Jump to content

Recommended Posts

No to jest jakaś sprzeczność w tym co piszesz, skoro telewizja jest po światłowodzie to z definicji małego operatora nie powinno być stać na inwestycje w infrastrukturę.
Na Baraniaka tak wygląda jakby Oksylion obsługiwał tylko biurowce i jakiś domek z jednej strony osiedla a z drugiej już nie? To na czym on ma zarabiać skoro nie zależy mu na większej liczbie zadowolonych klientów?

A to że usługa jest konkurencyjna do INEA jak to ktoś tu napisa to oczywiste - WSZYSTKO jest konkkurencją dla INEA, na tym polega gospodarka wolnorynkowa, tam gdzie nie ma monopolu tam jest konkurencja.
Uwierz mi, że mali Operatorzy często mają swoją infrastrukturę światłowodową, korzystają choćby z unijnych dofinansowań.Tej usługi nie ma w takich dużych miastach jak Poznań, ale w mniejszych gdzie molochom telekomunikacji nie opłacało się wchodzić a mały Operator lokalny ma swoją infrastrukturę.
Oxylion owszem ma siedzibę w Poznaniu, ale świadczy usługi w innych miejscowościach z tego co pamiętam w dolnośląskim i opolskim chyba. Na Baraniaka świadczy usługi tylko dlatego, że miał tam kiedyś siedzibę.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Witam serdecznie. Czy ktoś z Was sprawował dekoder ADB 2670WF z tv Samsung ? Dokladniej chodzi o korzystanie z jednego pilot ( rzecz jasna od tv) .

W dniu 3.08.2019 o 22:27, radier napisał:

Mnie tam PSP wisi bo z LM już wyrosłem, a z szybkiego neta korzystam codziennie.

Jak komuś zależy to większość Smart TV ma Iple, a tam są nawet transmisje w 4K. Wystarczy chcieć.

Nie bardzo rozumiem dlaczego moja wypowiedź została usunięta. 

No cóż twoja odpowiedź jest bardzo uzasadniona, poważna i merytorycznie wyjaśnia, biorąc zdanie inea że nie ma psp

Panowie, szybkie pytanie. 

Kończy mi się umowa - obecnie mam:

1. 650/650 po FO

2. tv pakiet pełen bez dodatków (bez C+/hbo/itp.)

3. telefon - nie podłączony/nie używam

4. zewnętrzne IP

5. osobny AP TPlink ND1043 (przydaje się bo robi za dodatkowy AP na parterze)

6. dodatkowy multiroom (bez nagrywarki)

7. podstawowy dekoder tv również bez nagrywarki

za całość płacę zabójcze 79,90 :)

Jest sens przedłużać czy wisieć na tym co mam - na czas nieokreślony? Taniej już się chyba nie da, a w sumie mam wszystko co chcę. Widzę, że narzekacie na ten nowy HiWay więc technologicznie również chyba lepiej pozostać przy tym co mam?

Macie jakieś sugestie?

Nic nie zmieniaj , nic nie ugrasz , szkoda hajsu i nerowow , jak masz swiatlo mozesz powalczyc o nowy router od inea lepszy ... taniej niz to co masz nie bedzie - lecz NOWE KANALY jak beda Ty ich nie dostaniesz :)

Za 80zl nic nowego nie dostaniesz o nowym dekoderze zapominj chyba ze cos celowo uszkodzisz i ci wymienią ..... 

Cześć wszystkim, 

W ostatnim czasie moja umowa przeszła na czas nieokreślony. W obecnej chwili posiadam:

- Dekoder ABD z nagrywarka

- multiroom 

- Internet 60 mbit 

- Pakiet Canal Plus z C+ na zyczenie

- Pakiet HBO 

- dawny pakiet Ultra HD 

Płacę 170 zł/mc 

Jest coś jeszcze do ugrania czy to zostawić? 

I drugie pytanie: czy Wam też nie działa Inea Vod? 

Posted (edited)
W dniu 10.08.2019 o 15:10, Jumajeej napisał:

Witam serdecznie. Czy ktoś z Was sprawował dekoder ADB 2670WF z tv Samsung ? Dokladniej chodzi o korzystanie z jednego pilot ( rzecz jasna od tv) .

Kombinowałem trochę i niestety nie udało się. :(

Jeszcze odnośnie jakości HiWay, oglądałem dzisiaj kilka programów na CP w jakości HD. Moim zdaniem jakość jest dużo lepsza niż w HiWay.

Edited by mrSpectro

W dniu 10.08.2019 o 15:10, Jumajeej napisał:

Jak miałem hiway próbowałem skonfigurować w samsung tizen ale bezskutecznie. Tego dekodera nie ma w bazie a że sprzęt jest niszowy to o kompatybilność musi zadbać inea.  Pisałem w tej sprawie ale oczywiście zlali temat.

Jak chcesz mieć obsługę jednym pilotem hiway + funkcje smart tv to tylko jakiś uniwersalny - np. logitech harmony zostaje. 

Ktoś wie może jak w Huawei EG8245Q utworzyć/dodać nowy port dla programów p2p? Mam światło 1Gb/s a pobieranie na poziomie max 7 Mb/s, wczoraj załatwiłem sobie IP publiczne ale do prędkości nic to niestety nie wniosło. 

