Jump to content

Recommended Posts

Nie było czasu. Zrobię to przy okazji jak się spotykam ze znajomym.

Tu nie ma co testować poprostu w hiway jest gorzej, chodziłem ostatnio po pomiarach w blokach w Poznaniu i przekonałem się że po koncentryku obraz jest lepszy.

Mieszkam na wsi objętej programem POPC. Wiosną INEA poprowadziła przez wieś światłowód,ale tylko do granicy działki.W czwartek odbyło się spotkanie  z przedstawicielem INEI. Gościu mówił,że w ciągu tygodnia będą chodzili ludzie od nich i będą podpisywać z mieszkańcami list intencyjny(tak to nazwał).Ten list nie będzie wiążący i nie oznacza podpisanej umowy.Powiedział również,że aby mieć światłowód podciągnięty do domu to musimy podpisać dwuletnie umowy na dowolną usługę.Te umowy będą podpisywane za ok. rok,ponieważ wtedy będzie chodziła ekipa i i podpinała światłowód do domów.Jeżeli chciałbym ten światłowód później(kiedy ekipa pójdzie w inne rejony) to oni mi policzą to  podłączenie według cennika.Chciałbym się zorientować czy to prawda.Chcę mieć światłowód w domu,ale w tej chwili nie podpiszę z nimi żadnej umowy.Umowę na internet mam ważną jeszcze ponad 1,5 roku i nie będę niczego kombinował tym bardziej,że cenowo oferta INEI jest mało atrakcyjna.

• Upvote 1

Nie mam pojęcia jak jest w tym roku, ale w 2015 roku w czerwcu chodzili i podpinali u mnie światłowody w domu i to było niewiążące. W sierpniu można było podpisać umowę z operatorem. Natomiast jeśli nie chciałbym się podłączać od razu to dopiero byłoby później płatne zakładanie gniazda. W każdym razie nie musiałem podpisywać żadnej umowy.

U mnie trzy miesiące temu podłączenie do domu (wykop kretem + demontaż/ułożenie kostki + instalacja gniazdka) było bezpłatne przy zawarciu umowy na 2 lata. Światłowód leżał przy granicy działki niecały rok i w tym czasie zostawiłem sobie neostradę na czas nieokreślony by móc w ciągu 30 dni zrezygnować i przejść na światło. Neo miałem max. 16 Mbit/s więc specjalnie się nie zastanawiałem nad zmianą.

Dziękuję za szybką reakcję.Gdy będą chodzić po domach to się ich podpytam.Jeżeli będą unikać jasnych odpowiedzi to wezmę ich na przeczekanie.Moje ryzyko,tym bardziej,że internet mają drogi.

Ja dostałem pismo, że można zrezygnować w każdej chwili z inei ( a była umowa 24 m) i chyba na aneksie pisze "bez lojalki"

Jak masz adres objęty projektem to podpisuj list intencyjny.

Jak teraz się nie zdecydujesz, poźniej możesz miec koszty przyłącza siegające kilku tyś. 

Witajcie
Czy coś się ruszyło w temacie hiway jeśli chodzi o jakość i aplikacje mobilna?
Jestem na wypowiedzeniu i jeśli bym się dogadał to przejdę na światło i hiway.

Posted (edited)

Światłowód jest ok ale hiway to niestety porażka na całej linii. Jeżeli chodzi o jakość to daleko do sat czy kablówek na koncentryku, bardziej tani streaming. 

Edited by luk76

Masz rację, PS Fight jest w HD w WTK. Usunąłem żeby nie wprowadzać zamieszania.

To co robić? Jeśli wezmę światłowód to jak z tv? Przecież nie mogę zostawić tv na koncentryku?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Postanowiłem osobiście sprawdzić wasze narzekania i stwierdzam że jakość obrazu jest dużo lepsza nic na sprzęcie z NC+,

Słaby obraz jest jedynie na Eurosport2 ale to wina nadawcy.

Podoba mi się rozwiązanie podłączenia HiWay po wifi 5,8ghz, nic się nie zacina, brakuje mi jedynie listy programów z przedownikiem (coś takiego jak EPG ale na ekranie )

Godzinę temu, LuckyLukeInea napisał:

Postanowiłem osobiście sprawdzić wasze narzekania i stwierdzam że jakość obrazu jest dużo lepsza nic na sprzęcie z NC+,

Porównywałeś chyba w czasie burzy... Na szczęście każdy może w dowolnym salonie albo wysepce inea zweryfikować jakość hiway. Polecam dobrze przyjrzeć się takim kanałom jak tvn, tvn 24 bis, tvp 3 poznań  itd. 

2 godziny temu, LuckyLukeInea napisał:

Słaby obraz jest jedynie na Eurosport2 ale to wina nadawcy.

Podoba mi się rozwiązanie podłączenia HiWay po wifi 5,8ghz, nic się nie zacina, brakuje mi jedynie listy programów z przedownikiem (coś takiego jak EPG ale na ekranie )

No to chyba nie dowidzę dobrze, żaden ale to żaden kanał nie dorównuje jakością do ncplus. 

Panowie.

