Jump to content

Recommended Posts

Akurat w tym przypadku to bym powiedział, że tak wygląda Eurosport 2, dosył z satelity ma średnio 3 Mbps...

• Upvote 1

A czego się spodziewać można po Inei.

Poszli głównie w Internet A TV  traktują jako dodatek.

Teraz mam  chwilowo  podgląd  na Vectre  w Ustce  i DVB  C i kanały  niekodowane  wyglądają  lepiej niż  w Inei. (HD  na pewno.  SD wygląda różnie  TV SŁUPSK   nawet  dobra  jakość).

Dziś  moja  przygoda  z Inea skończyła się  po ponad  20 latach  i nawet  po złożeniu  wypowiedzenia  nawet  nie zadzwonili żeby  cokolwiek zaproponować. A chciałem  wybrać   pakiet za 170 + multiroomy.

Rozumiem że  z TV zysk jest  mały ale klient  to klient.

• Upvote 1

10 godzin temu, bugmenot napisał:

Akurat w tym przypadku to bym powiedział, że tak wygląda Eurosport 2, dosył z satelity ma średnio 3 Mbps...

Eurosport 2 w nc+  na pewno tak nie wygląda, więc to problem po stronie transkodowania przez inea.

@luk76Tak właśnie wygląda, bo i inaczej nie może...

http://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=12284&pid=10512&sec=0&live=65&lang=fr&af=1

Screen-Shot-2019-07-01-at-11-42-47.png

Porównanie trzeba zrobić na Canal+, Nat Geo, Polsat Sport Premium czy innych kanałach, które do czegokolowiek na satlicie się nadają. Eurosport 2 do nich nie należy (patrz wyżej).

Edited by bugmenot
  • Upvote 1

... ale Pan @radier  przecież jakoby był testerem i propagował i " tak bardzo " promował tu HAJŁEJ jaka to jakość , jaka to nowość - czyli co tylko on jeden ma wybitną jakość a reszta dostała tv o smaku MPEG , nieładnie Panie @radier 

21 minut temu, patryszq napisał:

... ale Pan @radier  przecież jakoby był testerem i propagował i " tak bardzo " promował tu HAJŁEJ jaka to jakość , jaka to nowość - czyli co tylko on jeden ma wybitną jakość a reszta dostała tv o smaku MPEG , nieładnie Panie @radier 

Jak w testach było kilka/naście dekoderów to i przepustowość pozwalała na emisję - przynajmniej części - kanałów z dobrą jakością. Teraz jak hiway jest już "produkcyjny" i dekoderów jest więcej to i jakość sukcesywynie spada. I spadać pewnie będzie dalej skoro inea nie ma sobie nic do zarzucenia. 

Sama technologia jest przyszłościowa i hiway mógłby stać się naprawdę top tv. Tylko trzeba tym umiejętnie zarządzać i nie ciąć nakładów i kosztów na każdym kroku  A że nowy właściciel chce tylko wydrenować z inea kasę to będzie jak jest albo i gorzej.

29 minut temu, bugmenot napisał:

@luk76Tak właśnie wygląda, bo i inaczej nie może...

http://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=12284&pid=10512&sec=0&live=65&lang=fr&af=1

Screen-Shot-2019-07-01-at-11-42-47.png

Porównanie trzeba zrobić na Canal+, Nat Geo, Polsat Sport Premium czy innych kanałach, które do czegokolowiek na satlicie się nadają. Eurosport 2 do nich nie należy (patrz wyżej).

Bez jaj. U mnie ES2 w nc+ na vu uno 4k wygląda tak:

https://ibb.co/FmfYy65

es2nc.jpg

Edited by luk76
  • Haha 1
  • Upvote 1

@luk76 No jak pokazujesz statycznego snookera to nie dziwne.

Zrób screena jak coś się na ekranie dzieje (tak jak mój podczas wyścigów motocyklowych), nawet ten jingiel z wodą, który jest wielką pikselozą ;).

Screen-Shot-2019-07-01-at-11-43-26.png

Zresztą jak patrze na powiększenie Twojego zrzutu to tam też widać plamę zamiast podłogi i artefakty na zaokrągleniach stołu gdzie zmienia się kolor ;).

Tyle, że logo się nie rozjechało bo na ekranie brak akcji...

Edited by bugmenot
  • Upvote 1

Jesli chodzi o Eurosport 2 to nie jest to technicznie wykonalne :).

Nie da się dobrze pokazać sportu (i ogólnie czekogolwiek) z bitrate 3 mega.

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

@luk76 No jak pokazujesz statycznego snookera to nie dziwne.

