Jump to content

Recommended Posts

Dziś zgłosiłem problem z czarnym pasem, gdy HiWay jest ustawiony na rozdzielczość 4K w ustawieniach i włączy się FunBoxUHD. Mimo czarnego pasa, menu/nakładka HiWaya wyświetla się poprawnie w tym miejscu, wiec raczej nie jest to problem TV ani kabla. To samo dzieje się u mnie na obu dekoderach. Zadzwonił do mnie ktoś z działu technicznego i kazał sprawdzić czy już działa. Trochę się uśmiałem, bo przestawili mi zdalnie ustawienia dekodera na 1080i i kazali sprawdzić czy działa. Tylko 2 programy 4K są w ofercie i ciągle coś jest z nimi nie tak. Wcześniej brak synchronizacji dźwięku z obrazem, teraz czarny pas. Na szczęście drugi - Eleven 4K działa ok.

3 minuty temu, mrSpectro napisał:

Dziś zgłosiłem problem z czarnym pasem, gdy HiWay jest ustawiony na rozdzielczość 4K w ustawieniach i włączy się FunBoxUHD. Mimo czarnego pasa, menu/nakładka HiWaya wyświetla się poprawnie w tym miejscu, wiec raczej nie jest to problem TV ani kabla. To samo dzieje się u mnie na obu dekoderach. Zadzwonił do mnie ktoś z działu technicznego i kazał sprawdzić czy już działa. Trochę się uśmiałem, bo przestawili mi zdalnie ustawienia dekodera na 1080i i kazali sprawdzić czy działa. Tylko 2 programy 4K są w ofercie i ciągle coś jest z nimi nie tak. Wcześniej brak synchronizacji dźwięku z obrazem, teraz czarny pas. Na szczęście drugi - Eleven 4K działa ok.

Nie wiem czy oni testowali tę hiway, a jeśli tak to musieli mieć kiepskich testerów.

2 minuty temu, radzion19 napisał:

Nie wiem czy oni testowali tę hiway, a jeśli tak to musieli mieć kiepskich testerów.

Może skala wdrożenia produkcyjnego ich po prostu przerosła.

4 godziny temu, radzion19 napisał:

4 godziny temu, mrSpectro napisał:

Może skala wdrożenia produkcyjnego ich po prostu przerosła.

Ja myślę, że jedno i drugie. Generalnie w głowie się nie mieści jak można było pozwolić na wprowadzenie na rynek technologii tak niedopracowanej. W dodatku reklamują hiway jako tv nowej generacji a ona do poziomu sat czy kablówki dorównać nie potrafi. Fajnie, że są dekodery 4k i że multiroom sensownie rozwiązali. Tylko co z tego jak przekaz do d...

• Upvote 1

To jest unicastowa tv, muszą polepszyć łącza od swojej serwerowni i będzie git.

19 godzin temu, djadijos napisał:

To jest unicastowa tv, muszą polepszyć łącza od swojej serwerowni i będzie git.

I obraz nagle magicznie się poprawi? Ciekawe ;)

• Haha 1

Wiadomo,że chodzi też o wyższe profile bitrate,ale z tego co czytałem narzekali też na spadki jakości np podczas meczy kiedy jest duże zainteresowanie ;)

Co możesz spodziewać się po operatorze, ja w maju złożyłem wypowiedzenie i nic żadnego odzewu z DUK .

Pewnie będzie przesiadka na nc+

• Haha 1

14 godzin temu, michalx1974 napisał:

Co możesz spodziewać się po operatorze, ja w maju złożyłem wypowiedzenie i nic żadnego odzewu z DUK .

Pewnie będzie przesiadka na nc+

Ja też dość długo czekałem na DUK, ale w końcu się odezwali i nie odpuszczali. Po kilku rozmowach telefonicznych w końcu udało się wynegocjować coś lepszego niż w cenniku. Polecam być cierpliwym. :)

3 godziny temu, mrSpectro napisał:

Ja też dość długo czekałem na DUK, ale w końcu się odezwali i nie odpuszczali. Po kilku rozmowach telefonicznych w końcu udało się wynegocjować coś lepszego niż w cenniku. Polecam być cierpliwym. :)

Co wynegocjowałeś? Hiway?

