Jump to content

Recommended Posts

Mam światłowód , bez lojalki już 3 rok , net , telefon i 2 karty cam 

Zastanawiam się czy jest możliwość by otrzymać trzecią kartę cam  -- pewnie technicznie nie ma problemu natomiast teraz Inea silnie promuje to swoje ułomne dziecko Hiway ...i twierdzi że u mnie nie można już modemów cam

Nie chcę tego Hivey-a nawet za darmo , nie potrzebuje kolejnych pilotów , dekoderów , zasilaczy ... wystarczy mi moduł cam

Cz jest to do zrobienia ?  może gdy wypowiedziałbym umowę z nimi ?

Macie jakieś doświadczenia z tym ?

Technicznie i by sie dalo dobrac 3cam gdybys mial lojalke - z racji ze jestes juz na bezterminowce jest " pozamiatane "  fizycznie mozesz podpisac nowy aneks ale juz na NOWYCH warunkach nie z tym co masz , czyli inne pakiety, kanaly  net itp czyli na 99% drozej i wziąć moduły CAM w umowie  , jesli masz miedziany kabel do modemu  ?? ale skoro masz CAMy to zapewne masz " antene" w gniezdzie w tv i wetkniety CAMy w tv ... mowia CI ze nie mozna bo z terenow gdzie byla miedz " rezygnuja " z niej i docelowo ma byc wszedzie " rasowy " swiatlowod . Moduły CAM sa wycofywane z oferty , i plan jest by ich nie wydawac ani nie podpisywac aneksow na nie dla klienta 

Edited by patryszq

Czyli że jakbym wypowiedział umowę to żeby zatrzymać klienta nie dadzą 3 cam ?

Łaskę robią ... po co mi ten Hiway skoro jest do d....

Ogólnie wystarczyły by mi kanały TVP1 HD ,TVP2 HD , POLSAT HD  TVNHD  TVN2HD oraz wszystkie Animal ,Discovery .... reszty nie potrzebuję

Ale napisales ze masz juz umowe bez lojalki czyli nie " liczysz sie " jakby,  bo juz nie jestes zwiazany aneksem na okreslony czas , wypowiedzenie umowy raczej nic nie da, bo jak pisze jestes juz po zakonczonym okresie przywiazania i zdecydowales sie kontynuowac przygode ale bez " smyczy " na tych samych warunkach tj cena , zawartosc pakietow i net  , gdybys kontaktowal sie z nimi np miesiac przed koncem umowy i powiedzial ze chcialbys podpisac aneks związać sie lojalka na to samo co masz ale chcesz za to dobrac 3 cam , to smiem twierdzic ze od razu by sie nie zgodzili , ale jakbyś pare razy zgnebil INEE telefonicznie to by zmiekli i w końcu sie zgodzili - jednak to nic pewnego skoro plan maja by jak najwiecej miedzi przeszlo na " rasowy " swiatlowod czyli i nowszy modem w lokalu i zero miedzi od gniazda w domu do dekoderow tv itp 

W dniu 4.09.2019 o 19:28, Eleonor napisał:

Czyli że jakbym wypowiedział umowę to żeby zatrzymać klienta nie dadzą 3 cam ?

Łaskę robią ... po co mi ten Hiway skoro jest do d....

Ogólnie wystarczyły by mi kanały TVP1 HD ,TVP2 HD , POLSAT HD  TVNHD  TVN2HD oraz wszystkie Animal ,Discovery .... reszty nie potrzebuję

To trzeba zmusić regulatora by przy przechodzeniu na DVBT-2 wymusił tego typu kanały w naziemnej :)

Witam. Może ktoś opisać jakie kanały można nagrywać a których nie? Które nie mają timeshifta? Gdzieś czytałem, że można podłączyć dysk twardy. Nigdzie nie ma opisu tego dekodera.a Inea nie chcę mi odpowiedzieć