Połączenie po kablu , plik testowy prędkość pobierania dochodzi do 10MB/s zaś średnia ok 7 MB/s

7 godzin temu, paweuku napisał:

Połączenie po kablu , plik testowy prędkość pobierania dochodzi do 10MB/s zaś średnia ok 7 MB/s

Przecież tutaj serwery chyba nie wyrabiają. Steam - 40 MB/s, ta strona max 20 MB/s.

10 godzin temu, paweuku napisał:

Ktoś wie może jak w Huawei EG8245Q utworzyć/dodać nowy port dla programów p2p? Mam światło 1Gb/s a pobieranie na poziomie max 7 Mb/s, wczoraj załatwiłem sobie IP publiczne ale do prędkości nic to niestety nie wniosło. 

Może masz kartę sieciową max 100 Mb/s? 

10 godzin temu, MaTyy napisał:

Przecież tutaj serwery chyba nie wyrabiają. Steam - 40 MB/s, ta strona max 20 MB/s.

Oczywiście, że wyrabiają - Steam utylizuje nawet łącza 10 Gbps, a ta strona:

nSUWYe7.jpg

W dniu 16.08.2019 o 09:46, mrSpectro napisał:

Kombinowałem trochę i niestety nie udało się. :(

Jeszcze odnośnie jakości HiWay, oglądałem dzisiaj kilka programów na CP w jakości HD. Moim zdaniem jakość jest dużo lepsza niż w HiWay.

Nie uwierzę w to że lepsza jakość, może podłączysz hiway po kablu żeby przepustowość byłą lepsza? Zobaczysz stanowczą różnice

• Haha 2

Posted (edited)
Godzinę temu, LuckyLukeInea napisał:

Nie uwierzę w to że lepsza jakość, może podłączysz hiway po kablu żeby przepustowość byłą lepsza? Zobaczysz stanowczą różnice

Błędne założenie - mam podłączone kablem, kabel cat6. Programy 4k wyglądają spoko, wiec to nie problem sposobu podłączenia.  

Jeszcze jedna sprawa odnośnie HiWay. Ustawiłem sobie nagrywanie wszystkich odcinków serialu i faktycznie wszystko się nagrało, choć wielokrotnie, bo emitowano powtórki. Chciałem sobie wykasować duble, by później spokojnie bez szukania obejrzeć wszystkie odcinki. 

Niestety była to droga przez mękę. Pozycje się nie kasowały mimo wyświetlenia, iż zostały wykasowane, albo się kasowały, by po chwili wrócić na listę - istny koszmar. Jedna na 10 prób skasowania pozycji nagranej w ten sposób mi się udawała. Po pół godziny walki udało mi się skasować, to, co chciałem. Normalnie trwałoby to 2 minuty. :-/ 

Dodam, że nagrania wykonywane bezpośrednio (nie będące częścią serii), kasuje się bez większych problemów. 

Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia?

Edited by mrSpectro

Posted (edited)

Widzę ,że nadal jesteście królikami testowymi bety HIWAY , współczuje Wam , myślałem aby wrócić , bo to takie nowoczesne , przyszłościowe ale jak widzę lepiej pozostanę z CP póki co  

Edited by patryszq
  • Upvote 1

16 godzin temu, MaTyy napisał:

Nie podawał bym strony, jeśli by nie dawała rady.

4b6C1fw.jpg

4 godziny temu, patryszq napisał:

Widzę ,że nadal jesteście królikami testowymi bety HIWAY , współczuje Wam , myślałem aby wrócić , bo to takie nowoczesne , przyszłościowe ale jak widzę lepiej pozostanę z CP póki co  

Nie zgadzam się. Wersje beta mają to do siebie, że się rozwijają. Hiway stoi w miejscu od momentu uruchomienia usługi :)

Ja też zostałem z nc+ i cp - normalna jakość obrazu i polsat sport premium bez łaski.

• Upvote 2

Mam pytanie o telefonię komórkową w Inei. Mając u nich usługi TV i internetu mogę dołożyć abonament no limit za 19,90. Orange proponuje to samo za ok 35 zł więc chyba po prawie 20 latach będę rezygnował z ich usług. Pytanie jak Inea działa w praktyce? Czy wszystko gra? Z tego co wiem działają na sieci Play. Z góry dzięki za informację.

• Haha 1

Posted (edited)
18 godzin temu, luk76 napisał:

Nie zgadzam się. Wersje beta mają to do siebie, że się rozwijają. Hiway stoi w miejscu od momentu uruchomienia usługi :)

Ja też zostałem z nc+ i cp - normalna jakość obrazu i polsat sport premium bez łaski.

Ponownie wypowiadasz się na temat usługi której nie masz.... nie jest to wiarygodne....

23 godziny temu, patryszq napisał:

🤣 Widzisz że na temat usług wypowiada się większość osób które ich nawet nie posiadają??

Edited by LuckyLukeInea
  • Haha 1
  • Upvote 2

3 godziny temu, djadijos napisał:

Czyste MVNO Play. APN nawet powinni mieć ten Playa.

Tak jak pisałem wcześniej nigdy nie miałem do czynienia z MVNO. Rozumiem, że żadnych zagrożeń co do sprawnego funkcjonowania nie powinno być i jeżeli jest to najtańsza oferta to brać?