Jump to content

Recommended Posts

W dniu 16.04.2019 o 20:38, radzion19 napisał:

U mnie dziś podłączali i dostałem router huawei echolife eg8245q, też internet jest tylko na pierwszym lanie, i musiałem dokupić switch. Trochę mnie to wkurzyło ale co zrobić. Macie może jakąś instrukcję do niego. 

Po podłączeniu hiway, i ponownej konfiguracji routera internet jest na wszystkich portach. 

W dniu 15.04.2019 o 13:20, MaTyy napisał:

Jakie urządzenie dostanę jeśli wezmę samego neta? Podłączę 2 urządzenia przez LAN? 

W dniu 16.04.2019 o 08:26, polinik18 napisał:

Dostaniesz ruter Nokia 1 port do internetu 3 do tv 

W dniu 16.04.2019 o 20:38, radzion19 napisał:

U mnie dziś podłączali i dostałem router huawei echolife eg8245q, też internet jest tylko na pierwszym lanie, i musiałem dokupić switch. Trochę mnie to wkurzyło ale co zrobić. Macie może jakąś instrukcję do niego. 

W dniu 16.04.2019 o 21:08, radier napisał:

U mnie na Nokii 3 pierwsze porty są w trybie routera.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

W dniu 16.04.2019 o 21:12, radzion19 napisał:

To ciekawe czemu tak mieszają. 

W dniu 17.04.2019 o 00:20, MaTyy napisał:

To mogę sobie wybrać jaki router dostanę? Czyli lepiej brać ten Nokii bo ma 3x LAN? :D

W dniu 17.04.2019 o 05:29, radzion19 napisał:

Ja wyboru nie miałem takie tylko miał instalator.

207506860

Sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana. Czy dostaniesz Nokię czy Huaweia zależy od rodzaju sieci. W niektórych regionach działa tylko Nokia w niektórych tylko Huwaei i tutaj nie ma wyboru ponieważ jest to z góry narzucone. Jeśli chodzi o porty, jeśli weźmiesz samego neta, to na Nokii wszystkie porty działają. Jeśli Huwaeia to tylko LAN1. Jeśli z TV to tylko LAN1 na neta. Chyba, że weźmiesz TV Hiway. Wtedy wszystkie 4 porty działają na NETa i TV.

8 godzin temu, Siwariusz napisał:

Sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana. Czy dostaniesz Nokię czy Huaweia zależy od rodzaju sieci. W niektórych regionach działa tylko Nokia w niektórych tylko Huwaei i tutaj nie ma wyboru ponieważ jest to z góry narzucone. Jeśli chodzi o porty, jeśli weźmiesz samego neta, to na Nokii wszystkie porty działają. Jeśli Huwaeia to tylko LAN1. Jeśli z TV to tylko LAN1 na neta. Chyba, że weźmiesz TV Hiway. Wtedy wszystkie 4 porty działają na NETa i TV.

Dzięki za wyjaśnienie. Wziąłem samego neta i dostałem niestety Huawei. Czyli pozostało kupić mi jakiś router/switch żeby było więcej portów? 😁

Mogą Ci teoretycznie przekonfigurować zdalnie, pytanie czy będą na tyle mili i chętni.

W Huawei raczej zostanie tylko 1 port LAN więc pozostaje kupno switcha.

To kwestia konfiguracji, Inea powinna na jego prośbę przekonfigurować ten konkretny port. Za dużo przy tym roboty nie ma. Oczywiście są metody by to samemu zrobić, ale wiąże się to z włamem na urządzenie co Inea czy jakikolwiek inny ISP może uznać za złamanie warunków umowy.

33 minuty temu, djadijos napisał:

To kwestia konfiguracji, Inea powinna na jego prośbę przekonfigurować ten konkretny port. Za dużo przy tym roboty nie ma. Oczywiście są metody by to samemu zrobić, ale wiąże się to z włamem na urządzenie co Inea czy jakikolwiek inny ISP może uznać za złamanie warunków umowy.

Czyli jak zadzwonię do Inea to włączą mi 2. port? 😁

@MaTyy Niestety niczego zagwarantować nie mogę. Technicznie spokojnie da radę robić to w Huawei, czy Inea pozwoli to tylko ich kwestia czy będą na tyle uprzejmi. 

