Jump to content

Recommended Posts

23 minuty temu, patryszq napisał:

Tv od Inea nigdy się nie opłacała !! w żadnej konfiguracji czy to na koncentryku czy teraz na świetle w wersji HAJŁEJ ,  brak wielu kanałów które u innych to jakby standard ,  kanały w HD upscalowane do wersji SD !!!!! cena nie do zaakceptowania !!!!!  bo INEA nie potrafi negocjować i wie lepiej co dla klienta lepsze , to XXI wiek wg tego operatora 

Ogólnie to kablówką za bardzo dużych zysków z TV  nie mają.

Nie mogą  zapominać od  czego  zaczynali.

A z resztą się  zgadzam, z wyjątkiem  światło  a koncentryk  powinien być wybór.  tym bardziej ze hiway jest  drogi  i nie działa jak należy.

33 minuty temu, patryszq napisał:

kanały w HD upscalowane do wersji SD !!!!!

chyba raczej downscalling...

• Thanks 1
  • Upvote 1

18 minut temu, michalx1974 napisał:

Ogólnie to kablówką za bardzo dużych zysków z TV  nie mają.

Nie mogą  zapominać od  czego  zaczynali.

A z resztą się  zgadzam, z wyjątkiem  światło  a koncentryk  powinien być wybór.  tym bardziej ze hiway jest  drogi  i nie działa jak należy.

Gdyby był wybór to nikt hiway by nie brał. Więc wyboru nie ma :)

Edited by luk76
  • Upvote 1

Bzdura. Ja bym na pewno nie wrócił do starych dekoderów. Elastyczność i szybkość HiWay jest nie do pobicia. Powtarzasz w kółko jakieś głupoty o jakości kanałów SD co samo w sobie jest oksymoronem. Ja oglądam głównie formułę 1, piłkę nożną i jakość nie budzi moich zastrzeżeń.

• Haha 1

Ostatnio miałem porównanie kanałów w Hiway u znajomego vs kanałów dostarczanych unicastowo przez dekoder Telewizji Światłowodowej (eBOX Z123). Różnica moim zdaniem jest kolosalna, na korzyść TVŚ.
Jakość kanałów jest na tyle dobra, że zastanawiam się nad zmianą Operatora u Siebie z NC+ na TVŚ, bo akurat u mnie jest operator, który dostarcza tą usługę.
Szczególnie widać różnicę na kanałach Eurosport, Discovery i Eleven.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1

23 minuty temu, radier napisał:

Bzdura. Ja bym na pewno nie wrócił do starych dekoderów. Elastyczność i szybkość HiWay jest nie do pobicia...

Tylko  nie  zapominaj  że  w Inei  to i tak będzie niewykorzystany sprzęt pod względem  możliwości.

Znowu inea  będzie oferować  tylko minimum na tym sprzęcie.

A tak jak  pisał  @gigablue  niestety  TV  Światłowodowa ma  o dużo  lepszą jakość TV. Jest  też  inna oferta  TV z kanałami  których  nie ma w swojej  ofercie.

Edited by michalx1974

Patrząc na Wasze opinie, skłaniam się ku przedłużeniu umowy z Inea ale tylko na światło i zrezygnowaniu (przynajmniej na razie) z TV.

Liczę na to, że oferta TV się poprawi, ale zakładam też, że można skorzystać z innej oferty tv mając już światło.

A TV Światłowodowa jest dostępna wszędzie tam gdzie jest światłowód inea w Poznaniu ?

Edited by qlex
rozwinięcie myśli

Telewizja Światłowodowa to konkurencyjna usługa dla INEA , świadczy ją obecnie Systemia na Winogradach i Naramowicach, oraz kilku innych mniejszych Operatorów.
Zresztą sprawdź sam: www.telewizjaswiatlowodowa.pl

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

4 godziny temu, radier napisał:

Bzdura. Ja bym na pewno nie wrócił do starych dekoderów. Elastyczność i szybkość HiWay jest nie do pobicia. Powtarzasz w kółko jakieś głupoty o jakości kanałów SD co samo w sobie jest oksymoronem. Ja oglądam głównie formułę 1, piłkę nożną i jakość nie budzi moich zastrzeżeń.

