Jump to content

Recommended Posts

Jak masz dvb-c na modułach cam i sensowną prędkość netu to może bardziej opłaca Ci się zostać na nieokreślonym z tym co masz? Będziesz miał taniej i lepszą jakość tv. A Hiway sobie odpuść bo to porażka w tej chwili jest.

2 godziny temu, qlex napisał:

Czy ktoś negocjował z Inea w ostatnim czasie? Jestem na wypowiedzeniu - na razie mieszam się czy rozmawiać bo wiem ze skończy się przejściem na światło jeśli chodzi o internet. Jeśli światło, to telewizja już tez tylko hiway prawda?
Czy można negocjować - do tej pory miałem prawie najwyższy pakiet ale od 8 lat niezmieniany z netem, pakietem tv full, komórka, stacjonarnym oraz mobilnym netem i multiroom. Teraz za to samo (bez mobilnego netu i komórki) czyli tv+Net+miltiroom musiałbym płacić więcej lub podobnie jak teraz...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak sam nie zadzwonisz to Inea ma gdzieś abonenta.

Ja złożyłem wypowiedzenie w maju.  Na początku  lipca odwiozłem sprzęt to nic nie zaproponowali.

Do mnie wydzwaniają już.
Niestety cam nie mam - a można jeszcze dobrać cam?

Jeśli wypowiem umowę to potem zostaje mi już światło i ewent hiway. A jeśli będę negocjował to mogę zostać na koncentryku np z tańsza cena? Ale już wtedy netu na światłowodzie nie będę mógł mieć?

Najlepiej wybierz się do salonu/wysepki i porozmawiaj o przedłużeniu umowy. Konsul powie Ci, że jak światło z tv to tylko hiway. Wtedy poproś o demonstrację, przełącz na tvp poznań albo tvn 24 bis, zwróć uwagę że obraz drga (najlepiej jak będzie pasek informacyjny u dołu ekranu leciał) i powiedz że wolisz mieć tv na koncentryku.  Wtedy może coś ugrasz.

13 godzin temu, luk76 napisał:

No i właśnie tu jest problem bo inea nie oferuje już tv po dvb-c dla nowych klientów. Ale może z czasem wrócą do tego rozwiązania skoro hiway to jednak jakościowy niewypał.

Ale mi nie chodzi o HD na tych kanałach tylko o płynny obraz a tego na hiway nie ma. TVP3 Poznań i wiele innych programów, które na dvb-c wyglądają normalnie, na hiway nie dają się oglądać. Nawet w salonie inea pracownik powiadział: "faktycznie aż oczy bolą od tego drgania obrazu" :)

Wątpię żeby zrezygnowali z iptv unicast/multicast (multicast chyba jeszcze jest nadal w niektórych lokalizacjach) bo wg nich to jest nowocześnie podejście do sprawy. Sam na ten temat mam nieco inne zdanie. 

A wogole to wśród operatorów kablowych to inea ma największy syf w rodzaju dystrybucji: dvb-c po koncentryku, dvb-c po światłowodzie (na wyjściu w modemie koncentryk), iptv multicast i do tego doszło iptv unicast tzw hiway. 

Przynajmniej kiedyś tak bylo, teraz pewnie wymieniają wszystko na unicast przy przedłużaniu umowy. 

Technologia pewnie jest przyszłościowa tyle że nie w wydaniu jakie na dziś oferuje inea. Jeżeli dążą do unifikacji usługi to powinni się do tego rzetelnie przygotować i zadbać o normalną jakość emisji programów oraz ograniczyć problemy sprzętowe. Na dzisiaj problem fatalnego obrazu dotyczy części kanałów i to tych powiedzmy drugiego sortu. Ale jutro to samo może dotknąć kanały premium bo im więcej dekoderów hiway w systemie tym niższa przepustowość/jakość odbioru całej usługi.

Moja umowa na czas określony kończy się 30 września, przechodzę na czas nieokreślony, z tego co wiem zostaję na tych samych warunkach finansowych więc nic nie będę robił. Ja mam "stary" dobry koncentryk, do tego moduły CAM (jakość obrazu 10/10) oraz DVB-C, tak więc dziękuję za HIWAY.

W dniu 15.07.2019 o 22:34, korni007 napisał:

Oczywiście że obraz w dvb-c będzie lepszy niż w iptv (choć generalnie zależy to od sieci kablowej, ale raczej większość albo tnie niewiele albo daje 1:1 ze źródła) Ostatnio rozmawiałem z technikiem z kablówki Promax i sam powiedział że nawet na nowych instalacjach przesyłają dvb-c po światłowodzie a sam modem ma wyjście koncentryczne,i nie bawią się w iptv bo jest mocno zawodne, a przy unicascie i dobra jakością to się można pożegnać ;). Także chyliłem czoła że nie rezygnują z dvb-c ;)

Sam jestem za tym by dvb-c zostało pod strzechami bo iptv wymusza używanie sprzętu od ISP. 

Ja bym tak kategorycznie do tego nie podchodził. Moim zdaniem Hiway jako streaming może działać tam gdzie sieć jest słabsza, myślę, że INEA śmiało mogłaby rozważyć opcję Hiway w multicast - abonenci zyskaliby jakość, sieć INEA nie zostałaby zawalona unicastem. Korzyść. Pytanie czy o tym myśleli.

Co zatem lepiej:
- wycofać wypowiedzenie, zostać przy koncentryku dla telewizji ale wziąć światłowód? Chyba tak nie można? Wiec wtedy zostać przy tym co jestem.
- rozwiązać umowę, zdać sprzęt i zamówić sobie tylko światło - a potem czekać dopiero aż się hiway poprawi i wtedy odmówić resztę usług?

