Jump to content

Recommended Posts

4 godziny temu, jakubina napisał:

Takie pytanie:

1.Czy kupujac od nich tv, ten ich tuner bedzie musial miec wifi po tym ich routerze(huawei) czy moze byc wifi po moim tp-linku?

(ogólnie wiem ze nie polecacie na ten moment tego hajłeja, ale moze w przyszłosci sie cos poprawi)

2.Mam ip wewnetrzne (prywatne), czy jest jakas mozliwosc zeby Inea odblokowala mi porty (stream z tunera), czy musialbym wykupic zewnetrzne ip?

Pozdrawiam 

1. Ja dostałem Nokie i od początku zaznaczałem, że nie chcę wifi, ich sprzęt miał być tylko bridgem, router i wifi po mojej stronie. Tak też to skonfigurowali. 

2. Za dodadkowe 5 pln miesięcznie dostaniesz publiczne zmienne ip (choć w moim przypadku nie zmieniło się od wielu lat).

Witam po długiej przerwie.

Obecnie w jednym z lokali powiązanych z moją rodziną, jeszcze został taki oto pakiet, z tym, że wynegocjowany jest też gratis Multiroom HD, a TV jest podłączona na trzy telewizory, ten ostatni TV łapie podstawowe kanały z koncentryka, po prostu antena od puszki jest rozdzielona i wkręcona na kablu.

Czy jest w ogóle sens coś tutaj ruszać? Płacą 149,9 zł za całość, telewizja jest na 3 urządzeniach, multiroom w pakiecie gratis.

Przy ewentualnej nowej umowie, w grę wchodzą 2 lub 3 urządzenia do odbioru TV, teraz umowa jest na czas nieokreślony bez dopłat za dodatkowy dekoder i odbiorniki. Czy jest jakikolwiek sens się z nimi użerać?

57914054caebf3c7003bdc02395cb36b294ee43a

Edited by ForzaMilan

4 godziny temu, jakubina napisał:

Od paru dni mam ponad 650/650 po kablu.

http://220590836

Słabo, u mnie z 300/300 stało się 950/950 :D

2 godziny temu, ForzaMilan napisał:

Witam po długiej przerwie.

Obecnie w jednym z lokali powiązanych z moją rodziną, jeszcze został taki oto pakiet, z tym, że wynegocjowany jest też gratis Multiroom HD, a TV jest podłączona na trzy telewizory, ten ostatni TV łapie podstawowe kanały z koncentryka, po prostu antena od puszki jest rozdzielona i wkręcona na kablu.

Czy jest w ogóle sens coś tutaj ruszać? Płacą 149,9 zł za całość, telewizja jest na 3 urządzeniach, multiroom w pakiecie gratis.

Przy ewentualnej nowej umowie, w grę wchodzą 2 lub 3 urządzenia do odbioru TV, teraz umowa jest na czas nieokreślony bez dopłat za dodatkowy dekoder i odbiorniki. Czy jest jakikolwiek sens się z nimi użerać?

57914054caebf3c7003bdc02395cb36b294ee43a

Użerać się nie musisz , możesz zostać z tym co masz na wielki wieków - ALE weź pod uwagę to , że masz " stary " pakiet który już dawno wyszedł z oferty i obiegu -  na 99.99% możesz nie dostawać żadnych nowych kanałów które będą pojawiać się w ofercie - INEA już tak kiedyś zrobiła w ciula klientów nowe kanały były dodawane do obecnej pakietyzacji , aby je mieć trzeba podpisać kolejny aneks na nowe warunki tj nową umowę nowe ceny gorsza oferta itp ... jeśli Ci to nie przeszkadza zostań z tym co masz 

Dzięki za odzew. Na pewno nie wchodzi w grę dopłata i podniesienie kosztów, a jak obadałem współczesne, aktualne cenniki to nawet nie wiem czy warto tracić czas na kombinacje.

• Upvote 1

Czego używasz i jaki masz TV?

Ja też już posortowałem, używam Chansort, na tv Samsung. Szybko, sprawnie i bardzo wygodny sposób.

Mam pytanie odnośnie Nokii ONT w trybie bridge. Tak poprosiłem (oraz o public IP) i potwierdzili ze to zrobili, ale widzę ze Nokia nadal „sieje” wifi a jeśli jest tryb bridge to siać nie powinno prawda?
Dodatkowo, mam w swoim tplink podpięte dyndns ale z zewnętrznej sieci dostać się nie mogę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Musisz jeszcze kilka razy zadzwonić aż połączysz się z kimś kto wie na czym ta operacja polega... W moim przypadku temat został załatwiony przy 3-cim podejściu.