Nie wiem czy to ktoś opisywał ale Hiway to prostu unicast a ten ma to do siebie, że w przeciwieństwie do multicast lub DVB-C mocno utylizuje sieć. Zatem jasne było, że w usłudze zostanie zastosowany jakiś mechanizm zmniejszający przepływność. Jest to naturalne i zostało celowo tak wyskalowane. Jeśli TVN 7 HD potrafi utylizować max 17 Mbits to wiadomo, że operator będzie dążył do obniżenia bitrate.

• Haha 1

Z tego wynika, że hiway nie jest w stanie dorównać jakością przekazu sat i dvb-c bo tak jest wyskalowany? Moim zdaniem operator powinien dążyć do zapewnienia jak najlepszego standardu swoich usług a obniżanie bitrate z pewnością temu nie służy. Paradoksem dla mnie jest również to, że klient inea otrzymuje w ramach hiway gorszą jakość tv za wyższą cenę.

Posted (edited)

Oczywiście że obraz w dvb-c będzie lepszy niż w iptv (choć generalnie zależy to od sieci kablowej, ale raczej większość albo tnie niewiele albo daje 1:1 ze źródła) Ostatnio rozmawiałem z technikiem z kablówki Promax i sam powiedział że nawet na nowych instalacjach przesyłają dvb-c po światłowodzie a sam modem ma wyjście koncentryczne,i nie bawią się w iptv bo jest mocno zawodne, a przy unicascie i dobra jakością to się można pożegnać ;). Także chyliłem czoła że nie rezygnują z dvb-c ;)

Sam jestem za tym by dvb-c zostało pod strzechami bo iptv wymusza używanie sprzętu od ISP. 

Edited by korni007

W dniu 12.07.2019 o 12:45, luk76 napisał:

Porównywałeś chyba w czasie burzy... Na szczęście każdy może w dowolnym salonie albo wysepce inea zweryfikować jakość hiway. Polecam dobrze przyjrzeć się takim kanałom jak tvn, tvn 24 bis, tvp 3 poznań  itd. 

Uswiadomie Cie się że Tvn bis 24 w Inea nadaje w SD wiec to normalna jakość na ten kanał. 

TVP Poznań super jakością nigdy nie grzeszył.

TVN-u nie oglądałem jeszcze ani razu, nie wypowiem się. 

Posted (edited)
11 godzin temu, korni007 napisał:

Oczywiście że obraz w dvb-c będzie lepszy niż w iptv (choć generalnie zależy to od sieci kablowej, ale raczej większość albo tnie niewiele albo daje 1:1 ze źródła) Ostatnio rozmawiałem z technikiem z kablówki Promax i sam powiedział że nawet na nowych instalacjach przesyłają dvb-c po światłowodzie a sam modem ma wyjście koncentryczne,i nie bawią się w iptv bo jest mocno zawodne, a przy unicascie i dobra jakością to się można pożegnać ;). Także chyliłem czoła że nie rezygnują z dvb-c ;)

Sam jestem za tym by dvb-c zostało pod strzechami bo iptv wymusza używanie sprzętu od ISP. 

No i właśnie tu jest problem bo inea nie oferuje już tv po dvb-c dla nowych klientów. Ale może z czasem wrócą do tego rozwiązania skoro hiway to jednak jakościowy niewypał.

7 minut temu, LuckyLukeInea napisał:

Uswiadomie Cie się że Tvn bis 24 w Inea nadaje w SD wiec to normalna jakość na ten kanał. 

TVP Poznań super jakością nigdy nie grzeszył.

TVN-u nie oglądałem jeszcze ani razu, nie wypowiem się. 

Ale mi nie chodzi o HD na tych kanałach tylko o płynny obraz a tego na hiway nie ma. TVP3 Poznań i wiele innych programów, które na dvb-c wyglądają normalnie, na hiway nie dają się oglądać. Nawet w salonie inea pracownik powiadział: "faktycznie aż oczy bolą od tego drgania obrazu" :)

Edited by luk76

Czy ktoś negocjował z Inea w ostatnim czasie? Jestem na wypowiedzeniu - na razie mieszam się czy rozmawiać bo wiem ze skończy się przejściem na światło jeśli chodzi o internet. Jeśli światło, to telewizja już tez tylko hiway prawda?
Czy można negocjować - do tej pory miałem prawie najwyższy pakiet ale od 8 lat niezmieniany z netem, pakietem tv full, komórka, stacjonarnym oraz mobilnym netem i multiroom. Teraz za to samo (bez mobilnego netu i komórki) czyli tv+Net+miltiroom musiałbym płacić więcej lub podobnie jak teraz...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nic nie wygrasz inea nie ma jakieś super oferty. jeśli myślisz że Full tv + internet na świetle za 150zl to się mylisz inea jest droga I się to nie zmieni. jedynie co się może udać  tobie to jakieś 20 zl 30zl taniej( na multirumy) jak to co stronie  www jeśli będziesz dobrze negocjować osobiscie jestem zawiedzony  hiway obraz HD wygląda jak sd programów sd nie da się oglądać I zawieszanie  się dekodera jest nagminne.... Tylko Internet można polecić na swiatłowodzie