Sprzęt może i dobry, ale to że jakość jest do d.... To żadne głupoty różnicę widać i nic się nie zanosi na poprawę. Nawet w naziemnej jest lepsza jakość. 

Edited by radzion19
  • Upvote 1

9 godzin temu, radier napisał:

Po pierwsze: z tą szybkością to bym dyskutował, może w porównaniu do starych dekoderów tak ale nie do cam czy sprzętów na linuxie.

Po drugie: problem tragicznego obrazu dotyczy nie tylko kanałów SD ale i części HD.

Po trzecie: jak tam testy porównawcze hiway-koncenrtyk? Znowu czasu nie było czy ciężko napisać prawdę?  :)

I najważniejsze: koń jaki jest każdy widzi. Hiway można sobie obejrzeć w salonach i na wysepkach inea i wyrobić sobie własne zdanie nt. rzekomej "jakości". Do czego zachęcam.

• Upvote 1

Panie radier, dawaj te testy porównawcze. Bo czekamy i czekamy, mi wystarczyło kilkanaście minut żeby stwierdzić że różnica w obrazie po koncentryku i hiway jest kolosalna. 

• Upvote 1

Po pierwsze: z tą szybkością to bym dyskutował, może w porównaniu do starych dekoderów tak ale nie do cam czy sprzętów na linuxie.
Po drugie: problem tragicznego obrazu dotyczy nie tylko kanałów SD ale i części HD.
Po trzecie: jak tam testy porównawcze hiway-koncenrtyk? Znowu czasu nie było czy ciężko napisać prawdę?  

I najważniejsze: koń jaki jest każdy widzi. Hiway można sobie obejrzeć w salonach i na wysepkach inea i wyrobić sobie własne zdanie nt. rzekomej "jakości". Do czego zachęcam.

CAM odpowiada tylko za rozszyfrowanie sygnału. Prędkość przełączania kanałów czy działania EPG leży po stronie TV, a ta z moich doświadczeń do najszybszych nie należy. Testów porównawczych jeszcze nie było bo nie było okazji. Nie będę się wbijał kumplowi specjalnie na kwadrat tylko po to by jakimś forumowych napinaczom, którzy rzucają ogólnikami typu "części kanałów HD" coś udowadniać. Będzie czas i okazja to będzie porównanie.
  • Haha 2
  • Sad 1

7 minut temu, radier napisał:

CAM odpowiada tylko za rozszyfrowanie sygnału. Prędkość przełączania kanałów czy działania EPG leży po stronie TV, a ta z moich doświadczeń do najszybszych nie należy. Testów porównawczych jeszcze nie było bo nie było okazji. Nie będę się wbijał kumplowi specjalnie na kwadrat tylko po to by jakimś forumowych napinaczom, którzy rzucają ogólnikami typu "części kanałów HD" coś udowadniać. Będzie czas i okazja to będzie porównanie.

Mi nic udowadniać nie trzeba bo mam dobry wzrok, przyzwoite tv i doskonale widzę ułomności hiwaya. A teksty o napinaczach to sobie daruj kolego albo gdzie indziej zachwalaj tą super telewizję :) Tu nikt w twoje bajeczki już nie uwierzy.

• Upvote 1

Nie jesteśmy napinaczami, po prostu stwierdzamy oczywistą oczywistość, i każdy kogo znam i się skusił na hiway i zrezygnował z innej tv to teraz klnie jak szewc. 

