Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Szkoda że  nie ma możliwość oglądania kanałów  4k w dvb C.

Kolejna kablówka dodaje kanał  4k i możliwy jest odbiór przez moduły  CI tylko nie inea.

A przecież sami widzicie ile kanałów  powinno być podniesione do HD. A u nas mamy nawet  upscalowane do SD

Edited by michalx1974
  • Upvote 1

2 godziny temu, michalx1974 napisał:

Szkoda że  nie ma możliwość oglądania kanałów  4k w dvb C.

Cofać się technologicznie wstecz mają ?

IPTV to przyszłość. nPVR, CatchUp TV + do tego aplikacje.

A taka miała być nowoczesna amerykanska telewizja a tu mydło i powidło :/ 

Aż tak źle, to nie jest. Moje ogólne wrażenia są zdecydowanie na plus. Fakt, że mogę na prawie wszystkich kanałach cofnąć do początku programu który jest akurat nadawany mnie kupił. Do tego brak dysku i związanego z tym hałasu to też z mojej perspektywy.

2 godziny temu, mrSpectro napisał:

Aż tak źle, to nie jest. Moje ogólne wrażenia są zdecydowanie na plus. Fakt, że mogę na prawie wszystkich kanałach cofnąć do początku programu który jest akurat nadawany mnie kupił. Do tego brak dysku i związanego z tym hałasu to też z mojej perspektywy.

Moje ogólne wrażenia też na plus i to spory przede wszystkim za sensowne rozwiązanie multiroom: dekodery 4k, profile użytkowników (nie trzeba tworzyć odrębnych list kanałów na każdy dekoder a dostęp do nagrań jest z poziomu każdego z urządzeń). Pod tym względem wyprzedzili konkurencję. Ale nie zmienia to faktu, że jakość przekazu na niektórych kanałach jest trudna do zaakceptowania.

Dzisiaj byłem nawet w salonie inea i na ich sprzęcie pokazałem w czym tkwi problem z drganiem obrazu. Czy będą sobie tym zawracać głowę - mam poważne wątpliwości.  

• Like 1
  • Haha 1

6 godzin temu, djadijos napisał:

Cofać się technologicznie wstecz mają ?

IPTV to przyszłość. nPVR, CatchUp TV + do tego aplikacje.

A dlaczego mają się cofać technologicznie.

Przecież to mogą  równolegle udostępniać.  A nie  razem z Internetem.

Abonent mógłby mieć wybór.

A tak  albo  bierzesz wszystko albo nic.

Inea chce się pozbyć tych co narzekali na koncentryk I zgłaszali usterki. na światłowodzie chyba ich asz tyle nie bedzie ja mam 3 dekodery po wifi I od jakiegoś czasu coś poprawili bo dekodery już się nie zawieszają. Reset dekoderow  mam o 3 w nocy więc już mi to nie przeszkadza 

Wy tak na serio, że nie będzie 4K dla tych co mają moduł CAM? Ja myślałem, że nałapią klientów na haj łeja i potem dadzą cztery ka dla wszystkich bo chyba chodzi tu tylko o kasę, a nie jakieś głupie tłumaczenie o cofaniu się w rozwoju. Czy gdyby dali 4K dla modułowców to byłoby to cofanie się w rozwoju?

Chcą całkowicie wycofać się z koncentryka z tego co zapowiadali.

Unifikacja technologii, platforma ta która jest jest także platformą dla multiscreenu, nie będą już raczej rozwijać platformy innej niż IPTV unicast. Jest tak taniej i łatwiej. Bo mogą też tak na bazie BSA świadczyć usługi na sieci Orange, Netii itp.

Weź napisz po polsku co stoi na przeszkodzie wprowadzenia kanałów 4K dla modułowców. Bo chyba nie technologia, mam światło i chcę mieć 4k przez moduł.

Inea poszła inna drogą wystarczy że 1 osoba weźmie tv i Internet sąsiedzi biorą tylko Internet z inea wszyscy się dogadają I biorą multirumy u wszystkich tv śmiga na Internecie hiway dziala sprawnie pakiet tv jest dzielony na 4 osoby pakiet najdroższy 170zl wychodzi po 42 zl 

• Haha 1

Kasa, HiWay to technologia która może też być w dużej mierze stosowana do przesyłania obrazu przez internet w smartfonach, tabletach, telewizorach itp. Mogą także świadczyć usługę tv w tej technologii na sieci dzierżawionej od innego operatora, praktycznie bezproblemowo. Rozwijanie i utrzymywanie DVB-C to dla nich koszta dodatkowe. Idą w kierunku IP.

