniej  :)  

@patryszq

Tak jak napisał powyżej kolega @andi INEA to nie jest obowiązek.

Zawsze należy mieć w zanadrzu plan B, choćby jak i ja mam TV satelitarną, a jak już przyjdzie czas na wybór TV po światełku to jest alternatywa w postaci np. Orange, także My jesteśmy Sprite, a oni Pragnienie ;)

• Haha 1

W dniu 26.12.2019 o 17:04, jakubina napisał:

No ale jak to inaczej ująć niż wciskanie, skoro nie ma żadnej innej alternatywy 300/300 lub 100/100?
Masz bulic odgórnie 70 zeta za najtańszy net, czy ci to potrzebne czy nie.
Odnośnie wcześniejszego wpisu że 70zl za 1 gb to grosze......ok, to nie dużo za neta 1gb zgadzam sie, ale mi to NIE POTRZEBNE i chciałbym mieć jakiś inny, czytaj tańszy, wybór, a inea to firma globalna, dawno temu sprzedana a budowana za unijne, czytaj nasze pieniądze.

Z tego co dodał Sebaczak jest również 100 Mb. Nie widzę dalej by ktoś Ci wciskał. Masz 300 i skoro większej prędkości nie potrzebujesz, możesz na tym zostać. Gilotyna nad głową Ci nie wisi.
A gdy najdzie chęć to możesz mieć 1000 w bardzo dobrej cenie. Zapewne niewiele drożej lub porównywalnie do wolniejszych prędkości u konkurencji. Co jak co, ale internet w tej firmie jest atrakcyjny. Ewentualnie inny operator. Byle był wybór.

W dniu 25.12.2019 o 06:07, sebczak napisał:

Jest jeszcze 100/100 za 49,90 - nie dotyczy obszaru POPC

Dzięki, nie wiedziałem.

Edited by Xmas

W dniu 26.12.2019 o 19:20, aadacho250 napisał:

A  ja tak trochę  w innej kwestii  chcę o coś zapytać

Czy  ktoś wie, ile maksymalnie można nagrać programów jednocześnie w HIWAY?

Teoretycznie nieskończoną ilość, ale masz limit godzin. 100h (podobno jest 120) w PVR, lub 20 bez.

• Thanks 1

W dniu 26.12.2019 o 22:24, shark napisał:

@patryszq

Tak jak napisał powyżej kolega @andi INEA to nie jest obowiązek.

Zawsze należy mieć w zanadrzu plan B, choćby jak i ja mam TV satelitarną, ...

a co zrobić w starych kamienicach, gdzie nie wolno instalować anteny sat - np. Jeżyce ?

• Upvote 1

@antonmarek

Zdaje sobie sprawę, że nie w każdej lokalizacji jest odrazu wyjście z takiej sytuacji.

Napewno warto ,cisnąć’ Rady Nadzorcze SM czy też Wspólnoty, aby zainstalować jeden talerz zbiorczy do wielu mieszkań - znam takie przykłady, gdzie petycje lokatorów pozwoliły na zmianę decyzji.

Od Nowego Roku, CBS Reality, w zastępstwie za CBS Action . Źródło :FB Inea, posty odwiedzających stronę.  To było do przewidzenia, aczkolwiek miałem ,, cichą nadzieje'', że  do końca roku pojawi się chociażby TNT albo Fox Comedy, bez kolejnego  mini pakietu  za 9.90.

Edited by aadacho250
  • Haha 1

CBS Reality rozumiem standardowo w jakości SD, czy jednak zaskoczą wyższą wersją?🤣

Edited by shark
  • Upvote 1

Raczej  bardziej prawdopodobne jest Twoje przypuszczenie. Inea  jest pionierem , jeśli chodzi o kanały w SD :D

PS. 

Kanał już w sieci INEA.EPG jeszcze z CBS Action 

Edited by aadacho250
  • Upvote 1

Witam, na początku jak zakładali światłowód w mojej miejscowości to podpisałem umowę na prędkość 300Mb-300Mb płacąc 69,90zł i później inea wprowadziła zmianę prędkości do 1Gbs-1Gbs za kwotę 69,90zł.

Jakiś czas temu miałem prędkości dochodzące do 1Gbs-1Gbs a teraz mam maksymalnie 350Mb.

Pisałem na chacie i tłumaczą że taką podpisałem umowę i że dla mojej miejscowości cena za 1Gb to 94zł.

Też tak macie?

Posted (edited)

Czy CBS Reality jest w wersji HD czy SD w Inei? Nie ma w domu i nie mam jak sprawdzić. 

Edited by mati1987nt

A jak myślisz, oczywiście że SD inea inaczej nie potrafi. 

9 minut temu, mattem napisał:

Tylko że ten cennik obowiązuje dopiero od dziś, a wszystkie umowy podpisane wcześniej były z innego cennika, swoją drogą to nieźle podnieśli ceny. 

Posted (edited)

Pytanie czy to oglądasz. Mi najbardziej brakuje kanału Travel Channel w jakości HD. Mam Traxel XP w HD z oferty Skylink, Travel UHD z oferty HD+ czy Love Nature 4K z oferty Tricolor a Travel Channel od INEA w zwykłym SD....

Edited by markar

Posted (edited)
32 minuty temu, radzion19 napisał:

A jak myślisz, oczywiście że SD inea inaczej nie potrafi. 

Tylko że ten cennik obowiązuje dopiero od dziś, a wszystkie umowy podpisane wcześniej były z innego cennika, swoją drogą to nieźle podnieśli ceny. 

Wcześniej ceny internetu były takie same.

Edited by mattem

Posted (edited)

Poza obszarem POPC pojawiły się * gwiazdki w cenniku "* Przy świadczeniu usługi w budynku mieszkalnym jednorodzinnym naliczamy miesięczną opłatę 15 zł za utrzymanie łącza."

Edited by sebczak