Jump to content

Recommended Posts

Jak to wygląda w kwestii HI WAY exclusive pack + net 1Gb za 239 zł  :

w cenie jest jeden dekoder HW + 1 do multiroom ??? czy za dekoder do multiroom trzeba dopłacić ? jeśli tak to ile kosztuje każdy kolejny dekoder ?? kwestia nagrywania ?? czy za to też trzeba dodatkowo zapłacić by każdy dekoder multiroom mogł nagrywać ?? czy opłata jest jedna za nagrywanie tj :

exclusive + net 1Gb      - 239

multiroom                      - 19,90 ( domyślna cena przykładowa , nie wiem ile to kosztuje )

nagrywanie w chmurze  -  19,90 dla wszystkich dekoderów ( domyślna cena przykładowa , nie wiem ile to kosztuje )

Jeśli chodzi o chmurę to jest wspólna dla wszystkich nagrań , i każdy widzi co nagrywa drugi i odwrotnie ?? Ile godzin nagrań można mieć ??

Musze to ogarnąć pewnej osobie i chce mieć pewność na bank co i jak a INEA odsyła mnie wciąż do cenników z których nic nie wynika 

15 godzin temu, Flaga napisał:

Mam ruter Inea- B1D6 

Na ich stronie takiego nie ma. Podeślij zdjęcie.

15 godzin temu, Flaga napisał:

Mam internet z Inei po światłowodzie. Czy jest możliwość otrzymania samego modułu CI czy trzeba brać dekoder ? 

Możesz wymienić dekoder na moduł CAM. Cena 200 zł.

36 minut temu, markar napisał:

Możesz wymienić dekoder na moduł CAM. Cena 200 zł.

czy wymiana dotyczy dekodera na moduł, czy nie czasami dekodera na dekoder?

i czy w sieci światłowodowej, a nie na koncentryku?

Edited by leckow

Zalezy czy tam gdzie jest swiatlo ale nie w  " koncentryku " moga nie dać takiej opcji na 99.99%

Edited by patryszq

Godzinę temu, leckow napisał:

czy wymiana dotyczy dekodera na moduł, czy nie czasami dekodera na dekoder?

i czy w sieci światłowodowej, a nie na koncentryku?

Bazuję na mojej wiedzy-światłowód, modem Huawei i kabel koncentryczny do dekodera. Ostatecznie nie zdecydowałem się bo taka zamiana nie jest warta 200 zł!

• Upvote 1

W dniu 24.11.2019 o 22:40, patryszq napisał:

Jak to wygląda w kwestii HI WAY exclusive pack + net 1Gb za 239 zł  :

w cenie jest jeden dekoder HW + 1 do multiroom ??? czy za dekoder do multiroom trzeba dopłacić ? jeśli tak to ile kosztuje każdy kolejny dekoder ?? kwestia nagrywania ?? czy za to też trzeba dodatkowo zapłacić by każdy dekoder multiroom mogł nagrywać ?? czy opłata jest jedna za nagrywanie tj :

exclusive + net 1Gb      - 239

multiroom                      - 19,90 ( domyślna cena przykładowa , nie wiem ile to kosztuje )

nagrywanie w chmurze  -  19,90 dla wszystkich dekoderów ( domyślna cena przykładowa , nie wiem ile to kosztuje )

Jeśli chodzi o chmurę to jest wspólna dla wszystkich nagrań , i każdy widzi co nagrywa drugi i odwrotnie ?? Ile godzin nagrań można mieć ??

Musze to ogarnąć pewnej osobie i chce mieć pewność na bank co i jak a INEA odsyła mnie wciąż do cenników z których nic nie wynika 

W cenie ekskluzywnego jest wliczone narywanie w opcji do 100 godzin. Każdy z dekoderów multiroom, automatycznie ma opcję nagrywania taką samą tj. do 20 lub 100 godzin. To co nagrasz na jednym jest dostępne na drugim (współdzielone 20 lub 100 godzin). Jednocześnie możesz utworzyć swój profil.
Nagranie do 20 godzin jest w każdej opcji. Rozszerzone nagrywanie do godzin 100 kosztuje + 15 zł, podobnie jak wcześniej opcja z PVR. Można nagrywać wiele rzeczy na raz.

Edited by Xmas

W dniu 25.11.2019 o 13:44, djadijos napisał:

Na ich stronie takiego nie ma. Podeślij zdjęcie.

To jest Nokia koloru białego 

W dniu 24.11.2019 o 22:20, patryszq napisał:

Nie ma juz opcji z modulami CAM , tak zapewne ukrycie skrycie jest ale w cenniku nawet nie ma , TERAZ  promuja beta HI WAY dl  klientów o mocnych nerwach i ślepych którzy nie dostrzegają jaka jakość jest oferowana za " HD " 🤣

Moduły Cam wydawane są na technologi HFC niestety z światłowodem są niekomaptybilne i nie działaja, różnica technologii. Beta testy Hiway Zakonczyły się w styczniu 2018 więc nie mów czegoś czego nie jesteś pewien. 

• Haha 1

Jestem tego świadom jestem ze beta testy sie skonczyly ale tylko w mniemaniu INEI ,  jakosc  przekazu i awaryjnosc HAJŁEJA to nadal testowanie produktu  BETA na abonencie czyli robienie z czlowieka idioty i to za calkiem ładne pieniążki 

Dzisiaj widziałem u kumpla obraz z "hajłeja" powiem Wam, szok. Nie chciałem go "dobijac" bo dał się skusić przez pracownika INEI. Poprzednio miał stary, dobry ADB z nagrywarką i moduł CAM na multiroomie.