• Thanks 1

W dniu 15.12.2017 o 18:28, shark napisał:

Aktualizacja listy różnic kanałów, które występują między pakietem Ekstra (Inea), a pakietem Extra+ (nc+).

Znajdą się może osoby, którym różnice pomogą przy dokonaniu wyboru pomiędzy operatorem kablowym, a operatorem satelitarnym.
Przedstawiona poniżej analiza nie obejmuje kanałów premium (C+/Cinemax/HBO), kanałów +18 oraz wszelkich obcojęzycznych FTA.
Jeżeli zauważycie różnice, których poniżej nie ująłem proszę o sygnał - naniosę poprawki.

Stan na 15.12

kanały SD lub HD niedostępne w Inea (pakiet Ekstra)
01) 13 Ulica HD
02) AMC HD
03) Baby TV
04) BBC Lifestyle HD
05) Boomerang
06) CBS Action
07) CBS Europa HD (dostępny w wersji SD)
08) CBS Reality
09) Crime+Investigation Polsat
10) Discovery Historia
11) Discovery Life HD (dostępny w wersji SD)
12) E! Entertainment HD
13) Eleven Sports 4 HD
14) Eska Rock TV
15) Food Network HD
16) FOX Comedy HD
17) HGTV HD (dostępny w wersji SD)
18) MTV Polska HD (dostępny w wersji SD)
19) Nat Geo People HD
20) NTL Radomsko
21) Polsat JimJam
22) Polsat Music HD (dostępny w wersji SD)
23) Polsat Viasat Explore HD
24) Polsat Viasat History HD
25) Polsat Viasat Nature
26) Romance TV HD
27) Sci Fi
28) Super Polsat HD (dostępny w wersji SD)
29) TBN Polska 
30) TNT HD
31) TO!TV
32) TV6 HD (dostępny w wersji SD)
33) TVN 24 BiS HD (dostępny w wersji SD)
34) TVP Info HD (dostępny w wersji SD)
35) TVP HD
36) Trace Urban
37) Travel Channel HD (dostępny w wersji SD)
38) Universal Channel HD (w nc+ do 20171231)
39) Wellbeing Network

kanały SD lub HD niedostępne w nc+ (pakiet Extra+)
01) Active Family HD (dostępny w wersji SD)
02) Adventure HD (dostępny w dodatkowym pakiecie)
03) Duck TV HD
04) Eleven Sports 1 HD (dostępny w dodatkowym pakiecie)
05) Eleven Sports 2 HD (dostępny w dodatkowym pakiecie)
06) Eleven Sports 3 HD (dostępny w dodatkowym pakiecie)
07) E-Sport HD
08) Eska TV HD (dostępny w wersji SD)
09) Eska TV Extra HD (dostępny w wersji SD)
10) Fokus TV HD (dostępny w wersji SD)
11) History HD (dostępny w dodatkowym pakiecie)
12) H2 HD (dostępny w dodatkowym pakiecie)
13) FilmBox Action (dostępny w dodatkowym pakiecie) 
14) FilmBox Extra HD (dostępny w dodatkowym pakiecie, w wersji SD)
15) FilmBox Family (dostępny w dodatkowym pakiecie)
16) FilmBox Premium (dostępny w dodatkowym pakiecie, w wersji HD)
17) GameToonBox HD
18) GINX Esports TV HD
19) METRO HD (dostępny w wersji SD)
20) Nautical Channel HD
21) Nowa TV HD (dostępny w wersji SD)
22) Nuta.TV HD (dostępny w wersji SD)
23) Polsat Sport HD
24) Polsat Sport Extra HD
25) Polsat Sport Fight
26) Power TV HD (dostępny w wersji SD)
27) Puls 2 HD (dostępny w wersji SD)
28) Sportklub HD (dostępny w dodatkowym pakiecie)
29) Stars.TV HD (dostępny w wersji SD)
30) Stingray Brava HD
31) Stingray Djazz HD
32) Stopklatka TV HD (dostępny w wersji SD)
33) Sundance TV HD (dostępny w dodatkowym pakiecie)
34) Tele5 HD (dostępny w wersji SD)
35) TV Republika HD (dostępny w wersji SD)
36) TVS HD (dostępny w wersji SD)
37) WP HD (dostępny w wersji SD)
38) VH1 Classic
39) Zoom TV HD (dostępny w wersji SD)

@shark Czy masz aktualizację tej listy?