HiWay Exclusive z multiroomem + zewnętrzene IP. Trochę zeszli z ceny, nie jakoś spektakularnie, ale było jakieś pole do negocjacji - ale to dopiero w ostatniej chwili zmiękli. 

Hej,

zauważyłem dziś przy logo Comedy Central Family znaczek HD. Od dawna tam jest? Czy to zapowiedź wprowadzenia wyższej rozdzielczości tego kanału w naszej kablówce?

Nie spłycaj tematu. Wg. ciebie oferta Inei to ich kaprys i działanie na złość klientom.

Prawda jest taka, że takie kwestie wynikają z umów z nadawcami, z problemów technicznych, z abonamentów na analogu.

Pewnie nie wielu z was wie, że np. pozycja kanału na liście operatora też jest przedmiotem umowy z nadawcą.

Im szybciej Inea skończy migracje z miedzi na światełko tym więcej pozytywnych rzeczy nas abonentów czeka. Jestem o tym przekonany.

• Haha 1

Czy ktoś z Was wie co dzieje się z DVB-C w przypadku skorzystania z oferty internet-światłowód. Obecnie "stary" internet + 3 tv w mieszkaniu, z czego na dwóch spokojnie wystarcza tych kilkadziesiąt "darmowych" kanałów w DVB-C. Czy jeśli zmienię internet na światłowodowy, to kanały w DVB-C znikną? Czy można w ogóle mieć internet światłowodowy i nie wchodzić w tv highway? No i czy mając net światłowodowy w Inei + highway kanały z DVB-C przepadną? Sorry, że pytam o tyle opcji, ale większość tu się dobrze we wszystkim orientuje, a wejście w nowe opcję z multiroomem dla mnie są duuużo droższe. Pozdrawiam i będę wdzięczny za czyjąś odpowiedź ;)

Nie spłycaj tematu. Wg. ciebie oferta Inei to ich kaprys i działanie na złość klientom.

Prawda jest taka, że takie kwestie wynikają z umów z nadawcami, z problemów technicznych, z abonamentów na analogu.

Pewnie nie wielu z was wie, że np. pozycja kanału na liście operatora też jest przedmiotem umowy z nadawcą.

Im szybciej Inea skończy migracje z miedzi na światełko tym więcej pozytywnych rzeczy nas abonentów czeka. Jestem o tym przekonany.
Ciekawe co na to nadawcy, że puszczają ich kanały downscalowane. Przykładów jest conajmniej kilka.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

4 godziny temu, radier napisał:

W przypadku HiWay to chyba nic ich nie tłumaczy niestety jeśli chodzi o ten problem. Kwestie umów i tak pewnie musieli ruszyć w tym przypadku, by pozwolić na funkcje, które oferuje HiWay.

Edited by mrSpectro

Jeśli ktos  bierze światłowód to inea ucina kabel koncentryczny I tv może iść tylko po kablu internetowym albo po wifi  W grę wchodzi tylko 1 nowy dekoder hiway  inny nie będzie działać inea za pare lat bedzie przede wszytskim dostawcą internetu a tv to bedzie tylko opcja do wzieca 

Edited by polinik18

@knorwid
Jeśli pozbawią Cię koncentryka to możesz zapomnieć o darmowym MR.
Aczkolwiek kabla wyciąć nie mogą, bo w większości jest on gdzieś wbudowany, olistwowany, generalnie schowany. Możesz zagadać z technikami, że mają np w 2 pokojach zostawić Ci azart (ant zbiorcza).

Cześć, Wiecie może czy Inea udostępnia już IPv6? Jeśli nie, to czy mają to w ogóle w planach?