Edited by Danio73

2 godziny temu, Danio73 napisał:

Witam. Może ktoś opisać jakie kanały można nagrywać a których nie? Które nie mają timeshifta? Gdzieś czytałem, że można podłączyć dysk twardy. Nigdzie nie ma opisu tego dekodera.a Inea nie chcę mi odpowiedzieć

W mojej stopce jest lista programów ze szczegółami, ale mogą być jakieś drobne rozbieżności, bo to jest na podstawie obserwacji. Jeśli Ci zależy na potwierdzeniu jakiś konkretnych kanałów, to proszę daj znać. 

U mnie port USB jest "martwy". Nic się nie dzieje po podłączeniu dysku.

4 godziny temu, mrSpectro napisał:

W mojej stopce jest lista programów ze szczegółami, ale mogą być jakieś drobne rozbieżności, bo to jest na podstawie obserwacji. Jeśli Ci zależy na potwierdzeniu jakiś konkretnych kanałów, to proszę daj znać. 

U mnie port USB jest "martwy". Nic się nie dzieje po podłączeniu dysku.

TV4 i TV6 ma możliwość nagrywania jak i cofania więc trzeba by zaktualizować tą listę.

40 minut temu, Siwariusz napisał:

TV4 i TV6 ma możliwość nagrywania jak i cofania więc trzeba by zaktualizować tą listę.

Poprawione, dzięki!

W dniu 7.09.2019 o 10:25, mrSpectro napisał:

W mojej stopce jest lista programów ze szczegółami, ale mogą być jakieś drobne rozbieżności, bo to jest na podstawie obserwacji. Jeśli Ci zależy na potwierdzeniu jakiś konkretnych kanałów, to proszę daj znać. 

U mnie port USB jest "martwy". Nic się nie dzieje po podłączeniu dysku.

Bardzo dziękuję. Inna powinna się do Ciebie zgłosić i zapłacić Tobie za pracę,  która tak naprawdę oni powinni zrobić i wystawić do wiadomości klientów. 

Edited by Danio73

Witam. Wie ktos co zrobic z tym fantem? Mam internet 1 Gb, smiga elegancko (700-800/700), do czasu gdy zainstaluje sobie oryginalnego antywirusa Kaspersky Internet Security, wtedy spada mi do (50/120). Pomocy!!!

Odpowiedź jest prosta. Wywal jak najprędzej tego badziewnego pseudo-antywirusa, który więcej syfu Ci narobi, niż pożytku.

• Upvote 3

Witam, mam w Inei neta 300/300 i wczoraj tak z nudów zrobilem sobie speed testa i wyszło mi 615/620, dzisiaj robie powtorkę i 630/713.

Sprawdzilem w mejlu czy czasami nie dostalem od nich info odnosnie podniesienia predkosci w ramach jakiegoś promo, ale nic.

Wychodzi na to ze x2 podniesli mi łącze.

Miał ktos ostatnio podobna sytuacje?.

Pozdro.

56 minut temu, jakubina napisał:

Witam, mam w Inei neta 300/300 i wczoraj tak z nudów zrobilem sobie speed testa i wyszło mi 615/620, dzisiaj robie powtorkę i 630/713.

Sprawdzilem w mejlu czy czasami nie dostalem od nich info odnosnie podniesienia predkosci w ramach jakiegoś promo, ale nic.

Wychodzi na to ze x2 podniesli mi łącze.

Miał ktos ostatnio podobna sytuacje?.

Pozdro.

Mam to samo, net 300/300 -> 1000/1000 

IIvbZF8.png

Dzięki za info, myślałem że tylko u mnie się coś popsuło

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

8 godzin temu, sebczak napisał:

U mnie niestety się popsuło, na HFC zamiast 250/25 mam symetryczny 25/25  

małe pocieszenie, nie jesteś sam

Witam. 