7 godzin temu, radzion19 napisał:

Witam, jakie ceny proponuję inea za canal plus i hbo. 

Jeśli chcesz jedno i drugie to w zasadzie opłaca się tylko exclusive ;/

Bez dwóch zdań. Platforma będzie w czasie ulegała dalszej ewolucji, więc ciekawej funkcjonalności dekodera będzie tylko przybywać.

• Like 1
  • Haha 2
  • Confused 2

Wcześniej na pvr  można było wszytsko nagrywać na hiway nagrywać można tylko wybrane programy co jest cofnienciem w technologii. Polsatu już się nie nagra mecze na polsacie wyglądają gorzej koncentryk był lepszy. jeśli kogoś korzysta z CAM  nie opłaca się przesiadac  na hiway. dekodery się zawieszają sporadycznie I nie są bezawaryjne. 

Na fan box UHD jeśli leci opera dźwięk nie pokrywa się obrazem .... na eleven sport 4k  samego 4k nie ma 

• Upvote 4

8 godzin temu, samotnik21 napisał:

Cześć😀 

Niedługo mam koniec obecnej umowy i przymierzam się do HiWay. Polecacie?

przeczytaj wątki wstecz, ja bym tobie na chwilę obecną odradzał, jeśli masz dobrą ofertę to przy niej zostań, ja obecnie jestem na starej bezterminowej i wychodzę na niej lepiej niż przy HiWayu (który wyjdzie mi drożej niż to co teraz posiadam). Nie jestem źle nastawiony do nowej oferty ale ewolucja może długo trwać, a bierz pod uwagę to że HiWay dopiero raczkuje.

• Like 1
  • Upvote 1

Posted (edited)

@radier

Nie przesadzaj, może technologicznie to rozwojowa, ale jeśli chodzi o TV to nie liczyłbym na jakiś szybki rozwój oferty (obym się mylił).

Od kilku lat nic specjalnego się nie dzieje. Sam widzisz jak to w INEI idzie, kanały TV  w pakietach za które trzeba dopłacać u innych są w niższych lub podstawowych pakietach.

Ale cóż monopol.

Ja mam teraz problem, bo się przeprowadzam do innej miejscowości, na adresie jest światło inei i nie mogę przenieść usług samej TV, co więcej nie mogę nawet podpisać nowej umowy bo do adresu jest przypisany jeden adresat, nieważne że w domu mieszkają 3 rodziny. I czerwiec to będzie ostatni miesiąc z ineą

Edited by michalx1974

W dniu 20.05.2019 o 17:37, polinik18 napisał:

Na fan box UHD jeśli leci opera dźwięk nie pokrywa się obrazem .... na eleven sport 4k  samego 4k nie ma 

Cześć. Na FunBox UHD mam to samo, już od wielu dni. Mimo zgłoszenia nie zrobili nic, by to naprawić. :( Trochę słabo, że na jednym (funbox uhd) z 2 kanałów 4K dźwięk jest nie zsynchronizowany a drugi (eleven) nie nadaje prawdziwego 4K. LOL.

• Haha 2

Niestety nie mam Hiway, ale jeśli faktycznie Eleven nie nadaje u nich w 4K, a tak się reklamują to trzeba to zgłosić do UOKiK.

Ewidentnie wprowadzają w błąd, co jest karalne.

Witam wszystkich.

Mam pytanie do użytkowników  posiadających hiway trochę dłużej. Czy jakość/bitrate niektórych kanałów ulegała w międzyczasie poprawie? Bo to co jest w tej chwili na takich programach jak tvn, tvn 24 bis,  polsat sport news czy  sportklub to jakieś nieporozumienie - obraz jak z kiepskiego streamingu (albo drgania obrazu albo jakość jak w vhs).  Do końca miesiąca użytkuję jeszcze nc+ więc  mam porównanie dla części tych stacji i sygnał z satelity jest bez zarzutu. Wysłałem zgłoszenie na ebok ale odpowiedzi zero.  Dekodery mam podpięte po kablu więc to nie problem stabilności połączenia ani telewizorów bo na obu sprzętach sytuacja wygląda identycznie.  No i dotyczy tylko tych wymienionych kanałów, do reszty nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie bo mam jeszcze tydzień na ewentualne odstąpienie od aneksu z inea i wycofanie rezygnacji z nc+. 