Mogę poczekać „bez telewizji” albo na necie na światłowodzie wziąć np w czasie oczekiwania player i oglądać tam tv live.

Luk76, nie, mam full pakiet po koncentryku tj telefon internet 100mrga i telewizje oraz multiroom

Moim zdaniem lepiej mieć 100 Mbit i tv po koncentryku niż światło (nawet 1 GBit) i hiway. W warunkach domowych różnicy w prędkości neta nie zauważysz a przynajmniej tv będziesz mieć normalne.

P.S. Wspomniany przez Ciebie player+ to jakościowo też słabe rozwiązanie. W najbliższym czasie nc+ ma wprowadzić iptv myCanal - może to będzie warte uwagi.

Luk76, ale teraz płace 240zl.
Właśnie dlatego rozważam tymczasowo sam net na koncentryku i np player który mogę w każdym momencie wyłączyć jak pojawi się coś ciekawego
Albo sam internet i odpocząć od telewizji całkowicie na jakiś czas...

Nie wiem jaki masz pakiet tv ale światło z hiway i multiroom też może Cię tyle wynieść (jak nie więcej) i to bez telefonu.

Dlatego zakładam wzięcie tylko światła i czekanie na lepsza ofertę tv teraz i posiłkowanie się jakimś iptv (który mogę po miesiącu wyłączyć). Czy to dobre rozwiązanie? Taniej niż 240. Alternatywnie wycofać wypowiedzenie

Napisałem drugą reklamację na jakość tv, i w uznaniu mojego niezadowolenia zrabatowali mi fakturę za tv do 0 za lipiec. Na szczęście moja umowa jest bezterminowa więc mogę w każdej chwili zrezygnować. 

6 godzin temu, radzion19 napisał:

Napisałem drugą reklamację na jakość tv, i w uznaniu mojego niezadowolenia zrabatowali mi fakturę za tv do 0 za lipiec. Na szczęście moja umowa jest bezterminowa więc mogę w każdej chwili zrezygnować. 

Ciekawy model biznesowy przyjęli - zamiast poprawiać jakość lepiej rabatować usługę tym co się upomną o normalny obraz w tv.  A że upomni się pewnie niewielu to wychodzą na tym lepiej niż inwestując w technologię.

A może po prostu zauważyli, że za Hiway w takim stanie nie powinni pobierać opłat ;)

Witam

mam pytanie odnośnie tego dekodera Hiway. Zastanawiam się na internetem 1 giga i do tego pakiet tv, ale widzę dużo głosów negatywnych dot. tego dekodera. Nie rozumiem do końca tego co jest na stronie ineai tzn

" Nie potrzebujesz kabla do internetu. Podłącz go po Wi-Fi do światłowodu INEA i kablem HDMI do telewizora. To wszystko. "

Jak to wygląda od strony technicznej? Teraz kabel światłowodowy mam podłączony do dekodera i dalej kabel sieciowy RJ45 od dekodera do kompa. Rozumiem, że nadal będę mógł połączyć dekoder (Hiway) z kompem kablem RJ45, a sam dekoder łączy się ze światłowodem bezprzewodowo? Nie ma to przypadkiem wpływu na prędkość łącza? Na ping? Nie chciałbym zamienić swojego łącza na 10 razy szybsze, które będzie gorzej działać niż to co mam. Mogę podłączyć ten nowy dekoder Hiway przewodowo do światłowodu? Czy w przypadku TV dalej mogę używać modułu CI a co a tym idzie żaden nowy pilot mi nie potrzebny? Ile wyjść RJ45 ma ten dekoder i czy nie są one poblokowane (obecny dekoder ma 4 wyjścia z czego używać mogę tylko jednego). Jest tu ktoś komu zgodzili się zostać przy starym dekoderze (czy tam modemie) przy podpisaniu nowej umowy z nową tv i internetem?

Masz router od Inei i od niego idzie RJ45 do kompa. Dekoder dostaje TV po wifi z routera lub jeśli dobrze zrozumiałem też można go połączyć RJ45. W każdym razie router jest urządzeniem głównym, nie dekoder.

A można wziąć router od inea do światłowodu i poprosić żeby ustawili go w trybie bridge? Mam swój router i wole go używać (static routes, przypisane adresy IP do mac adresów i inne rzeczy poustawiane)?

Posted (edited)

Dzwonisz na infolinie z prośbą o wyłączenie wifi. Wtedy przestawi się na Bridge aczkolwiek w przypadku Nokii G-240-WC trzeba mieć na prawdę wysokiej klasy własny router by cokolwiek zyskać. Zasięg i prędkości po wifi są znakomite.

Do użytkowników HiWay. Czy w wyborze rozdzielczości od zawsze mieliście dostępną opcję 1080i ? Miałem wrażenie, ze były dostępne tylko opcje 720p, 1080p i 2160p.

Edited by radier

@radier a ten router do światła ma możliwości konfiguracji np static routes, czy serwer vpn?

3 godziny temu, qlex napisał:

@radier a ten router do światła ma możliwości konfiguracji np static routes, czy serwer vpn?

Zapomnij. Tak jak wyżej - przełącz w tryb Bridge bo to jedyny tryb w jakim te ustrojstwa dobrze działają. 

@radier Czemu wogole ISP w Polsce od jakichś 3lat zaczęli wciskać ludziom swoje "routery"?  Nie żebym uderzał w Inee, ogółem naszla mnie taka myśl, skąd to się wogole wzięło?

Bliźniacze pytanie o dekodery - dlaczego tv opartą o streaming (np unicast) muszę oglądać na sprzęcie operatora skoro np. Mam swój tuner na e2 który mogę zaprzęgnąć do oglądania tv od Inei? 

Kwestie "zabezpieczeń" do mnie nie przemawiają.