Fakt, snooker nie jest najlepszym odnośnikiem :) Wstawiam z kajakarstwa. Oczywiście, że do doskonałości sporo brakuje ale jest dużo lepiej niż w hiway.

https://ibb.co/Z8mK9b7

es2nc-2.jpg

• Haha 1

6 godzin temu, luk76 napisał:

Jak w testach było kilka/naście dekoderów to i przepustowość pozwalała na emisję - przynajmniej części - kanałów z dobrą jakością. Teraz jak hiway jest już "produkcyjny" i dekoderów jest więcej to i jakość sukcesywynie spada. I spadać pewnie będzie dalej skoro inea nie ma sobie nic do zarzucenia.

Taki jest unicast. Im więcej STB tym gorzej z jakością jeśli nie ma dołączenia łącz i maszyn. Niestety ogólnoświatowa tendencja jest taka,że jakość spada. Mamy niby marketingowe cyferki typu 4K w VOD itp.,ale co z tego jak jakość to nie tylko rozdzielczość a przede wszystkim odpowiedni kodek i bitrate. Niestety rządzi tym wszystkim marketing, nie realne dane. Takim sposobem DVD lepiej wygląda niż pseudo streaming w player.pl, tidal itp. Ale ludzie wolą VOD bo "HD". Szkoda,że niestety pseudo. Tak samo coraz mniej ludzie chcą oglądać TV to ISP na maksa oszczedzają na niej. Bo zyski małe, a koszty też nie za niskie. Licencje itp.

34 minuty temu, djadijos napisał:

Taki jest unicast. Im więcej STB tym gorzej z jakością jeśli nie ma dołączenia łącz i maszyn. Niestety ogólnoświatowa tendencja jest taka,że jakość spada. Mamy niby marketingowe cyferki typu 4K w VOD itp.,ale co z tego jak jakość to nie tylko rozdzielczość a przede wszystkim odpowiedni kodek i bitrate. Niestety rządzi tym wszystkim marketing, nie realne dane. Takim sposobem DVD lepiej wygląda niż pseudo streaming w player.pl, tidal itp. Ale ludzie wolą VOD bo "HD". Szkoda,że niestety pseudo. Tak samo coraz mniej ludzie chcą oglądać TV to ISP na maksa oszczedzają na niej. Bo zyski małe, a koszty też nie za niskie. Licencje itp.

Bo telewizja już nie ma racji bytu, większość nie ma czasu czekać na ulubiony film czy serial  a VOD oglądasz kiedy masz czas wolny a młodzież już tak nie ogląda telewizji. Ja pamiętam telewizje kiedyś a teraz to jest różnica.

Edited by michal_dragon

1 minutę temu, michal_dragon napisał:

Bo telewizja już nie ma racji bytu, większość nie ma czasu czekać na ulubiony film czy serial  a VOD oglądasz kiedy masz czas wolny a młodzież już tak nie ogląda telewizji.

To fakt. Wyścig na liczbę kanałów w ofercie też nie ma już sensu. Może inea powinna pójść w kierunku platformy premium, bez kanałów śmieciowych  i na odciążonych łączach świadczyć tv wysokiej jakości?

Co do streamingu: rzeczywiście player+ itp to kaszana straszna. Ipla np. jakość na polsat sport premium 1 i 2 ma ok ale pozostałych kanałów oglądać się nie da ze względu na brak płynności.

41 minut temu, luk76 napisał:

To fakt. Wyścig na liczbę kanałów w ofercie też nie ma już sensu. Może inea powinna pójść w kierunku platformy premium, bez kanałów śmieciowych  i na odciążonych łączach świadczyć tv wysokiej jakości?

Co do streamingu: rzeczywiście player+ itp to kaszana straszna. Ipla np. jakość na polsat sport premium 1 i 2 ma ok ale pozostałych kanałów oglądać się nie da ze względu na brak płynności.

Ja np. bym chciał wziąć internet+ telewizja premium np. Polsat sport premium i podstawowe kanały a tak nie mogę i pewnie długo nie będę mógł. A budować mają u mnie podobno sieć w 2019/20 Inea i zobaczę czy rzeczywiście będzie bo teraz mam beznadziejny.

Dzięki za screeny i video jakości hiway. Dobrze, że zostałem na starym dekoderze i będę odchodził z INEI, zostawię tylko internet.

No i co się stało z @radier ? jakoś ucichł, a taki był wygadany jaki to wspaniały hiway jest.

2 godziny temu, djadijos napisał:

Taki jest unicast. Im więcej STB tym gorzej z jakością jeśli nie ma dołączenia łącz i maszyn. 

Chyba pomyliłeś unicast z adaptive streaming a to są dwie różne rzeczy działające na zupełnie różnych warstwach.

Edited by mattem
  • Upvote 1

40 minut temu, Celtic napisał:

Dzięki za screeny i video jakości hiway. Dobrze, że zostałem na starym dekoderze i będę odchodził z INEI, zostawię tylko internet.

No i co się stało z @radier ? jakoś ucichł, a taki był wygadany jaki to wspaniały hiway jest.