W dniu 24.09.2019 o 17:39, Eleonor napisał:

Aktualizacja kanałów gotowa .. dobrze że są do tego programy ..

Podeślijcie  mi pliki z Waszych TV  to zaktualizuje listę  kanałów.

[email protected]

10 godzin temu, qlex napisał:

Mam pytanie odnośnie Nokii ONT w trybie bridge. Tak poprosiłem (oraz o public IP) i potwierdzili ze to zrobili, ale widzę ze Nokia nadal „sieje” wifi a jeśli jest tryb bridge to siać nie powinno prawda?
Dodatkowo, mam w swoim tplink podpięte dyndns ale z zewnętrznej sieci dostać się nie mogę.

Podobno update konfiguracji ONT dzieje się w jakiś określonych godzinach, jeśli nie wgra się dobra konfiguracja, to tak jak już ktoś napisał, trzeba dzwonić, zgłaszać itp.

Witam koledzy pytanko mam czy macie jakieś doświadczenia z Orange tv. Kończy się umowa z INEA Orange mocno mnie kusi przez telefon w zasadzie jestem już zdecydowany. Mam tylko do was pytanie czy orientuje się ktoś jaj to u nich wygląda technicznie? Awarie jakość obrazu etc pozdrawiam

Czytałem ich forum. Pytam "u nas" bo bardziej chodziło mi o porównanie naszej fantastycznej Inea z Orange jakość obrazu etc.

Porównanie jakości TV chętnie bym zobaczył choć, na Internet od Orange się raczej nie zdecyduję, gdyż:

1. Robią problemy z routingiem ruchu do swojej sieci. Taniej się do nich dostać przez zagraniczne węzły niż przez punkty wymiany w PL. Niestety to owocuje wyższymi pingami i niższymi transferami dla wielu usług. 

2. Funbox 3.0 nie ma możliwości włączenia trybu bridge. Czyli skazany byłbym na ich router.

Może, jeśli te dwie rzeczy się kiedyś zmienią, to się skuszę.

Edited by mrSpectro

Cześć!

Mieszkam we Wronkach (woj. wielkopolskie)- ~50km od Poznania.

2 lata temu oddano do użytku 'blok' w którym mieszkam. Zgodnie z standardami światłowody dociągnięte do mieszkania jednak deweloper nie zainteresował się i światłowód nie był 'dociągnięty' z ulicy (jakieś 20 metrów)...

Z myślą o sobie i o innych mieszkańcach (docelowo 3 bloki po 12 mieszkań, które już są zamieszkane) zająłem się załatwianiem podpięcia naszego 'osiedla' do sieci światłowodowej co nie było proste bo pozostałe 2 budynki były w trakcie budowy.

Email z 22.12.2017

Cytat

Po krótkiej konsultacji mogę potwierdzić, że inwestycja ta może zostać podłączona bez większych problemów, ponieważ nasza sieć znajduje się tuż obok tego adresu. Niestety, pomimo tego cała operacja może zająć nawet kilka miesięcy, ponieważ trzeba będzie przygotować odpowiedni projekt (3-4 miesiące), plus dalsze prace. Można spodziewać się zakończenia tematu za 6 miesięcy.

Dopiero w grudniu 2018 została podpisana umowa na doprowadzenie światłowodu.

W kwietniu 2019 otrzymaliśmy propozycję, którędy zostaną przeprowadzone prace.

W lipcu 2019  zostały przeprowadzone prace na doprowadzenie światłowody (kopanie)

Na początku września 2019 skończono spawać światłowody.

Według obecnych informacji, które otrzymałem to do końca września (dzwoniłem chyba 23.09 (poniedziałek)) to niby do końca września mieli coś tam skonfigurować i od października będzie można zamawiać usługi....

Tyle, że zbytnio po tych wszystkich opóźnieniach nie chce mi się wierzyć...

Czy jesteście w stanie powiedzieć kiedy można się spodziewać zakończenia tego? Czy to faktycznie końcówka i niewiele czekania czy raczej się uzbroić w cierpliwość i znów czekać parę miesięcy?

2 lata szybko zleciały ale już ciężko wytrzymać z internetem przez sieć z limitem danych :)

Pozdrawiam

• Like 1

8 minut temu, radzion19 napisał:

Też tak myślę, zadziwiające jest to że inea nic o tym nie wie. 

Nie Inea, tylko infolinia Ineii zapewne, to normalne w korpo ;)