Posted (edited)

Póki co to z "koncentryka" długo nie zrezygnują, tak jak z analogu jak i z dekoderów SD,  a tam gdzie jest światłowód to niech już tak zostanie skoro chcą. Tylko niech zmienią przepisy, że na jednym adresie  (w przypadku zabudowy "jednorodzinnej" ) może być podpisana tylko jedna umowa, a w przypadku np. dwóch rodzin to już nie.

Edited by michalx1974

Do jednego adresu w domku masz doprowadzane tylko jedno włókno światłowodowe. Tak jest splitowany PON. Jedynie co to w takich przypadkach mogli by wstawiać gdzieś np w piwnicy ONT i dopiero z niego po Ethernet do poszczególnych rodzin.

Natomiast co do analogu i SD to ich nie migruja na HD, gdyż niedługo zaczną całkowicie usuwać HFC. Migracja ich będzie na HiWay. Nieopłacalne jest migrowanie na DVB-C.

Posted (edited)

Masz rację, szkoda tylko że jak podłączają domki to właśnie od samego początku powinna być możliwość dopisania ewentualnie innych abonentów. A nie stawienie pod ścianą że nie można podpisać umowy, czy przenieść ze starego adresu.

Dobrze się stało że UKE nakazała operatorom tym dużym udostępnianie infrastruktury inny podmiotom, szkoda tylko że dotyczy to budynków wielorodzinnych.

Sieć internetową w dużej mierze w mniejszych głównie miejscowościach mają z dotacji unijnych,. A jak na razie nic konkretnego się nie dzieje. Internet może mają dobry, lecz TV od bardzo dawna nic się specjalnie nie dzieje.

Nawet HIVAY mógłby być ciekawą ofertą gdyby było więcej kanałów filmowych i dokumentalnych.

Póki co okno otwarte na Dzień Matki i Dzień Dziecka

Edited by michalx1974

Spieracie się jakby było po co. Myślałem, że światłowód to jakość bezstratna telewizji, że pracują nad apką adblock origin na hiway (xd), że w ogóle coś fajnego jest w tej telewizji. Mi tam wystarczy najprostszy pakiet, czasem jakiś film i mecz i gitara.

A ja mam pytanie z innej beczki : czy INEA oferuje jeszcze w swojej ofercie moduły CAM i pakiet INEA ULTRA (stara pakietyzacja)?

I czy poza HiWay są w ogóle jakieś inne promocje aktualnie w INEA?

Nie ma opcji podpisania wstecz umowy na pakiet który nie jest już " promowany" , teraz kreci się wszystko wokół HI WAY , zapewne by się dało ale zrobią  i powiedzą klientowi wszystko byle HI WAY był na propsie bo z tego maja hajs za każda umowę na ten " rodzaj tv " ja z kolei uwielbiam całą paczkę BBC a w INEA od paru lat nie ma BBC lifestyle i nie zapowiada się by wróciło  - powiecie że tam syf i to samo na innych kanałach , być może i tak , kilka stacji też nie ma w INEA a jest w nc+ czy cp , a byłbym skłonny wrócić do INEA ale ... cóż każdy lubi to co lubi i pewne braki skłaniają do wyboru innej opcji  

Posted (edited)
16 godzin temu, szyzag123 napisał:

A ja mam pytanie z innej beczki : czy INEA oferuje jeszcze w swojej ofercie moduły CAM i pakiet INEA ULTRA (stara pakietyzacja)...

Możesz chyba wybrać  ofertę z modułem , ale z nowymi pakietami.

Nie będziesz miał tylko  kanałów  4k oraz  tych  które  Inea  będzie ewentualnie  dodawała w nowej  technologii.

Będę dzisiaj w Inei z wypowiedzeniem to się zapytam.

EDIT: można zakupić ofertę TV z CAM z nową pakietyzacją. (ale bez kanałów 4k :( )

Edited by michalx1974
dodanie informacji.

Czy możecie w tej chwili zalogować się na onlinetv.inea.pl? Bo mi pokazuje na laptopie i na telefonie błędne dane do logowania, co jest oczywiście nieprawdą.

Posted (edited)
6 godzin temu, andgoldi napisał:

Czy ten kanał 4K (Eleven Sports 1) jest z HDR-em?

Jest bez HDR, pytanie czy to nasze cudo wspiera HDR. Bo nigdzie nie można znaleźć żadnej informacji o tym dekoderze, nawet pisałem do pomocy technicznej to odpisali że nie posiadają instrukcji, co jest śmieszne jak operator oferujący sprzęt może nie mieć danych i instrukcji do niego. 

Edited by radzion19
  • Haha 1