Zawsze chwaliłem funkcjonalność i elastyczność platformy HiWay. O jakości tylko pisałem w kontekście C+ UHD, który był w testach. Mecze Ekstraklasy wyglądały wyśmienicie.

Na jakość nie mogę narzekać. Posiadam 48" TV z matrycą 120Hz (bardzo udana seria H6400 od Samsunga z 2014 roku). Poprosiłem znajomego o sprawdzenie Europsort 2 i ma takie same artefakty blokowe wkoło logo (aktualnie kolarstwo), a posiada moduł CAM. Tak jak ktoś mądry pisał, że z 3mbit cudów nie będzie i to nie wina Inei czy Hiway.

Jakieś jeszcze uwagi personalne?

• Haha 1
  • Upvote 1

Co do funkcjonalności hiway to chyba nikt większych zastrzeżeń nie ma. Tylko na co komu ona jeżeli jakość transmisji jest w wielu przypadkach poniżej krytyki . Tu nie chodzi o eurosport bo akurat dla tego kanału pole manewru inea jest ograniczone - jak ktoś słusznie zauważył - słabym bitratem z sat.  Ale jest cała masa innych programów nie nadających się do normalnego oglądania na hiway a wyglądających ok na module cam czy dekoderach na koncentryku. I tu inea ma się czym wykazać - szkoda, że nic nie robi w tym kierunku uważając, że wszystko jest ok. 

• Upvote 2

29 minut temu, radier napisał:

Zrób listę tych kanałów to postaram się wspólnie ze znajomym z modułem CAM zrobić porównanie.

Na początek proponuję te między którymi różnicę widać gołym okiem a które są dość popularne (na śmieciowych kanałach nie przyglądałem się):

TVP 3 Poznań

TVP Info

TVN (w czasie "Dzień dobry TVN" doskonale widać różnicę bo leci pasek z informacjami na dole)

TVN 24 BIS

Polsat Sport News

National Geo

Cała paczka C+ (ktoś o niej wspominał że wygląda słabo)

Tylko co istotne: wyłącz wszelkie upłynniacze w tv - porównanie musi być na natywnym przesyle sygnału, inaczej to nie ma sensu. I druga sprawa: np na nat geo czy tvn niektóre audycje wyglądają ok, niektóre nie. Dla mnie nie do zaakceptowania są drgania obrazu (jakby za mało klatek/s puszczali?) identyczne jak w player+ czy ipli (tu akurat za wyjątkiem polsat sport premium 1 i 2).

Jeżeli jako tester masz jakieś przełożenie na inea - zwróć im na to uwagę. Ja z przyjemnością pozbędę się swoich abo w nc+ i cp na rzecz hiway. Ale jakość nie może tak drastycznie odbiegać od sat. W końcu to niby jest "tv nowej generacji".

1 godzinę temu, mattem napisał:

Chyba pomyliłeś unicast z adaptive streaming a to są dwie różne rzeczy działające na zupełnie różnych warstwach.

Skrót myślowy.

Każdy wie o co mi chodzi.

8 godzin temu, radier napisał:

Zrób listę tych kanałów to postaram się wspólnie ze znajomym z modułem CAM zrobić porównanie.

//Edit

Pojawiła się nowa aktualizacja na HiWay.

Przy okazji info z branży: https://www.telko.in/polsat-podwyzsza-operatorom-stawki-za-swe-kanalyc50ab965854d7327b497b85533ea48be.jpg6372955a2b53e1841ba90b1f4382214a.jpg

Soft był już w zeszłym tygodniu, myślałem coś poprawią ale żadnych zmian nie ma.

W dniu 1.07.2019 o 21:25, radier napisał:

W dniu 1.07.2019 o 22:07, luk76 napisał:

Na początek proponuję te między którymi różnicę widać gołym okiem a które są dość popularne (na śmieciowych kanałach nie przyglądałem się):

TVP 3 Poznań

TVP Info

TVN (w czasie "Dzień dobry TVN" doskonale widać różnicę bo leci pasek z informacjami na dole)

TVN 24 BIS

Polsat Sport News

National Geo

Cała paczka C+ (ktoś o niej wspominał że wygląda słabo)

Tylko co istotne: wyłącz wszelkie upłynniacze w tv - porównanie musi być na natywnym przesyle sygnału, inaczej to nie ma sensu. I druga sprawa: np na nat geo czy tvn niektóre audycje wyglądają ok, niektóre nie. Dla mnie nie do zaakceptowania są drgania obrazu (jakby za mało klatek/s puszczali?) identyczne jak w player+ czy ipli (tu akurat za wyjątkiem polsat sport premium 1 i 2).

Jeżeli jako tester masz jakieś przełożenie na inea - zwróć im na to uwagę. Ja z przyjemnością pozbędę się swoich abo w nc+ i cp na rzecz hiway. Ale jakość nie może tak drastycznie odbiegać od sat. W końcu to niby jest "tv nowej generacji".

@radier jak wypadły testy porównawcze?