Czy u was też jest słaba prędkość internetu światłowodowe 1gb przez wi-fi i kablu?. U mnie pokazuje speed test na kompie po kablu max 250mb/s a po wi-fi max 160 mb/s. Dzwoniłem na infolinię i mi powiedzieli, że jest ok po kablu a wi-fi nie dają żadnej  gwarancji prędkości. Mam router Nokia. Oczywiście idzie po 5G. Sprawdzałem różne kanały i nic to nie zmienia.

Edited by Danio73

Mamy sobie wywróżyć na jakim sprzęcie i stronach robisz pomiary?

U mnie na stacjonarce po kablu w certyfikowanej aplikacji pomiarowej PRO Speed Test mam wyniki 937,4 / 941,67 Mbit/s.

Na telefonie  Pocophone F1 przy pomocy aplikacji Speedtest 525 / 527 Mbit/s

Sieć 5Ghz na Nokii skonfigurowana na szerokość pasma 80 MHz, kanał wolny po analizie otoczenia przy pomocy Wifi Analyzer, aktywowane MU-MIMO.

Śmiga wzorowo.

• Like 1

Dziwne by było, żeby u Ciebie z usług INEI coś nie działało wzorcowo. Net śmiga, Hiway "świeci" jak należy. Po prostu można serdecznie pogratulować, jesteś szczęsciarzem

Wysłane z mojego Huawei P30 Pro przy użyciu Tapatalka

• Confused 1
  • Upvote 2

8 godzin temu, radier napisał:

A na temat masz coś do powiedzenia?

kłopoty z szybkością dotyczyły nie tylko tych co posiadają 1gb, a także tych na koncetryku

Witam, ogólnie u mnie net od Inei świetnie chodzi, mam 300/300 światło, po kablu pokazuje mi za kazdym razem ponad 320/320.

Router mam swoj tp-link archer c6, na redmi note 7 pokazuje mi 200/310, oczywiscie wifi 5g, po 2,4 roznie ale maks 85/70.

Od paru dni mam ponad 650/650 po kablu.

http://220590836

W zyciu bym nie pomyslal ze kiedykolwiek u mnie na wsi bedzie taki net:-)

Takie pytanie:

1.Czy kupujac od nich tv, ten ich tuner bedzie musial miec wifi po tym ich routerze(huawei) czy moze byc wifi po moim tp-linku?

(ogólnie wiem ze nie polecacie na ten moment tego hajłeja, ale moze w przyszłosci sie cos poprawi)

2.Mam ip wewnetrzne (prywatne), czy jest jakas mozliwosc zeby Inea odblokowala mi porty (stream z tunera), czy musialbym wykupic zewnetrzne ip?

Pozdrawiam 

W dniu 20.09.2019 o 15:08, Danio73 napisał:

Witam. 

Czy u was też jest słaba prędkość internetu światłowodowe 1gb przez wi-fi i kablu?. U mnie pokazuje speed test na kompie po kablu max 250mb/s a po wi-fi max 160 mb/s. Dzwoniłem na infolinię i mi powiedzieli, że jest ok po kablu a wi-fi nie dają żadnej  gwarancji prędkości. Mam router Nokia. Oczywiście idzie po 5G. Sprawdzałem różne kanały i nic to nie zmienia.

Spróbuj na początek przyjrzeć się programowi antywirusowemu jeśli korzystasz. Gdy korzystałem z Bitdefendera to łącze było obcięte o około 40%. Zmieniłem na F-secure i teraz jest OK! Dodatkowo jeśli używasz Windowsa 10 to spróbuj wykonać czynności (uwaga j.angielski) z tego LINK-a. Przede wszystkim punkty 1, 2, 4, 5. U mnie pomogło a jakiś czas temu także zaobserwowałem niską prędkość +/- 260 Mb/s po skrętce przy łączu 1 Gb/s symetryczne. Po tych zabiegach jest OK! Tak jak widać poniżej:

220605040