Ten obraz dzisiaj przypominał mi film krwawy sport oglądany z kasety VHS pod koniec lat osiemdziesiątych poprzedniego stulecia. Poprosiłem go, a przełącz na inny kanał? To samo.
Na koniec pyta, czy tak to będzie wyglądało stale? A ja mu na to, nie wiem, póki co reklamuj i pisz skargi do UOKiK jeśli twoje reklamacje nie dadzą rezultatu.

Wysłane z mojego Huawei P30 Pro przy użyciu Tapatalka

• Upvote 2

Widać ze jednak niektórzy maja niezle w łape 💲 za to ze wychwalają tak ten beta HAJŁEJ  szrot ... smutne to ze udajecie ze wszystko jest takie doskonałe , o wrecz doskonalej jakosci przekazu ... rodzinka z mojej strony wydala spoko hajs na serio dobry tv 4k , i pokusilo mnie i namowilem by wzieli ten badziew TV od INEA , skoro maja swiatlowod od INEA .. ogladajac to u nich na tak wielkim  ekranie po prostu wkurzylbym sie delikatnie uzywajac tego slowa i wstyd mi ze wmasakrowalem w ich w taki syf , maja tez NC+ i powiem szczerze ze na szczescie zmieszcza sie w 14 dniach by zrezygnowac z INEOWSKIEJ BETA PROPAGANDY HAJŁEJ !!!  sorry koniec mydlenia oczu i wciskania kitu w salonach i tu na forum , bez urazy @radier i reszta fanbojow HAJLEJA,  jestes pomocna postacia i szanuje Cie meeega ale superlatywy w jakich piszecie o tym tworze sa mega przesadzone !! 

Edited by patryszq
  • Confused 1
  • Upvote 2

Inea nie myśli, tam gdzie wiekszosc kablowek teraz ciągnie do domu światłowód, i tymże światłowodem przesyła dvb-c (tak da sie, zresztą inea kiedys tak robiła) to inea pcha sie w iptv. Rozmaiwalem z technikiem z lokalnej kablówki i podpytalem czemu nie ida w iptv. Stwierdzil że u nich mówią że to technologia zbyt niestabilna i awaryjna. Dodatkowo cos tam jeszcze mówił, już nie pamiętam. W każdym razie robią tak że ciągną światełko do domu, a tam dają ONT, z wyjściem koncentrycznym, lub media konwerter na wtyk F. Dvb-c jest wtedy na innej długości fali bodajze 1550nm jak dobrze pamiętam.

Wilk syty, owca cala, wszystko dziala + mozna włożyc moduł do tv i wszyscy zadowoleni. Dodatkowo mozna sobie używać swoj tuner,zmierzyc bitrate chociazby i podzielic sobie kartę na domowy multi room.

Czemu inea  ucieka od dvb-c? Chcę byc na topie z nowymi technologiami? Czy jeszcze więcej wciskac swoje plastikowe szroty nadajace sie jedynie jako wyświetlacz zegarka? ;)

Poki co wszyscy operatorzy którzy są na dvb-c nie narzekają na brak miejsca a jeszcze duzo maja do zwolnienia jak wywala analog. Ba pewna kablówka w Wejherowie nadawała (nie wiem czy obecnie nadaje) kanał nasa w 4k poprzez dvb-c. Podobnie obecnie robi Wtvk z Poznania - nadaje po "koncentryku" lokalny kanał w 4k

Edited by korni007

W Poznaniu i okolicach  jeszcze  EAST&WEST oraz  CITYNET ma kanał 4k w dvb-c

Edited by michalx1974

6 godzin temu, korni007 napisał:

Stwierdzil że u nich mówią że to technologia zbyt niestabilna i awaryjna.

"Technik"

Pewnie monter zwykły z łapanki i wielki specjalista... Do IPTV trzeba mieć wiedzę IT. 

IPTV jest akurat usługą stabilną jeśli jest odpowiednio zaprojektowana i skonfigurowana. Do tego w pełni przyszłościową w perspektywie 5G i upadku powolnym satelity.

8 godzin temu, korni007 napisał:

Dodatkowo mozna sobie używać swoj tuner,zmierzyc bitrate chociazby i podzielic sobie kartę na domowy multi room.

Za multiroom to się płaci zgodnie z regulaminem...

8 godzin temu, korni007 napisał:

Dvb-c jest wtedy na innej długości fali bodajze 1550nm jak dobrze pamiętam.

Jeśli leci się na jednym włóknie to 1550, ale jeśli na dwóch to można używać też 1310. Ogólnie zakres w teorii jest 1530-1570, ale w praktyce tylko 1550 używają.

• Haha 1

Czy przedłużał ktoś z Was swoją umowę na koncentryk w wyższej wersji, a niżeli ‚TV 4 Zostań z nami v. 2.0’ ? Chce utrzymać pakiet Ultra wraz z dwoma MR za 49zł. Na DUK dzwonić planuje w dniu jutrzejszym.

@shark, udało Ci się coś wywalczyć?

od godz. 19 poważna awaria, brak dostępu do usług na części ratajskich osiedli + ul. Fabryczna

Cudów nie ma inea jest [beep]a na kase I nic za darmo juz nie da . Jedyną opcją jest wziąść wysoki pakiet poczekać do konca umowy zmienić pakiet na niższy I czekać czy inea nie zablokuje programów. Sam przez 4 lata tak miałem z canal+ nie musiałem płacić a programy były cały czas odblokowanie technicy sie nie popisali Ludzie którzy zajmują sie sprzedawaniem pakietów często muszą się zmieniać I wystarczy jakis ich błąd na naszą korzyść np multirum  za Free 

• Haha 1

@andi przedłużyłem umowę telefonicznie w DUK.

49,99 pakiet Ultra (dekoder) + 2x multiroom moduł CAM 

Wszystko gniazdo koncentryk.