Posted (edited)
11 godzin temu, gigablue napisał:

Niestety nie mam Hiway, ale jeśli faktycznie Eleven nie nadaje u nich w 4K, a tak się reklamują to trzeba to zgłosić do UOKiK.

Ewidentnie wprowadzają w błąd, co jest karalne.

Streaming jest 4k, ale content Eleven nie zawsze jest w tej rozdzielczości.

6 godzin temu, luk76 napisał:

Witam wszystkich.

Mam pytanie do użytkowników  posiadających hiway trochę dłużej. Czy jakość/bitrate niektórych kanałów ulegała w międzyczasie poprawie? Bo to co jest w tej chwili na takich programach jak tvn, tvn 24 bis,  polsat sport news czy  sportklub to jakieś nieporozumienie - obraz jak z kiepskiego streamingu (albo drgania obrazu albo jakość jak w vhs).  Do końca miesiąca użytkuję jeszcze nc+ więc  mam porównanie dla części tych stacji i sygnał z satelity jest bez zarzutu. Wysłałem zgłoszenie na ebok ale odpowiedzi zero.  Dekodery mam podpięte po kablu więc to nie problem stabilności połączenia ani telewizorów bo na obu sprzętach sytuacja wygląda identycznie.  No i dotyczy tylko tych wymienionych kanałów, do reszty nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie bo mam jeszcze tydzień na ewentualne odstąpienie od aneksu z inea i wycofanie rezygnacji z nc+. 

U mnie nie zauważyłem żadnej poprawy z czasem, ale aż tak źle jak opisujesz chyba nie jest. Przeważnie na wstępie jest słaba jakość przez 1-2 sekundy, a zanim zniknie menu jest już raczej ok. Moim zdaniem powinni zwiększyć bitrate lub włączyć lepszy kodek na większości programów, gdyż tu mają trochę większe pole do popisu niż przy innych technologiach dostarczania sygnału. Dla jasności - też mam wszystko podłączone kablem.

Edited by mrSpectro

10 minut temu, mrSpectro napisał:

U mnie nie zauważyłem żadnej poprawy z czasem, ale aż tak źle jak opisujesz chyba nie jest. Przeważnie na wstępie jest słaba jakość przez 1-2 sekundy, a zanim zniknie menu jest już raczej ok. Moim zdaniem powinni zwiększyć bitrate lub włączyć lepszy kodek na większości programów, gdyż tu mają trochę większe pole do popisu niż przy innych technologiach dostarczania sygnału. Dla jasności - też mam wszystko podłączone kablem.

Większość kanałów nadaje w niskim bitrate (6-7 Mbps), więc pola do popisu nie ma bez względu na technologię.

Godzinę temu, mrSpectro napisał:

Te pierwsze sekundy dostraja się do szybkości połączenia, tak jak np HBO GO.  Na zdecydowanej większości kanałów przekaz nie ustępuje jakościowo nc+. Problem braku płynności obrazu (wyraźne drgania) dotyczy stacji które wymieniłem (+ TVP3 i kilka mniej istotnych) i dobrze go widać gdy na dole leci jakiś pasek informacyjny. Najbardziej irytujące jest to w jednak trakcie transmisji sportowych na ps news czy sportklubie i przypomina trochę streaming z ipla.

Posted (edited)

Jeśli chodzi o kanały SD, to nie widzieć czemu w takich usługach jest profil jakościowy SD zrobiony np. na 960x540 lub 1280x720, kiedy sygnał ma np. 720x576, albo i mniej.

Najpierw obraz reskaluje operator u siebie, potem jeszcze dekoder robi to sobie do 1080 czy innego 4K żeby dać sygnał do tv i wychodzi totalne mydło.

Tego laga z wrzuceniem jakości na światłowodzie też nie rozumiem. Ok, na jakimś 20-megowym ADSLu takie coś ma rację bytu, bo może akurat user sobie coś ściaga i pasma nie starczy, ale przy 1 Gbps... ;).

Edited by bugmenot

Źle ustawiony streaming adaptacyjny tak ma. Powinien od razu wskakiwac najwyższy profil.