Edited by radzion19
  • Upvote 1

Dokładnie. Ja na szczęście zrezygnowałem z hiway po 14 dniach i zostawiłem nc+ i cp płacąc przy okazji dużo więcej za oba abo niż miałbym w inea w ramach jednego pakietu. Po prostu oczekuję normalnej jakości przekazu a tego w hiway nie ma i pewnie długo nie będzie skoro od premiery nie zmieniło się praktycznie nic.

• Upvote 1

Dużą  winą za jakość są  też  dekodery.

Brak  nowych  softów.

Ja  oglądałem na sprzęcie  z linuxem i powiem  że  tylko  mógłbym się doczepić do prędkości  przełączania  kanałów.

Po za tym  obraz  był  dużo lepszy  niż  przez  sprzęt  Inei. 

Nawet  jeśli  problematyczna jest  prędkość  przełączania tv czy  własnego  tunera  to jakość  obrazu im lepsza  tym  lepiej.

Inea  po prostu  chciała  technologicznie  i się im udało.

Tyle że  jeśli  chodzi o 4k to niestety nie są  jedyni.

Mogliby poprawić tę jakość, niestety to jest moim zdaniem największa wada HiWay a jednocześnie coś co da się poprawić. Mnie irytuje to, że jakość na C+ i HBO jest słaba, resztę kanałów to w sumie olewam. Zastanawiam się czy nie napisać do C+ i HBO, że ich program jest nadawany w takiej jakości, może mają coś do powiedzenia w tej kwestii.

Edited by mrSpectro

Jakoś canal + sport jest tragiczna mecze zwłaszcza ligi angielskiej wyglądają bardzo słabo irytuje mnie to 

19 godzin temu, mrSpectro napisał:

Mogliby poprawić tę jakość, niestety to jest moim zdaniem największa wada HiWay a jednocześnie coś co da się poprawić. Mnie irytuje to, że jakość na C+ i HBO jest słaba, resztę kanałów to w sumie olewam. Zastanawiam się czy nie napisać do C+ i HBO, że ich program jest nadawany w takiej jakości, może mają coś do powiedzenia w tej kwestii.

C+ to dba o jakość, ale HBO? Zobacz jak wygląda z satelity, jak wygląda HBO GO itd.. ;).

3 godziny temu, bugmenot napisał:

C+ to dba o jakość, ale HBO? Zobacz jak wygląda z satelity, jak wygląda HBO GO itd.. ;).

W HiWay mi sie wydaje, że HBO ma lepszą jakość niż C+. To chyba źle świadczy o sytuacji. ;)

• Haha 1

Jaka jakość TV jest w Inea każdy wie i widzi, 

@radier napisz kiedy będzie w [email protected] PSP. Mija rok a te [beep]i nic nie wynegocjowały, zaproponowali. Odpisywanie na FB tym samym tekstem wieje wiochą. Szczerze wkxxx takie podejście, ponieważ nie interesuje mnie 1Gb/s bo i po co mi too too , którym się chwalą. 

• Confused 1
  • Upvote 1

Mnie tam PSP wisi bo z LM już wyrosłem, a z szybkiego neta korzystam codziennie.

Jak komuś zależy to większość Smart TV ma Iple, a tam są nawet transmisje w 4K. Wystarczy chcieć.

• Haha 2

18 minut temu, tomulus napisał:

Jaka jakość TV jest w Inea każdy wie i widzi, 

@radier napisz kiedy będzie w [email protected] PSP. Mija rok a te [beep]i nic nie wynegocjowały, zaproponowali. Odpisywanie na FB tym samym tekstem wieje wiochą. Szczerze wkxxx takie podejście, ponieważ nie interesuje mnie 1Gb/s bo i po co mi too too , którym się chwalą. 

Problem z PSP jest w kazdej duzej kablowce poza UPC, wiec to bardziej wina Polsatu.

Witam 

Proszę się nie śmiać ale mam głupie pytanie. Moja  roczna córka zgubiła pilota od dekodera Hiway... Mam pytanie ile mnie wykasuje Inea za nowy?